دایی: تیم‏ملی باید ۱۱ بازیکن شماره ۱۰ داشته باشد

دایی: تیم‏ملی باید 11 بازیکن شماره 10 داشته باشد

سرمربی تیم ملی فوتبال گفت: تیم ملی ما باید یازده بازیکن شماره 10 داشته باشد.

به گزارش خبرنگار فارس، علی دایی در نشست خبری اظهار داشت: غیرمنتظره به سمت سرمربیگری تیم ملی انتخاب شدم. اولین کاری که انجام می‌دهم، انتخاب همکاران خوب است. از افکار تمام مربیان کمک می‌گیرم و دوست دارم در تیم ملی اتحاد ایجاد شود. از نظرات پیشکسوتان نیز استفاده خواهم کرد.
وی افزود: نظم و انضباط در تیم ملی سرلوحه کارم است. تیم اکنون از انضباط فاصله گرفته است. نظم می‌تواند زمینه‌سازی خوبی برای موفقیت این تیم باشد. دوست دارم از نظر فنی تیم بهتر کار کند و بهتر نتیجه بگیرد. تمام سعی‌ام چنین خواهد بود.
دایی در خصوص دو شغله بودن خود در تیم ملی، گفت: من هم می‌دانم که اگر در یک سمت تمرکز کنم، می‌توانم بهتر نتیجه بگیرم. تلاش خواهم کرد آرای مثبت 87 درصدی مردم را به 100 درصد برسانم. فراز و نشیب زیاد دیده‌ام و می‌دانم که چطور و چقدر راحت می‌شود آدم‌ها را پائین آورد یا بالا برد.
وی افزود: در مدت اخیر اکثریت رسانه‌ها علیه من بودند؛ اما به کارم ایمان داشتم و ماندم. همه دیدید که چگونه از تیم ملی خداحافظی کردم؛ اما آبروی ورزشی خودم را بیشتر از همه دوست دارم. کمی حوصله داشته باشید. فقط دو روز است که سرمربی تیم ملی شده‌ام و اکنون بدون توجه به کارهای تجاری، به موفقیت سایپا و تیم ملی فکر می‌کنم.
دایی با بیان اینکه شاید خدا مرا دوست داشته که در 5 ماه این اتفاقات برایم رخ داده است، تاکید کرد: همیشه منافع ملی را به هر چیزی ترجیح داده‌ام. تلاشم را خواهم کرد تا تیم ملی و سایپا از این مرحله با موفقیت عبور کنند.
علی دایی در مورد رویارویی با الکویت در مرحله لیگ قهرمانان گفت: این تیم هفت بازیکن ملی پوش دارد. از بازی مقابل این تیم می‌توانم شناخت خوبی برای دیدار با کویت به دست آوردم و از این بازی نکات مثبتی یاد بگیرم.
وی در خصوص اینکه چقدر از شرایط سایپا راضی است، عنوان کرد: نتیجه به من مربوط می‌شود. چه آن زمان که این تیم را بستم و چه حال که در لیگ قهرمانان آسیا می‌خواهیم شرکت کنیم، بهانه‌ای ندارم. تیم خوبی را آماده کرده‌ایم و تمام نتایج به من برمی‌گردد. از روزی که آمده ام هاشمی، مدیرعامل باشگاه همکاری خوبی با من داشت و در حد توان، تمام امکانات سخت افزاری و نرم افزاری را در اختیارم قرار داد و از این بابت مشکلی ندارم. مطمئنم سایپا از گروه خود به مرحله بعدی لیگ قهرمان صعود خواهد کرد.
کاپیتان سابق تیم ملی فوتبال در مورد اینکه شماره 10 تیم ملی را به چه کسی خواهد داد، گفت: قرار نیست شماره 10 جانشین علی دایی شود. شماره بازی نمی‌کند و این بازیکنان هستند که می‌توانند شایستگی‌های خود را ثابت کنند. تیم ملی باید 11 بازیکن با شماره 10 داشته باشد. تیم ما باید با این تفکر به میدان برود.
دایی در پاسخ به اینکه اگر علی دایی بازیکن بود، او را به تیم ملی دعوت می‌کردید؟ گفت: مطمئن باشید دایی آماده و سر حال را به تیم ملی دعوت می‌کردم.
وی در خصوص اینکه قراردادی با فدراسیون امضا نکرده و احتمال وقوع شرایط کلمنته وجود دارد، عنوان کرد: قرار نیست همه چیز را روی کاغذ بیاوریم؛ اما زمانی که بخواهم به صورت رسمی امضا کنم، تمام شرایطم را خواهم گفت. به کفاشیان قول داده‌ام و به قولم عمل خواهم کرد. می‌دانم بین ما چه چیزی‌هایی رد و بدل شده است. وی نیز به توافق خود عمل می‌کند. نمی‌دانم حضور کلمنته به چه شکلی بوده است؛ اما می‌دانم حضور من قطعی است.
سرمربی تیم ملی در خصوص جوانگرایی اظهار داشت: بازیکنان شایسته را دعوت می‌کنم؛ اما برای جوانگرایی نباید اینگونه فکر کرد که کل تیم ملی را عوض می‌کنم. برای آمدن نسل جدید به زمان نیاز داریم، البته سن و سال برای من ملاک نیست.
دایی در خصوص دعوت از لژیونرهای نیمکت نشین در باشگاه‌های اروپا گفت: برای شما آندرانیک تمیوریان را مثال می‌زنم. تمرینانی که او در انگلیس انجام می‌دهد، هیچکدام از بازیکنان ما در ایران انجام نمی‌دهند؛ هر تمرین در انگلیس مانند یک بازی است. 5 سال در اروپا بوده‌ام؛ با این حال اگر تیموریان در تمرینات تیم ملی آماده باشد، از او در تیم ملی استفاده می‌کنم.
دایی در خصوص دعوت از وحید هاشیمان برای حضور در تیم ملی گفت: وحید دوست من است. با تمام بازیکنانی که در تیم ملی بوده‌اند رفیق هستم. هر شخصی که به درد تیم ملی بخورد دعوت می شود. تیم ملی احتیاج به بازیکنانی دارد که با جان و دل در خدمت تیم باشند. هاشمیان انگیزه‌ بالایی بر حضور در تیم ملی دارد؛ اما اجازه بدهید اول دستیارانم را انتخاب کنم.
دایی در خصوص دستیاران خارجی خود گفت: از هیچ شخصی نام نمی‌برم؛ اما حداقل از دو گزینه خارجی که با آنها کار کرد‌ه‌ام و شناخت دارم استفاده می‌کنم، البته از دستیاران ایرانی نیز بهره خواهم برد؛ اما تا این لحظه با هیچ کسی صحبت نکرده‌ام.
علی دایی در خصوص واکنش تند خود نسبت به انتقادهای از او در سال های اخیر عنوان کرد: انتقادات را می‌پذیرم؛ اما صحبتی که روی غرض‌ورزی باشد را رد می کنم. بعد از جام جهانی عنوان کردند مردم شیشه‌های مغازه مرا شکستند. یا گفته شد به لاس وگاس رفتم و استراحت می‌کنم یا اینکه عنوان کردند با عادل فردوسی پور درگیری فیزیکی پیدا کردم در حالی که هیچ کدام از آنها صحت نداشت.
دایی در خصوص رای مخالف 22 درصد مردم در خصوص حضور وی در تیم ملی گفت: هیچ کسی نمی‌تواند 100 درصد آرای مردم را به دست آورد، این یک مدینه فاضله است. برخی از نحوه مربیگری و شخصیت علی دایی خوششان نمی‌آید و باید به نظر آنها احترام گذاشت.
علی دایی در خصوص دعوت از بازیکنان دو رگه‌ ایرانی شاغل در اروپا به تیم ملی گفت: هر کسی که دلش برای ایران می‌تپد می‌تواند به ما کمک کند.
وی در مورد اخراج علی عشوری زاد و حبیب هوشیار از تیم سایپا گفت: این تنبیه‌ها به نفع خود آنها بود. در تیم منافع جمع بر فرد ارجح است.
علی دایی در خصوص حساسیت بازی با تیم ملی کویت در ششم فروردین ماه گفت: یک زمان کوتاه می‌خواهم تا دستیارانم را انتخاب کنم، آنها باید نفراتی باشند که در این دیدار برای من مفید باشند. کسی نیستم که کار را آسان بگیریم. کار سخت و بزرگی در پیش داریم و با کمک تمام رسانه‌های گروهی و مردم می‌خواهم این کار را انجام دهم.
وی افزود: بازی با کویت حساس ترین بازی من خواهد بود، زیرا برای اولین بار است که به عنوان مربی روی نیمکت می‌نشنیم.
دایی در خصوص حضور سایپا در لیگ قهرمانان آسیا گفت: تیم ما در اهواز نشان داد که به بلوغ کافی رسیده است و در لیگ قهرمانان نگرانی نداریم.
مهاجم سابق تیم ملی در خصوص بازی خداحافظی برای خودش گفت: خیلی زود است که به این سوال جواب بدهم؛ اما من به عنوان سرمربی نمی‌خواهم برای خودم بازی خداحافظی بگذارم. بازی حرفه‌ای همین است. ما ایرانی‌ها در بسیاری از موارد خوش استقبال و بد بدرقه هستیم؛ اما من عاشق تیم ملی بوده‌ام و آدم وقتی که چیزی را دوست دارد حاضر است بسیاری از مشکلات را قبول کند. چه اکنون که سرمربی هستم و چه در گذشته انتظار بازی خداحافظی ندارم.

javadremix - ایران - تهران
علی دایی برترین گلزن جهان 192سانتیمتر قد دارای مدرک بی آسیا که از آقای محصص کارشناس تلویزیونی گرفته ایکیو در حد فنچ مربی تیم ملی ایران.
پنج‌شنبه 16 اسفند 1386

HaPaLi - بلژیک - لیر
من از علی دایی به عنوان بهترین بازیکن خوشم میاد. سفیر ایران در دنیای فوتبال بود و هست. اما علم مربیگری تفاوت داره .اونهم در کشور پر جمعیت و پر بازیکن. کاش واقعا یک اگاه به دانش مربیگری در سطح ملی انتخاب میشد. جالبترین و مضحکترین قسمت کار فدراسیون اینجاست که حتی دایی در سمت مربی سایپا ابقا شد. این خودش یه جور حماقته که کسی مثل دایی و با این تجربه دو شغله مربی باشه
پنج‌شنبه 16 اسفند 1386

hamid1968 - انگلستان - لیورپول
من شخصا از دایی خوشم نمیاید اما بنظر میرسد اگر با همین اتکا بنفس پیش برود موفق خواهد شد.
پنج‌شنبه 16 اسفند 1386

pakzad - ایران - آذربایجان
در میون گزینه های داخلی بهترین انتخاب بود موفق و سر بلند باشه
پنج‌شنبه 16 اسفند 1386

8735 - ایران - شیراز
pakzad - ایران - آذربایجان
موافقم باهات . بهترین گزینه داخلی دایی بود .
چون همه قبولش دارن .
جمعه 17 اسفند 1386

khanande - ایران - ایران
با اقا حمید موافقم
جمعه 17 اسفند 1386

+0
رأی دهید
-0

نظر شما چیست؟
جهت درج دیدگاه خود می بایست در سایت عضو شده و لوگین نمایید.