نامزدهای حزب اعتدال و توسعه برای تهران

نامزدهای حزب اعتدال و توسعه برای تهران

حزب اعتدال و توسعه هوادار هاشمی رفسنجانی است
حزب اعتدال و توسعه که به عنوان تشکلی میانه رو و حد واسط میان دو جریان اصلاح طلب و اصولگرا در ایران مطرح شده فهرست نهائی نامزدهای مورد حمایت خود را برای کرسیهای نمایندگی تهران و 22 استان دیگر در مجلس شورای اسلامی منتشر کرد.

در صدر نامزدهای مورد حمایت حزب اعتدال و توسعه، سیدمحمود دعائی قرار دارد که چهره ای اصلاح طلب به شمار می رود و رکورددار نمایندگی مجلس است.

آقای دعائی از دوره نخست تا ششم مجلس، نماینده تهران بوده، وی پیش از انقلاب از رادیو دولتی عراق برنامه هایی به زبان فارسی علیه حکومت وقت ایران پخش می کرد و پس از انقلاب نیز سفیر ایران در عراق شد و سپس، آیت الله خمینی وی را به نمایندگی خود در مؤسسه اطلاعات و مدیرمسئولی این روزنامه گمارد که از آن زمان تاکنون این سمت را حفظ کرده است.

ائتلاف اصلاح طلبان، یکی از دو تشکل اصلی انتخاباتی اصلاح طلب از نامزدی سیدمحمود دعائی حمایت کرده اما حزب اعتمادملی، دیگر تشکل اصلاح طلب آقای دعائی را در فهرست نامزدهای مورد حمایت خود قرار نداده است.

حزب اعتدال و توسعه در تهران دوازده نامزد مشترک با ائتلاف اصلاح طلبان و چهارده نامزد مشترک با حزب اعتمادملی دارد.

از جانب اصولگرایان نیز، یازده نامزد حزب اعتدال و توسعه در تهران با فهرست ائتلاف فراگیر اصولگرایان و تنها دو نامزد آن، سیدرضا اکرمی و علی عباسپور با جبهه متحد اصولگرایان مشترکند.

ائتلاف فراگیر اصولگرایان عمدتاً از نامزدهای جناح منتقد دولت محمود احمدی نژاد و جبهه متحد اصولگرایان عمدتاً از نامزدهای همسو با دولت یا هودار آن تشکیل شده است.

حزب اعتدال و توسعه تنها دو نامزد اختصاصی در تهران دارد: علی هاشمی، برادرزاده اکبر هاشمی رفسنجانی رئیس مجمع تشخیص مصلحت ایران و نماینده رفسنجان در مجلس ششم و علی اکبر سیبویه.

حزب اعتدال و توسعه هوادار آقای هاشمی رفسنجانی است و رسماً خواهان فعال شدن بیشتر وی در صحنه سیاسی شده است.

دبیرکلی این حزب را محمدباقر نوبخت، نماینده پیشین رشت در مجلس و معاون کنونی مرکز پژوهشهای استراتژیک مجمع تشخیص مصلحت به عهده دارد که از نهادهای زیرنظر آقای هاشمی رفسنجانی است.

سایت اینترنتی آفتاب به حزب اعتدال و توسعه منسوب است.

iran zamen - نروژ - رگنان
به این طریق می خواهند مر دم را به پای صندقها بکشانند.
پنج‌شنبه 16 اسفند 1386

+0
رأی دهید
-0

نظر شما چیست؟
جهت درج دیدگاه خود می بایست در سایت عضو شده و لوگین نمایید.