متکی: توهین مذهبی باید نقض حقوق بشر به حساب آید

متکی: توهین مذهبی باید نقض حقوق بشر به حساب آید

منوچهر متکی، وزیر خارجه ایران، گفته است که توهین به چهره ها و احساسات مذهبی باید از موارد نقض حقوق بشر به شمار آید.
منوچهر متکی پس از نشست شورای حقوق بشر سازمان ملل در ژنو اظهار نظر می کرد

وی پس از شرکت در نشست شورای حقوق بشر سازمان ملل متحد در ژنو، چاپ مجدد کاریکاتوری با موضوع پیامبر اسلام در روزنامه های دانمارکی و قصد یک سیاستمدار هلندی برای انتشار فیلمی که اسلام را به عنوان دینی "فاشیستی" مورد حمله قرار می دهد، محکوم کرد.

وزیر خارجه ایران، کشوری که خود کارنامه خوبی در زمینه حقوق بشر ندارد، شکایت کرد که بحث و مناظره درباره حقوق بشر باید شامل قوانینی برای جلوگیری از هتک حرمت مذهبی باشد.

درخواست منوچهر متکی برای توجه بیشتر نسبت به حساسیت های مذهبی توسط سایر سازمان های و کشورهای اسلامی منعکس شده است.

پاکستان می گوید که مساله کاریکاتورهای دانمارکی و فیلمی که قرار است در هلند درباره اسلام اکران شود، در دستور کار اجلاس هفته آتی سازمان کشورهای کنفرانس اسلامی خواهد بود.

یک سخنگوی پاکستان گفت که دولت این کشور در بروکسل، لاهه و واتیکان سرگرم لابی گری بوده است با این هدف که اروپایی ها را قانع کند باید میان آزادی بیان و داشتن مجوز برای اهانت به سایر جوامع تمایز قائل شد.

اما هیچ نشانه ای از اینکه دیپلماسی اسلامی در این زمینه در اروپا موثر واقع شده باشد به چشم نمی خورد.

یک نظرسنجی در هلند حاکی از آن است که اکثریت مردم این کشور فکر می کنند که گرت ویلدرز باید فیلمش درباره اسلام را اکران کند حتی اگر به تنش بیشتر با جهان اسلام منجر شود.

و وزرای خارجه فرانسه و هلند درحال بحث درباره ایجاد یک صندوق برای تامین امنیت جانی کسانی که به خاطر بیان دیدگاه هایشان تهدید می شوند - عمدتا به خاطر انتقاد از اسلام - بوده اند.

iran zamen - نروژ - رگنان
مگر نمی گوئید اسلام یک دینی است که منطق را قبول دارد و ظلم و ستم رامحگوم میکند از چه نگران هستید .پس ان چه می گوئید بجز دروغ چیز دیگری نیست.
پنج‌شنبه 16 اسفند 1386

غلوووو - انگلستان - ابادان
اقای متکی بدتر از توهین مذهبی توهین به شعور و درک انسانهاست که دولت شما در صدر ان قرار دارد.لطفا برای این نوع توهین هم فکری کنید که ارجح واجبات است.من الله توفیق منوجان...
پنج‌شنبه 16 اسفند 1386

Afshin London - انگلستان - لندن
زنها که هیچ حقی ندارند. چه در جامعه و چه در خانواده.براحتی سنگسارشون میکنند مثل زمان پیامبرشون.جوانها را با اتهامات ابکی میکشند و شلاق میزنند.دگراندیشان را زندانی میکنند و میکشند.این چه فرقی با فاشیسم داره نمیفهمم.این در تمام کشورهای اسلامی رواج داره فقط مختص ایران نیست. در مظلوم نمایی که مقام اول را دارند.به اسم پیامبرشون و مقدساتشون میکشند دزدی میکنند حکومت فاشیستی درست میکنند که روی هیتلر را سفید کردند تازه میگن به مقدسات ما توهین نکنید.بابا عجب رویی دارید.
پنج‌شنبه 16 اسفند 1386

arashk_fara - انگلیس - لندن
من موندم چرا نمیزارن ظلم همه جارو بگیره که امام زمان جون بیاد بقیه گردنهارو بزنه مگه دوسش ندارن دینی که اینقدر ادعا میکنه محکمه و درست و کامل از چی میترسه ؟؟؟؟؟؟؟؟بیچاره ملت ایران از دنیا بی خبر نمیدونن چه خبره دنیا
پنج‌شنبه 16 اسفند 1386

zpirooz - آلمان - آخن
شما خودتون آخر ناقض های حقوق بشرید تو رو بخدا از حقوق بشر حرف نزنید که ادم ..ش میگیره
پنج‌شنبه 16 اسفند 1386

sarami - ایران - خرم آباد
آقای متکی به کی متکی بود؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟
پنج‌شنبه 16 اسفند 1386

بابک - ایران - سیزوار
متکی مظهر خریت
پنج‌شنبه 16 اسفند 1386

arashk_fara - انگلیس - لندن
... این چه فرهنگ اسلامی ساخته شده است که مرد سالاری اول و اخر آن است؟ حقوق یک دختر نه فقط کمتر ازنصف حقوق یک پسراست بلکه حقوق انسانی یک دختر را حتی دختران دیگر قبول ندارند! کلمه زن ذلیل خیلی فحش بزرگی محسوب می شود ولی در همان حال از زنان دعوت به عمل می آید که مرد ذلیل باشند. پدر و شوهر خدایان جامعه ما هستند و مادران و خواهران نوکران دربست پدران و شوهران قرار می گیرند. بله آیه قران وجود دارد که تفسیر می کنند حاکمیت و ظلم مردان حقوق خدادادی است!
جمعه 17 اسفند 1386

bahram1 - ایران - تبریز
بابا ناراحت نشید. حالا یه چیزی گفته که مثلا ما هم چیزی سرمون میشه! کی محلش میذاره آخه
دوشنبه 20 اسفند 1386

پری دریائی - ایران - تهران
باز این تازه به دوران رسیده اظهار فضل کرد اخه همه مدافعان حقوق بشر مردن که تو دار ی از حقوق بشر و نقضش حرف می زنی ؟ واقعا برای ایران متاسفم که این عصر حجری مفت گو بخواد وزیر امور خارجش باشه و از جانب مردم ایران در افشانی کنه !!عزیزان زیاد تعجب نکنید اخه مفت گوئی ومزخرف سرائی رو از رئیس محترمش یاد گرفته!!ولی فکر کنم با این پیشرفتی که داره می کنه اینیکی بشه نامبر وان توی چرت و پرت سرائی!
دوشنبه 20 اسفند 1386

+0
رأی دهید
-0

نظر شما چیست؟
جهت درج دیدگاه خود می بایست در سایت عضو شده و لوگین نمایید.