انتقادات بی‌سابقه حزب‌الله از دولت نهم

انتقادات بی‌سابقه حزب‌الله از دولت نهم

آیت‌الله خرازی دبیرکل حزب الله ایران با تاکید بر این که این گروه به هر دو جریان اصولگرا و اصلاح‌طلب انتقاد دارد، انتقادات تند و گزنده‌ای را به اصلاح‌طلبان، اصولگرایان و دولت محمود احمدی‌نژاد وارد کرد.


بر اساس گزارشی که ارگان این جریان امروز یک‌شنبه منتشر کرده است، دبیرکل حزب الله ایران مدعی شد که هر دو جریان سیاسی موجود در کشور «ناکارآمد» هستند و گفت: مردم از هر دو جریان سیاسی چپ و راست که به باندهای قدرت شباهت دارند خسته شدند. وی یکی از انتقادات گروه متبوع خود به جریان‌های سیاسی کشور را این موضوع اعلام کرد که تمام جریان‌ها از راست تا چپ؛ «از رهبری و ولایت‌فقیه یک ابزار ساختند و آنجایی که مصالحشان ایجاب می‌کند خود را در خط رهبری می‌نامند و از ایشان حمایت می‌کنند و خود را به دروغ نماینده رهبری می‌نامند اما آنجا که مصالحشان اقتضا نمی‌کند به راحتی از کنار فرمایشات ایشان می‌گذرند».

خرازی در کنار انتقادات صریحی که به اصلاح‌طلبان مطرح کرده، بخش مهمی از اظهارات خود را به انتقاد از دولت نهم و حلقه پیرامونی دولت اختصاص داده است. با آن که انتقادات جریان حزب‌الله از اصلاح‌طلبان امری کاملاً شناخته شده و «طبیعی» است، اما انتقادات صریح و گزنده وی به دولت احمدی‌نژاد و کسانی که «متفقین حزب‌الله» خوانده شده‌اند، امری عجیب و قابل تامل است.

وی در بخشی از انتقادات جریان حزب‌الله به دولت نهم گفته است: «ما در ابتدای تشکیل دولت نهم توسط دکتر داودی پیغام فرستادیم که حاضریم تمام طرح و برنامه حزب‌الله را که بیش از بیست سال روی آن کار شده بود در اختیار دولت نهم قرار دهیم اما پاسخی نشنیدیم.اگر دولت طرح و برنامه داشت چرا از قدرت فقاهتی حزب‌الله استفاده نکرد. آیا نباید گفت جریاناتی در کشور هستند که به دنبال دین بدون روحانیت هستند و متاسفانه امروز خود را به دولت بسیار نزدیک کرده‌اند».

دبیرکل حزب الله ایران در بخشی دیگر افزوده است: «در مقابل تقصیرهای کشورهای همسایه سکوت می‌کنیم و ظلم و ستم آنها به مردم ما را نادیده می‌گیریم و مسئولان ما نیز در مقابل این ناعدالتی‌ها سکوت پیشه کرده‌اند. چه کسی گفته که مرزهای آبی ما توسط دیگران تعیین شود؟ ما معتقدیم که نیمی از دریای مازندران حق جمهوری اسلامی است. چرا باید وزیر امور خارجه چنان سخن گوید که به عنوان یک سند در مجامع بین‌المللی قابل استفاده بر علیه ما باشد؟»

وی همچنین گفته است: «جریان اصولگرا که مدعی پرچمداری در میان ارزشها است گاهی ضد ارزش‌ترین حرکات را از خود نشان می‌دهد یعنی عده‌ای خود را ارباب مردم و بدنه سیاسی کشور را برده سیاسی خود می‌دانند علاوه بر این عده‌ای خود را تجلی نظام می‌دانند و همگان را به خود دعوت می‌کنند.کیش شخصیت در میان اصولگرایان بی‌داد می‌کند. هر کسی قلندری شده است و در میان کوچه و برزن مبارزه می‌طلبدهیچ‌کس خودش را سرباز نظام نمی‌داند».

بابک - ایران - سیزوار
دولت نهم روی ابوسفیان را سفید کرد
پنج‌شنبه 16 اسفند 1386

iran zamen - نروژ - روگنان
با فشارهائی که در مدت این سالها بر مردم وارد اورده اید میخواهید مردم سرباز نظام باشند بجز فشار بر مردم چه کرده اید که سرباز نظام باشند انهای هم که با شما هستند منافشان در چیب شماست.حزب فقط حزب الله رهبر یک دسته ملا.
پنج‌شنبه 16 اسفند 1386

ahangebiseda - سوئد - نورشوپینگ
اگر رئیس جمهور یک ملا بود اینهمه داد و فغان نبود
پنج‌شنبه 16 اسفند 1386

neda5 - امارات - دبی
اینا همش سیاه بازی ...میخوان مرپم را سرگرم کنن
پنج‌شنبه 16 اسفند 1386

HaPaLi - بلژیک - لیر
دیگی که واسه من نمی جوشه میخوام سر سگ توش باشه... همشون ارزشها و عموم رو وقتی که لازم باشه باروت تفنگ شکار مقاصد خودشون میکنن..لعنت ابدی بر شما
پنج‌شنبه 16 اسفند 1386

vira - ایران - تهران
این دریای مازندرانم شده بامبول ! هر کی از مامانش قهر میکنه یاد دریای مازندران میافته . اقای دبیر کل انگار وی او ای زیاد نگاه میکنه . ایشون در ضمن گفته نگرانه که دین داره بدون روحانیت میشه . چه خبر مبارکی . امیدوارم بزودی حکومت هم فارغ از دین بشه . همون بهتر که اقای احمدی نژاد از برنامه های فقاهتی ! شما استفاده نکرد .
پنج‌شنبه 16 اسفند 1386

ali81_uk - انگلستان - منچستر
جدیدا مد شده کشورها در مسایل مربوط به همدیگه فضولی کنند. این دیگه عادی شده!!!
پنج‌شنبه 16 اسفند 1386

rad - انگلستان - لیدز
کثافتها کی میشد از دست شماکه دین عر بها را با زور به ما تحمیل کرده اید نجات پیدا کرد.همه چیز مان بر باد فنا دادید باز هم دست بردار نیستید.
پنج‌شنبه 16 اسفند 1386

javadremix - ایران - تهران
وای آقای علی از منچستر حزب الله ایران عزیز بیسواد من
جمعه 17 اسفند 1386

hussain - بریتانیا - لندن
آقای راد.. هنوز نفهمیدی دین عربها بومی شده؟! هزارو سیصد ساله که بومی شده برادر جان!؟ هر روز هم یه ورژن جدیدش میاد به بازار؟!
جمعه 17 اسفند 1386

ali81_uk - انگلستان - منچستر
اوخ اوخ اوخ ... ببخشید جواد رمیکس جون! مطالب رو به قول انگلیسیها اسکیمینگ بخونم خوب نتیجه ش همین میشه دیگه! همین که کلمه حزب الله رو دیدم نا خودآگاه فکر کردم اونو میگه که تو لبنانه! این نظرات رو هم که نمیشه ادیت کرد!!! (حالا خیلی خیطی بالا اوردم؟!)
جمعه 17 اسفند 1386

+0
رأی دهید
-0

نظر شما چیست؟
جهت درج دیدگاه خود می بایست در سایت عضو شده و لوگین نمایید.