جزئیات سریال نوروزی مهران مدیری

جزئیات سریال نوروزی مهران مدیری

سایت همشهری گزارشی خواندنی از سریال نوروزی مهران مدیری را درج کرده است که خواندنی است.

مسئولان شبکه سوم برای نوروز 87 خواسته‌اند تا یک برگ برنده رو کنند. آنها می‌خواهند با مهران مدیری و مرد هزارچهره‌اش بهترین شوند.

در این نوشته آمده است: 1- مهران مدیری معمولا کار بد و ضعیف ندارد. بعضی از کارهایش شاید انتظارات را برآورده نکرده باشد؛ اما غیرقابل دیدن نبوده. مثل «جایزه بزرگ» که کار چندان موفقی در قیاس با کارهای اخیر او به حساب نمی‌آید.

این مجموعه نوروزی با وجود بهره‌بردن از بازیگرانی مثل رضویان و شفیعی‌جم نتوانست آن طور که باید و شاید طرفداران سریال‌های مدیری را راضی کند.

جایزه بزرگ به نوعی اولین مجموعه مدیری بود که در آن داستانی دنباله‌دار روایت می‌شد و او حالا پس از چند سال بار دیگر سریالی با داستانی دنباله‌دار را برای نوروز شبکه سوم می‌سازد.

سریالی با نام «مرد هزارچهره» که خودش در آن در 14 نقش متفاوت ظاهر شده است.

سریالی که از ظواهرش پیداست که کاری متفاوت و جذاب خواهد شد، به خصوص آنکه او در این مجموعه از چند چهره شناخته شده نیز استفاده کرده است.

2- مدیری تقریبا از اوایل دی‌ماه درگیر پروژه نوروزی خود شد. در همان ایام فقط خبری منتشر شد مبنی بر ساخت سریالی از سوی او برای نوروز شبکه سوم و تنها اطلاعات موجود از کار هم همکاری او با حمید و مجید آقاگلیان به عنوان تهیه‌کننده در مطبوعات منتشر شد. چند روز بعد یکی از خبرگزاری‌ها ترکیب بازیگران مجموعه را که در آن زمان هنوز نامی برایش انتخاب نشده بود اعلام کرد که در واقع بازیگران نام برده شده، همان تیم بازیگری چند کار اخیر بودند. مثل سیامک انصاری، سحر جعفری‌جوزانی، محمدرضا هدایتی، سعید پیردوست، هادی کاظمی، نادر سلیمانی، نصرالله رادش و ...

در پی این خبر، خبرگزاری دیگری اعلام کرد که مهران مدیری در این مجموعه از بازیگران شناخته شده و مطرح سینما استفاده می‌کند که در پی همین خبر از حضور امین حیایی و خسرو شکیبایی در چند قسمت از این مجموعه خبر داد.

این اخبار هیچ‌گاه نه از سوی تولیدکنندگان مجموعه به شکل صددرصد تایید شد و نه آن را تکذیب کردند. بعدها از گوشه و کنار خبر رسید که علاوه بر امین حیایی، همسرش نیلوفر خوش‌خلق نیز در این مجموعه بازی دارد.

حامد بهداد و حتی پرویز پرستویی دیگر بازیگران سرشناسی بودند که از آنها برای حضور یکی، دو قسمتی در این مجموعه خبر داده می‌شد، نکته جالب دیگر در میان اسامی بازیگران حضور سیدجواد رضویان بود، کسی که در دو کار قبلی مدیری یعنی «شب‌های برره» و «باغ مظفر» همکاریش در آخرین دقایق با این پروژه‌ها منتفی شده بود و امسال هم خودش به عنوان کارگردان مجموعه «قرارگاه مسکونی» را برای نوروز شبکه تهران آماده داشت، به همین دلیل حضور او در این مجموعه کمی عجیب به نظر می‌رسید. در هر حال مدیری با وجود همه این شایعات کارش را ادامه داد.

3- سکوت خبری سریال‌های مدیری توسط عوامل آن معمولا در آستانه پخش مجموعه شکسته می‌شود و درهمین ایام است که صحت و سقم شایعات پیرامونی مجموعه مشخص می‌شود. شاید اولین نکته‌ای که همگان بخواهند از آن مطلع شوند، ترکیب بازیگران مجموعه باشد. همین ابتدا خیالتان را راحت کنیم. از خسرو شکیبایی، امین حیایی و همسرش، حامد بهداد و جواد رضویان در این مجموعه خبری نیست. البته شاید در آن زمان توافقاتی میان این بازیگران و مدیری برای بازی در «مرد هزار چهره» انجام شده بود؛ اما همگی آنها به استثنای رضویان به ترتیب درگیر پروژه‌های «حیران»، «کلاه پهلوی» و «زخم‌های رویا» هستند و شاید تداخل فیلمبرداری این آثار با کار مدیری مانع از همکاری‌شان شده است.

در هر حال اینها در مجموعه مدیری بازی ندارند. اما پژمان بازغی، علیرضا خمسه، نگار فروزنده و بهاره رهنما از جمله بازیگران جدید این سریال هستند.

از میان بازیگران ثابت کارهای مدیری هم می‌توان به بازی سیامک انصاری، ساعد هدایتی، شقایق دهقان، الیکا عبدالرزاقی، شایان احدی‌فر، نادر سلیمانی، روشنک عجمیان و سحر جعفری‌جوزانی اشاره کرد. همان‌طوری که قبلا هم گفته شد خود مهران مدیری ایفاگر نقش اصلی مجموعه است.

4- از میان بازیگرانی که از آنها نام بردیم، حضور یکی بیش از بقیه جلب توجه می‌کند شاید فکر کنید آن یک نفر پژمان بازغی است. نه آن یک نفر علیرضا خمسه است. خمسه که پس از سال‌ها این اواخر با یک «مشت پر عقاب» در نقش گروهبان «شه‌پرست» خوش درخشید، حالا به جمع بازیگران سریال‌های مدیری آمده تا با توجه به شرایطی که در این مجموعه برایش مهیا می‌شود بتواند گوشه‌ای دیگر از هنر طنزش را رو کند. قطعاً رودررویی مدیری و خمسه که هر کدام در عرصه کمدی سبک و سیاق خاص خودشان را دارند جالب باشد.

نکته‌ای که خود خمسه به خوبی به آن اشاره می‌کند: «وقتی از طرف مهران مدیری برای این کار دعوت شدم، آن را به فال نیک گرفتم و بسیار خوشحال شدم؛ چون او کارگردانی آگاه به کمدی است و تسلط منحصربه‌فردی روی این ژانر دارد. مطمئن هستم با تسلط و دقت نظری که او روی کار و اجرای نقش‌ها دارد، بازیگرها می‌توانند بازی خوبی در این مجموعه ارائه دهند. در هر حال برای من این سریال در کارنامه کاری‌ام، اثری تأثیرگذار و متفاوت خواهد بود و فکر می‌کنم بتواند جزء سریال‌های پرمخاطب نوروز امسال شود.»

خمسه در این مجموعه نقش رئیس باند مافیا با نام «قداره بندیان» را برعهده دارد. شخصیتی که در قسمت‌های دوازدهم تا چهاردهم در مجموعه حضور خواهد داشت.

5- زوج مهران مدیری و پیمان قاسم‌خانی را بی‌شک باید زوج طلایی طنز تلویزیون نامید. مطمئن هستم همه روی این مسئله اتفاق نظر دارند و حالا این زوج هنری بار دیگر در کنار یکدیگر قرار گرفته‌اند تا اثری متفاوت در عرصه طنز تلویزیون خلق کنند.

پیمان در «مرد هزار چهره» به سراغ اقتباس رفته و شاید همین عامل کار آنها را بیش از پیش متمایز کند او می‌گوید: «ساختمان اولیه مجموعه براساس رمان «پخمه» نوشته عظیم نسیم شکل گرفت و فیلمنامه برداشتی است آزاد از این کتاب.»

محراب قاسم‌خانی، سروش صحت، امیرمهدی زوله و خشایار الوند گروه نویسندگان مجموعه «مرد هزار چهره» را تشکیل می‌دهند که به سرپرستی پیمان قاسم‌خانی فیلمنامه را می‌نویسند قطعاً نگارش فیلمنامه اثری دنباله‌دار که ساختاری اپیزودیک ندارد توسط تیمی 4 نفره کمی مشکل به نظر می‌رسد نکته‌ای که پیمان هم به آن اشاره می‌کند: «حضور 4 نویسنده، قطعاً کار را سخت‌تر می‌کند و با توجه به شکل داستانی مجموعه طراحی داستان و نگارش فیلمنامه هم متفاوت‌تر از کارهای قبلی است، اما با توجه به اینکه ما با یکدیگر راحت هستیم، خیلی زودتر به نتیجه دلخواه می‌رسیم، آنها فیلمنامه را می‌نویسند و در پایان من نظارت نهایی را انجام می‌دهم، اگر حس کنم کار احتیاج به بازنویسی دارد، قطعاً آن را بازنویسی می‌کنم.»

قاسم‌خانی هم به این سریال خیلی امیدوار است: «مرد هزار چهره چون شکل داستانی دارد تجربه متفاوتی در بین کارهای مهران مدیری محسوب می‌شود و من به آن خیلی امیدوارم.»

dandy - امارات - امارات
حتما مثله بقیه کارهایش بامزست...او میداند بینندش چی میخواد..
چهار‌شنبه 15 اسفند 1386

khasteh - فرانسه - استراسبورگ
با احترام اقای مهران مدیری بسه هر چی این ملتو تو قرن 19 نگهداشتین !
چهار‌شنبه 15 اسفند 1386

ali-vienna - اتریش - وین
به به!!!
آقای مدیری میدونیه چی بسازه
با فیلم برره که هر چی تیکه بود به نام زمان رضا خان بار این آقایون کرد
آفرین بر تو
چهار‌شنبه 15 اسفند 1386

mehrnoosh - ایران - اهواز
آقای مدیری وآقای پیمان قاسم خانی واقعا نابغه هستند.مگرمیشود برره را فراموش کرد؟بچه های ماهنوز به زبان برره ای حرف میزنند.الهی دردوبلایشان بخورد توی سر آنهاکه چشم دیدن شادی مردم را ندارند.
پنج‌شنبه 16 اسفند 1386

nirvana jon - ایران - تهران
بنظر من کسی که بتونه مردم رو راس ساعت پای سریال تلویزیون بنشونه و بتونه علی رغم این همه مشغله و مصیبت مردم رو بخندونه هنرمند واقعیه.
.اقای مدیری دست مریزاد.
پنج‌شنبه 16 اسفند 1386

بابک - ایران - سیزوار
درود بر مهران مدیری که چهره واقعی دولت جمهوری را در سریال برره نشان داد
پنج‌شنبه 16 اسفند 1386

hoormazd - امریکا - تگزاس
بله از نکات منفی بیشمار و بد اموزیها و بی سر و ته بودن ساخته های این اقا که بگذریم واسه وقت تلف کردن بد نیست...
پنج‌شنبه 16 اسفند 1386

asal20 - ایران - تهران
خوبه مادر شوهر من سرش با سریال گرمه تو عید کاری به کار من
نداره
پنج‌شنبه 16 اسفند 1386

farahani - ایران - تهران
مدیری کارش در طنز تلویزیون خوبه! ولی شما فکر می کنید که تلویزیون جمهوری اسلامی می اد برنامه ای رو پخش کنه که ضدخودش باشه.واقعا ما ایرانیها در بعضی جاها خیلی ساده هستیم .hoormazd با حرفت موافقم در مورد واسه وقت تلف کردن بد نیست.
پنج‌شنبه 16 اسفند 1386

ریحانه - ایران - تهران
اخ جون
اقای مدیری تو ایران رقیب نداره
پنج‌شنبه 16 اسفند 1386

بابک - ایران - سیزوار
این صدا وسیمائیها خیلی کم عقل هستند بعضی وقت ها نمی فهمند و فیلم از زیر دستشان در می رود مثل شب های برره
پنج‌شنبه 16 اسفند 1386

zpirooz - آلمان - آخن
hoormazd - امریکا - تگزاس با کمال احترام باید بگم شما همیشه با بد بینی کامنت میگذارید این لیوان نیمه پر نه... اما شاید جرعه ای آب داشته باشه گاهی اون رو هم ببینید. کار آقای مدیری طنزه و طنزش هم گزنده ست شبهای ببره رو یادتون میاد
پنج‌شنبه 16 اسفند 1386

hoormazd - امریکا - تگزاس
zpirooz - آلمان - آخن با احترام متقابل.فکر کنم واقع بینی با بدبینی فرق داشته باشه. یعنی واقعا این سریالها مثل برره لازمه تا ما متوجه فساد حکومت بشیم? به نظر شما این توهین به شعور مخاطب ایرانی نیست? می دونید چقدر از بچه های دبستانی به خاطر تقلید از دعوای برره راهی بیمارستان شدن? هنوز که هنوزه اثر اون لهجه مسخره از زبان گفتاری ما پاک نشده. با اون بودجه میلیاردی این سریال اپیزودهاش هر روز اماده میشد.چیزی که تو هیچ سینمایی اتفاق نمیفته. غیر از اینا ایا شاهنامه فردوسی اینقدر واسه ما ایرانیها بی ارزش شده که باید دستمایه تمسخر باشه?اخه به هر چیزی که نمیشه گفت طنز...شما میتونید برای مثال طنز ارحام صدر رو با طنز این اقا مقایسه کنید?
جمعه 17 اسفند 1386

moji643 - ایرون - شیرازو
ولی فکر نکنم مهران مدیری هرچی فیلم بسازه مثل شبهای برره بشه....
شبهای برره خیلی تک بود...
نظر شما چیه؟ بله شما رو میگم...
جمعه 17 اسفند 1386

zpirooz - آلمان - آخن
hoormazd - امریکا - تگزاس با قسمتی از حرفهاتون موافقم اما یادتون باشه ما از تلویزیون جمهوری اسلامی صحبت میکنیم یه نگاهی به جام جم بندازید شبکه های داخلی رو هم که میشه از اینترنت دید پس توی چنین جوی باید گفت کفش کهنه در بیابان نعمته و باید بگم من این نوع طنز رو نمی تونم با نوع ارحامی مقایسه کنم شما میتونید ؟ مثل اینه که بخواهیم اخوان رو با طنز سراهای الان مقایسه کنیم نداریم دیگه... متاسفانه نداریم.
جمعه 17 اسفند 1386

hoormazd - امریکا - تگزاس
zpirooz - آلمان - آخن
حرف شما کاملا متینه. متاسفانه نداریم.ولی اصول طنز اینه که مشکلات یه جامعه رو بازبان تلخ ولی خنده اور بزرگنمایی کنه نه اینکه خودش مشکل ساز بشه و فرهنگ سازی کنه.متاسفانه در کشور استبداد زده رسانه ها بیشتر از همه سانسور میشه حالا چه طنز چه غیر طنز.این حکومت سینمای این مملکت رو هم به نابودی کشید. ارحام صدر یه جا گفته بود من برای باز کردن دوباره تئاتر سپاهان تو اصفهان 20 میلیون پول میخواستم.10 میلیونشو مردم کمک کردن ولی دولت یک ریال کمک نکرد.تئاتر هم باز نشد.این حکومت از خنده و شادی مردم بیش از همه چیز هراس داره...
شنبه 18 اسفند 1386

sarami - ایران - خرم آباد
چطوری مهران!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!
شنبه 18 اسفند 1386

aynaza - ایران - تبریز
شبهای برره ی مهران فوق العاده بود.
شنبه 18 اسفند 1386

+0
رأی دهید
-0

نظر شما چیست؟
جهت درج دیدگاه خود می بایست در سایت عضو شده و لوگین نمایید.