روسیه خواستار همکاری ایران با شورای امنیت شد

روسیه خواستار همکاری ایران با شورای امنیت شد

ایران گفته که به فعالیت هسته ای خود ادامه می دهد و آخرین قطعنامه شورای امنیت را فاقد ارزش توصیف کرده است چون غنی سازی اورانیوم متوقف نخواهد شد.
سومین قطعنامه تحریم های شورای امنیت علیه ایران با ۱۴ رای موافق به تصویب رسید

محمد علی حسینی، سخنگوی وزارت خارجه ایران، روز سه شنبه (چهارم مارس، چهاردهم اسفند)، گفت صدور قطعنامه شورای امنیتی انگیزه سیاسی داشته است و با مفاد آژانس بین المللی انرژی اتمی مغایرت دارد.

روسیه از ایران مصرانه خواسته است تا با شورای امنیت همکاری کند.

وزارت خارجه روسیه امروز با انتشار بیانیه ای گفته است که این قطعنامه پیام سیاسی جدی به دولت ایران است تا تقاضاهای جامعه بین المللی را به اجرا گذارد.

روسیه، که در ساخت اولین نیروگاه هسته ای ایران در بوشهر با این کشور همکاری داشته است، با تصویب قطعنامه ای سخت گیرانه علیه ایران مخالف بوده است اما در ارتباط با قطعنامه 1803 شورای امنیت گفته که همه تحریم های سیاسی و اقتصادی خارج از اندازه از آن حذف شده است.

در ادامه بیانیه آمده است که مهم است که گروه 1+5 (چین، آمریکا، بریتانیا، فرانسه، روسیه و آلمان) که از ایران می خواهند تا فعالیت هسته ای خود را متوقف کند، باید نشان دهند که آماده کمک به ایران هستند.

ایران تاکید دارد که برنامه هسته ای این کشور اهداف غیرنظامی را دنبال می کند (تولید برق) اما کشورهای غربی نگرانند که ایران احتمالا تلاش دارد جنگ افزارهای هسته ای بسازد.

قطعنامه جدید (1803)، که روز گذشته با چهارده رای مثبت و یک رای ممتنع به تصویب شورای امنیت رسید، در واقع تحریم های مندرج در قطعنامه‌ های ۱۷۳۷ و ۱۷۴۷ علیه جمهوری اسلامی ایران را تشدید می ‌کند و اضافه بر آن، از کشورهای جهان می‌ خواهد که محموله‌ های دریایی و هوائی به مقصد ایران و بالعکس را در صورت وجود دلیل منطقی درباره ممنوعه بودن آنها، مورد بازرسی قرار دهند.

دولت ایران معمولا تحریم هایی که شورای امنیت سازمان ملل به این کشور اعمال کرده را بی ‌اثر می‌ داند اما برخی مقام های دولتی اذعان کرده ‌اند که این تحریم ها در افزایش بهای واردات، کاهش سرمایه گذاری خارجی و روابط بانکی ایران با جهان خارج تاثیرگذار بوده است.

siamak rahimi - کانادا - کیتچنر
با دست پیش می کشه با پا پس می زنه.صحبت همکاری شد چند وقت هست از نظرات اقای بابک تورنتو بی بهره هستیم ما هم از اینجا از شما می خواهیم که همکاریتون رو با سایت ادامه بدید.نکنه خدای نکرده بچه های حفاظت گرفتنت یا توهم زدی خودتو قایم کردی.خلاصه هم استانی ما همه دلمون برات تنگ شده.
چهار‌شنبه 15 اسفند 1386

Sh.Motekallem - روسیه - مسکو
باج میدیم باز. خیالی نیست. ما که یک میلیارد دلار پول اضافه آوردیم دادیم عراق. باجم میدیم. پولداریم بابا.
چهار‌شنبه 15 اسفند 1386

zpirooz - آلمان - آخن
مملکتی که دومین منبع گاز دنیاست پول فروش نفتش از پارو بالا میره دنبال نیروگاه هسته ایه که دیگه توی کشورهای پیشرفته هم بخاطر ضررهای زیست محیطی داره منسوخ میشه و بیشتر اونها بدنبال انرژی خورشیدی و نیروگاههای بادی هستند. خدارو شکر ما هم که تو مملکتمون خیلی جاها بادگیره پس اقایون چرا راست و حسینی نمیگند که نیروگاه اتمی بازیه و اونها دنبال کلاهک هسته ای هستند موشک دور برد که ازمایش میکنند اسراییل هم که باید نابود بشه انرژی هسته ای هم حق مسلم ماست هر بچه ای میتونه یک ارتباطی بین اینها پیدا کنه خدا حافظ ایران و ایرانیان از شر این بی کله گیها
چهار‌شنبه 15 اسفند 1386

khasteh - فرانسه - استراسبورگ
مرگ بر روس باج خور !
چهار‌شنبه 15 اسفند 1386

بابک - ایران - سیزوار
احمدی نژاد با این جشن هسته ای که راه انداخته است فقط باید برود گورش را گم کند و بمیرد تا ملت از شر او راحت شوند
چهار‌شنبه 15 اسفند 1386

+0
رأی دهید
-0

نظر شما چیست؟
جهت درج دیدگاه خود می بایست در سایت عضو شده و لوگین نمایید.