قهرمان اروپا به دست آرسنال حذف شد

قهرمان اروپا به دست آرسنال حذف شد

تیم فوتبال آرسنال، آث میلان قهرمان باشگاه های اروپا و جهان را از دور مسابقات جام قهرمانان باشگاه های اروپا حذف کرد.
پائولو مالدینی، به فابرگاس تبریک گفت

در دور برگشت مرحله یک هشتم نهایی این مسابقات، آرسنال با دو گل در 10 دقیقه پایانی مسابقه، 2-0 آث میلان را شکست داد.

در این مسابقه که در استادیوم سن سیرو شهر میلان برگزار شد، میزبان نتوانست از بازی در استادیوم خانگی مقابل تماشاگران پرشور ایتالیایی استفاده کند و بیشتر آرسنال بود که جریان بازی را در اختیار داشت.

آرسنال چندین بار با استفاده از پاسهای تک ضرب، در ظرف چند ثانیه خود را از زمین دفاع به زمین حمله رساند و حتی در نیمه اول یک بار تیر دروازه میزبان ایتالیایی خود را هدف قرار داد.

آث میلان که تاکنون به هیچ تیم انگلیسی اجازه نداده بود در سن سیرو این تیم را شکست دهد، دفاعی چند لایه و سیال داشت، اما در برابر آرسنال عمده فشار خود را بر روی مهار کاکا (بهترین بازیکن سال 2007 جهان) و الکساندر پاتو (دیگر ستاره برزیلی و جوان آث میلان) متمرکز کرده بود و عملا امکان ایجاد تهدیدی جدی را از این دو بازیکن گرفت.

آرسنال از دقیقه 65 فشار را افزایش داد اما آنچه باعث ایجاد تحول عمده شد، عصبی شدن بازیکنان آث میلان در 10 دقیقه آخر مسابقه و اعتراض مکرر آنها به رای داور بود که نه تنها به یک اخطار به کاکا منجر شد، بلکه نظم گروهی آث میلان را نیز به ویژه در دفاع تحت تاثیر قرار داد تا در نهایت سسک فابرگاس در دقیقه 84 مسابقه با استفاده از فضای باز ایجاد شده در مقابل محوطه جریمه آث میلان، با یک شوت محکم توپ را در گوشه سمت چپ دروازه میزبان قرار دهد.

از آنجا که بازی رفت دو تیم با نتیجه تساوی بدون گل به پایان رسیده بود، آث میلان چاره ای بجز به ثمر رساندن 2 گل برای اجتناب از شکست نداشت.

اما دو دقیقه پس از پایان وقت قانونی بازی آرسنال، با سماجت و نفوذ تئو والکات، ارسال عرضی توپ، و ضربه امانوئل آده بایور، دروازه آث میلان را برای بار دوم باز کرد تا عملا کار برای تیم ایتالیایی تمام شده باشد.

در دیگر بازی ها منچستریونایتد در استادیوم اولترافورد، با گل دقیقه 41 کریستیانو رونالدو که به واسطه عملکرد ناموفق دفاع تیم لیون در دفع یک ضربه کرنر حاصل شد، این تیم فرانسوی را در مجموع 2-1 شکست داد تا به یک هشتم نهایی صعود کند.

بارسلونا نیز با گل دقیقه 3 زابی، در دور برگشت نیز سلتیک را (در زمین خود) شکست داد تا (با نتیجه کلی 4-1) به دور بعد صعود کند و در سه‌ویا نیز، ولکان دمیرل، دروازه بان فنرباغچه، هرچند با دو اشتباه به میزبان اجازه داد پیش بیفتد، اما در نهایت در ضربات پنالتی، با دو دفع توپ چشمگیر، فنرباغچه را به بک چهارم نهایی فرستاد.

+0
رأی دهید
-0

نظر شما چیست؟
جهت درج دیدگاه خود می بایست در سایت عضو شده و لوگین نمایید.