کفاشیان: دایی تا جام جهانی سرمربی تیم ملی است

کفاشیان: دایی تا جام جهانی سرمربی تیم ملی است

رئیس فدراسیون فوتبال گفت: با علی دایی قراردادی یکساله منعقد کرده‌ایم؛ ولی تا جام جهانی هدایت تیم ملی را بر عهده خواهد داشت.
  
علی کفاشیان که قرار بود به عنوان دبیر کل کمیته ملی المپیک در جلسه صبح امروز پاسخگوی خبرنگاران باشد، با دو ساعت تاخیر و در شرایطی که جلسه به اتمام رسیده بود، در سالن حاضر شد و در ابتدا اعلام کرد پاسخ به سوالات فوتبالی را به جلسات آینده موکول می‌کند.

وی در پاسخ به این سوال که با حضورش در فدراسیون فوتبال شان خود را به عنوان دبیر کل کمیته المپیک پایین آورده است، گفت: به هر حال انسان‌ها با ترقی و تنزل مواجه هستند.

رضا قره‌خانلو، رئیس کمیته ملی المپیک در توضیح این موضوع افزود: آن زمان که پیشنهاد کاندیداتوری برای فدارسیون فوتبال به کفاشیان داده شد، نظر قاطع خود را که موافق این قضیه نبودم اعلام داشته و با او مشاوره کردم؛ ولی به هر حال ذکر این مسایل دیگر ضرورتی ندارد.

وی ادامه داد: به هر شکل وقتی این بار سنگین به دوش کفاشیان به عنوان رئیس فدراسیون فوتبال نهاده شده است، خود را مقید می دانیم تا از ایشان حمایت کنیم. از سوی دیگر کفاشیان از کمیته ملی المپیک جدا نشده و وظایف خود را با قدرت انجام می‌دهد. ایشان در تصمیم‌گیری‌ها همان نقش اصلی را دارد.

کفاشیان در ادامه تصریح کرد: در کمیته ملی المپیک کارها قائم به فرد نیست، پیش از این تنها فدراسیونی که در چرخه کاری ما قرار نداشت، فدراسیون فوتبال بود که اکنون به طور مستقیم با آن درگیر شده ایم.

وی خاطرنشان کرد: اگر در این فدراسیون ماندم، سعی می کنیم سال آینده فوتبال نیز همانند کارهای کمیته ملی المپیک کاملاً نظارتی شود. اکنون تنها 25 تا 30 درصد به کارهای فوتبال آشنا شده ام، بنابراین ترجیح می دهم سوالات مربوط به این بخش را در جلسات آینده پاسخ بدهم. البته کمیته ملی المپیک برنامه های فدراسیون را برای بازی های گوانگجو، فوتسال سالنی خانم ها و آقایان و فوتبال ساحلی خواسته است.

کفاشیان با اشاره به کمبود بودجه در ورزش به ویژه قهرمانی گفت: متاسفانه بودجه سال آینده ما به سال 85 نرسیده است بنابراین در تلاشیم از طریق مذاکره با سازمان تربیت بدنی این مشکل را حل کنیم.

* گپ دوستانه کفاشیان با خبرنگاران درباره دائی و تیم ملی
پس از پایان نشست مطبوعاتی کمیته ملی المپیک، علی کفاشیان در جمع شماری از خبرنگاران درباره تیم ملی و انتخاب علی دایی تصریح کرد: دو هفته پیش با دایی در خصوص سرمربیگری تیم ملی صحبت کردیم و بعد از ارزیابی های لازم انتخاب وی صورت گرفت.

وی در پاسخ به این سوال که پیش از این اصلاً بحث دایی مطرح نبود و حتی چندی پیش از سوی ایشان اعلام شده بود که برنامه هایش را به فدراسیون نخواهد داد و هرکس لابی بیشتری دارد، انتخاب می شود، گفت: ما به اینکه دیگران چه می گویند نگاه نمی کنیم و هنگام تصمیم گیری همه این مسائل را کنار می گذاریم. دایی نیز برنامه هایش را ارائه داد؛ اما نه قدر یک کتابچه که شما فکر می کنید.

رئیس فدراسیون فوتبال درباره سایر نامزدهای مربیگری که نامی از دایی در میان آنها نبود، اظهار داشت: غیر از آن افراد ما با نفرات دیگری هم صحبت کرده بودیم که به خواسته خودشان نام آنها اعلام نشد؛ اما در نهایت بررسی کردیم که مربیان لیگ برتر هم صلاحیت حضور در تیم ملی را دارند، البته در این بین سلیقه های مختلف مطرح بود.

کفاشیان در خصوص اینکه اگر باشگاه پرسپولیس با حضور قطبی در تیم ملی موافقت می کرد، او سرمربی می شد، گفت: مذاکراتی را با مدیر عامل این باشگاه انجام دادیم به هر حال انتخاب سرمربی تیم ملی صورت گرفته است و شما به جای اینکه به دنبال اتم شکافی در این زمینه باشید، بهتر است به حمایت از دایی بپردازید.

وی در پاسخ به اینکه دائی گزینه فدراسیون فوتبال نبوده است، اظهار داشت: اسم او را به عنوان سرمربی تیم ملی اعلام کردیم، بنابراین گزینه صددرصد فدراسیون بود. قرارداد یکساله با دایی منعقد کرده ایم؛ ولی تا جام جهانی هدایت تیم ملی را برعهده خواهد داشت.

کفاشیان در زمینه دستیاران دایی و ادامه حضورش در سایپا گفت: در این زمینه اختیار تام خواسته است. سایپا نماینده ایران در جام باشگاه های آسیاست، بنابراین دایی باید به این باشگاه نیز کمک کند تا در زمان مناسب جایگزینش مشخص شود. قرار است در این زمینه با مدیر عامل باشگاه جلسه ای داشته باشیم.

مومنتمومنت شلنگ اباد - سوئد - لینکشوپینگ
تو شهره کورا یه چشم پادشاه . این مثلو این انتخاب با هم جور هستن .
(یادتون نره!!!!!!!!!! کی لیده پشته دله هنوز تموم نشده) :D
سه‌شنبه 14 اسفند 1386

مرد شنگول - ایران - مشهد
مربی گری در سطح ملی برای دایی زود بود فکر کنم دایی اشتباه کرد و خودشو تا سالها خراب کرد شایدم اسیر یک توطءه شد
سه‌شنبه 14 اسفند 1386

pakzad - ایران - آذربایجان
مومنتمومنت شلنگ اباد - سوئد - لینکشوپینگ :
همین جاست که مردم می گن عرضه هیچ کاری رو ندارین چون همیشه عمرتون در تحقیر و عیب گیری هستش پرتغالی ها اومدن خلیج قزلباش های ترک رفتن و همشون رو از ایران دور کردند بعدش شما....
افغان ها تو شرق ایران شورش کردن نادر از تیره ترک افشار رفت و سرکوبشون کرد اونم با ابهت ترک های عثمانی اومدن از شمال غرب ترک صفوی سال ها جنگید حالا هم یه عده نسبت به اونا بد و بیرا می گن امروز هم با اینکه بهترین گلزن جهان رو از بین 7 میلیارد آدم(و بیشتر )تو ایران داریم که دنیا فوتبال ما رو با اون می شناسه و اسمش تو کتابای زیادی ثبت شده ولی چه فایده که فردی مثل تو به خودت اجازه مسخره کردن اون رو می دونی شوخی نیست بهترین گلزن کل جهان الان سرمربی تیم ماست فکرش رو بکنید اگه خارجی بود الان چه کیفی می کردین افسوس بر جهالت و کینه ورزی یه عده!!!
فردا هم باید منتظر مسخره و توهین به رضا زاده باشیم که دل همه ایرونیا رو با غیرتش شاد کرده کاش شما هم یه سر سوزن از غیرت علی دایی یا حسین رضا زاده داشتین یاشاسین ایرانین تورک غیرتلی شانلی ایگید لرین یاشاسین ایران
سه‌شنبه 14 اسفند 1386

davouddt - فرانسه - besançon
ببینیم وتعرف کنیم اقای کفاشیان اگر نرفتیم جام جهانی چی دارید بگوئید؟؟حتمأ اقایه دای تجربه مربی گری نداشتند که همین هم هست
سه‌شنبه 14 اسفند 1386

MeriNaZ - ایران - تهران
جناب قطبی عزیز در مورد شایستگی و لیاقت شما شکی نبود ولی خوب آقای کفاشیان با کمال پرویی اعلام کردن که این انتخاب از هنر های ایشون بوده.این مترسک ها تا دلتان بخواد هنرمندند.راستی آقای هنرمند فهمیدن بی صلاحیت بودن شما و بی اختیار بودنتان نیازی به اتم شکافی ندارد.
سه‌شنبه 14 اسفند 1386

mohsenkmp - هلند - ماستریخ
اقای علی دایی همه ایران باید خوشحال باشند که یک ایرانی با این سن وسال از نوابغ فوتبال دنیا است و دایتگر فوتبال ایران زمین به ست چنین مرد ایرانی است. برای شما وتمام ایرانیهای خودساخته و موفق ارزوی پیروزی میکنم. امیدوارم بچه های تیم ملی بیشتر به این توجه کنند که ه شما میگوید نه اینکه کی میگه ویکپارچه ومتحد و یکدل بدون خط وخط بازی افتار افرینی کنید.درود برایران وایرانی.
چهار‌شنبه 15 اسفند 1386

sabaaram - اسکاتلند - گلاسگو
پاکزاد-ایران -اذربایجان:
کاملا با نظرت موافقم ممنون
چهار‌شنبه 15 اسفند 1386

king_irooni - ایران - سربندر
در جواب آقای pakzad
علی دایی از زیدان که بالاتر نیست ؟؟!! هست؟؟؟ مگه میشه گفت اگه اقای زیدان مربی فرانسه بشه بهترین انتخابه؟؟ لطفا اینقد فاشیست بازی در نیارین مسئله مسئله موفقیت تیم ملی هست نه موفقیت و محل تولد اقای دایی و یا زبان ایشون ...شما خواهی دید که چه اشتباه بزرگ و البته از روی عمد و غرض انجام شد هرچند که آقای کفاشیان یک مترسک بیش نیست و همه کاره اقای علی آبادیه .
چهار‌شنبه 15 اسفند 1386

پری دریائی - ایران - تهران
اولا درسته که علی دایی ترک زبانه ولی قبل از اینکه ترک باشه ایرانیه پس افتخار همه ایرانی هاست نه فقط ترکها و خیلی دیگه از قهرمانان ما ترک بودن و هستند این که کاملا مشخصه در واقع بیشتر قهرنمانان میهن ما ازایرانیان ترک زبان هستند و همشون برای پیروزی و سرافرازی مردم ایران زحمت کشیدند و می کشن پس چرا هموطنان ترک ما تا انتقادی از ورزشکاران یا سایر افراد ترک زبان میشه جبهه می گیرن؟خوب مثلا اگه خداد عزیزی هم اتنخاب می شد باز همه مردم می گفتن واسه هدایت تیم ملی جوونه و بی تجربه . نیازی به تکرار و تاکید ترک بودن اونها نیست . اما هر چیزی جای خودش رو داره من با دایی مخالف نیستم خیلی هم دوستش دارم اما فکر می کنم برای مربی گری تیم ملی خیلی جوون و بی تجربس در مورد حسین رضا زاده هم اگه خودشو انقدر الکی داخل سیاست بازیها نمی کرد انقدر ازش انتقاد نمی شد. یک قهرمان علاوه بر اینکه عنوانهای جهانی باید کسب کنه باید به فکر افکار عمومی و محبوبیت خودش هم باشه..به هر حال امیدوارم علی دایی با جدیت و جذبه خودش تیم ملی ما رو به موفقیت برسونه تا نه سیخ بسوزه و نه کباب آقای رضا زاده هم که قهرمان ملی ماست کمتر خودشو به سیاستیون بچسپونه تا در نزد مردم همواره محبوب باشه کاری که شادروان تختی کرد و هنوز بعد از حدود 40 سال نامش جاویدانه.
چهار‌شنبه 15 اسفند 1386

davouddt - فرانسه - بزانسون
ایا جناب اقای دایی که به خاطر همان گل نزدن هایش همه مردم را به شدت ناراحت کرده بود و خواستاره خداحافظی ایشان بودیم درست است که یکباره مربی تیم ملی شود حالا نمیدانم ایشان چطوری میتواند به مهاجمان گلزنی یاد دهد اگر اینکاره بود زمانی که بازی میکرد باید خیلی چیزها را یاد میداد بخدا دایی اینکاره نیست کلمنته کجا دایی کجا بای بای تیم ملی
چهار‌شنبه 15 اسفند 1386

davouddt - فرانسه - بزانسون
ایول کینگ ایرونی حرف دلمو زدی پلاتینی هم مربی شد و هیچ غلطی نکرد علی پروین هم اسطوره بود چیکار کرد پس بسه این همه سیاه بازی از این اسطوره ها زیاده وقتی تو فرانسه میگویم دایی را میشناسید حتی اسمش هم نشنیدن بس کنید با این همه اسطوره نمیدانیم چه کار کنیم تا به کویت نبازیم نمیدونم این همه استعداده دایی کجا بود که میخواستیم با کلمنته قرار داد ببندیم
چهار‌شنبه 15 اسفند 1386

pakzad - ایران - آذربایجان
king_irooni - ایران - سربندر زیدان هر چی هم باشه بهترین گلزن ملی جهان نیست در ضمن اونجا فرانسه هستش و اینجا ایران و غیر قابل مقایسه اونجا عرضه دارن اینجا همه چی غاطی سیاست می شه و بی عرضه گی اینا به مردم ثابت می شه خالا که عرضه آورن کلمنته یا هر فرد دیگه ای رو نداشتن پس دیگه نباید زیادی .... علی دایی هم از سرشون زیاده در ضمن من اون حرف ها رو زدم که بگم در هر عصری آدمای عیب گیر که بدون منطق و فکر خرف می زنن و فقط بلدن ایراد بگیرن هستند من منظور دیگه ای نداشتم و اگه شما اون جوری فهمیدین من معذرت می خوام علی دایی یه ایرانی و افتخار ایران زمینه و افتخار می کنیم از بین گزینه های داخلی بهترین گلزن جهان سر مربی تیم ملی ایران شده و بازیها و تجارب زیادی تو خود میدان داشته یاشاسین علی دایی
چهار‌شنبه 15 اسفند 1386

pakzad - ایران - آذربایجان
پری دریائی - ایران - تهران
من منظوری نداشتم ولی کینه ورزی و مسخره یه عده تو بعضی از نظرات یه جورایی فرق می کنه خلاصه همه ما ایرانی هستیم و واسه این ایرونیا آرزوی موفقیت می کنیم یاشاسین ایرانیمیز
چهار‌شنبه 15 اسفند 1386

kotlet - ایران - تهران
ما ایرانیا استعداد فوتبال نداریم فقط به درد تماشا کردنش می خوریم
حالا ببینید حتی اگه بهترین مربی دنیا رو هم بیارن فوتبال ما تغییری نمی کنه.
پنج‌شنبه 16 اسفند 1386

kotlet - ایران - تهران
با وضعیت فدراسیون و مربی تیم ملی این فوتبالیستای ما باید از خیر جام جهانی بگذریم
پنج‌شنبه 16 اسفند 1386

+0
رأی دهید
-0

نظر شما چیست؟
جهت درج دیدگاه خود می بایست در سایت عضو شده و لوگین نمایید.