احمدی نژاد در کنفرانس خبری مشترک با طالبانی: مگر منافقین هنوز وجود دارند؟

احمدی نژاد در کنفرانس خبری مشترک با طالبانی: مگر منافقین هنوز وجود دارند؟

رییس جمهور با بیان اینکه ریشه‌های مشترک دو ملت در عمق تاریخ، فرهنگ و تمدن جا دارد، افزود: دو ملت در طول تاریخ دارای بهترین روابط فرهنگی و برادری بوده‌اند و امروز هم به لطف خدا و اراده سیاسی دو کشور، روابط ایران و عراق ممتاز و رو به پیشرفت است .

محمود احمدی نژاد امروز (یکشنبه) در کنفرانس خبری مشترک با همتای عراقی خود گفت: خدا را سپاسگذارم و خوشحالم که این توفیق را عنایت کرد که در عراق مظلوم به دیدار برادران عزیزمان دو کشور دوست وبرادر عراق بیایم.

رییس جمهور با تأکید بر اینکه دو ملت ایران و عراق در همه شرایط سختی ها و خوشی‌ها در کنار هم بوده و خواهند بود، اظهار داشت: دیدار از عراق بدون دیکتاتور، دیداری بسیار مسرت بخش است، چرا که در آن دوران ملت عراق به استضعاف کشیده شده بود و روابطش با همسایگان تضعیف شد.

دکتر احمدی نژاد ادامه داد: امروز روابط دو کشور هر روز گسترش می‌یابد و سفر من که به دعوت برادر عزیزم جلال طالبانی از رزمندگان دوران مبارزه انجام شده است تأکیدی مجدد بر روابط برادرانه و عمیق دو ملت است.

وی اظهار داشت: امروز مذاکرات خوبی در فضایی دوستانه، برادرانه و کاملا سازنده انجام شد و ما در همه زمینه‌ها اشتراک نظر داریم و بنا داریم که همکاری‌های ایران و عراق را در زمینه‌های اقتصادی، فرهنگی و سیاسی تا حد ممکن گسترش دهیم.

رئیس جمهور کشورمان گفت: امروز ملت عراق به ظاهر شرایط سختی را می‌گذراند، اما با شناختی که ما از ملت عراق داریم و با استعدادهای فراوان ، تمدن و فرهنگ این کشور ،ملت عراق این شرایط را پشت سر خواهد گذاشت و عراق آینده، مقتدر پیشرفته و مقتدر خواهد بود.

وی با بیان اینکه عراق متحد، مقتدر و پیشرفته به نفع همه ملت‌های منطقه است، تأکید کرد: این سفر فصل جدیدی در روابط دو جانبه و فضای همکاری‌ها خواهد بود و ملت ایران و عراق همواره در کنار هم خواهند ایستاد.

دکتر احمدی نژاد در پاسخ به سووال خبرنگار عراقی که از رئیس جمهور کشورمان پرسید : انگیزه شما از سفر به عراق در این شرایط چیست؟ پاسخ داد: از دیدار با برادران سؤال نمی کنند بلکه باید از عدم دیدار آنان با یکدیگر سؤال کنند.

در ادامه این کنفرانس خبری یک خبرنگار عراقی سؤال دیگری را درباره گروهک منافقین از دکتر احمدی نژاد مطرح کرد که رئیس جمهور کشورمان پاسخ داد: مگر آنها هنوز وجود دارند؟

جلال طالبانی رئیس جمهور عراق نیز در این کنفرانس خبری مشترک ، گفت: امروز روزی خوب و تاریخی برای ما است و ما از صمیم قلب خوشحالیم.

وی عراق را کشور دوم دکتر احمدی نژاد دانست و افزود: سفر رئیس جمهور ایران به عراق دارای پیام روشنی است، زیرا برای اولین بار است که یک رئیس جمهور پس ازسقوط صدام و اشغال این کشور به صورت رسمی به اینجا سفر می‌کند.

طالبانی از احساسات برادرانه و همبستگی ملت ایران تشکر کرد و آن را دارای پیام روشنی در ادامه دوستانه ترین روابط دانست.

وی همچنین تأکید کرد؛ این سفر پیامی را برای کشورهای منطقه نیز دارد و امیدواریم این کشورها پیام این سفر را دریافت کنند.

طالبانی گفت: ما در مذاکرات امروز خاطرات مبارزه علیه دیکتاتور را یادآور شدیم و بخشی از این خاطرات این بود که ما آرزو داشتیم رژیم دیکتاتور ساقط شود و ما از برادرانمان در اینجا استقبال کنیم که این موضوع تحقق یافت.

رئیس جمهور عراق اظهار داشت: ملت ایران در سختی و رنج ،یار و مددکار ملت عراق بودند و من بر این باورم که این سفر دستاوردهای مثبتی را به همراه داشته باشد. ضمن آنکه از صمیم قلب دوست داشتم مدت این سفر بیشتر باشد. اما به دلیل مشغله و مسائل دیگر این مسئله میسر نشد.

طالبانی در پاسخ به سؤالی گفت: در همه زمینه‌های اقتصادی، نفت و سایر مسائل مذاکراتی را داشتیم که نتایج آن اعلام می‌شود.

در ادامه این مصاحبه خبری خبرنگار عراقی از طالبانی پرسید آیا درباره معاهده الجزایر نیز مذاکره‌ای انجام شد؟ که رئیس جمهور عراق پاسخ داد: اصلاً در این رابطه بحث نکردیم.

طالبانی همچنین درباره گروهک منافقین تأکید کرد؛ حضور اعضای این گروهک در عراق بر اساس قانون اساسی عراق ممنوع است و تدابیری در این زمینه اتخاذ شده است.

پیش از این رییس جمهور در آغاز نشست هیات های عالی رتبه ایران و عراق که در محل کاخ ریاست جمهوری عراق برگزار شد با بیان اینکه دو ملت ایران و عراق از دیدگاه منطقه‌یی و جهانی دو ملت قوی، با استعدادهای طبیعی و انسانی هستند، گفت: دشمنان هیچ گاه مایل نبوده‌اند دو ملت در کنار هم باشند و یکدیگر را تقویت کنند.

به گزارش سایت اطلاع رسانی ریاست جمهوری، دکتر محمود احمدی نژاد با اشاره به ویژگی های تاریخی و فرهنگی مشترک دو کشور تصریح کرد: دیکتاتورها خیلی تلاش کردند که ارتباطات عمیق میان دو ملت را از بین ببرند اما تلاش آنها بی ثمر بوده و حتی جنگ تحمیلی نیز نتوانست به روابط تاریخی دو ملت خدشه ای وارد کند.

وی تاکید کرد: جنگ تحمیلی فقط علیه ملت ایران نبود بلکه علیه ملت عراق نیز بود.

رییس جمهور، ایران و عراق مقتدر و پیشرفته را بهترین دوستان هم دانست و گفت: ما امروز احساس می کنیم در میان برادران خود هستیم.

دکتر احمدی نژاد با بیان اینکه ایران وعراق متحد طبیعی هم هستند، تصریح کرد: امنیت و پیشرفت عراق ، امنیت و پیشرفت ایران است و ملت ایران همواره در کنار ملت عراق خواهد بود.

وی با اشاره به سفر خود به عراق اظهار داشت : سفر بنده به دعوت آقای جلال طالبانی و تاکیدی است بر تقویت برادری و همبستگی میان دو ملت ایران و عراق که فصل جدیدی در روابط دو کشور خواهد بود .


رییس جمهور با بیان اینکه اراده سیاسی دو کشور بر افزایش و توسعه روابط دوجانبه استوار است گفت: ایران و عراق با ذخایری که دارند می توانند به یک قدرت اقتصادی، سیاسی و فرهنگی تبدیل شوند.


جلال طالبانی، رییس جمهور عراق نیز در این نشست با ابراز خرسندی از سفر دکتر احمدی نژاد به عراق خاطر نشان کرد: سفر جنابعالی پیامی به سایر کشورها است تا تشویق شوند به کشور عراق سفر کنند و ملت عراق را دست کم نگیرند.


رییس جمهورعراق خاطر نشان کرد: کشور عراق با داشتن دوستانی مثل جمهوری اسلامی ایران مقتدر خواهد بود.


وی افزود: امیدواریم این سفر سبب گسترش هر چه بیشتر همکاریها و روابط دو جانبه باشد.


در ادامه این نشست، مذاکرات دو هیأت به سرپرستی دکتر احمدی نژاد و جلال طالبانی در خصوص مباحث مورد علاقه دو طرف انجام شد.


احمدی نژاد پیش از این در نشست مقدماتی با رییس جمهور عراق نیز هدف از سفر خود به عراق را اعلام پیوستگی مجدد با دولت و ملت عراق دانست.


رییس جمهور گفت: جمهوری اسلامی ایران پیشرفت عراق را پیشرفت خود و منطقه می‌داند.


وی روابط ایران و عراق را عمیق و تاریخی دانست و اظهار داشت: پیوندهای عاطفی دو ملت به قدری ریشه دار است که سی سال نظام دیکتاتوری در عراق نتوانست به آن آسیبی برساند.


دکتر احمدی نژاد تصریح کرد: ملت ایران از اینکه می‌بیند مردم عراق با پرچم داری انقلابیون، سیاستمداران و دانشمندان خود مسیر کمال، استقلال و امنیت را طی می کنند خوشحال هستند.


وی آینده عراق را درخشان توصیف کرد و اظهار داشت: ملت بزرگ عراق قادر است بر مشکلات خود فائق آید.


رییس جمهور عراق نیز ضمن خوشامد گویی به دکتر احمدی نژاد گفت: شما میهمان بسیار عزیز و محترمی برای دولت و ملت عراق هستید.


وی با اشاره به اینکه جمهوری اسلامی ایران همواره در روزهای سخت و دشوار در کنار ملت عراق بوده ابراز امیدواری کرد: همانگونه که در گذشته در کنار ما بودید امروز نیز با همان شدت و گرمی از ما حمایت کنید.


وی افزود: عراق در حال توسعه و دسترسی به اقتصاد پویا و برقراری امنیت و ثبات است .


احمدی نژاد پس از ورود به قصر الرائاسه مورد استقبال رسمی رییس جمهور عراق قرار گرفت.


رییس جمهور که برای سفر دو روزه به عراق سفر کرده است صبح امروز (یکشنبه) وارد بغداد شد و جلال طالبانی در قصر الرائاسه از وی استقبال رسمی به عمل آورد.


احمدی‌نژاد صبح روز یکشنبه پیش از ترک ایران در پاویون جمهوری فرودگاه مهرآباد در جمع خبرنگاران به تشریح اهداف این سفر پرداخت و گفت که این سفر به نفع همه کسانی است که به ایجاد صلح و امنیت در منطقه می‌اندیشند.


رییس‌جمهور در ابتدای سخنانش با اشاره به روابط تاریخی دو کشور ایران و عراق اظهار داشت: ایران و عراق ارتباطات بسیار گسترده‌ای دارند و در بسیاری از مقاطع تاریخی تجلی دو ملت در یک هویت بوده‌اند.


وی با بیان این که رفت و آمدها بین دو ملت ایران و عراق بسیار گسترده و ویژه است، اظهار کرد: سفر ما به عراق در جهت تقویت و تحکیم روابط دو کشور و حمایت از یکپارچگی، ‌استقلال و اقتدار ملت و دولت عراق، هم‌چنین همبستگی بین دو ملت و همگرایی در منطقه است و این محورها نیز در دستور کار است.


دکتر احمدی‌نژاد در ادامه با بیان این که در بخش اقتصادی نیز موضوعات فراوانی در طول این سفر برای بررسی در دستور کار است، از جمله به توسعه حمل و نقل، انرژی، سرمایه‌گذاری، توسعه تجارت و اقدامات زیربنایی اشاره کرد و گفت: در طول این سفر علاوه بر گفت‌وگو درباره مسائل منطقه، کارهای مشترکی که باید در جهت ایجاد صلح و امنیت در منطقه انجام دهیم، بررسی می‌شود.


وی بار دیگر با تاکید بر این که این سفر در جهت تقویت تحکیم روابط بین دو کشور ایران و عراق و تقویت صلح و برادری در بین ملت‌های منطقه است، گفت: باور من این است که این سفر به نفع همه کسانی که به ایجاد صلح و امنیت در عراق و منطقه می‌اندیشند و این سفر مورد استقبال آن‌هاست.


رییس‌جمهور گفت: امیدوارم این سفر آغازگر فصل جدیدی بین دو کشور و منطقه و گام بلندی در جهت تقویت روابط بین دو کشور ایران و عراق باشد.
به گزارش ایسنا، رییس‌جمهور در این سفر که به دعوت جلال طالبانی، رییس‌جمهور عراق، انجام می‌شود، با مقامات ارشد عراقی از جمله رییس‌جمهور، نخست وزیر و رییس مجلس و نیز علما و اندیشمندان این کشور دیدار می‌کند.


این نخستین سفر یک مقام عالی‌رتبه ایرانی به عراق، از حدود 40 سال پیش است. بعد از انقلاب اسلامی با نقض یکجانبه قرارداد 1975 الجزایر توسط صدام حسین، رییس‌جمهور معدوم عراق، جنگی هشت ساله میان دو کشور آغاز شد که این مساله بر تیرگی بیش از پیش روابط ایران و عراق افزود. اما با سقوط صدام و استقرار دولت قانونی در عراق، جمهوری اسلامی ایران حمایت گسترده خود را از این دولت به منصه ظهور رساند که سفر رییس‌جمهور کشورمان پس از سفرهای منوچهر متکی، وزیر امور خارجه و علی لاریجانی، دبیر وقت شورای عالی امنیت ملی و نیز به عنوان چهارمین رییس دولت کشورهای جهان در سفر به عراق، گواه این مدعاست.


بر اساس این گزارش در مراسم بدرقه رییس‌جمهور در پاویون جمهوری فرودگاه مهرآباد، علی‌اکبر ولایتی مشاور مقام معظم رهبری در امور بین‌الملل، داوودی معاون اول رییس‌جمهور، سعیدلو معاون اجرایی رییس‌جمهور، احمدی وزیر آموزش و پرورش، الهام سخنگوی دولت و وزیر دادگستری، علی‌آبادی رییس سازمان تربیت‌بدنی، جهرمی وزیر کار، زریبافان مشاور رییس‌جمهور، دانش‌جعفری وزیر اقتصاد و دارایی و مشایی رییس سازمان میراث فرهنگی و گردشگری حضور داشتند.


هم‌چنین مجتبی هاشمی ثمره مشاور ارشد رییس‌جمهور، متکی وزیر امور خارجه، فتاح وزیر نیرو و رحمتی وزیر راه، رییس جمهور را در این سفر همراهی می‌کنند.


هواپیمای حامل رییس جمهور و هیات همراه وی صبح امروز در فرودگاه بین‌المللی بغداد به زمین نشست.
جمعی از مقامات عراقی، از جمله هوشیار زیباری وزیر امور خارجه و نصیر العانی رییس دیوان ریاست جمهوری عراق پای پلکان هواپیما از دکتر محمود احمدی نژاد و هیات همراهش استقبال کردند.

Eteraaz - ایران - تهران
منظو.رش این بوده که فکر میکرده منافقین تا حالا گورشون رو از عراق گم کردن !
یکشنبه 12 اسفند 1386

babaktoronto - کانادا - تورونتو
پس فکر کردید اون کشتار بیرحمانه و سبعانه شما در پاییز 1367 در زندان اوین به نسل اینا خاتمه داد؟ نه عزیز اطلاعات غلط بهتون دادن. اینا هنوز هستند و نیازمند محبت و بخشش که همه پشیمانند. بابا تو دنیای تو خیلی چیزا غایبه: همجنسباز(شما بخونید همجنسگرا) - منافق - سفره ای که توش پول نفت باشه .... اقای احمدی نژاد جانا سخن از دل ما میگویی واقعا که زندگی بدون دیکتاتور و در سایه ازادی چه لذتی داره برای همینه که من همیشه میگم خدا پدر بوش و بیامرزه به خاطر همینه که این عدم دیکتاتوری که تو هم داری ارواح عمت ازش لذت میبری مدیون اقای بوش بود شماها که نتونستید صدام و یه وری کنید اما اون باباکرد(البته ما میتونستیم عراق و شکست بدیم اما خیانت و بازیهای پشت پرده دسته ای از همین اخوندا که یه روز همشو براتون میگم اجازه نمیداد) حالا بگذریم که شماها در جهت چوب لای چرخ گذاشتن این بابا به قیمت جون مردم عراق چه کارها که نکردید و چه بمبگذاریها که نکردید.
محمود جون راستی همه اینایی که گفتی تعارفی بیش نبود و برای مردم ایران نون واب نمیشه از قرار داد 1975 چه خبر امضا ممضا که بهشون ندادی؟ اخه فکر کنم به این دلیل رفته بودی اونجا اما چون عادت نداری که چیزی به مردمتون بگید و اونا همیشه نامحرمند. چیزی از اون قضیه نمیگی. خلاصه خدا کنه دست از پا خطا نکرده باشی و بند و اب نداده باشی که حسابت با کرام الکاتبینه.
راستی به این رفیق گرمابه و گلستانت اقای طالبانی گفتی که یه چک بلا محل به سررسید 1367 به مبلغ 1000 میلیارد دلار بابات خسارت جنگ دست مردم ایران دارن؟ دستور پرداخت سازمان ملل هم داره. پس همش اونجا گفتید و خندیدی؟ اهان در قامت یه رییس جمهور عکس یادگاری هم انداختی. اینو بگو پس چیزی که تو براش میمیری و سفرای بیحاصلت عمدتا برای همینه
یکشنبه 12 اسفند 1386

farshid falahا - ایران - تهران
بابک تورنتو همچین اطلاعات میدی که انگار خودت هم بله.تو هیچ کاری نداری به جز نظر دادن.راستی پیروزی شما رو که تونستید با مبارزات شبانه روزی تون باند مخفی سازمان حفاظت اطلاعات ایران رو شکست بدی و به تکاپو بندازی بهت تبریک میگم.مسخره نمی کنم ازت ممنونیم.ولی ابروی خودت بیشتر رفت.
دوشنبه 13 اسفند 1386

DokhtarIrooni - ایران - مشهد
همه کشورها کشور دوم احمدی نژاد هست عراق فلسطین لبنان ...ما موندیم این آقا اصلا ایرانی هست یا نه....اینا واسه نگه داشتن خودشون باید این باج ها رو به کشورهای منطقه بدن دیگه!
دوشنبه 13 اسفند 1386

Nima 1 - سوئیس - زوریخ
babaktoronto - کانادا - تورونتو
بابک جان
زین پس به جای واژه زشت و منحوس احمدی نژاد بگویید "جیمی کارتر" جیمی برای اینکه همیشه از تهران جیمه کارتر برای اینکه به همه کارها تر می زنه .
فکر کنم با تحلیل قشنگی که کردی جور در بیاد. مرسی/
دوشنبه 13 اسفند 1386

neogold - پرشیا - تهران
اره همین عراقه که 8 سال ایران رو ویرانه کرد حالا شدن برادر
دوشنبه 13 اسفند 1386

Nima 1 - سوئیس - زوریخ
iranppp - آلمان - دوسلدورف
دوست عزیز
در قسمت/ تروریسم فلسطینی نتیجه اشغالگری اسرائیلی/ در ادامه صحبتهای شما یک کامنت برات گذاشتم. لطف کن حتما بخوان.
دوشنبه 13 اسفند 1386

sh.s - امارات - دبی
به افتخار
Nima 1 - سوئیس - زوریخ گل
یک کف مرتب
دوشنبه 13 اسفند 1386

I was born to be free - کانادا - تورنتو
با نظر بابک موافقم. بابک جان نظرهات رو معمولا میخونم و با بیشترش موافقم.
دوشنبه 13 اسفند 1386

ladantina - ایتالیا - سینا
این مرتیکه یادش رفته که همین برادران مظلوم عراقی 8 سال خواهر و مادر مارو یکی کردن.خدارو شکر فقط یه رئیس جمهور الزایمری کم داشتیم
چهار‌شنبه 15 اسفند 1386

+0
رأی دهید
-0

نظر شما چیست؟
جهت درج دیدگاه خود می بایست در سایت عضو شده و لوگین نمایید.