الهام: تورم را توجیه نمی کنیم

الهام: تورم را توجیه نمی کنیم

غلامحسین الهام سخنگوی دولت با محکوم کردن جنایات اخیر رژیم صهیونیستی در غزه، به شرایط سخت مردم مظلوم فلسطین اشاره کرد و گفت: این شرایط را صهیونیست ها ایجاد کرده اند تا به تعبیر خودشان، اراضی فلسطینی را با هولوکاستی دیگر رو به رو کنند.

سخنگوی دولت در ابتدای نشست خبری امروز خود با ابراز تاسف از سکوت و بی خاصیتی شورای امنیت سازمان ملل متحد در مواجهه با چنین جنایاتی گفت: در قبال چنین جنایات جنگی و اقدامات تروریستی رژیم صهیونیستی، دست کم باید به معیارهای دموکراتیک که حامیان تل آویو از آن دم می زنند توجه شود، به اراده مردم احترام بگذارند و برای پایان دادن به شرایط سخت اشغال نوار غزه اقدام کنند.

الهام افزود: شورای امنیت باید به مسئولیت های بین المللی خود برای جلوگیری از این جنایات و ایجاد صلح و امنیت در جهان عمل کند.

سخنگوی دولت به ابلاغ بودجه سال 1387 کل کشور در اواخر هفته گذشته به دولت اشاره و تصریح کرد: دولت همه زمینه های اجرایی این بودجه را فراهم و آن را با نهایت دقت، عملیاتی و اجرا خواهد کرد.

غلامحسین الهام در ادامه نشست خبری امروز خود، افزود: با توجه به اینکه مجلس شورای اسلامی اواخر هفته گذشته بودجه را به ما ابلاغ کرد و بعد از آن نیز تعطیلاتی وجود داشت، دولت از امروز به سرعت کار ابلاغ را آغاز خواهد کرد و آیین نامه های زیادی هم نداریم که زمانبر باشد؛ چون بودجه به قول معروف جمع و جور است.

سخنگوی دولت در ادامه با بیان اینکه قانون مصوب بودجه 1387 با بودجه پیشنهادی دولت تفاوت هایی دارد گفت: بعد از ارائه بودجه، مجلس شورای اسلامی تغییرات متعددی در لایحه ایجاد کرده است اما در عین حال دولت اجرای آن را کاملا برعهده خواهد گرفت چون این قانون است.

الهام به برخی موارد الحاقی مجمع تشخیص مصلحت نظام در لایحه بودجه اشاره و تصریح کرد: همانطور که گفتم دولت اجرای این قانون را برعهده خواهد گرفت اما مسئولیت نتایج این اجرا با مجلس شورای اسلامی و مجمع تشخیص مصحلت نظام است چرا که در روزهای آخر هم بخش هایی را مجمع تشخیص مصلحت نظام به این بودجه الحاق کرد.

سخنگوی دولت آثار و نتایج اجرای بودجه را برعهده تثبیت کنندگان آن دانست و گفت: مجلس شورای اسلامی باید بودجه را با قانون برنامه تطبیق دهد و آن را تصویب یا رد کند و اگر هم می خواهد تغییراتی بدهد این تغییرات را با توافق دولت انجام دهد چرا که تغییرات بدون کار کارشناسی، مشکلاتی را به وجود می آورد که در راس آن تورم زایی است.

وی به الحاقیه مجمع تشخیص مصحلت نظام مبنی بر واگذاری پنجاه درصدی صنایع مادر به بخش خصوصی اشاره کرد و گفت: بازار چگونه می تواند چنین حجمی را جذب کند؛ آیا قیمت سهام افزایش نمی یابد و سهامداران آسیب نمی بینند و صنایع دچار آسیب نمی شود؟

الهام افزود: حرف دولت این بوده که تغییرات ویژه ای داده شده است اما باز هم تاکید می کنم که دولت مجری قانون است و آن را اجرا می کند.

سخنگوی دولت با تشریح تلاش های دولت برای جلوگیری از افزایش قیمت ها به ویژه در روزهای پایانی سال گفت: ‌به همین منظور وزارت جهاد کشاورزی و سازمان تعزیرات حکومتی از امروز نظارت جدی و دقیق خود را آغاز می کنند.

غلامحسین الهام در ادامه نشست خبری امروز خود با اشاره به آمادگی دولت برای توزیع گوشت سفید افزود: دولت در همه عرصه ها، دستگاه ها و تعاونی آماده است گوشت سفید را با قیمت 1700 تومان به دست مصرف کننده برساند.

وی بر تامین گوشت گرم مورد نیاز مصرف کنندگان تاکید کرد و گفت:‌ کشتارگاه ها به اندازه کافی گوشت گرم مورد نیاز مردم را تامین کرده اند و از این نظر مشکلی وجود ندارد.

سخنگوی دولت با بیان اینکه هیچ خدمات حاشیه ای برای ارائه مایحتاج مردم نداشته ایم که به واسطه آن قیمت ها افزایش یابد، گفت: ‌درخصوص میوه هم دولت از مدت ها قبل تلاش های خود را برای ساماندهی بازار آن انجام داده و هم اکنون به رغم فشارهایی که بر اثر افزایش قیمت جهانی و سرمای بی سابقه در کشور داشته ایم مشکلی در این زمینه وجود ندارد و میوه مورد نیاز بازار تامین شده است.

الهام به برنامه ریزی دولت برای تامین پودر شوینده مورد نیاز مردم اشاره کرد و افزود: ‌در این خصوص ابتدا موضوع یارانه به کارخانه های تولید پودر مطرح بود که حل شد و مسئله دیگر نیز افزایش مصرف در این فصل است که با برنامه ریزی صورت گرفته این مشکل نیز تا حدود زیادی برطرف شده است.

وی در خصوص کیفیت پودرهای توزیع شده گفت: در این زمینه نیز سازمان استاندارد نظارت دقیق خود را اعمال می کند تا پودر مورد نیاز مردم با کیفیت بهتر در اختیار آنان قرار گیرد. 

سخنگوی دولت همچنین از رسانه ها خواست با دقت بیشتر در خبررسانی در این زمینه از به وجود آمدن تورم انتظاری جلوگیری کنند.

الهام گفت: ‌نه در مقام توجیه هستیم و نه در جایگاه بی تفاوتی، همه سعی ما این است که مشکلات مردم به حداقل برسد و زندگی برای مردم راحت تر شود و از شما اهالی رسانه نیز تقاضا می کنیم که در این زمینه به گونه ای کمک کنید تا این جو روانی به جای افزایش، کاهش یابد.

سخنگوی دولت در پاسخ به سوالی مبنی بر اینکه دایره نظارت سازمان تعزیرات چقدر است گفت: ‌دایره نظارت سازمان تعزیرات حکومتی همه دستگاه ها به جز صنوف است.

الهام در پاسخ به سوالی در خصوص تعیین قیمت جدید بنزین نیز گفت: ‌تغییری در سیاست دولت برای قیمت عرضه بنزین به وجود نیامده است؛ نه افزایش قیمتی خواهیم داشت و نه تغییری در میزان سهمیه بندی.

سخنگوی دولت ارائه بنزین آزاد را فقط در یک ماهه فروردین و برای تسهیل سفرهای نوروزی دانست و اضافه کرد:‌ هنوز تبصره 13 تصمیمی قطعی در خصوص قیمت بنزین آزاد برای این یک ماه نگرفته است تا اعلام شود.

الهام در پاسخ به سوالی درباره کیفیت سبد کالای اهدایی ریاست جمهوری به مردم گفت:‌ رئیس جمهور سال گذشته هم درخصوص کیفیت کالاهای ارائه شده به دستگاه ها تذکر جدی داد که باید این کالاها با بهترین کیفیت به مردم ارائه شود و مسلما امسال این کار با برنامه ریزی بهتر و نگاهی دقیق تر صورت خواهد گرفت.

سخنگوی دولت در پاسخ به سوالی درباره مشکلات عابر بانک ها برای خدمات رسانی به مردم و مسئله عرضه آزاد نفت گاز در مکان های دیگری غیر از جایگاه های مشخص شده گفت:‌ در این زمینه ها گزارشی متمرکز مبنی بر وجود مشکل در این حوزه نداشته ایم البته ممکن است در این خصوص مشکل فنی به وجود آید که طبیعی است؛ اما چنین مشکلی که به معضلی فراگیر تبدیل شود نداشته ایم.

وی افزود: البته بانک ها و در راس آنها بانک مرکزی تلاش می کنند در تعطیلات نوروزی خدمات عمومی را با مراقبت و دقت بیشتری به مردم ارائه کنند که فضای مناسبی به وجود آید.

الهام درخصوص عرضه نفت گاز در مکان های دیگر گفت: در این زمینه نیز با مراقبت های لازم، توزیع غیرقانونی و قاچاق نفت گاز و حتی مصرف آن و نیز توزیع خارج از شبکه آن به خوبی و به شکل درخور توجهی مهار شده است.

سخنگوی دولت در پاسخ به سوالی درباره اقدام برخی کشورها در زمینه مصادره اموال بانکی جمهوری اسلامی ایران گفت: این اقدامات که گاهی انجام می شود غیرقانونی است و دولت جمهوری اسلامی ایران نیز اقدامات حقوقی و به موقع خود را در این خصوص انجام داده است.

الهام با بیان اینکه جلو برخی از این اقدامات گرفته شده است افزود: بانک مرکزی هم براساس سیاست های دولت، اقدامات جدی پیشگیرانه را در این زمینه در دستور کار دارد.

وی تصریح کرد: از نظر جهانی در این خصوص محدودیتی نداریم و ازجانب برخی کشورهای اروپایی محدود به منابع مالی نیستیم که با روشی خاص حرکت کنیم. 

الهام اضافه کرد: بانک مرکزی جمهوری اسلامی در این زمینه با اقدامات هوشمندانه جلو این اقدامات غیرقانونی را می گیرد.
سخنگوی دولت اظهار داشت : دولت نهم در سیاست‌خارجی خود دیواری نکشیده و می‌توان گفت که توسعه روابطش با کشورهای منطقه بی‌سابقه بوده است.

غلامحسین الهام امروز ‌در ادامه نشست هفتگی خود با خبرنگاران در پاسخ به سوالی درباره اظهارات برخی منتقدان دولت درباره عملکردش در حوزه سیاست خارجی افزود: دولت دیواری جز حفظ منافع اصول و ارزش های نظام ندارد.

وی افزود : حجم ارتباطات جمهوری اسلامی در دولت نهم بسیار وسیع تر شده است و این مساله را هم ناظران بی‌طرف و هم ناظران طرفدار می‌بینند.

سخنگوی دولت تصریح کرد: ارتباط ما با کشورهای عربی و منطقه بی‌سابقه است و اتفاقی که با حضور دکتر احمدی نژاد در شورای همکاری خلیج فارس افتاد ، فوق العاده اهمیت دارد، زیرا فلسفه تشکیل این شورا را متحول کرد.

الهام تاکید کرد : دولت دامنه ارتباطات را بازگذاشته و ارتقای همکاری‌های موجود را براساس برنامه‌های واقعی و با انعقاد قراردادهای همکاری مشترک پیگیری می‌کند.

وی با بیان‌اینکه این رفتار دولت در سیاست خارجی علاوه بر منطقه در سطح جهانی هم ،دنبال شده است، اظهار داشت: دولت بارها اعلام کرده که آماده همکاری با همه کشورها به جز رژیم صهیونیستی است که اساس مشروعیتش زیر سوال است .

الهام افزود : با وجود القائات برخی ها ، تهدید ها نیز واقع نشد .

سخنگوی دولت به موضوع هسته‌ای ایران و پیروزی‌های بدست آمده در این عرصه اشاره کرد و گفت: این پیروزی بزرگ در این دولت به دست آمد که اگر هر دولت دیگری آن‌را انجام می‌داد با تبلیغات بسیار وسیعی همراه بود .

وی افزود : حق دکتر احمدی‌نژاد در این عرصه، نادیده گرفته شد و جفای بزرگی به شخص ایشان شد. چون مجموع کارهای انجام شده با مدیریت رئیس جمهوری تحقق یافت.

الهام تاکید کرد: مقام معظم رهبری همواره منویاتی داشته و دارند اما چه کسی باید آنها را عملی می‌کرد ، ایشان درگذشته نیز اموری‌ را خواستار بودند اما نشد و امروز این کارها را دولت معتقد به رهبری، مردم ‌و تامین کننده ‌حقوق مردم باید انجام می‌داد.

وی، وحدت دولت و ملت را لازمه این کار دانست و گفت: این توفیق بسیار بزرگی است ، دولت هم با کشورهای اروپایی رابطه داشت و هم با آنها گفت و گو کرد و هم امتیازی به آنها نداد و در استقلال کشور، عزت و منافع ملی کوتاه نیامد.

سخنگوی دولت تصریح کرد: دولت نهم در سیاست ‌خارجی خود، وادادگی نداشته و ایستادگی ، منطق ، حکمت و مصلحت را تلفیق کرد و گام‌های بسیار بلندی در عرصه بین‌المللی برداشت.

الهام ارایه برخی تحلیل‌ها از سیاست خارجی دولت نهم را درست ندانست و گفت: اگر تن دادن به خواسته نامشروع و زیاده خواهی آنها و وادادگی در سیاست خارجی به ‌معنی برداشتن دیوارهاست ، دولت نهم به هیچ وجه این مسیر را دنبال نمی‌کند.

وی با اشاره به نزدیک بودن برنامه های دولت به اهداف سند چشم انداز گفت : امروز جمهوری اسلامی ایران در منطقه هم الهام بخش و هم تاثیر گذار است .

سخنگوی دولت ایجاد اجماع های منطقه ای و بین المللی در دفاع از منافع جمهوری اسلامی ایران ، دیدگاه های گروه کشورهای غیر متعهد در آژانس بین المللی انرژی اتمی و سازمان کنفرانس اسلامی ، و اصلاح ساختار سازمان ملل در پی سفر آقای احمدی نژاد به نیویورک را نمونه هایی از موفقیت های سیاست خارجی دولت نهم دانست و گفت : سیاست خارجی دولت ، در افق گسترده پیش رفته است و تحلیل هایی که درباره آن صورت می گیرد ، درست نیست و مبتنی بر اطلاعات نادرست است .

الهام افزود : اگر کسانی برداشتن دیوارها را وادادگی می دانند ، دولت چنین نظری ندارد .

سخنگوی دولت همچنین در پاسخ به سوالی درباره اتهامات برخی افراد و گروه‌های سیاسی مبنی بر دخالت دولت در انتخابات ، این سخنان را کاملا بی‌اساس دانست و گفت: دولت هیچ دخالتی در انتخابات ندارد.

وی گفت: کسانی که این اتهام را می‌زنند باید دلیلی برای اتهام خود ارایه دهند و متهم کنندگان لااقل باید در مورد دولت نیز اصل برائت را بپذیرند.

الهام افزود: دولت مشارکت فراگیر و گسترده مردم و برگزاری انتخاباتی قانونمند و سالم را در دستور کار دارد و آن را پیگیری می کند و همه شرایط و امکانات را برای این امر فراهم کرده است. 

سخنگوی دولت تصریح کرد: همانطوری که بارها گفته‌ایم، دولت نه حزب "دولت ساخته" دارد و نه با حمایت حزب‌های مشخصی روی کار آمده است ، بنابراین مقتضیات مداخلاتی که دغدغه انتخاباتی است در این دولت وجود ندارد.

وی افزود: دولت مردمی است و اراده مردم مورد احترام دولت است ، وظیفه دولت هم برگزاری انتخابات به موقع ، سالم و قانونمند است .

الهام تصریح کرد : حوزه‌های نظارتی نیز در این دوره هیچگونه فشاری از ناحیه دستگاه‌های اجرایی نداشته اند .

سخنگوی دولت تاکید کرد: اینکه دولت در حوزه‌های نظارتی انتخابات ، هیچگونه ورودی نکرده یک شرایط بی‌سابقه است و اینکه دستگاه‌های نظارتی بدون هیچگونه مشکل و مداخله‌ای از ناحیه دولت کار خود را انجام داده‌اند شرایط بسیار ویژه‌ای است.

وی با بیان اینکه دولت در این زمینه حتی اظهار نظر هم نکرده است افزود: این وضعیت به معنای بی‌تفاوتی دولت نیست بلکه از روی دقت دولت در رعایت قانون انتخابات است.

الهام با اشاره به اینکه بخش عمده بخش های نظارتی انتخابات مجلس ، متعلق به مردم هستند ابراز امیدواری کرد ، انتخابات با دقت، پاکی و رعایت قانون برگزار شود و فرصت تصمیم‌گیری حساس و مهم برای مردم را فراهم آید .

سخنگوی دولت تصریح کرد : هرنتیجه ای که با فرایند قانونی و از انتخابات سالم حاصل شود برای دولت مورد احترام و تمکین است.

وی درپاسخ به سوالی درباره موضع دولت درقبال بازداشت مدیر پایگاه خبری نوسازی ، به دخالت نکردن دولت در کار دستگاه قضایی اشاره کرد و گفت : رعایت قانون و تساوی همگان در برابر آن ، مطالبه مشروع و طبیعی است که همه از جمله دولت دارند .

الهام با ابراز امیدواری برای پرهیز از افراط و تفریط در برخورد ها گفت : باید قانون مبنای تصمیم گیری های ما باشد .

سخنگوی دولت گفت: موضوع هسته ای ایران بر اساس مقررات و طرحی که با آژانس بین المللی انرژی اتمی انجام شد، پایان یافته است.

غلامحسین الهام در ادامه نشست خبری امروز خود افزود: در گزارش اخیر آژانس به صراحت اعلام شده که هیچ پرسشی درزمینه موضوع هسته ای ایران باقی نمانده است و پاسخ های جمهوری اسلامی ایران با یافته های آژانس منطبق است.

وی مسیر حرکت را در موضوع هسته ای، مسیری خوب و در چارچوب همکاری با آژانس بین المللی انرژی اتمی و مقررات بین‌المللی و با اهداف علمی و صلح آمیز توام دانست و گفت: هیچ موضوع خلاف مقرراتی در این میان باقی نمانده است و ورود شورای امنیت به موضوع هسته ای ایران، نشان از بی مبنایی این اقدام خواهد بود.

سخنگوی دولت تصریح کرد: بررسی دوباره موضوع هسته‌ای در شورای امنیت، بی‌حاصل و غیر قانونی است و دشمنان ملت ایران با این کار "آب در هاون می‌کوبند".

سخنگوی دولت افزود: هر اقدام دیگری در شورای امنیت، به معنای نقض فلسفه وجودی آن و منشور ملل متحد است و ما امیدواریم چنین اقدامی صورت نگیرد.

الهام تصریح کرد: جز رژیم صهیونیستی، تهدیدی برای صلح و آرامش در منطقه و جهان وجود ندارد؛ بهتر است شورای امنیت به این مسئله بپردازد و رسالت خود را درقبال این رژیم که دارای کلاهک های هسته ای است و به آن هم اذعان می کند انجام دهد و با آن برخورد کند.

سخنگوی دولت افزود: پیگیری‌ ها نشان می‌ دهد که موضوع هسته‌ای ایران، بهانه‌ ای بیش نیست و تنها دشمنی با ملت ایران است و این اقدامات بیانگر مخالفت با توسعه و پیشرفت علمی و فنی ملت ماست.

الهام با تاکید بر اینکه هدف از تشکیل سازمان ملل ‌متحد حمایت از ملت ‌ها و احقاق حقوق آنها بوده است گفت: این عملکرد نشان می‌دهد که اقدامات آنها همه بهانه بوده نه واقعیت، و مشکل بودن ایران تنها یک توهم است.

وی با تاکید بر اینکه ما مسیر روشنی داریم و مواضع ما بر اساس آرمان ‌های انقلاب اسلامی در خدمت بشر در عرصه بین‌المللی و رشد و ارتقای میهن، کاملا روشن و برحق است گفت: اگر امریکایی ‌ها نمی‌خواهند پرونده آنها نزد ملت ایران تیره تر شود باید دست از این دشمنی‌ها بردارند.

الهام در عین حال خاطرنشان کرد: البته تا زمانی که ما بر مواضع استقلال‌ طلبانه خود پافشاری کنیم، این دشمنی‌ها هم ممکن است وجود داشته باشد اما ملت ما واهمه ای از این دشمنی ‌ها ندارد و استقلال خود را با هیچ قیمتی مبادله نمی کند.

سخنگوی دولت ابراز امیدواری کرد مطابق قانون و رویه و براساس توافق های صورت گرفته با آژانس، موضوع هسته ای ایران از شورای امنیت به آژانس بین المللی انرژی اتمی بازگردد.

وی همچنین گفت: امیدواریم که آنها تصمیمی نامعقول و بی حاصل نگیرند و بیش از این به جهان صدمه نزنند و بدانند که نمی توان با فشار، ملتی را از حقش منصرف کرد.  

الهام در پاسخ به این سوال که دولت درباره موضوع هسته ای چه دیپلماسی فعالی در پیش گرفته است گفت: ننشسته ایم که نگاه کنیم و وزارت امور خارجه از همه ظرفیت های موجود جمهوری اسلامی ایران استفاده می کند.

سخنگوی دولت با اشاره به اینکه همه کشورها نیازمند استفاده از ظرفیت سیاسی و اقتصادی ایران هستند گفت: کشورهای معدودی که تحت فشار های امریکا قرار دارند می دانند که نیاز آنها به جمهوری اسلامی ایران، بیش از نیاز ما به ارتباط با آنهاست.

وی به فعالیت های وزارت امور خارجه، شورای عالی امنیت ملی و بخش های اقتصادی کشورمان در این زمینه اشاره کرد و افزود: این فعالیت ها به نتایج خوبی هم رسیده است که نیاز به تبیین ندارد.


 

الهام به نتیجه نرسیدن و جمع بندی نداشتن کشورها درباره موضوع هسته ای ایران را حاصل رایزنی ها خواند و گفت: منطق ما قوی است و آنها را دچار مشکل کرده است؛ کسی باید آنها را از بحران تصمیم گیری نجات دهد.


 

سخنگوی دولت عمل به قانون و جبران اشتباهاتی را که مرتکب شده اند، راه نجات این کشورها دانست.

 

وی افزود: همه دنیا گروه پنج به علاوه یک نیست، اگرچه آنها فکر می کنند این گروه یعنی مرکز عالم؛ اما جمهوری اسلامی ایران این انحصار قدرت را شکست و از بین برد و نشان داد که همه جامعه جهانی اثرگذار است.

الهام با اشاره به ارتباطاتی که میان جمهوری اسلامی ایران و برخی کشورهای عضو گروه پنج به علاوه یک وجود دارد گفت: ما منافع مشترک و همکاری های رو به گسترشی با آنها داریم.

سخنگوی دولت افزود: عرصه همکاری های بین المللی منحصر به هسته ای نیست و ظرفیت های دیگری هم وجود دارد.
وی در پاسخ به سوالی مبنی بر اینکه جمهوری اسلامی ایران درصورت صدور قطعنامه سوم در شورای امنیت، چه اقدامی انجام خواهد داد گفت: ما بی تفاوت نخواهیم ماند و ظرفیت کافی هم برای مقابله و برخورد با آن وجود دارد .

الهام افزود: حداقل برخورد با کشورهایی که مناسبات نادرستی با جمهوری اسلامی ایران دارند این است که نگاه ما را به خودشان خراب می کنند که البته کافی نیست.

سخنگوی دولت اضافه کرد: ظرف همکاری های ما به گونه ای است که همه آنها در آن نقش دارند و عمده تخم مرغ های جهان در سبد جمهوری اسلامی ایران است.

وی درپاسخ به سوالی درباره اجرایی شدن قانون خدمات کشوری درسال آینده گفت: در قانون بودجه سال 1387 کل کشور، چهار منبع شامل هفت هزار میلیارد ریال برای بازنشسته ها، 9 هزار میلیارد ریال برای مشمولان تامین اجتماعی، سهام عدالت و دیون برای اجرایی شدن این قانون در نظر گرفته شده است و دولت مکلف است به آن درچارچوب قانون بودجه عمل کند.

الهام همچنین در پاسخ به سوال خبرنگاری در باره موضع دولت درقبال تفکیک جنسیتی در دانشگاه ها گفت: موضوع تقابل جنسیتی حرف غلطی است و به هیچ وجه سیاست دولت نبوده است.

وی حفظ حقوق همه افراد از هرجنسیتی را بحثی مسلم، جدی و حساس دانست و افزود: البته آنچه مورد نیاز جامعه است باید به صورت متناسب برنامه ریزی شود.

سخنگوی دولت با اشاره به اینکه بر اساس قانون اساسی، دولت باید زمینه تحصیل رایگان افراد جامعه را در سطح آموزش عالی و در حد خودکفایی آماده کند گفت: در این میان باید نیاز بازار کار به نیروی متخصص نیز دیده شود، به نحوی که در برخی تخصص ها، به جنسیتی خاص نیاز است و در برخی تخصص ها هم نیاز بر اساس جنسیت مخالف و دربرخی هم بدون نگاه جنسیتی است.

وی افزود: سیاست دولت این است که افراد جامعه به هر میزان در هر رشته علمی که تمایل داشته باشند تحصیل کنند اما دولت باید بر اساس فطرت، روحیه، نیاز جامعه و علاقه مندی جنسیت فرد تحصیل کننده، برای بازار کار برنامه ریزی کند.

الهام ادامه داد: دولت برای رشد علمی افراد محدودیت جنسیتی قائل نیست و گسترش دانشگاه های مختلف از جمله پیام نور و شبانه در این زمینه صورت گرفته است.

وی همچنین در پاسخ به سوالی درباره آسیب های اجتماعی ناشی از اعتیاد به ویژه مواد روان گردان گفت: اختیارات ویژه رئیس جمهور درزمینه مبارزه با مواد مخدر به ستاد مبارزه با این مواد تفویض شده است و علاوه بر آن، بخش های دیگر دولت از جمله وزارت بهداشت، درمان و آموزش پزشکی با این مواد که مخل امنیت و بهداشت روانی جامعه است برخورد مناسبی انجام داده اند.

سخنگوی دولت با اشاره به اینکه این آسیب روال رو به کاهشی را طی می کند گفت: سیاست دولت تعقیب، پیگیری، پیشگیری و درمان است که به صورت جامع اجرا می شود.

دریا-بابایی - ایران - اهواز
فاطی جون کجایی چند وقتیه دیگه نطق نمی کنی اما شوهرت بلبل زبون شده
شنبه 11 اسفند 1386

ario - ایران - اهواز
صد من یه غاز!!!
یکشنبه 12 اسفند 1386

+0
رأی دهید
-0

نظر شما چیست؟
جهت درج دیدگاه خود می بایست در سایت عضو شده و لوگین نمایید.