مرگ چهار کودک در حملات اسرائیل به غزه

مرگ چهار کودک در حملات اسرائیل به غزه

مقام های محلی پزشکی در نوار غزه می گویند که چهار کودک فلسطینی در حمله هوایی اسرائیل به شمال این ناحیه کشته شده اند.
از ماه نوامبر تاکنون بیش از 200 فلسطینی کشته شده اند

این پسربچه ها در نزدیکی اردوگاه پناهندگان جبالیه سرگرم بازی بودند. ارتش اسرائیل گفت یک هسته از افراد مسئول راکت اندازی به اسرائیل را در ناحیه هدف قرار داده است.

ساعاتی بعد دو پیکارجوی حماس در حملات اسرائیل به بیت حانون و به یک ایستگاه امنیتی در نزدیکی سکونتگاه اسماعیل هنیه در شهر غزه کشته شدند.

روز چهارشنبه پرتاب راکت توسط پیکارجویان حماس به مرگ یک دانشجوی اسرائیلی در نزدیکی شهر سدروت منجر شد که نخستین مورد از این نوع تلفات ظرف 9 ماه گذشته بود.

اهود اولمرت نخست وزیر اسرائیل، در واکنش گفت "تروریست ها بهای سنگینی برای این حملات خواهند پرداخت".

کاندولیزا رایس وزیر خارجه آمریکا نیز گفته است حملات راکتی فلسطینی ها "باید متوقف شود".

وزیر خارجه آمریکا قرار است هفته آینده برای گفتگو با اهود اولمرت نخست وزیر اسرائیل و محمود عباس رئیس تشکیلات خودگردان فلسطینی به منطقه سفر کند.

بان کی مون دبیرکل سازمان ملل متحد نیز، در اظهار نظر جداگانه ای، "نگرانی عمیق" خود را از افزایش خشونتها میان اسرائیل و فلسطینیان که در 48 ساعت گذشته باعث مرگ دست کم 24 فلسطینی شده ابراز کرده است.

در روز پنجشنبه یک رشته حملات هوایی اسرائیل پیکارجویان حماس را هدف گرفت.

اولمرت گفت 'تروریست ها بهای سنگینی برای این حملات خواهند پرداخت'

در بعد از ظهر این روز، چهار پسربچه 8 تا 15 ساله که در نزدیکی مسجد السلام در جبالیه فوتبال بازی می کردند کشته شدند. به گزارش خبرگزاری فلسطینی "معان" سه نفر از آنها اعضای یک خانواده بودند.

یک سخنگوی ارتش اسرائیل به خبرگزاری فرانسه گفت که ارتش در این ناحیه "چندین حمله که هسته های پرتاب راکت را نشانه می رفت و به آنها اصابت کرد" انجام داده است.

خدمه پزشکی گفتند که بلافاصله پس از آن یک حمله جداگانه اسرائیل در نزدیکی بیت حانون به کشته شدن یک عضو گروه عزالدین قسام، شاخه نظامی حماس، منجر شد.

روز سه شنبه، دو مقام ارشد سازمان ملل متحد، در گزارشی به شورای امنیت گفتند از زمان انجام گفتگوهای صلح خاورمیانه با میانجیگری آمریکا که سال گذشته انجام شد، هیچ پیشرفتی در جهت دست یافتن به موافقت نامه صلح اسرائیل و فلسطینی ها بدست نیامده است.

سازمان ملل در گزارش خود درباره خشونت های مناطق فلسطینی همچنین نتیجه گیری کرده که 'اقدامات تروریستی فلسطینی ها' نتیجه اجتناب ناپذیر 'اشغالگری اسرائیلی ها' بوده است.

این گزارش در عین حال می گوید تمامی اقدامات تروریستی باید محکوم شود.

دولت اسرائیل این گزارش را رد کرده و آن را یک جانبه خوانده است.

khasteh - فرانسه - استراسبورگ
مرگ بر جنگ.
جمعه 10 اسفند 1386

iranppp - آلمان - دوسلدورف
اگر پدر یا برادر این کودکان بی گناه و بی دفاع بودید برای«بمب انتحاری»شدن داوطلب نمیشدید؟به شهادت بی بی سی« تروریسم(شما بخوانید جانفشانی در راه آزادی وطن اشغال شده)فلسطین حاصل اشغالگری(جنایات)اسرائیل »است
جمعه 10 اسفند 1386

khasteh - فرانسه - استراسبورگ
ایران مانع اصلی صلح اعراب و اسرائیل.
جمعه 10 اسفند 1386

khasteh - فرانسه - استراسبورگ
نه جانم چاره کار انفجار انتهاری نیست .
جمعه 10 اسفند 1386

khasteh - فرانسه - استراسبورگ
و یا انتحاری.
جمعه 10 اسفند 1386

iranppp - آلمان - دوسلدورف
کسی هم نگفت چاره عملیات انتحاریه.اما دلائل بمب انتحاری شدن هم معلومه.کشته شدن زن وبچه های بگناه هم اگه برای یک طرف مجازه برای طرف دیگر هم هست.هر چند غیر اخلاقیه.
شنبه 11 اسفند 1386

ahangebiseda - سو ئد - نورشوپینگ
اسرائیل در مقابل یک نفر یک قوم رو تلافی میکنه در ضمن khasteh - فرانسه - استراسبورگ : مگه دوره شاه اسرائیل و ایران دوست و برادر نبودند؟ پس چرا اعراب و اسرائیل هرگز صلح نکردند؟ چون اسرائیل قاصب و اشغالگر و خونخوار جنایتکاره
شنبه 11 اسفند 1386

ahangebiseda - سو ئد - نورشوپینگ
میدونین چرا اسرائیل این کودکان رو میکشه؟ چون در دستور کارشون قرار داره به این علت که میدونن همین بچه ها فردا میشن حماس یا انتفاضه یا خون پدر و مادرشونو میخوان
ولی اسرائیل اینو نمیفهمه که اشتباه میکنه فقط داره پرونده جنایت و کثافتکاریشو زیادتر و سنگینترمیکنه و باید یه روزی یا هر روز تقاص پس بده
شنبه 11 اسفند 1386

دریا-بابایی - ایران - اهواز
نمی خواد دلتون برای بچه های اونا بسوزه دلتون برا بچه های بیگناه گرسنه کشور خودمون بسوزه
شنبه 11 اسفند 1386

iranppp - آلمان - دوسلدورف
دریا جان با همه عشقم به ایران وایرانی:دنیا فقط ایران نیست.ظلم و بیعدالتی در هرجای دنیا باشه محکوم.ومظلوم سزاوار حمایت وهمدردی.
شنبه 11 اسفند 1386

khasteh - فرانسه - استراسبورگ
خیلی جالبه همه حکومتا اول به فکرملت خودشونا مال ما بعکسه !
شنبه 11 اسفند 1386

+0
رأی دهید
-0

نظر شما چیست؟
جهت درج دیدگاه خود می بایست در سایت عضو شده و لوگین نمایید.