پسر ولیعهد بریتانیا در خط مقدم نبرد در هلمند

پسر ولیعهد بریتانیا در خط مقدم نبرد در هلمند

شاهزاده هری، پسر ولیعهد بریتانیا، در خط مقدم نبرد با طالبان در افغانستان جنگیده است.
شاهزاده هری حدود یک سال پیش مدرسه نظامی را به پایان برد

بر اساس گزارش وزارت دفاع بریتانیا شاهزاده هری که 23 سال دارد 10 هفته گذشته را در خط مقدم نبرد در هلمند، در جنوب افغانستان جنگیده است.

شاهزاده هری که با خنده از نامی که هم قطارانش بر او گذاشته اند یعنی "آهنربای گلوله ها" یاد می کند می گوید: "در نهایت این فرصت را پیدا کردم تا کمی از آنچه را که می خواستم یعنی سربازی (واقعی)، انجام دهم."

ماموریت شاهزاده هری باید در عدم پوشش خبری کامل انجام می گرفت، اما در نهایت از طریق برخی از رسانه های خارجی به بیرون درز کرده است.

سر ژنرال ریچارد دانت، رئیس ستاد ارتش بریتانیا که فرمانده کل ارتش نیز هست، گفت: "از اینکه برخی از سایتهای خبری خارجی تصمیم گرفتند که بدون مشورت با ما این خبر را انتشار دهند بسیار متاسفم."

ژنرال دانت گفت: "این عمل در مغایرت کامل است با رفتار مسئولانه رسانه های چاپی و غیر چاپی بریتانیا و البته تعداد کمی از رسانه های خارجی که با ما بر سر پوشش خبری ماموریت شاهزاده هری به توافق رسیدند."

گوردون براون، نخست وزیر بریتانیا، در خصوص ماموریت شاهزاده هری گفت او "سربازی نمونه است."

او گفت: "بریتانیا باید به خدماتی که وی (به کشورش) ارایه داده است افتخار کند."

نخست وزیر بریتانیا افزود: "می خواهم از شاهزاده هری و تمام نیروهایمان برای خدماتشان تشکر کنم."

شاهزاده هری در ماموریت هایی در جنوب ولایت هلمند که از ولایتهای نا آرام افغانستان است شرکت کرده است. ماموریت خاص شاهزاده هری هماهنگ کننده تاکتیکی هوایی بوده است.

بر اساس گزارشها وی همچنین در گشتزنی های پیاده مشارکت داشته است.

شاهزاده هری در مصاحبه ای که در ولایت هلمند با او شده از دوران ماموریتش در خط مقدم نبرد سخن گفته است.

او گفت که یک بار برای 4 هفته حمام نکرده و یک بار هم به مدت یک هفته لباسهایش را نشسته است.

ماموریت شاهزاده هری در افغانستان پس از آن صورت گرفت که برنامه ماموریت وی در عراق به دلایل امنیتی لغو شد.

شاهزاده هری همواره تمایل خود را برای خدمت در مناطق جنگی اعلام کرده است.

آخرین عضو ارشد خانواده سلطنتی که در عملیات نظامی شرکت داشت شاهزاده اندرو، دومین پسر ملکه بریتانیا و عموی شاهزاده هری بود که به میدان نبرد اعزام شد. شاهزاده اندرو، دومین پسر ملکه الیزابت، در سال ۱۹۸۲ در جنگ فالکلند شرکت داشت.

r0ck - ایران - تبریز
به اونچه که میخواست رسید:
معروف شدن
جمعه 10 اسفند 1386

iranppp - آلمان - دوسلدورف
البته پرنس شباهت ظاهری بیشتری به اون قهرمان اسب دوانی داره تا به رویال فامیلی و پدر خوانده اش چارلز!!!!کاش یک سر هم به قندهار(که برای افغانها حکم قزوین رو داره) میزد.
جمعه 10 اسفند 1386

mah1 - ایران - تهران
راک این اقا به حد کافی تو اینگلیس معروف هست. کاش یه جو غیرت اینو خانواده بیلیونره رفسنجانی داشت زمانه جنگ. ولی مگه چاپیدن وقت میزاشت.
جمعه 10 اسفند 1386

20258096 - ایران - امل
شنیده بودم که پسر رفسنجانی هم تو جبهه بوده عاقلان دانند و بس
جمعه 10 اسفند 1386

nadernejad ali - بلژیک - گنت
رواک ازتبریز شاهزاده هری معروف هست .او بخاطر عقایدش به جنگ رفت عزیز...
جمعه 10 اسفند 1386

man-irani - هلند - دن هلدر
با دروود/ قابل توجه خانواده مافیای قدرت در ایران/ البته آنها هم حضور دارند/ در چاپیدن ها و ......
جمعه 10 اسفند 1386

khasteh - فرانسه - استراسبورگ
ما که تو 8 سال جنگ نشنیدیم از اقازادهها کسی مجروح یا معلول یا کشته بشه البته منافع جنگ چه عرض کنم ؟
جمعه 10 اسفند 1386

marduk - ایران - تهران
پسران رفسنجانی در زمان جنگ در اتریش مشغول به تحصیل بودن !!!
جمعه 10 اسفند 1386

amirmontreal - کانادا - منتریال
کلا انگلیسیها جنگ و وحشی بازی رو دوست دارن
جمعه 10 اسفند 1386

babaktoronto - کانادا - تورونتو
من قصد دفاع از این شاهزاده انگلیسی را ندارم که از دست این انگلیسی ها بیزار بیزازم. اما حقیقت چیزیه که ما انسانها باید یاد بگیریم اونو بیان کنیم حتی اگر به زیانمون باشه.
اقای دوسلدورفی عزیز که فکر کنم کاری جز مسخره کردن اینو اون اینجا نداری باید به عرضتون برسانم همین اقای شاهزاده هری در یک دوره کمکهای انساندوستانه که در یک کشور امریکای جنوبی بود( اگه اشتباه نکرده باشم السالوادر بود) در امور خیره پا به پای بقیه کار میکرد تو گویی که یک عمله بود. من خودم عکسشو دیدم. در یک اردو هم در امریکا در کمک به بچه های بی سرپرست به عنوان داوطلب به شستشوی توالت مشغول شد. شاید بگی اینا تبلیغاته اما برادر اگر تبلیغات هم باشه که من میگم نیست باز دمش گرم که تا همینجاشم اومده. تازه چند کار داوطلبی انساندوستانه برجسته هم کرده بود که من واقعا انگشت به دهن مونده بودم که الان متاسفانه یادم نیست که دقیقا بهت بگم چی بوده. این پسر خدا کنه بشه شاه انگلیس تا مگر جوانمردیهای این بچه باعث بشه که این انگلیس دست از سر ما ورداره.
والا ما ایرانیها اگه باباهامون یه ذره پولدار بشن دنبال یه نفر میگردبم تا با خودمون ببریمشون توالت تا .... مونو بشوره از بسکه چ ...ان فیسان داریم حالا دبگه چه برسه شاهزاده باشیم
جمعه 10 اسفند 1386

iranppp - آلمان - دوسلدورف
بابک جان.اون آگهی های تبلیغاتی که اسم بردی مربوط به ویلییام(داداش بزرگه)بود.قراره اون شاه شه.نه هری.بگذریم از بد مستی ها ولباس واداهای هیتلری فرزند قهرمان اسبدوانی مسترهری.شما هم دست برداراز استناد به اطلاعات غلطتت.هری ویلیام نیست !!!!همونطور که احمد شاه ممد علیشاه نبود وممد رضای بحرین بخش قهرمان وناجی ملی.به سر کار آوردن و برکنار کردن طالبان و صدام و جنگ افروزی وکشتار وآواره کردن مردم بیگناه جنایته چه هری توو جنگ شرکت کنه چه نه.
شنبه 11 اسفند 1386

mobina999 - سو ئد - استکهلم
من هم با نظر babaktoronto موافقم.قابل توجه ملاهای گردن کلفت و اقا زاده ها و طرفدارها و ...برین حیا کنین.همین خارجیهان که شعار نمیدن و سانسور نمیکنن و مردم رو گول نمیزنند. سگشون شرف داره به همه این مفت خورهای بی سرو پا
شنبه 11 اسفند 1386

sabaaram - اسکاتلند - گلاسکو
قابل توجه شما اقای دوسلدورفی اره عزیزجان هر دو برادر درامور خیریه شرکت کرده و ضمن اینکه اگر هم کار خلافی بکنند باز هم خبرش را بدون هیچ سانسوری همه میشنونداما ماچی؟ هر چند جنایت وکشتار مردم بیگناه قابل توجیه نیست درهرجا که باشه
شنبه 11 اسفند 1386

+0
رأی دهید
-0

نظر شما چیست؟
جهت درج دیدگاه خود می بایست در سایت عضو شده و لوگین نمایید.