جسارت روزنامه عرب زبان به ایران و احمدی نژاد

جسارت روزنامه عرب زبان به ایران و احمدی نژاد

یک روزنامه عرب زبان به تلاش در جهت تضعیف همبستگی مذهبی مردم ایران و عراق دست زد.

روزنامه عرب زبان الشرق الاوسط چاپ لندن، در شماره روز چهارشنبه خود در یادداشتی به سفر رییس جمهور ایران به بغداد و معاهده الجزایر پرداخت.

به گزارش «فردا»، در این یادداشت که به قلم"رشید الخیون" نوشته شده است آمده است:"
تا چندروز دیگر احمدی نژاد رییس جمهور ایران مهمان بغداد خواهد بود. این دیدار طبیعتا با وجود یکسانی{!} بین مواضع ایران و ایالات متحده در عراق، اما از نظر شکل با دیدارهای بوش متفاوت است. جرج بوش بدون دعوت و یا اجازه وارد عراق میشود! چنانکه همواره اشغالگران اینگونه بوده اند.
این دیدار شاید نخستین دیدار در تاریخ معصر ایران باشد.

نویسنده با اشاره به سوابق دیدار سران دو کشور از کشور یکدیگر و اشاره به ایام امپراتوری بزرگ ایران از احمدی نژاد خواسته است این حقیقت را به یاد داشته باشد که عراق یک کشور مستقل بوده و ایران هیچگاه نباید طمع دسترسی به این کشور را داشته باشد! چرا که دوران طلایی صفویه و بعد از آن سپری شده است!

وی در ادامه آورده است:"عراق کشوری با جغرافیای مستقل است و تاریخ آن هیمنه و تسلط ایران را در زمان قبل و بعد از صفویه ، تبدیل به روابط متقابل کرده است.

همچنین این مقاله مدعی شده است":دخالت کشور احمدی نژاد در عراق چیز مخفی نیست!احمدی نژاد میگوید: "ما آماده ایم در صورت خروج امریکا جای آن را در عراق پر کنیم"! آیا ایران این جای خالی را نیروهایی در داخل عراق پر خواهد کرد یا با گردانهایی از نیروهای نظامی خود ؟!

الخیون در ادامه ادعا کرده است: پیش از این هم ایران در انتخاب نخست وزیر دخالت کرده بود . در سال 2004 روزنامه ها اعتراضاتی مبنی بر انتخاب فلان شخص به نخست وزیری ابراز کردند.
کالاهای و محصولات کشاورزی ایرانی نیز در غیاب رقابت عراقیها بازارهای عراق را پر کرده است.

در ادامه این یادداشت تفرقه انگیز و خصمانه آمده است": ما امیدواریم احمدی نژاد تلاش کند آن دوران را فراموش ، و معاهده 1975 را بازنگری کند. آن معاهده رشوه ای بود که یک نظامی به نظام دیگر داد. اکنون نه رشوه گیرنده باقی است و نه رشوه دهنده!

این نویسنده همچنین ادعا کرده است: حتی مردم نجف که مطمئنا احمدی نژاد به زیارت آن شهر خواهد رفت فریاد میزدند "شط العرب (اروندرود) صد در صدش متعلق به ماست! و هنوز هم میگویند. این دلیلی است بر اینکه مردم به توجه به وطشان رفتار میکنند نه با توجه به مذاهبشان!

عراقیها هنوز سخن یک آوازه خوان را که آنروزها در رادیو بغداد می خواند"پهلوی آبهای شط العرب را از ما خریدی! جمع کن! جمع کن! را از یاد نبرده اند.(این دو کلمه در متن اصلی عربی به فارسی آمده است).

به ادعای این نویسنده از نظر مردم عراق ، (اگر او هم بر آبهاب این رود اصرار ورزد) احمدی نژاد و امپراتوری پهلوی یکسان است.

ایکاش احمدی نژاد سخن یکی از پادشاهان فارس را که هنگام گذر از مدائن به زبان پهلوی قدیم گفت"بگذارید در آرامش باشد"!(این قسمت نیز در متن عربی به فارسی نوشته شده است.) آیا رییس جمهور شما این عبارت را میفهمد؟»!

گفتنی است روزنامه الشرق الاوسط به متمایل بودن به مواضع عربستان سعودی شهرت دارد.

God - ایران - لندن
جناب کبریایی
همه دردسر و گرفتاری هارا بجان خریده ایم اما آیا امکان نداشت یک نماینده ای بفرستید که حداقل سیکل دبیرستان داشته باشد؟ کسی را بر جان و مال ایرانیان مسلط کرده اید که سواد ندارداما فریاد درایت اش گوش فلک و ملک را کر کرده حالا این درایت در کجا و کی نمود پیدا خواهد کرد خدایعنی خود دانید.
امیدوارم گوش شنوایی داشته باشید و نمایندگانی که جهت ایرانیان ارزانی داشته اید را بفرستید جنوب لبنان که دلشان برای همچون آدمهایی لک زده و این گاز و نفت هم ارزانی خودتان و بر سر ایرانی منت مگذارید چون از زمانی که کشف این طلای خبیث را به بشر ایرانی بشارت داده اید،بجز کودتا و انقلاب خیری ندیده است!
پنج‌شنبه 9 اسفند 1386

dandy - امارات - امارات
عربستان .چه کسی همکار و دوست و رفیق امریکا.... پاکترین خاک بامردمانی نجس
پنج‌شنبه 9 اسفند 1386

hidden - کانادا - تورنتو
بازم لعنته خدا بر این اعرابه بو گندو و ل...
پنج‌شنبه 9 اسفند 1386

Geelongcat - استرالیا - سیدنی
عربستان و کویت با عراق در جنگ هشت ساله هم پیمان بودند.
عربستان میلیاردها دلار پول به صدام داد. دو تا فانتوم ایران را با همکاری اواکسهای امریکا سرنگون کرد. چهارصد نفر از حجاج ایرانی را کشت.

کویت چوبش را خورد. ولی عربستان مجازات نشد.
جمعه 10 اسفند 1386

girbazar - ایران - قم سیتی
زیاد جوش نکنید..از این عربهای بی مغز بیشتر از این انتظار نمی ره...
از قدیم گفتن که: عرب در بیابان ملخ می خورد!!!!
جمعه 10 اسفند 1386

Sh.Motekallem - روسیه - مسکو
بابا اینکه چیزی نیست. برید ببینید ارمنستان چه خبره! میگن ایرانی ها بوی لجن میدن!!! حالا خودشونو بعد از مدفوع کردن نمی شویند این ارامنه کمونیست . نژادپرستی تا این حد؟ اونم ارمنی که آب خوردنشون جیره بندیه؟ جمهوری اسلامی چه کرد با ارزش مردم ایران. جنایتی که تاریخ فراموش نخواهد کرد...
جمعه 10 اسفند 1386

mah1 - ایران - تهران
همه رو ول کن عکسو داری؟ با این ژستش کولاک کرده. اصلا نمیشه حدس زد از 12 سالگی رشدش متوقف شده.))
جمعه 10 اسفند 1386

iranppp - آلمان - دوسلدورف
متکلم جان اینبار رفتی ارمنستان خودتو تمیز بشور ادوکلن هم بزن (اگه در دسترس داری)دیگه نمیگن بوی لجن میدی وآبروی یک ملت رو نمیبری.پول هم درست و حسابی بده«قبل وبعد هم دوش بگیر»(بنابه توصیه خودت)دیگه بونمیدی.
جمعه 10 اسفند 1386

shelman83 - انگلستان - لندن
عرب عربه دیگه.از عرب ملخ خور که مخش اندازه یه نقطه هم نیست چه انتظار هست...
جمعه 10 اسفند 1386

aud - امارات - دوبی
متاسفم براتون نژادپرستان!
جمعه 10 اسفند 1386

Afshin London - انگلستان - لندن
عجب گیری کردیما !!!!! کشور خودمون افتاده دست عربها و عرب پرستها حالا اینا هم برامون قدقد میکنند.
ز شیر شتر خوردن و سوسمار .....................
جمعه 10 اسفند 1386

احمدرضا - امارات - دبی
جسارت این روزنامه و هر روزنامه ی دیگری به ایران مقدس از دیدگاه هر ایرانی وطن پرست محکوم است اما آخوندها و دار و دسته شون به ما هیچ ربطی ندارد
جمعه 10 اسفند 1386

iroony - ایران - تهران
زمان شاه عرب جرات داشت از این گنده ...ها کنه؟؟؟من نمیدونم چرا وقتی اعراب دشمنی خودشون رو به ایرانی و غیر عرب ثابت میکنند باز هم دولت بی خاصیت ایران بهشون بها میده....یه روز با یه لبنانی صحبت میکردم خودش تعجب میکرد چرا عربستانی ها و کشورهای حوزه خلیج فارس(اون میگفت عربی منم کلی بهش خندیدم)از ایران بدشون میاد....ما نژاد پرست نیستیم چون هر ایرانی میدونه که تو ایران نژاد بی معنی هست چون همه قاطی پاتی هستند اما وقتی میبینیم بهمون توهین میشه نمیتونیم هیچی نگیم من وطن پرست هستم نه نزاد پرست وقتی افغانی که تا 150 سال پیش یه تیکه از یه استان ایران بوده نمک میخورند نمکدون میشکنند یا ارمنی هایی که به پیسی معروف بوده اند(که احتمال اینکه دلیل حرفشون همین باشه)توهین میکنند چرا ساکت بمونیم؟؟؟
جمعه 10 اسفند 1386

Sh.Motekallem - روسیه - مسکو
ایران پ پ پ؛
شما انگار بی ادب و بی تربیت شدی. لطفا منو با پدر محترمت اشتباه نگیر عزیزم. تو معلومه از درو دهاتهای ایران هستی و عقده آلمان رفتن داری.هه هه هه...
بی ادبی هر شخصی منشا خونوادگی داره.
جمعه 10 اسفند 1386

Nickolas99 - کانادا - تورنتو
اینقدر عرب عرب نکنید بابا تو مملکت خودمونم اینهمه هموطن عزیز عرب زبان داریم . پس اگه می خواین نژاد پرستانه عربها رو مسخره کنین یه چیزی بگین که به عربهای هموطنمون بر نخوره.
شنبه 11 اسفند 1386

پری دریائی - ایران - تهران
نژاد پرست مائیم یا عربهای مفت خور که یه خلیج رو هم به ما روا نمی بینن یه مشت عقده ای که حتی با بودن مدارک و مستندات فراوان مبنی بر همیشه فارس بودن خلیج فارس به همه جاشون فشار میاد و اسم جعلی و مسخره خلیج عربی رو به خلیج همیشه فارس میبندن؟نژاد پرست خودتی با همون عربهائی که الان داری نوکریشونو می کنی !!!
شنبه 11 اسفند 1386

ario - ایران - اهواز
نیکلاس-کانادا-تورنتو؛
چی چیو به عربای خوزستان بر نخوره؟؟؟عربای اینجا هم لنگه عربای همونجا هستن.پاش بیوفته حاضرن به خاطر اخی های سعودی و عراقیشون سر منو تو رو گوش تا گوش ببرن.مگه نشنیدی عرب ذات نداره؟مگه ماجرای انفجار های خوزستان و کشته شدن اونهمه آدم بی گناه یادت رفته؟غیر از عربهای عزیز شما بودن؟؟؟فکر می کنی زمان جنگ کی خوزستان تحویل صدام داد. ما اینجاییم می بینیم.خدا پدر شاه رو بیامرزه.طرح عالی داده بود واسه این .....کاش زنده بود و اجراش می کرد...خواهش می کنم کمی تحقیق کنید.
شنبه 11 اسفند 1386

Nickolas99 - کانادا - تورنتو
من کاری تحقیق و شایعه و واقعیت و بقیه دک و داستونا ندارم . من میگم ما به عنوان یک ایرانیه با فرهنگ باید شعور داشته باشیم به هموطنامون از هر رنگ و دین و مسلک و قوم احترام بذاریم. حالا شما میخوای نذاری اون بر میگرده به خودت و فرهنگ شخصیه خودت . اما فردام نیای بگی کورش کبیر کورش کبیرا . چون کورش کبیر اینقدر فرهنگ داشت که بدونه یهودیای ایرانم باید از بردگی نجات بده. اگه اونم میخواست مثل تو فکر کنه که نمیشد کورش کبیر.
یکشنبه 12 اسفند 1386

mahsal - ایتالیا - میلان
ز شیر شتر خوردن و سوسار عرب را به جایی رسیدست کار
که تاج کیانی ند ارزو تفو بر تو ای رخ گردون تفوووووووو
یکشنبه 12 اسفند 1386

+0
رأی دهید
-0

نظر شما چیست؟
جهت درج دیدگاه خود می بایست در سایت عضو شده و لوگین نمایید.