ایران به توطئه علیه شوراهای بیداری متهم شد

ایران به توطئه علیه شوراهای بیداری متهم شد

رئیس سازمان اطلاعات (مخابرات) عراق دستگاه اطلاعاتی ایران را متهم به توطئه برای ناکام گذاشتن تلاش دولت عراق برای مبارزه با تروریسم کرد.
محمد عبدالله شهوانی
ژنرال شهوانی از عربهای سنی مذهب موصل و از جمله افسران عراقی است که در زمان حکومت صدام حسین به مخالفت با وی برخاستند و از عراق گریختند

این اتهام چهار روز پیش از موعدی مطرح می شود که قرار است محمود احمدی نژاد، رئیس جمهور ایران به عراق سفر کند.

سرتیپ محمد عبدالله شهوانی، رئیس سازمان اطلاعات عراق با صدور بیانیه ای مطبوعاتی اعلام کرد که دستگاه اطلاعاتی ایران به عوامل خود در سراسر عراق مأموریت داده است تا برنامه های "شوراهای بیداری" را خنثی کنند.

شوراهای بیداری از سران قبائل و طوائف عرب سنی مذهب عراق، به ابتکار آمریکا و دولت عراق تشکیل شده اند و هدف آنها ایجاد اتحاد میان اعراب سنی مذهب در مقابل نفوذ شبکه القاعده و شورشیانی است که با حضور نظامی آمریکا در عراق مقابله می کنند یا به نا امنی و جنگ فرقه ای در این کشور دامن می زنند.

این شوراها دارای نفرات مسلحی هستند که از جانب ارتش آمریکا و دولت عراق حمایت می شوند.

تاکنون چند تن از شیوخ قبائل عراقی که از سران شوراهای بیداری بوده اند خود قربانی حملات شورشیان شده و جان باخته اند.

مقامات نظامی و دولتمردان آمریکایی بارها ایران را به نقش آفرینی در بی ثباتی و نا امنی در عراق متهم کرده اند و با اینکه دولت عراق در موضعگیریهای رسمی خود از طرح چنین اتهاماتی فاصله می گیرد، چنین اتهاماتی گاه از جانب مقامات عرب سنی مذهب در دولت و مجلس عراق مطرح می شود.

ایران همواره این اتهامات را رد و تأکید کرده که پشتیبان دولت عراق است و برای تحقق ثبات و امنیت در این کشور تلاش می کند.

ژنرال شهوانی، رئیس سازمان اطلاعاتی عراق که این بار به طرح اتهام علیه ایران پرداخته از عربهای سنی مذهب موصل و از جمله افسران عراقی است که در زمان حکومت صدام حسین به مخالفت با وی برخاستند و از عراق گریختند.

وی پس از سقوط حکومت صدام حسین در سال 2003 مأمور تجدید سازمان دستگاه اطلاعاتی عراق شد و از آن زمان تاکنون ریاست این سازمان را به عهده دارد.

20258096 - ایران - امل
محمود جون چه طوره اروند رود رو به اینا بدی بعد هم بگی قرار داد الجزایر رو هر جور دلتون میخواد تنظیم کنین تازه قول بدی تو بغداد دیگه ترافیک بی ترافیک بعد هم حرمین زیراتین المحبوبتین رو کاملا خوشگل درست کنی و قول بدی روی عربستانی ها رو بتونن تو این زمینه کم کنن شاید یه کم ساکت بشن خلاصه ما برادریم دو تا داداش نباید دعوا کنن زشت امریکا ممکنه سو استفاده کنه ها از نظر ما تو وکیلی برای اتحاد جهان اسلام همه کار بکنی
پنج‌شنبه 9 اسفند 1386

DokhtarIrooni - ایران - مشهد
نه ازشون حمایت کنین نه تو کارشون دخالت کنین!
جمعه 10 اسفند 1386

iroony - ایران - تهران
عجب فامیلی داره این طرف...الشهوانی!!.....
جمعه 10 اسفند 1386

+0
رأی دهید
-0

نظر شما چیست؟
جهت درج دیدگاه خود می بایست در سایت عضو شده و لوگین نمایید.