تروریسم فلسطینی نتیجه اشغالگری اسرائیلی

تروریسم فلسطینی نتیجه اشغالگری اسرائیلی

یک گزارش تهیه شده از سوی سازمان ملل متحد می گوید اقدامات تروریستی فلسطینی ها  نتیجه اجتناب ناپذیر 'اشغالگری اسرائیلی ها' بوده است.
مقام ارشد سازمان ملل متحد شرایط مردم غزه را "فاجعه بار و ترسناک " خوانده است

این گزارش در عین حال می گوید تمامی اقدامات تروریستی باید محکوم شود.

تهیه کنندگان گزارش سازمان ملل متحد همچنین تاکید می کنند که باید میان آنچه در این گزارش "حملات تروریستی القاعده" خوانده شده، با اقداماتی که علیه اشغال نظامی انجام می شود، تفاوت قائل شد.

این گزارش خاطرنشان می کند تا زمانی که اسرائیل به اشغال سرزمین های فلسطینی ادامه دهد، خشونت ها در این مناطق ادامه خواهد یافت.

گزارش سازمان ملل متحد می گوید اسرائیل نمی تواند از صلح به عنوان یک پیش شرط برای پایان دادن به اشغال خود استفاده کند.

دولت اسرائیل این گزارش را رد کرده و آن را یک جانبه خوانده است.

وضعیت 'فاجعه بار'

دو نماینده ارشد سازمان ملل متحد می گویند از زمان برگزاری گفتگوهای صلح با میانجی گیری آمریکا در سال گذشته میلادی، هیچگونه پیشرفتی در رسیدن به توافق صلح فلسطین و اسرائیل بدست نیامده است.

جان هولمز رئیس اداره خدمات بشردوستانه سازمان ملل متحد، به شورای امنیت این سازمان گفته است که بدتر شدن شرایط اجتماعی در غزه و وضعیت نامناسب امنیتی در جنوب اسرائیل، میان رویدادهای منطقه و امید به ادامه گفتگوهای صلح، شکاف ایجاد کرده است.

سازمان ملل از حماس می خواهد به حملات موشکی خود به اسرائیل پایان دهد

این مقام ارشد سازمان ملل متحد، شرایط مردم غزه را "فاجعه بار و ترسناک " خوانده و گفته این شرایط به روند صلح در خاورمیانه آسیب می رساند.

او می گوید هشتاد درصد مردم غزه، کمک های غذایی دریافت می کنند، بخش عمده صنعت این منطقه، ازهم پاشیده است و مراکز آموزشی و درمانی، درحال فروپاشی هستند.

آقای هولمز روز سه شنبه در گزارش خود به شورای امنیت گفت محدودیت هایی که اسرائیل از زمان روی کار آمدن حماس بر مردم عادی فلسطینی اعمال کرده، با گذشت هر روز، پیامدهای بدتری باخود دارد.

جان هولمز که به تازگی از سفر به خاورمیانه بازگشته به شورای امنیت سازمان ملل متحد گفته است حق اسرائیل برای دفاع از شهروندانش در برابر حملات موشکی فلسطین، نمی تواند آسیب وارد آمده به زندگی مردم عادی فلسطینی را توجیه کند.

او در عین حال، از شبه نظامیان گروه حماس که بر غزه حکومت می کنند، می خواهد تا به حملات موشکی خود به خاک اسرائیل پایان دهند.

رابرت سری نماینده سازمان ملل متحد در خاورمیانه نیز گفت است مردم عادی فلسطین و اسرائیل، اعتماد اندکی به روند صلح دارند.

گفتگوهای صلح خاورمیانه، با هدف تشکیل دولت مستقل فلسطینی در کنار اسرائیل، انجام می شود.

dandy - امارات - امارات
فلسطین و اسراییل هیچوقت صلح نخواهند کرد....
چهار‌شنبه 8 اسفند 1386

iroony - ایران - تهران
فلسطینی ها ممکنه افراطی باشند اما هر چه هستند تروریست نیستند....چطور ایران که مخالفانش رو ترور میکنه به تروریسم بودن متهم میشه اما اسراییل که با موشک ترور میکنه رهبران فلسطینی رو دفاع از خود تلقی میشه؟؟
چهار‌شنبه 8 اسفند 1386

iranppp - آلمان - دوسلدورف
خدا رو شکر راوی خبرایرنا نبود.امیدوارم حامیان اسرائیل و جهانخواران(بی اهمیت به مواضع درست یا غلط دولت ایران)اینجور اخبار رو بخوونن و کمی راجع بهش فکر کنن بلکه گوشه ای از درد و رنج مردم بی گناه فلسطین رو دریابند.به این مردم مظلوم در لبنان و دیگر کشورهای عربی ظلم هم روا میشه.
پنج‌شنبه 9 اسفند 1386

khasteh - فرانسه - استراسبورگ
دخالت ایران مانع صلح اعراب واسراییله.
جمعه 10 اسفند 1386

Nima 1 - سوئیس - زوریخ
شما که سنگ این عربها رو به سینه می زنید چرا با اسمهای ایرانی/ ایرونی/ ایران ppp / ... می آئید کامنت میدین؟؟؟ جمعش کنید این ... و شرارو.
جمعه 10 اسفند 1386

iranppp - آلمان - دوسلدورف
من قلبم «کوروش» وار برای همه ستمدیده و ظلم کشیده عرب و غیر عرب می تپه.همونطور که با دیدن فهرست شیندلر درود به روح اسکار شیندلر میفرستم.قرار نیست چون شما با دولت ایران مخالفید جنایات اسرائیلی ها رو تائید کنید همونطور به خاطر جنایات اسرائیل کشتار یهودیها رو بدست هیتلر.جنایات اعراب مهاجم مسلمان در ایران در صدر اسلام و....(دلیل روحیه ضد عرب ودشمنی ما ایرانیها با اعراب)ارتباطی به کودکان به خاک وخون کشیده شده لبنان و فلسطین نداره.چه موافق سیاستهای دولت ایران باشید چه نباشید.
شنبه 11 اسفند 1386

Nima 1 - سوئیس - زوریخ
iranppp - آلمان - دوسلدورف
دوست عزیز اتفاقا مخالفت من با دولت اصلا ربطی به مسائل لبنان و فلسطین نداره و من این 2 مسئله را تا آنجا که بتونم از هم جدامیکنم. درسته که دولت ما از هر گونه کمک به لبنان و فلسطین دریغ نمی کنه ولی یک جورهائی هم به رژیم جمهوری اسلامی حق میدم چون ملت ما رو اگر توهین نباشه احمق فرض کرده چون می بینه کسی صداش هم در نمی یاد.
حالا مسئله فلسطین/ چرا شما همیشه حرکات اسرائیل را عمل و حرکات فلسطین را عکس العمل می بینید؟ برای یک بار هم که شده بدون غرض این ماجرا را برعکس نگاه کن. مگر همین چند سال پیش نبود که اتوبوس سرویس مدرسه بچه های اسرائیلی را با بمب منفجر کردند و یک مشت بچه بی گناه رو کشتند. اگر بطور مثال با بچه شماهمین رفتار را می کردند سقف خانه شان را روی سرشان خراب نمی کردی؟
یکشنبه 12 اسفند 1386

+0
رأی دهید
-0

نظر شما چیست؟
جهت درج دیدگاه خود می بایست در سایت عضو شده و لوگین نمایید.