دستور نبش قبر پزشک همدانی برای تعیین علت مرگ

دستور نبش قبر پزشک همدانی برای تعیین علت مرگ
مقامات قوه قضائیه پس از نزدیک به پنج ماه با درخواست نبش قبر خانواده خانم دکتر جوانی که در بازداشتگاه ستاد اجرایی امر به معروف و نهی از منکر همدان جان باخته بود، موافقت کردند.

به گزارش خبرنگار ما، خانواده زهرا بنی یعقوب پزشک جوانی که پس از بازداشت از سوی ماموران ستاد اجرایی امر به معروف و نهی از منکر جان خود را از دست داد، مدعی هستند این دختر 27 ساله به احتمال زیاد خودکشی نکرده است. در پی این ادعا بازپرس پرونده برای روشن شدن موضوع دستور نبش قبر را صادر کرد.

شیرین عبادی وکیل مدافع خانواده زهرا بنی یعقوب در مورد پرونده دکتر جوان دیروز به خبرنگار ما گفت؛ من به اتفاق سه وکیل دیگر برای خواندن پرونده به دادسرای همدان رفتیم و از محل بازداشت زهرا دیدن کردیم. مسوولان به ما نشان دادند که زهرا چطور خود را حلق آویز کرده بود.

وی ادامه داد آنچه ما دیدیم در واقع صحت ادعای خانواده زهرا مبنی بر اینکه خانم دکتر جوان خودکشی نکرده است را تایید می کند. چرا که زهرا 175 سانتی متر قد و 80 کیلو وزن داشته است و اگر این دختر پارچه را به چارچوب در یعنی جایی که به ما نشان دادند نصب کرده باشد، باید بلندی پارچه و چارچوب را هم در نظر بگیریم که با این اوصاف پای زهرا هنگام خودکشی به زمین می رسیده و وی معلق نمی شده است. ضمن اینکه وزن این دختر و پهنای در را هم باید درنظر بگیریم چرا که هنگام خفه شدن به طور ناخودآگاه فرد دست و پا می زند و تقلا می کند و زهرا هم از این امر مستثنی نیست و در این صورت با توجه به محل نشان داده شده او می توانست خود را نجات دهد.شیرین عبادی متذکر شد؛ در عکس هایی که از صحنه خودکشی گرفته شده بود یک صندلی وجود داشت که به نظر می رسید ربطی به صحنه نداشته چرا که زهرا می توانسته دستش را بلند کند و در چارچوب حلقه درست کند و نیازی به صندلی نداشت. تناقضاتی هم در ساعت فوت زهرا وجود دارد، چرا که این دختر یک ربع قبل از ساعتی که درخصوص خودکشی وی اعلام شده با برادرش گفت وگو کرده و به گفته برادر حالش خوب بوده است. ما از بازپرس درخواست کردیم که پرینت تماس های برادر زهرا در زمان مورد ادعا گرفته شود و در اختیار ما قرار گیرد که تاکنون این خواسته عملی نشده است. وکیل خانواده بنی یعقوب ادامه داد؛ با توجه به حساسیت پرونده نامه یی به آیت الله هاشمی شاهرودی رئیس قوه قضائیه نوشتیم و تقاضا کردیم پرونده در تهران مورد رسیدگی قرار گیرد اما متاسفانه تاکنون اجازه این کار داده نشده و امیدوارم آیت الله شاهرودی با این درخواست موافقت کند.وی درخصوص متهمان در این پرونده گفت؛ سه نفر که در دستگیری و بازجویی از زهرا نقش داشتند به عنوان متهم به دادسرا احضار شدند و فعلاً با وثیقه آزاد هستند.

عبادی درخصوص نظریه پزشکی قانونی درباره خودکشی زهرا گفت؛ خودکشی از جمله مواردی است که پزشکی قانونی نمی تواند آن را تایید کند و احتمال خودکشی را از روی آثاری که روی بدن متوفی است مانند تارهای پارچه یا طناب که روی پوست گردن مشاهده می شود تشخیص می دهد و با صراحت نمی تواند آن را گواهی کند.

برادر زهرا نیز روز گذشته به خبرنگار ما گفت؛ روزی که جنازه زهرا را تحویل گرفتیم تا او را دفن کنیم، مقدار زیادی خون از بینی و گوش های وی بیرون آمد، این اتفاق مساله بسیار مهمی برای ما بود. وی ادامه داد؛ مساله خونریزی از گوش ها و بینی زهرا را با چند دکتر دیگر در میان گذاشتیم. مطابق آنچه پزشکان عنوان کردند، وقتی خونریزی بعد از مرگ اتفاق می افتد یا به دلیل این است که فرد خونریزی مغزی کرده یا به دلیل نوع خاصی از خفگی است. برادر دکتر زهرا بنی یعقوب اضافه کرد؛ پیش از حادثه زمانی که زهرا با من تماس گرفت و گفت بازداشت شده و در بازداشتگاه منکرات همدان است روحیه بسیار خوبی داشت، بعد از تماس وی من هم با او تماس گرفتم و گفتم پدر با سند به سمت همدان در حال حرکت است و تا ساعاتی بعد می رسد تا آن موقع زهرا کاملاً حالش خوب بود و شاداب با من صحبت کرد، ضمن اینکه هیچ نگرانی نداشت و از پدرم یا اعضای خانواده نمی ترسید و هیچ علتی نداشت که بخواهد خودکشی کند و حتی گفت که منتظر ما است.

وی خاطرنشان کرد؛ من با پسری که همراه خواهرم بازداشت شده بود صحبت کردم البته او را از همان ابتدا آزاد کرده بودند و چیزی در مورد مرگ زهرا نمی دانست چرا که زمان حادثه در آنجا نبوده است.

برادر زهرا افزود؛ موضوع صدور نبش قبر را من نیز شنیده ام اما هنوز به صورت رسمی نامه یی به ما ابلاغ نشده است.بنا بر این گزارش زهرا بنی یعقوب 20 مهرماه سال جاری در لوناپارک همدان به همراه پسری که با او صحبت می کرده توسط ماموران ستاد اجرایی امر به معروف و نهی از منکر همدان دستگیر شد و به بازداشتگاه این مرکز انتقال یافت و 24 ساعت بعد در بازداشتگاه جان سپرد. مسوولان این بازداشتگاه اعلام کردند دکتر بنی یعقوب با پارچه پلاکاردهای تبلیغاتی خودکشی کرده است. اما با شکایت خانواده دکتر بنی یعقوب پرونده یی در دادسرای همدان تحت عنوان قتل به جریان افتاد و به نظر می رسد نبش قبر دکتر جوان می تواند علت مرگ وی را مشخص کند.
شیراز+دوحه+لندن - انگلستان - لندن
واقعا باید 1 خسته نباشید به مسوولین عزیز منکرات بگیم....
پرونده این بیچاره هم پیوست به بقیه پرونده های محرمانه سپاه و منکرات و بسیج و......در کل بگم....جمهوری اسلامی...
چهار‌شنبه 8 اسفند 1386

دریا-بابایی - ایران - اهواز
دوست دارم هر چه زودتر عاملان قتل این دختر رسوا بشن به امید اون روز
چهار‌شنبه 8 اسفند 1386

hasti40 - ایران - تهران
نمیدونم فیلمهایی رو که سیمای جمهوری اسلامی نشون میده می بینید یانه ولی اگه توجه کنید تمام کثافت کاریهای خودشون رو دارند به تصویر می کشند فقط با اسم شاه و دوران پهلوی . درست یک چیزی مشابه همین اتفاق رو دارند تو زمان قبل از انقلاب نشون میدند تو فیلم یک مشت پر عقاب -حالا بازهم میتوینم خوشحال باشیم که آنجا کسی که این کار رو کرده ایرانی نبوده ولی این جا در کشور به ظاهر اسلامی و کسانی که دم از خدا و پیغمبر و امام زمان میزنند و مدعی نبوت هستند دارند این جنایات رو مرتکب میشند .
امیدوارم خانواده بنی یعقوب بتونه حقش رو از اینها بگیره.
چهار‌شنبه 8 اسفند 1386

hoormazd - آمریکا - تگزاس
این اولین قربانی این حکومت ضحاک صفت نیست و اخرین هم نخواهد بود.مطمئن باشین بعد از کالبدشکافی علت مرگ رو مصرف کراک اعلام می کنن.اون سه حرامزاده که الان ازاد هستن از خشم این مردم نمی ترسن?فکر انتقام خون های ناحق نیستن?کاوه اهنگر کو?چقدر احمقانه که تو انفرادی پلاکارد تبلیغاتی پیدا میشه...زنده باد ازادی جاوید ایران زمین
چهار‌شنبه 8 اسفند 1386

khasteh - فرانسه - استراسبورگ
اینا وقتی با دختر خانواده بنی یعقوب اینکارو کردند که پدرش کارمند سپاه بوده وای به حال دانشجویان و بی پناهانی که در چنگال اینا اسیرن.حتما امار خودکشی خیلی بالا میره !
چهار‌شنبه 8 اسفند 1386

30min - ایران - ایران
هرگز خودکشی نکرده!!!!!!!!!! 100٪ کشتنش
چهار‌شنبه 8 اسفند 1386

بهدین - آمریکا - نشویل
در مورد ابرا‌هیم لطف اللهی که‌ میگفتن نبش قبر بر خلاف شرع اسلامه‌
شنبه 11 اسفند 1386

+0
رأی دهید
-0

نظر شما چیست؟
جهت درج دیدگاه خود می بایست در سایت عضو شده و لوگین نمایید.