تجمع صنفی دانشجویان شیراز به تصرف اتاق رئیس این دانشگاه انجامید

تجمع صنفی دانشجویان شیراز به تصرف اتاق رئیس این دانشگاه انجامید

خبرنامه امیرکبیر: بیش از ۵۰۰ دانشجوی دانشگاه شیراز امروز، دوشنبه ۱۶ اسفند ماه، با ادامه تجمع در مقابل کوی دانشگاه خواستار استعفای دکتر صادقی، رییس این دانشگاه، شدند.

 به گزارش خبرنامه امیرکبیر دانشجویان در حالی که سرود یار دبستانی می خواندند و پلاکاردهایی با مضامین “اینجا پادگان نیست “، ” پرونده هسته ای را می بندند ، پرونده دانشجو را نمی بندند “، “رییس پادگان استعفا استعفا ” ، ” مدیر بی لیاقت استعفا استعفا ” ، ” آزادی نشریات ” ، ” اینجا آزاد ترین کشور دنیاست؟! “به سمت بیرون از دانشگاه حرکت کردند و در محل میدان ارم تجمع کردند.

 هم زمان با تجمع دانشجویان نیروهای امنیتی فضای اطراف میدان را فرا گرفتند. دانشجویان با سر دادن شعارهایی نظیر ” مدعی عدالت خجالت خجالت ” ، ” صادقی صادقی استعفا استعفا ” ،” این آخرین پیام است ، جنبش دانشجویی آماده قیام است ” ، ” ملت آزاده ، حمایت حمایت “، “رییس سپاهی نمی خواهیم ” ، ” زنده باد آزادی ” ، ” گر تیر وفتنه بارد جنبش ادامه دارد “، ” مفسد اقتصادی استعفا استعفا ” به سمت داخل کوی دانشگاه برگشتند.

 پس از ورود دانشجویان به دانشگاه، تریبون آزاد دانشجویی برگزار شد و دانشجویان به بیان اعتراضات خود نسبت به مسائل صنفی و انسداد فضای فرهنگی-سیاسی دانشگاه و کشور پرداختند. پس از گذشتن ساعتی از این برنامه، دانشجویان با سر دادن شعارهایی مبنی بر استعفای رییس دانشگاه شیراز، به سمت ساختمان مدیریت این دانشگاه راهپیمایی کردند.

 مردم نیز از پشت نرده ها در بلوار جمهوری به تماشای اعتراض دانشجویان پرداختند. دانشجویان پس از رسیدن به ساختمان مرکزی دانشگاه، با سر دادن شعار به سمت دفتر ریاست دانشگاه که در طبقه هفتم این ساختمان قرار دارد، حرکت کردند و در مقابل دفتر رییس دانشگاه تجمع کردند.

 در این هنگام دکتر صادقی از درب پشتی ساختمان، محل را به سرعت ترک کرد. تلاش تعداد اندکی از دانشجویان که متوجه این موضوع شده بودند، برای رساندن خود به دکتر صادقی با مقاومت حراست دانشگاه مواجه شد. دانشجویان با اطلاع از این مسئله وارد دفتر صادقی شده و با تحصن در آن جا خواستار استعفای وی شدند.

 دانشجویان اعلام کردند شب را در دفتر رئیس دانشگاه سپری خواهند کرد. این در حالی است که اطراف ساختمان مدیریت دانشگاه مملو از بسیجیان است. گفتنی است دکتر صادقی همزمان سخنگوی هیات نظارت بر انتخابات استان فارس نیز می باشد.

(1) سعید - ایران - تهران
آفرین به دانشجویان آزاده و فهیم که خواب آسوده را از چشمان حاکمان نامشروع و ناخلف و سگهای حکومتی گرفته اند.
سه‌شنبه 7 اسفند 1386

khasteh - فرانسه - استراسبورگ
ای مردم وای میسین اونارو تماشا میکنین ؟مگه صحنه تاتره که تماشا میکنین ؟ملت ازاده حمایت حمایت یعنی چی ؟اگر همتون با هم باشین همشون از درای پشتی فرار میکنن.
سه‌شنبه 7 اسفند 1386

persian*girl - آمریکا - امریکا
با آرزوی موفقیت برای جوانان عزیز کشورمان.
سه‌شنبه 7 اسفند 1386

babaktoronto - کانادا - تورونتو
دوباره و به کوری چشم اخوند و هییت حاکمه و طرفداراشون و به بهانه این حادثه:
واقعه سلحشورانه 18 تیر 1378 و یاد قهرمانان ان واقعه که چون غرش شیر باعث لرزش کفتاران حاکم شد و مخصوصا قهرمان ملی احمد باطبی را گرامی میداریم احمد جان نام تو تا ابد چون دماوند بر تاریخ پر افتخار ایران استوار خواهد ماند و ان عکس تاریخی تو چون میخی بر چشمان کوردل استبداد و ظلم در سرتاسر جهان جاودانه شد. همچنین ازادی بی قید و شرط سه دانشجوی امیر کبیر دربند زندان اوین ر از بیدادگاههای اخوندی خواستاریم. زنده باد ازادی ایران و ایرانی
سه‌شنبه 7 اسفند 1386

شیراز+دوحه+لندن - انگلستان - لندن
افرین به این عزیزان....
کاش منم اونجا بودم....لا اقل میتونستم کمی دینمو به کشورم ادا کنم....
مرگ بر بسیجی....
چهار‌شنبه 8 اسفند 1386

derafsh_e_kaviani - ایران - مشهد
بابک مرسی
اما جا داره که از دلاوران دیگر این مرز و بوم بالاخص اکبر محمدی که جان خودش رو در این راه فدا کرد نیز یادی بکنیم . روحش شاد ، یادش گرامی و راهش پر رهرو باد .
چهار‌شنبه 8 اسفند 1386

دریا-بابایی - ایران - اهواز
مرد خشمگین می بینم که صدات در نمیاد کجایی؟
چهار‌شنبه 8 اسفند 1386

mah1 - ایران - تهران
ببین این مردیکه چه گندی زده که عین موش فرار کرده. این جوونهای ایران بالاخره بهار و به ایران میارن کاش اونجا بودم لااقل شعار میدادم مرگ بر دیکتاتور. بابک و درفش به امیده روزی که اسم این عزیزان با طلا سر در دانشگاهها نقش بشه. این عزیزان معصومانه جونشون رو فدایه ایران کردن و جلا دهایه این رژیم همیشه دستشون الوده خواهد موند ....
چهار‌شنبه 8 اسفند 1386

shela - سویس - برن
باز عرضه شیرازیها.
چهار‌شنبه 8 اسفند 1386

احمدرضا - امارات - دبی
این همه اراذل و این همه اوباش اینجا جمع شدند سوگل خانم کتایون خانم کجایید صداتون در نمیاد آره همه مردم ایران زمین اراذل و اوباشند فقط شما و چند نفر دار و دسته ی اطلاعاتیتون با فرهنگ و با شعور ید دانشجو و اساتید دانشگاهها و روشنفکرهای جامعه که چون مطیع ولایت مطلقه فقیه نیستند که اصلا مغز تو سرشون نیست.
چهار‌شنبه 8 اسفند 1386

پریا - ایران - تهران
به امید ازادی ایران
چهار‌شنبه 8 اسفند 1386

+0
رأی دهید
-0

نظر شما چیست؟
جهت درج دیدگاه خود می بایست در سایت عضو شده و لوگین نمایید.