کلیچکو، سلطان را از پا درآورد

کلیچکو، سلطان را از پا درآورد

ولادیمیر کلیچکو در اولین رقابت "قهرمانی مشترک" بوکس سنگین وزن جهان در عرصه WBOوWBC و WBA در"مدیسون اسکوئر گاردن" نیویورک، سلطان ابراهیموف رقیب روس خود را از پا در آورد.

کلیچکو، بوکسور ۳۱ ساله اوکراینی که می توانست ابراهیموف را که از ۲۴ مبارزه قبلی خود تا کنون مغلوب کسی نشده بود به راحتی ناک اوت کند، با پذیرفتن این که این غول روس به راحتی ناک اوت نمی شود، پنجاهمین پیروزی خود در عرصه بوکس حرفه ای سنگین وزن را با اختلاف امتیاز و به تصمیم داوران به نفع خود کرد.

از سال ۱۹۹۹ تاکنون که لنکس لوئیس در رقابتهای "قهرمانی مشترک" و در همین سالن، اواندر هالی‌فیلد را شکست داده بود، این اولین باری است که رقابتهای بوکس سنگین وزن در این رشته برگزار می شود.

کلیچکو برای رسیدن به مقام قهرمانی باید با بوکسورهایی از جمله اولگ ماسکیوف از رقابتهای WBC و روسلان چاگیوف از رقابتهای WBA روبرو شود و در نهایت اگر در همه مبارزاتش با پیروزی از میدان خارج شود می تواند قهرمانی را به نام خود کند.

برتری کلیچکو بر ابراهیموف، به علت اندام بلندتر و مشت های قوی از ناحیه راست بوده که پس از رد و بدل شدن چندین مشت از سوی طرفین بالاخره یکی از ضربه های کاری کلیچکو در راند هشتم ابراهیموف را از پا درآورد.

کلیچکو گفت: "نمی خواستم بی هدف ضربه هایم را بزنم، باید مطمئن می شدم تا حتما به او می خورد، اگر در می رفت، کنترل مشتهایم سخت تر می شد."

سازمان های مختلف بوکس از جمله WBO انجمن بوکس حرفه‌ای، WBA سازمان تشکیلات بوکس حرفه‌ای، WBC شورای بوکس حرفه‌ای و IBF فدراسیون بوکس جهانی هر کدام مدعی این هستند که نفرات برتر و قهرمانان آنها بهترین های جهان هستند.

با وجود تمام اختلاف بین سازمانها، دان کینگ، یکی از نامدارترین برنامه‌گذاران رقابتهای بوکس حرفه‌ای جهان چندی پیش ایده "قهرمانی مشترک" را که سالها پیش مرسوم بود، پیش کشید و با موافقت این سازمان ها در عرصه بوکس حرفه ای روبرو شد. او به نوعی می خواهد تا قهرمان قهرمان‌ها به عنوان نگهدارنده مدال سنگین وزن جهان معرفی شود.

چهره هایی چون بروس ویلیس هنرپیشه معروف هالیوود در هنگام مسابقه در سالن حضور داشتند.

8735 - ایران - شیراز
خیلی دلم می خواد یه توگوشی محکم ( سیلی) بزنم توی گوش یکی از بوکسورهای قوی هیکل
جمعه 10 اسفند 1386

+0
رأی دهید
-0

نظر شما چیست؟
جهت درج دیدگاه خود می بایست در سایت عضو شده و لوگین نمایید.