نامزدهای اسکار: فیلمهای برتر

نامزدهای اسکار: فیلمهای برتر

پنج فیلم کقاره، جونو، مایکل کلیتون، جایی برای پیرمردان نیست و خونی ریخته خواهد شد در هشتادمین دوره برگزاری مراسم اعطای جوایز اسکار برای کسب اسکار به رقابت می پردازند. این مراسم روز 24 فوریه در سینمای کداک در لس آنجلس برگزار خواهد شد.
فیلم "کفاره" ساخته جو رایت امسال در 7 رشته از جمله بهترین فیلم نامزد جایزه اسکار شده است. فیلم داستان دختری را روایت می کند که معشوق خواهرش را به جرمی سنگین متهم می کند و باعث جدایی و تغییر سرنوشت آن دو می شود. در فیلم "کفاره" که سائیرس رونان بازیگر نوجوان آن نامزد بهترین بازیگر نقش مکمل زن شده است، کی یرا نایتلی و جیمز مک آوی نیز نقش آفرینی می کنند. این فیلم برنده جایزه بهترین فیلم بفتا شد.
"جونو" فیلم کمدی کم هزینه ای است که امسال بسیار مورد توجه قرار گرفت. فیلم ساخته جولیان ریتمن است و داستان جونو، دختر نوجوانی است که در می یابد در اولین رابطه جنسی که با بهترین دوستش داشته، باردار شده و تصمیم می گیرد بچه را به دنیا آورده و به زوجی که صاحب بچه نمی شوند تحویل دهد. این فیلم امسال در 4 رشته نامزد جایزه اسکار شده است.
فیلم "مایکل کلیتون" امسال در مجموع در 7 رشته نامزد اسکار شده است. این فیلم داستان وکیلی است (با بازی جورج کلونی) که با قبول پرونده بزرگی مربوط به فساد مالی، موقعیتش در جایگاه خطرناکی قرار می گیرد. "مایکل کلیتون" تقریبا در تمام رشته های اصلی نامزد شده است.
فیلم "جایی برای پیرمردان نیست" یکی از بختهای اصلی اسکار امسال به شمار می رود. این فیلم که ساخته برادران کوئن است در 8 رشته از جمله بهترین فیلم و بهترین فیلمنامه نامزد جایزه اسکار شده است. فیلم داستان تعقیب و گریز برای تصاحب 1 میلیون دلار پول است که توسط باندی تبهکار در صحنه تیراندازی به گروهی از قاچافچیان به جا مانده است.
"فیلم خونی ریخته خواهد شد" ساخته پل توماس اندرسون، فیلم دیگری است که بخت زیادی در اسکار امسال دارد. فیلم داستان معدنچی خرده پایی است که با تحمل مشقات و تلاشهای فراوان خود را تبدیل به سرمایه داری با نفوذ و مالک چاه نفت می کند. این فیلم در 8 رشته از جمله بهترین فیلم، بهترین فیلمنامه اقتباسی و بهترین کارگردانی نامزد اسکار شده است.
+0
رأی دهید
-0

نظر شما چیست؟
جهت درج دیدگاه خود می بایست در سایت عضو شده و لوگین نمایید.