شناسایی شبکه توزیع مواد مخدر در زندان زنان

شناسایی شبکه توزیع مواد مخدر در زندان زنان
باند بزرگ قاچاق مواد مخدر در داخل زندان اوین با تلاش ماموران حراست سازمان زندان ها و پیگیری بازپرس پرونده شناسایی شد.

تاکنون 25 نفر در ارتباط با این شبکه بزرگ دستگیر شده اند و تلاش برای دستگیری سایر اعضای باند ادامه دارد.

به گزارش خبرنگار ما دو ماه پیش مردی با مراجعه به حراست زندان اوین از کسانی که دختر جوانش را در دوران بازداشت در این زندان به دام اعتیاد کشانده بودند، شکایت کرد. این مرد به ماموران گفت؛ دختر جوان من چندی پیش به اتهام شرکت در سرقت به گذراندن چند ماه حبس محکوم شد و در این مدت در زندان اوین بود. من و مادرش هر بار که برای ملاقات او به زندان می آمدیم متوجه تغییر حالات او شده بودیم اما گمان می کردیم این رنگ پریدگی و گودرفتگی زیر چشمان مربوط به شرایط بد او در زندان است و به خاطر تغذیه نامناسب و دوری از خانواده به چنین وضعیتی دچار شده است. این در حالی بود که دخترم مدام از ما می خواست به حساب کارت ثمین او پول واریز کنیم و خیلی زود پول هایش تمام می شد. زمانی که وی آزاد شد همان شب اول فهمیدیم که مشکل او اعتیاد است و در زندان معتاد شده است.

با شکایت این مرد پرونده به شعبه اول بازپرسی دادسرای امور جنایی پایتخت ارجاع شد تا محمدحسین شاملو تحقیقات قضایی خود را در این خصوص آغاز کند. در بدو تحقیقات دختر جوان برای بازجویی فراخوانده شد و در خصوص چگونگی معتاد شدن خود در زندان به بازپرس شاملو گفت؛ چند روز پس از آغاز دوران محکومیت در زندان اوین یکی از زنان هم بندی ام که متوجه ناراحتی و گوشه گیری من شده بود، سعی کرد به من نزدیک شود و به من پیشنهاد داد برای رهایی از این حالت به مواد مخدر پناه ببرم. من که از وجود مواد در داخل زندان شوکه شده بودم ابتدا در برابر اصرار وی مقاومت کردم اما بعد از چند روز بالاخره پذیرفتم یک بار امتحان کنم. کراک ماده مخدری که در زندان به راحتی در دسترس قرار می گرفت همان بار اول مرا به اعتیاد کشاند. ساعاتی پس از نخستین تجربه احساس کردم که بدون مواد نمی توانم زندگی کنم، به همین دلیل دست به دامان همان زن شدم و تا روز آخر از طریق او در زندان مواد تهیه می کردم.

با توجه به ممنوعیت استفاده از پول نقد در زندان بازپرس شاملو چگونگی خرید مواد را از وی جویا شد و دختر جوان در پاسخ گفت؛ در زندان همه کارت اعتباری ثمین دارند و می توان با کارت از حسابی به حساب دیگر پول واریز کرد. به این ترتیب ما پیش از خرید از طریق دستگاه پول مورد درخواست فروشنده را به شماره حساب کارت ثمین اش انتقال می دادیم و با دادن فیش مواد را تحویل می گرفتیم.

در حالی که دختر جوان مدعی بود تهیه مواد در داخل زندان بسیار ساده تر از بیرون است، تحقیقات بازپرس پرونده و حراست سازمان زندان ها برای شناسایی عوامل توزیع و فروش مواد مخدر در داخل زندان و شبکه یی که این مواد از طریق آن به زندان وارد می شود، آغاز شد. در این تحقیقات ابتدا کسانی که در بازجویی های اولیه از سوی دختر جوان به عنوان فروشنده معرفی شده بودند، شناسایی شدند. با اعتراف دو تن از این افراد به جرائم انتسابی تحقیقات وارد مرحله تازه یی شد و مشخص شد مواد از طریق قسمت لباسشویی یا با مخفی کردن مواد در داخل لباس ملاقات کنندگان وارد زندان می شود.

در حالی که با ادامه یافتن این تحقیقات تاکنون 25 تن از افرادی که به طور مستقیم یا با واسطه با شبکه فروش مواد مخدر در داخل زندان رابطه دارند، شناسایی شده اند، جدید ترین تحقیقات از نقش داشتن دو مرد از کارمندان زندان در این شبکه حکایت دارد. روز گذشته بازپرس شاملو دستور بازداشت این دو مرد را که در دو قسمت مختلف زندان مشغول فعالیت هستند صادر کرد.از سوی دیگر تلاش برای دستگیری تامین کنندگان مواد در خارج از زندان ادامه دارد.
شیراز+دوحه+لندن - انگلستان - لندن
اینم یکی از شاهکارهای جمهوری اسلامی...
دختر مردم....بیچاره ها
یکشنبه 5 اسفند 1386

dandy - امارات - امارات
از کی تا بحال ....حتما اینسری دخترها پا ندادند گفتند بزار بهشون جرم ببندیم....در زندان 5 سال پیش سیگار نخی 2000 تومان بفروش میرفت...تریاکم که پر بود گرونتر....چرندیات را برای کسی دیگه بگید ...اینقدر راحت در زندان میشه همه کار کرد....دزد وقاتل ومفنگی و ادمهای سیاسی در یک اتاق باهم زندگی میکنند...خیلی چیزها براحتی رد و بدل میشه..حالا گفتند بزار بگیم دوتا از کارمندانمان هم باهاشون همکاری میکنند نگفتند این کارمندها سرباز بودند سرهنگ بود پلیس بودند فقط دوتا کارمند.... بخاطر اینکه دروغه.....
یکشنبه 5 اسفند 1386

nirvana jon - ایران - تهران
جمهوری اسلامی عشقه هر کی خوشش نمیاد بره خارجه
دوشنبه 6 اسفند 1386

MAHtab80 - کانادا - ونکوور
خانم دندی امار اجناس زندان رو هم خوب داریا. ای ناقلا تو هم.
دوشنبه 6 اسفند 1386

دریا-بابایی - ایران - اهواز
nirvana jon - ایران - تهران
مرده شوره این عشقو ببرن ما نمیریم خارج این آشغالا که مملکتو به گند کشیدن برن
دوشنبه 6 اسفند 1386

aynaza - ایران - تبریز
تاسف ... تاسف .. تاسف ...
بشنوید ولی باور نکنید . تا دست خود ماموران و مسوولان زندان در کار نباشه محاله ذره ای مواد وارد زندان بشه . هیچ زندانی تو هیچ کجای ایران وجود نداره که مواد به وفور داخل آن یافت نشه ..
این هم ارتفای امنیت زندانه عزیزان ....
دوشنبه 6 اسفند 1386

dandy - امارات - امارات
مهتاب ههههههههههههههه.....میخوای بگی امان از تجربه......
دوشنبه 6 اسفند 1386

arashk_fara - انگلیس - لندن
به گزارش خبرنگار مهر، دکتر مرضیه فرنیا در کارگاه داوطلبین تنظیم خانواده که در فرهنگسرای بانو برگزار شد، اظهار داشت: در کشور 230 زندان، اردوگاه و کانون اصلاح و تربیت وجود دارد که در حدود 150 هزار نفر زندانی را در خود جای داده است.وی در عین حال از ورودی و خروجی حدود 600 هزار نفر زندانی طی هر سال در زندانهای کشور خبر داد و گفت: زنان زندانی در حدود سه درصد (5 هزار نفر) جمعیت کیفری را تشکیل می دهند که در زندانهای مختلف کشور از خدمات خاصی بهره مند می شوند.فرنیا با عنوان این مطلب که جمعیت کیفیری چند برابر ظرفیت اسمی زندانهای کشور است، افزود: تشکیل کلینیک های مثلث درمان(کنترل اعتیاد، ایدز، هپاتیت) در زندانها، برای افرادی است که سابقه رفتارهای پرخطر دارند.دبیرکل ستاد مبارزه با مواد مخدر گفت، از حدود 150 هزار زندانی کشور، 65 درصد در آنها معتاد هستنند
دوشنبه 6 اسفند 1386

+0
رأی دهید
-0

نظر شما چیست؟
جهت درج دیدگاه خود می بایست در سایت عضو شده و لوگین نمایید.