روزنامه چاپ بغداد : ایران ایدزی ها را به عراق می فرستد

روزنامه چاپ بغداد : ایران ایدزی ها را به عراق می فرستد

در فاصله چند روز مانده به نخستین سفر رییس جمهوری ایران به عراق یک روزنامه چاپ بغداد در مقاله ای گستاخانه بار دیگر ادعاهای گذشته از جمله اعزام افراد مبتلا به ایدز از ایران به عراق را تکرار کرد.


 روزنامه مستقل و عرب زبان «کتابات» در این مقاله نه تنها پایان بخشیدن به آنچه اشغالگری ایران نامید را خواستار شد بلکه از برخی شیعیان برجسته در پارلمان و دولت عراق به عنوان «عوامل ایرانی» یاد کرد.

این روزنامه به قلم دکتر فواز الفواز، یک نویسنده سنی، عراق را تحت اشغال دو کشور آمریکا و ایران دانست و ادعا کرد: "همه ما از اهداف اشغالگری ایران شامل سرقت کالاهای ملت عراق و به اسارت درآوردن مردم این کشور آگاهیم. همچنین از دشمنی ایران نسبت به فرهنگ عراق اطلاع داریم. اشغالگران در منطقه چشم طمع نسبت به ثروت های عراق دارند و از مردم این کشور که بهترین مخلوقات خداوند هستند! متنفرند."

کتابات مدعی شد: "دشمنی ایران با عراق هیچگونه حد و مرزی نمی شناسد. آنها با سوق دادن مردم عراق به ویژه شیعیان به سمت جنگ های فرقه ای به دنبال پیروزی دکترین روحانیون ایرانی هستند. اما همه فرقه های عراقی به ویژه شیعیان سرانجام به ماهیت طرح های ایران پی برده و دریافتند که هدف مقاصد اهریمنی و کینه توزانه ایران بوده اند!"

این روزنامه عراقی در ادامه بدون آنکه سندی ارایه دهد به طرح ادعاهای واهی علیه ایران پرداخت و نوشت: "فهرست اقدامات ناشایست ایران در عراق دراز است و از ترور دانشمندان، اشخاص عالی رتبه و روسای قبایل گرفته تا قاچاق مواد مخدر و فرستادن زنان و مردان مبتلا به ایدز به عراق برای آلوده کردن عراقی ها را دربر می گیرد. حتی ایران برخی داروهای حاوی این ویروس کشنده را به منظور نابودی عراق و عراقی ها به این کشور ارسال کرده است!"

کتابات در ادامه ادعاهای خود آورده است: "اگر ایرانی ها مسوول نیستند پس چه کسی مسوول یک سری آتش سوزی های پالایشگاهی است که به دولت فشار آورده تا واردات مشتقات نفتی از ایران را افزایش دهد؟! و هر زمان این فرآورده ها وارد عراق می شود دوباره به ایران بازگردانده می شود."

انتشار چنین مقاله ای در یک روزنامه عراقی در زمانی صورت می گیرد که رییس جمهور ایران در آستانه نخستین سفر خود به عراق قرار دارد.

به نظر می رسد رسانه های مخالف دولت عراق با هدف تاثیرگذاری منفی بر این سفر از هم اکنون تلاش گسترده ای برای تخریب وجهه جمهوری اسلامی در نظر افکار عمومی مردم عراق آغاز کرده اند.
Sh.Motekallem - روسیه - مسکو
آقای رییس جمهور؛
امیدوارم عراق خوش بگذره!!! چقدر زود تاریخ فراموش می شود...
جمعه 3 اسفند 1386

احمدرضا - امارات - دبی
البته دخالت و شیطنت آ خوندها در دیگر کشورها از جمله کشور بحران زده ی عراق بر کسی پوشیده نیست اونها هم اگر در این مورد مقاله ای بنویسند چیز گزافی نگفته اند
جمعه 3 اسفند 1386

dandy - امارات - امارات
منافقترین کشور عراقه ....دخترانی در سن (12 سالگی) مادر دخترش را میبرد اینجا و انجا و بله ....خیلیها بعد از مرگ صدام به طرف امارات کوچ کردند و بفساد و الواتی مشغول شدند..طوری شد که الان به عراقیها خیلی سخت یا اصلا ویزا نمیدن .... ای دل غافل یادشون رفت تو جنگ چقدر این عراقیهای بیشعور به دخترها و زنانمان تجاوز میکردند با ازار و اذیت.....برین ای عراقیهای ندیده....حالا ما شدیم ایدزی....اگر ایرانیها ایدزیند شماها جوزام و ایدزو باهم دارید... واقعه محرم در انجا صورت گرفت...از امامانمان تا مردمانمان بدست این عراقیها به قتل و بشهادت رسیدند ...
جمعه 3 اسفند 1386

Sh.Motekallem - روسیه - مسکو
صدام واسه اینا عالی بود...
شنبه 4 اسفند 1386

دریا-بابایی - ایران - اهواز
احمدی نژاد با رفتن به عراق چیرو میخواد ثابت کنه؟؟؟!!!!!!
یکشنبه 5 اسفند 1386

iran zamen - نروژ - روگنان
بخدا دلتان به انها نسوزد در سال 1362 در جنوب خدمت میکر دم و شاهد خیلی چیز ها بودم هر چی اتفاق در عراق پیش میاید حقشان است.ملخ به ما مگوید ایدزی.
یکشنبه 5 اسفند 1386

arashk_fara - انگلیس - لندن
بخدا ایرانی ها اینجا از خجالت روشون نمیشه بگن کجتیی هستن میگن ایتالیا یا یونان.دیگه چی میخواید؟
یکشنبه 5 اسفند 1386

bahram1 - ایران - تبریز
خاک بر سر ایرانی هایی که پولشون رو می برن واسه این کثافتهای ملخ خور خرج می کنن. خاک بر سر اون مسوولی که میگه کشور دوست و برادر عراق!!!
دوشنبه 6 اسفند 1386

+2
رأی دهید
-0

نظر شما چیست؟
جهت درج دیدگاه خود می بایست در سایت عضو شده و لوگین نمایید.