دلیل مصدومیت‌های مکرر رونالدو , دوپینگ او در زمان بازی در آیندهوون است

دلیل مصدومیت‌های مکرر رونالدو , دوپینگ او در زمان بازی در آیندهوون است

یکی از پزشکان سابق کنفدراسیون فوتبال برزیل مدعیست که دلیل مصدومیت‌های مکرر "رونالدو" در سال‌های اخیر، دوپینگ او هنگام بازی در تیم آیندهوون هلند است.

به‌گزارش یوفا: رونالدو ممکن است بعد از مصدومیت آخرش در مسابقه چهارشنبه شب گذشته آث میلان مقابل لیوورنو دیگر نتواند بازی کند.

او در این بازی از ناحیه تاندون زانوی چپ دچار پارگی شد.

این سومین بار است که رونالدو دچار چنین آسیب دیدگی می‌شود گرچه در یک دهه گذشته مدام با مشکلات فیزیکی مشابه دست و پنجه نرم کرده است.

"برناندو سانتی" پزشک سابق کنفدراسیون فوتبال برزیل در این‌باره گفت:
دلیل مصدومیت‌های مکرر رونالدو این است که او در سال ‪ ۱۹۹۴‬هنگامی که ‪۱۷‬ ساله بود و برای آیندهوون بازی می‌کرد، برای کمک به رشد و ساخته شدن فیزیکی بدنش به طور مرتب از استروئیدهای آنابولیک استفاده می‌کرده است.

وی افزود: در نتیجه ماهیچه‌های او به قدری رشد کردند که نتوانستند با ساختار زانوهای او سازگاری داشته باشند و همین امر در سال‌های بعد مشکلاتی را برای این بازیکن در پی داشت.

این پزشک اظهار داشت: من با همکارانم در هلند که اعضای باشگاه آیندهوون را می‌شناختند، صحبت کردم. پزشکان این باشگاه مکمل‌هایی را به رونالدو که خیلی لاغر بود می‌دادند که شامل مواد آنابولیکی هم می‌شد. این مواد به رشد او کمک می‌کرد.

سانتی تردیدی ندارد که این مواد باعث مصدومیت‌های کنونی رونالدو شده است.

وی تاکید کرد: این نتیجه رشد بیش از حد ماهیچه‌هاست. ماهیچه‌های رونالدو خیلی سریع یعنی قبل از اینکه او به بلوغ برسد، رشد کرد. عوارض استفاده از استروئیدها در طولانی مدت یعنی ‪ ۱۵ ، ۱۰‬یا ‪ ۲۰‬سال بعد خود را نشان می‌دهد.

دکتر "سوکراتس" اسطوره فوتبال برزیل که حقیقتا پزشک برجسته‌ای است نیز در این‌باره گفت: مشکلات رونالدو ناشی از همین امر است. این یک مصدومیت از پیش اعلام شده بود.

ستاره سابق تیم‌های کورینتیانس و فیورنتینا ادامه داد: توده ماهیچه‌ای رونالدو با تاندون‌های زانوی او فرق دارد. همه ما شاهد بودیم که رونالدو در اوایل دوران بازیگری‌اش خیلی سریع رشد کرد. این مسئله زانوهای او را برای همیشه خراب کرد.

بنابراین گزارش، سانتی بعد از بیان این اظهارات از کنفدراسیون فوتبال برزیل اخراج شد.

"رودریگو پایوا" سخنگوی کنفدراسیون فوتبال برزیل دلیل این امر را چنین اعلام کرد: این کنفدراسیون اظهارات وی را در مورد رونالدو نادرست می‌داند.

palang - انگلیس - لندن
دیگر تاریخ گل زنی مانند او را به خود نخواهد دید
جمعه 3 اسفند 1386

+0
رأی دهید
-0

نظر شما چیست؟
جهت درج دیدگاه خود می بایست در سایت عضو شده و لوگین نمایید.