اسکار ورزش به تنیس‌بازها رسید - عکس

اسکار ورزش به تنیس‌بازها رسید

جوایز سالانه ورزش جهان موسوم به لاریوس در شهر سن پترزبورگ اهداء شد.

در این مراسم که از سال 1999 اجرا شده است و به "اسکار ورزش" شهرت یافته، ورزشکارانی بعنوان بهترین انتخاب می شوند که رای سردبیران و نویسندگان نشریات و کارشناسان رسانه های عمده ورزش بیش از 80 کشور جهان را به دست آورده باشند.

شش جایزه عمده در این مراسم اهداء می شوند که عبارتند از: بهترین ورزشکار مرد سال، بهترین ورزشکار زن سال، بهترین ورزشکار معلول سال، بهترین تیم سال، دستاورد سال، بازگشت سال.

کوبا گودینگ جونیور، هنرپیشه هالیوود، اجرای مراسم اهداء جوایز لاریوس را به عهده داشت

ولادیمیر پوتین، رئیس جمهور 55 ساله روسیه که از او بعنوان شناگری ماهر یاد می شود، در سخنرانی آغاز مراسم گفت: "موفقیت در ورزش تنها نصیب قهرمانان واقعی می شود."

راجر فدرر، تنیس باز شماره یک جهان چهارمین جایزه ورزشکار مرد سال را از دنیس هاپر هنرپیشه هالیوود و ناتالیا ودیانووا، مدل سرشناس روس دریافت کرد.

ژوستین انن، تنیس باز شماره یک زنان جهان، هنگام دریافت جایزه بهترین ورزشکار زن سال گفت: "سال سختی بود و درگیر مسائلی جدی بودم."

تیم راگبی آفریقای جنوبی، بخاطر قهرمانی در جام جهانی بدون پذیرش حتی یک شکست، جایزه بهترین تیم سال را دریافت کرد.

استر ورگیر، ستاره سابق بسکتبال معلولین هلند و قهرمان بلامنازع تنیس معلولین، بخاطر قهرمانی در مسابقات معلولین استرالیا، بریتانیا، ژاپن، فرانسه و آمریکا، بعنوان بهترین معلول سال شناخته شد.

لویس همیلتون، راننده جوان تیم فرمول یک مکلارن، مستحق دریافت جایزه "بزرگترین دستاورد سال" شناخته شد و جایزه خود را از کیم کترل، ستاره آمریکایی سریالهای تلویزیونی دریافت کرد.

پائولا ردکلیف، دونده بریتانیایی ماراتن که پس از به دنیا آوردن فرزندش به مدت دوسال از صحنه ورزش دور بود، بخاطر پیروزی در ماراتن نیویورک جایزه "بزرگترین بازگشت سال" را دریافت کرد.

شان وایت، ورزشکار آمریکایی رشته های اسنوبورد و اسکیت بورد به عنوان بهترین ورزشکار "اکشن" سال انتخاب شد.

جایزه "یک عمر دستاورد ورزشی" نیز به سرگئی بوبکا، اسطوره اوکراینی پرش با نیزه اهداء شد که پس از 14 سال هنوز رکوردهای این رشته را در اختیار دارد.

+0
رأی دهید
-0

نظر شما چیست؟
جهت درج دیدگاه خود می بایست در سایت عضو شده و لوگین نمایید.