هشدار درباره موج جدید بارش ها

هشدار درباره موج جدید بارش ها

سازمان هواشناسی کشور با صدور اطلاعیه ای،نسبت به شروع بارشهای دوباره و سرد شدن محسوس هوا طی روزهای آینده هشدار داد.

به گزارش خبرنگار آفتاب براساس اطلاعیه سازمان هواشناسی که بر روی پایگاه اطلاع رسانی این سازمان قرار گرفته است،از روز دوشنبه به تدریج نواحی غربی کشور و سپس سایر مناطق تحت تاثیر یک سامانه بارش زای سرد،قرار می گیرند. در اطلاعیه این سازمان آمده است؛ 
ررسی نقشه های پیش یابی بیانگر تشکیل یک سامانه بارش زا در شرق دریای مدیترانه است که بتدریج از روز دوشنبه از نوار غربی وارد کشور ایران می شود. این سامانه که با جریانهای گرم و مرطوب جنوبی همراه است، در روزهای دوشنبه و سه شنبه نیمه غربی ایران را تحت تاثیر قرارمی دهد و سبب بارش باران و برف، وزش باد و در نقاط مستعد این مناطق کولاک برف خواهد شد. این شرایط بتدریج از روز سه شنبه شمال شرق ایران را نیز دربرمی گیرد.

شایان ذکر است که در روز چهارشنبه در بیشتر نقاط کشور بویژه نیمه غربی دمای هوا کاهش خواهد یافت که این هوای سرد تا پایان هفته جاری در روی کشور ماندگار می باشد . همچنین بیشینه فعالیت بارشی این سامانه در روز سه شنبه در سواحل دریای خزر و استانهای چهارمحال و بختیاری و کهکیلویه وبویراحمد می باشد. 

همچنین این سازمان در اطلاعیه دیگری خاطر نشان کرده است؛
1-به سبب افزایش دما در مناطق کوهستانی البرز در روزهای یکشنبه و دوشنبه و همچنین به سبب بارش برف و وزش باد شدید در روزسه شنبه در جاده های کوهستانی البرز، ریزش بهمن ، کولاک برف و اختلال در تردد پیش بینی می شود.این وضعیت با شدت کمتر در روز چهارشنبه نیز ادامه می یابد.

2-به سبب بارش باران و برف در روز دوشنبه و بارش برف و وزش باد شدید در روز سه شنبه در بیشتر استانهای حاشیه زاگرس، کولاک برف و اختلال در تردد جاده های کوهستانی این مناطق پیش بینی می شود.

3-در پی افزایش دما طی روزهای یکشنبه و دوشنبه در سطح کشور، پیش بینی می شود که از روز سه شنبه دراستانهای غربی و سپس در روزچهارشنبه در استانهای مرکزی و در ادامه در استانهای شرقی کشور دمای هوا بین 7 تا 12 درجه کاهش خواهد یافت.

+0
رأی دهید
-0

نظر شما چیست؟
جهت درج دیدگاه خود می بایست در سایت عضو شده و لوگین نمایید.