خاویر کلمنته نیامده رفت

خاویر کلمنته نیامده رفت

فدراسیون فوتبال ایران اعلام کرد نتوانسته است با خاویر کلمنته، مربی اسپانیایی بر سر هدایت تیم ملی ایران به توافق نهایی برسد.
کمتر از یک ماه قبل، مهدی تاج سخنگوی فدراسیون فوتبال ایران از نهایی شدن قرارداد ایران با خاویر کلمنته خبر داده بود

دلیل اصلی این موضوع مخالفت این مربی با اقامت در ایران در طی مدت مربی گری بوده است.

این خبر درحالی اعلام شده است که کمتر از یک ماه قبل، مهدی تاج، نایب رئیس فدراسیون فوتبال ایران، خبر از امضاء قراردادی با این مربی در شهر بیلبائو اسپانیا داده بود.

علی کفاشیان رئیس فدراسیون فوتبال ایران در گفتگو با منابع خبری گفت: "خاویر کلمنته مانند هر مربی دیگری باید در ایران می ماند و در مذاکرات ابتدایی قبول کرده بود که در کشورمان اقامت خواهد داشت."

با این حال آقای کفاشیان اذعان کرد که سازمان تحت اداره او، در هنگام امضاء قرارداد، مدت زمان اقامت این مربی در ایران را نیز مد نظر داشته است، اما آنرا بعنوان یک بند در قرارداد اولیه نگنجانده بود.

علی کفاشیان گفت خاویر کلمنته در آخرین تماس با سفیر ایران در اسپانیا تاکید کرد که آمادگی دارد بر اساس توافق اولیه (بدون حضور دائم در ایران) با ایران همکاری کند و "حتی تضمین کرده بود شرایط صعود ایران به جام جهانی 2010 را فراهم آورد."

خبر شکست مذاکرات مسئولان فوتبال ایران و خاویر کلمنته و از سرگیری جستجوی ایران برای یافتن فردی دیگر برای هدایت تیم ملی این کشور، در شرایطی منتشر شد که تیم ملی فوتبال ایران در ظرف اندکی بیشتر از 5 هفته از زمان انتشار خبر، در دومین بازی خود در چارچوب مسابقات مقدماتی جام جهانی 2010، در کویت، به دیدار تیم فوتبال این کشور خواهد رفت.

ابهام و "هول حلیم"

این سوال مطرح شده است که چگونه در حین گفتگوها کسی متوجه شرط خاویر کلمنته برای اقامت نکردن در ایران نشده است؟

برخلاف آنچه علی کفاشیان و دیگر مسئولان فدراسیون فوتبال، به ویژه مهدی تاج و ناصر شفق (عضو هیات رییسه فدراسیون فوتبال) درباره موافقت کلمنته با اقامت در ایران مدعی بوده اند، این مربی اسپانیایی بارها در گفتگو با رسانه ها تاکید کرده بود که حاضر به اقامت در ایران نیست و این موضوع را به صراحت با مسئولان ایرانی در میان گذاشته است.

این مسئله نه تنها باعث انتقاد رسانه ها در ایران شد، بلکه مخالفت دولت و واکنش سازمان تربیت بدنی را نیز برانگیخت که با اصل حضور "مربی پروازی" مخالفت کردند.

همچنین در زمان انتشار اظهارات آقای کفاشیان، افراد اندکی می دانند که آیا واقعا مسئولان فدراسیون فوتبال ایران قراردادی امضاء شده با خاویر کلمنته داشته اند یا نه.

بر این اساس در بین کارشناسان این سوال مطرح شده است که اگر آنطور که مسئولان فدراسیون فوتبال ادعا می کنند، قراردادی با آقای کلمنته امضاء شده، چگونه در حین امضاء قرارداد، یا گفتگوها کسی متوجه شرط او برای اقامت نکردن در ایران نشده است، یا به این شرط اعتنا نکرده است؟

برخی کارشناسان مسئولان مذاکره با خاویر کلمنته را متهم می کنند که تنها اولویت آنها نهایی شدن قرارداد بوده است و به همین دلیل سعی در مخفی نگه داشتن جزئیات قرارداد با این مربی اسپانیایی را داشته اند.

اما در برابر رسانه های رسمی به نقل از یکی از مسئولان مذاکره از وجود افرادی خبر داده بودند که در تلاش هستند از قرار گرفتن خاویر کلمنته در سمت مربی گری تیم ملی فوتبال ایران جلوگیری کنند تا فرد مورد نظر آنها به هدایت تیم ملی ایران بپردازد.

در این بین برخی از کارشناسان فوتبال بر نقش رسانه ها در ایجاد حساسیت بر سر حضور "پروازی" کلمنته تاکید کرده اند و یادآور شده اند که زوران گاییچ، سرمربی کنونی تیم ملی والیبال که قرارداد او توسط مسئولان فعلی ورزش ایران مورد تایید قرار گرفته است، به مراتب شرایطی "پروازی تر" از کلمنته دارد و حتی قادر به دنبال کردن بازی های لیگ والیبال نیست، اما حساسیت ایجاد شده توسط رسانه ها و حساسیت بیشتر فوتبال برای مسئولان ورزش باعث شد سازمان تربیت بدنی درباره قرارداد سرمربی تیم فوتبال ایران سختگیری بیشتری انجام دهد.

مرد شنگول - ایران - مشهد
8735 - ایران - شیراز
دیدی اونروز پریدی به من یادت می اد من چی گفتم مربی درجه یک جهانی در این مقطع این جریاناتو همراه خودش داره.
به نظر من بهتره در این مرحله یک مربی خوب وطنی یا خارجی داشته باشیم و بعد از صعود به جام جهانی یک مربی درجه یک خارجی بیاریم.
سه‌شنبه 30 بهمن 1386

shar - آلمان - Frankfurt
هر کسی دیگر هم بخواهد بیاید با وضعیت ایران و این مسولین بی لیاقت فدراسیون ایران نیامده میرود مترجم کلمنته ان جوان ایرانی در برنامه نود حرفهای کلمنته را اصلا درست ترجمه نمیکرد بچه های تیم ملی و تیم های داخلی ایران باید اعتصاب کنند و در هیچ بازی شرکت نکنند تا این وضع درست شود به قول علی دایی بعضی ها نمیخواهند کلمنته به ایران بییاید مطمین باشید تیم ایران نه تنها به جام جهانی نمیرود بلکه تو اسیا هم حذف میشود
سه‌شنبه 30 بهمن 1386

Next - آنگلستان - لندن
این دیگه خیلی مسخره است. یارو میخواد یه پول مفتی بگیره و از راه دور تیم ملی رو مربی گری کنه. بابا دیگه اینقدرا هم هر کی هر کی نیست سینیور کلمنته.
سه‌شنبه 30 بهمن 1386

ilker - آلمان - مونیخ
از اول هم معلوم بود که نمیاد. اخرش هم یک چوپان مثل برانکو میاد و پولها رو به جیب میزنه و میره و تیم را نابود میکنه
سه‌شنبه 30 بهمن 1386

r0ck - ایران - تبریز
از اولش هم معلوم بود اقا برای تعطیلات و گرفتن پول مفت به ایران میاد!!مردک با خودش فکر کرده که میخواد سرمزبی تیم مالدیو بشه یا خیلی خودشو جدی گرفته بود در حالی که تمام موفقیتهایی که داشت به20 سال پیش برمیگرده و از اون به بعد هیچ کاری نتونسته بکنه.خاک بر سر این مسئولین بی لیاقت فوتبال هم بکنن که با ابرو و احساسات این مردم بازی میکنن.
سه‌شنبه 30 بهمن 1386

bahram1 - ایران - تبریز
بابا اینقدر به اون بیچاره نتوپید
آخه ایران جای موندنه؟
چهار‌شنبه 1 اسفند 1386

iranppp - آلمان - دوسلدورف
شر کم عزت زیاد.
پنج‌شنبه 2 اسفند 1386

kotlet - ایران - تهران
موافقم خاک بر سر احمدی نژاد.
جمعه 3 اسفند 1386

+0
رأی دهید
-0

نظر شما چیست؟
جهت درج دیدگاه خود می بایست در سایت عضو شده و لوگین نمایید.