با دویدن روی دستگاه دو ثابت با افسردگی بجنگید

با دویدن روی دستگاه دو ثابت با افسردگی بجنگید

پژوهشگران توصیه می‌کنند که با دویدن روی دستگاه دو ثابت (Treadmill) می‌توانید با افسردگی مبارزه کنید.

به گزارش سلامت نیوز به نقل از ایسنا،‌ در دو تحقیق جدید درباره ورزش کردن و شرایط خلقی به مساله زمان توجه شده است.

در تحقیق اول معلوم شد که پیاده‌روی سریع‌تر از برخی داروها علایم بیماری افسردگی را کاهش می‌دهد. در تحقیق بعدی مشخص شد که مزایای روانی ورزش کردن با ترک تمرینها خاتمه می‌یابد. در تحقیق اول که نتایج آن هفته گذشته در مجله انگلیسی اسپورت مدیسین منتشر شد، 12 فرد مبتلا به افسردگی خفیف و شدید به انجام تمرین‌هایی با راه رفتن روی دستگاه دو ثابت به مدت 30 دقیقه در روز ترغیب شدند.

محققان مرکز پزشکی بنجامین فرانکلین در برلین گزارش دادند که علایم افسردگی در این افراد تنها 10 روز پس از انجام تمرینها حدود یک سوم کاهش یافت. پنج نفر از بیماران نیز شاهد کاهش شدت بیماریشان تا 50 درصد بودند.

به گزارش ایسنا، محققان ضمن اذعان به محدودیتهای چنین تحقیق در خبری متوجه شدند که تمرینات ایروبیک ظاهرا سریع‌تر از بیشتر داروهای ضد افسردگی عمل می‌کنند که معمولا دو تا چهار هفته طول می‌کشد تا تاثیر بگذارند.

بنابراین تمرینهای ورزشی را می‌توان جانشینی برای درمان بیمارانی دانست که دارو درمانی برای آنها موثر نبوده است.


در تحقیق بعدی که نتایج آن ماه گذشته در مجله آمریکایی اپیدمیولوژی منتشر شد، داده‌هایی استخراج شده بود که طی دو دهه درباره گروهی متشکل از حدود 2 هزار نفر از ساکنان رانچو برناردو در نزدیکی سن دی گو گردآوری شده بود. در آزمایشی که اولین بار بین سالهای 1984 تا 1987 روی اعضای گروه صورت گرفت، معلوم شد؛ افرادی که حداقل سه نوبت در هفته ورزش می‌کردند، افسردگی کمتری داشتند و این یافته با نتایج تحقیق دیگری سازگار بود که بر اساس آن ورزش کردن نگرش افراد را مثبت‌تر می‌کند.

در اواسط دهه 90 بار دیگر تقریبا نیمی از افراد گروه اولیه بررسی شده ارزیابی شدند.

محققان دانشگاه کالیفرنیا در سن دی گو، گزارش دادند: افرادی که هم چنان به طور منظم تمرینهای ورزشی را ادامه داده بودند، احساس نشاط بیشتری می‌کردند، اما افرادی که تمرینهایشان را رها کرده بودند، اعلام کردند که علایم افسردگی در آنها به همان شدت افرادی است که هرگز ورزش نکرده بودند.

بر اساس این گزارش، دکتر دونا کریتز – سیلور استین، نویسنده اصلی این تحقیق چنین نتیجه گیری می‌کند که اگر انجام دادن تمرینهای ورزشی را رها کنید، هیچ تضمینی وجود ندارد که در آینده از خلق افسرده در امان بمانید.

vira - ایران - تهران
من اگه بخوام فقط یه جمله بگم به عنوان نصیحت ! اون جمله اینه : همیشه و تا روزی که زنده اید ورزش کنید ! من شخصا چندین ساله که ورزش میکنم ٬ و تاثیر فوق العاده ای رو که ورزش روی روحیه و نوع نگرش به زندگی میگذاره کاملا درک کردم . در ایران ( به خصوص تهران چون از شهر های دیگه اطلاع ندارم ) همه نوع باشگاه برای همه نوع جیب ! وجود داره . همه خانومها از هر قشر و طبقه ای { اگه بخوان } میتونن ورزش کنن . موسیقی هم در باشگاهها ازاده . حتی افرادی که مشغله کاری و غیره زیاد دارن هفته ای 5 - 4 ساعت رو دیگه وقت دارن که برای ورزش صرف کنن . تازه به قول نویسنده متن پیاده روی و دویدن هم فوق العاده است . نیازی به سالن هم نداره . با وجود تمامی اختلافات عقیدتی ! که ممکنه با بعضی دوستان داشته باشم ٬ این یک مورد رو از من بپذیرید ! : تا میتونید ورزش کنید .
دوشنبه 29 بهمن 1386

نیکا - ایران - شیراز
منم یه دستگاه تردمیل دارم هر روز هم می گم برم یه کم بدوم ولی حوصلم نمی شه اما از امروز حتما می رم... به خودم قول دادم
ممنون از سایت خوبتون
سه‌شنبه 30 بهمن 1386

khasteh - فرانسه - استراسبورگ
به جای تجربه کردن مواد مخدر ورزش را تجربه کنید.
سه‌شنبه 30 بهمن 1386

+0
رأی دهید
-0

نظر شما چیست؟
جهت درج دیدگاه خود می بایست در سایت عضو شده و لوگین نمایید.