اختلاف چند میلیاردی، انگیزه ربودن دو برادر

اختلاف چند میلیاردی، انگیزه ربودن دو برادر
مرد جوان با گریز از چنگ آدم ربایان و نجات برادر خود از انتقام جویی شریک سابق پدرش در پی اختلاف چند میلیارد تومانی پرده برداشت.

با دستگیری زن و مرد جوانی که مسوول حفاظت از گروگان ها بودند تحقیقات برای دستگیری عاملان اصلی آدم ربایی ادامه دارد.

به گزارش خبرنگار ما ساعت 11 صبح پنجشنبه 25 بهمن ماه جاری جوان 28 ساله یی به نام میثم با تماس با مرکز فوریت های پلیسی 110 مدعی شد دقایقی است که از چنگ آدم ربایان فرار کرده است. او در ادامه از ماموران برای نجات برادر خود کمک خواست. دقایقی بعد تیمی از ماموران کلانتری 140 باغ فیض برای رسیدگی به ادعای مرد جوان به خانه مورد نظر در محدوده پونک رفتند و پس از بازجویی از میثم و اطمینان از صحت ادعای وی خانه مورد نظر را در محاصره خود درآورند و پس از اخذ مجوز قانونی در عملیاتی ضربتی وارد این منزل مسکونی شدند و مرد جوانی را که در غل و زنجیر به اسارت زن و شوهری جوان درآمده بوده نجات دادند.

آغاز تحقیقات

میثم در بازجویی اولیه در توضیح چگونگی ربوده شدن خود و برادرش به ماموران گفت؛ ساعت 30/23 شامگاه چهارشنبه 10 بهمن ماه با هواپیما از شیراز به تهران آمدم و به سمت خانه مان در مینی سیتی به راه افتادم. در نزدیکی خانه سه مرد که سوار یک ماشین پژو 405 بودند جلو مرا گرفتند و خود را مامور معرفی کردند و از من خواستند سوار خودرو آنها شوم. پس از آنکه سوار شدم گفتند از من به خاطر یک پرونده ایجاد مزاحمت برای خانمی جوان شکایت شده و آنها مسوول رسیدگی به این پرونده هستند. من که جا خورده بودم ابتدا مقاومت کردم اما آنها مرا تهدید کردند اگر تلاشی برای فرار کنم از گاز اشک آور استفاده می کنند و هر اقدامی از طرف من به ضررم تمام خواهد شد. در حالی که من همچنان ادعای آنها را رد می کردم از من خواستند برادرم را نیز از خانه بیرون بکشم تا از او هم بازجویی کنند. من هم با خانه تماس گرفتم و از برادرم مهرداد خواستم خود را به سر خیابان برساند. پس از آنکه برادرم آمد او را هم به عنوان متهم سوار کردند و با بستن دست های ما با دستبند پلاستیکی به راه افتادند. ساعتی بعد ما را به آپارتمانی انتقال دادند و دست و پای ما را با زنجیر بستند و به زن و مرد جوانی که آنجا بودند، سپردند.

ما دو هفته در بند بودیم که سرانجام من زمانی که فهمیدم مرد جوان از خانه خارج شده است به بهانه حالت تهوع زن جوان را وادار کردم که دست و پایم را باز کند و در یک لحظه با هل دادن او از خانه آنها گریختم و پلیس را در جریان قرار دادم.

بازجویی از متهمان

با بازداشت زن و شوهر جوانی که مسوولیت نگهداری دو گروگان را برعهده داشتند این دو نفر به اداره یازدهم پلیس آگاهی پایتخت انتقال یافتند تا تحت بازجویی فنی کارآگاهان قرار گیرند. مرد جوان که کامران نام دارد در این خصوص به ماموران گفت؛ من از چگونگی آدم ربایی بی اطلاع هستم و فقط یکی از دوستانم از من خواست این دو برادر را در خانه خود نگه دارم تا پول خوبی به من بدهد. من و همسرم ژاله هم پذیرفتیم این کار را انجام دهیم.

در حالی که تحقیقات از خانواده دو جوان ربوده شده فاش کرد در طول این مدت هیچ درخواست مالی برای آزادی دو گروگان ارائه نشده است، بررسی روابط کامران با آدم ربایان مشخص کرد فردی که هدایت کننده این آدم ربایی است شریک سابق پدر دو برادر است که اختلافی چند میلیارد تومانی با هم دارند و برای حل این اختلاف به ربودن فرزندان شریک خود متوسل شده است. در حال حاضر تلاش ماموران برای دستگیری عوامل اصلی این آدم ربایی ادامه دارد.
+0
رأی دهید
-0

نظر شما چیست؟
جهت درج دیدگاه خود می بایست در سایت عضو شده و لوگین نمایید.