نقاشی گمشده فرح در ایرلند به فروش گذاشته شد

نقاشی گمشده فرح در ایرلند به فروش گذاشته شد

تابلوی نقاشی گمشده از چهره فرح پهلوی اثر اندی وارهول، هنرمند مشهور آمریکایی ،در گالری هنری دوبلین کشور ایرلند به نمایش گذاشته شد.

به گزارش  روزنامه ایندیپندنت چاپ ایرلند، این پرتره هم اکنون در گالری "تمپل بار" تحت مالکیت "سباستین گینس" میلیونر و پسر "لرد موین" از اعضای خانواده گینس قرار گرفته است.

"سباستین گینس" اظهار داشت: تابلوی اصلی فرح در گالری "تمپل بار" به فروش گذاشته شده اما سخنی از قیمت پیشنهادی آن به میان نیاورد.

وی افزود: این تابلو را چند سال پیش در حراجی اموال خصوصی "وارهول" در نیویورک پس از مرگش در فوریه 1987 خریداری کردم.

فرح در مصاحبه با روزنامه تایمز لندن در سال 2004 نسبت به زمان گم شدن این پرتره اظهار بی اطلاعی کرده بود.

در ماه مارس سال گذشته یکی از آثار نقاشی "اندی وارهول" که در اواخر سال های هفتاد به مبلغ 48 هزار یورو خریداری شده بود، به مبلغ 49 میلیون یورو فروخته شد و در فهرست پرفروش های جهان جای گرفت.

در این خبر درباره اینکه برای طراحی این پرتره چه میزان از پول مردم ایران یا از درآمدهای شخصی فرح(!) به نقاش معروف آمریکایی پرداخت شده ، چیزی نوشته نشده است .
yadman - ایران - ایران
ای کاش تصویر بزرگ شده خانم فرح رو هم می تونستیم ببینیم. مرسی
یکشنبه 28 بهمن 1386

khasteh - فرانسه - استراسبورگ
این تابلو یک شاهکاره.
یکشنبه 28 بهمن 1386

zpirooz - المان - آخن
عقل سالم میگه که اون نقاش که تابلو را هم برای خودش میخواسته نباید پولی گرفته باشه چون طرحش ملکه ایران بوده باز اگر تابلو متعلق به فرح بود جمله اخر گزارش صحیحتر بنظر میرسید
یکشنبه 28 بهمن 1386

nasle javan - ایران - تهران
اینجارو باید از بابک تورنتو یا پرویز پرسید البته اونها میگند این رژیم پول داده.اصلا اون رژیم هیچ وقت حیف و میل نکرده فرح خودش کار میکرد تو کوره اجر پزی با پولهای اخر هفته اش دستمزد یارو رو داده.البته این دلیل نیست که این رژیم از این کارها نمی کنه.حرفم اینه که هر دوشون غارت میکنند.
دوشنبه 29 بهمن 1386

soheil sofa - ایران - تهران
خانم فرح دیبا پهلوی شخصیتی ممتاز در ایران است هر چند عده ایی با قصد و غرض با او تهمت هایی می زنند ولی بیش از هر چیزی بدونیم که او و محمد رضا یک ایرانی وطن پرست بودند
کاش ما ایرانیان نیز قبل از هر کاری کمی می اندیشیدیم نه می احساسیدیم
دوشنبه 29 بهمن 1386

parviz1 - انگلستان - کترینگ
نسل جوان-ایران-تهران عزیزم اولا متشکرم از اینکه فرمودید که به کامت های من توجه میکنی.دوم اینکه شما انتظار نداشته باش ملکه هیچ کشوری در کوره های آجر پزی کار بکند مخصوصا ملکه ایران که مادر ما ایرانیان بوده و تحصیلات عالیه در ایران آن زمان و فرانسه را دارا بوده نه یک شبه مدرک دکترای گرفته باشد!!ظمنا بد نیست در صدی از خدمات شهبانو فرح پهلوی را در اندک زمانیکه همسر شاه ایران در ایران بوده مطالعه کنیم چون اگر بنده خدمات این مادر عزیز ایران زمین را بنویسم شاید در اذهان دوستان گرامی گنده کردن و غلو گویی بنظر برسد.متشکر از اینکه مقایسه بجایی کرده ای ولی میلیاردها دلار فقط در همین دو سال اخیر بی حساب و کتاب مانده کجا و کل در آمدهای کشور در زمان آن پدر و پسر شاید باندازه همین درامد دو سال اخیر کشور هم نبوده است !بد نیست نگاهی هم به این شرایط زندگی ملت ایران و خدمات (جیب بری اسلامی)دزدی.جنایات.فقر.که این سه امر مهم در سر لوحه خدمات این رژیم از بدو انقلاب همیشه بوده و تمام جهان نیز از عملکرد این مفسدان آگاهند.آرزوی موفقیت برای تمام ایرانیان آزاده خواه و سر بلندی ایران عزیز را خواستارم.
دوشنبه 29 بهمن 1386

dandy - امارات - امارات
برویز اگر هر خدمتی هم کرده از وظایفش بود پس ملکه بشه و به مردم کمک نکنه این دیگه نمیشه....در انز.مان هم پول کمی تو جیب انگلیس نمیرفت ....جنایت و روسپیگری هم در انزمان بود با این تفاوت سعی میکردند رسیدگی کنند ..در ضمن همه ما فراموش کردیم ایران 8 سال جنگگید مردم بوی خون چشیدن دد شدند شهید دادند هار شدند سنگ صبور شدند بی رحم شدندهر جوری شدند....جنگ اثاراتی هم بر جا میزاره ...مرسی
دوشنبه 29 بهمن 1386

nasle javan - ایران - تهران
برویز خان این حرفاتون هست که ادمو از اون رژیم منزجر می کنید طوری حرف می زنید که انگار اونهادفرشته اند بابا ولکن این حرفارو. ضمنا ما مادر خودمون رو داریم ایشون شاید مادر شما باشند ولی به ایرانیان ربطش ندهید.هر دو رژیم این مملکت رو غارت کردند همین.
دوشنبه 29 بهمن 1386

vira - ایران - تهران
پرویز جان برای اینکه به سطح بالای فرهنگ ایران و همچنین شرایط زنان و وضعیت اقتصادی مردم در زمان ملکه که مادر ما بود ! پی ببریم به اندازه کافی { فیلمفارسی } برای مشاهده و قضاوت داریم چون ما متاسفانه انزمان کودک بودیم ! . سینما که یکی از پایه های اساسی فرهنگ و هنر در هر مملکته خوشبختانه برای ما داستانهای زیاد به یادگار گذاشته ٬ و بر اساس همون یادگاری های فرهنگی زمان ملکه مادر ٬ مهمترین اصل ازادی زن ریختن اب توبه روی سرش و رفتن به شاه عبدالعظیم یا امام رضا و به عقد یه داش مشتی دراومدن ( اوج داستان ) بود . عجب هیبت مردونه ای داشت اقا ناصر ! ( فکر نکنم الان از اون موقع بدتر شده باشیم ٬ خیلی بد بشیم تازه میشیم مثل اجدادمون ! )
دوشنبه 29 بهمن 1386

farahani - کانادا - تورنتو
پرویز عزیز امیدوارم این حرفو دوباره به طرفدار بودن یا نبودن ما ارتباط ندی.من می خوام بدونم بین شما که فرح رو مادرتون میدونید و شاید موقعه تایپ کردن از جاتون بلند می شوید و تایپ می کنید واشخاصی که خمینی رو پدرشون می دونند چیه؟خمینی گفته بود همه برادر و خواهریم.درسته؟اقای عزیز اینجوری دفاع کردن کورکورانه دردی رو دوا نمی کند.وقت کردی کمی راجعه به انقلاب فرانسه بخون.ممنون از نظرات.
دوشنبه 29 بهمن 1386

parviz1 - انگلستان - کترینگ
دوستان خدمات آن رژیم و جنایات این رژیم را در نظر بگیریم. یا جنایات آن رژیم و جنایات این رژیم و یا خدمات آن رژیم با خدمات این رژیم. در ضمن فرهانی کانادا تورنتو شما فرهنگ ملت فرانسه و انقلابشان را با ان قلاب دروغگویان مفسد ایران که بر پایه عوام فریبی و دزدی و چپاولگریست یکی میبینی !!پیش نهاد میشود هم فرهنگ مردم غرب و هم هدف از انقلاب و هم نتیجه بعد از انقلاب را مطالعه کن تا خود به اختلافات فاحش پی ببرید!!مردم دریا کنارو مردم دروازه غار--- هر دو عریانند اما این کجا و آن کجا.هه هه
دوشنبه 29 بهمن 1386

farahani - کانادا - تورنتو
parviz1 - انگلستان - کترینگ خدمات اون رژیم هم برای ما روشن است و کسی منکر نیست ولی دفاع بیشر از حد ازاون رژیم درست نیست.منظور من مقایسه اهداف انقلاب ما با فرانسه نیست چون اولا ما همچین اتحادی که اونها داشتند رو نداریم و همین که اهداف انقلاب ما از همون اول تغیییرات بسیار زیادی پیدا کرد.نحوه رفتار وگفتار مردمان فرانسه از فبل و بعد انقلابشون جالب توجه هست.
سه‌شنبه 30 بهمن 1386

+0
رأی دهید
-0

نظر شما چیست؟
جهت درج دیدگاه خود می بایست در سایت عضو شده و لوگین نمایید.