زنی ایرانی به اتهام خرید عینک دید در شب برای ایران در آمریکا محاکمه میشود

زنی ایرانی به اتهام خرید عینک دید در شب برای ایران در آمریکا محاکمه میشود

یک زن ایرانی و مادر دو کودک که به تلاش برای خرید عینک های دید در شب برای نظامیان ایرانی متهم  است، خود را به مقامات آمریکایی تسلیم کرد.

به گزارش  پایگاه خبری "سان سنتینل" فلوریدای جنوبی، "شهرزاد میر قلی خان" به اختیار خود به فلوریدای جنوبی سفر کرد تا به موارد اتهامی خود درخصوص صادرات غیرقانونی به ایران در مقابل دادگاه پاسخ گوید.

به گفته "دیوید مارکوس" وکیل مدافع قلی خان، هیچ راهی برای آمریکا برای بازداشت او وجود نداشت و وی برای اثبات بی گناهیش تسلیم آمریکایی ها شد.

در همین حال قاضی دادگاه آمریکایی، آزادی این زن را به قید ضمانت رد کرد.

شاکیان قلی خان 30 ساله، وی و دو تن از همدستانش را به تلاش برای خرید هزاران عینک پیچیده دید در شب برای نظامیان ایرانی در سال 2004 متهم کرده اند. قرار است جلسه محاکمه وی در چهاردهم آوریل و تقریبا سه سال پس از متهم شدن به پولشویی و صادرات تجهیزات نظامی، برگزار شود.

به گفته وکیل قلی خان، شاکیان او را با یک زن دیگر اشتباه گرفته اند و وی تنها یک مترجم بوده است.

بازپرس "مایکل والیسا" تسلیم داوطلبانه این زن را تکذیب نکرد و در عین حال گفت: وی می تواند به راحتی به ایران که قرارداد استرداد مجرم با آمریکا ندارد، بازگردد.

قلی خان که تسلط کاملی به زبان انگلیسی دارد، مادر دوقلوهای دختری است و در حالی که در انتظار برگزاری جلسه محاکمه در آمریکا به سر می برد، دختران 12 ساله اش در تهران نزد مادربزرگشان زندگی می کنند.

این زن به همراه همسر سابق خود در 30 نوامبر 2004 پس از تحویل نمونه ای از سیستم نظامی دید در شب نسل سوم از یک مامور مخفی، در وین اتریش بازداشت شدند.

به گفته مقامات آمریکایی، بازداشت قلی خان و همسر سابقش در اتریش، نقشه خرید فناوری پیشرفته دید در شب برای نظامیان ایرانی را خنثی کرد.

مقامات اتریشی نیز این زن و همسر سابقش را به تخلف از قوانین صادرات متهم کرده بودند. وی به 50 روز حبس محکوم و سپس آزاد شد. وی سپس به موجب یک حکم بین المللی در قبرس بازداشت شد.

قلی خان در صورت مجرم شناخته شدن به حداکثر 65 سال زندان محکوم خواهد شد.

babaktoronto - کانادا - تورونتو
با دست پیش میکشند با پا پس میزنند. 29 ساله که شعار مرگ بر امریکا و مرگ بر اسراییل سر میدهند و از اونطرف مامورانشون رو روانه بازارهای سیاه میکنند تا مایحتاجشون رو از بازارهای سیاه دسته دو و سه و با قیمتهای سرسام اور و صد البته از جیب این مردم بیچاره تهییه کنند. اونوقت 4تا ادم ساده لو هم این شعارهای عوامفریب را باور میکنند. اینها حیات سیاسی و اقتصادی خود را مدیون امریکا میدانند و باز هم میگویند امریکا هیچ غلطی نمیتونه بکنه. تا حالا واژه ای تحت عنوان بچه پررو شنیدید؟
شنبه 27 بهمن 1386

بهدین - آمریکا - نشویل
پس این دانشمندای اسلامی این حکومت اسلامی چیکار میکنن که‌ بلد نیستن از این عینکایی که‌ کفار و منافقین خونخوار درست میکنن اونام درست کنن؟ البته‌ جای هیچ گونه‌ شکی نیست که‌ همه‌ علم دنیا توی قرآن اومده‌ و من شنیدم که‌ دانشمندان شیطان صفت ممالک کفرقرآن رو فوت آبن (ولی برای اینکه‌ دستشون رو نشه‌ تو مسابقات قرآن شرکت نمیکنن).حتی شنیدم که‌ نیوتن و گالیله‌ و ادیسون و انیشتن همه‌ شون قرآن خوون بودن ولی تو دفاتر خاطراتشون ننوشتن که‌ چطوری تونستن زبون اساطیری قرآن رو تبدیل به‌ زبان علمی بکنن و فرمولهاشونو ازش استخراج کنن . ...
شنبه 27 بهمن 1386

jgreene75 - انگلستان - لستر
بابک و بهدین: آی عجب گفتین.... خوشم اومد. دمتون واقعا گرم. عالی گفتین هر دو!
راستی فکر میکنید این حاکمان کم شعور و وابستگان نزول خور آنها این نظرات را می خوانند که ببینند چشم و گوش مردم بازه و دور از حضور چارپا نیستند!؟
البته شاید اونایی که به خاطر پول، دین و ایمان خود را فروخته، دروغ و ریاکاری را سرلوحه خود قرار داده و بجای حمایت از مردم، از رژیم ظلم و جهل و فساد طرفداری میکنند و در اینجا نظر میدهند، از خجالت و شرم آب شوند و بقول قدیمیها دٌم خود را رو کولشان بگذارند و دیگر آفتابی نشوند!!
شنبه 27 بهمن 1386

mooooon21 - ایران - قزوین
من واقعا متاسفم برای اون کسی که باور میکنه که تمام علم دنیا تو قران امده....!!!
شنبه 27 بهمن 1386

hussain - بریتانیا - لندن
مملکت که در پیت شد... همه کار میشه کرد... میشه ادعا کرد بهتون عینک می دم یه پول هنگفت گرفت بعدشم پشت گوشتو دیدی ما رو دیدی !!! بگو پولو ملت بیچاره رو چیکار کرد... وگرنه خودشون خروار خروار انواع سلاح ها رو به چچن و طالبانو ببر های تامیل و آدمخورهای فلان جا می فروشن که!!!
یکشنبه 28 بهمن 1386

بهادر - ایران - تهران
این همه کارشناس اون هم یه جا کیلویی چند!
یکشنبه 28 بهمن 1386

وطنی - هلند - روتردام
اقای jgreene75 - انگلستان - لستر
ای کاش شما از سر فروتنی / اقایان را مورد تصدیق قرار نمی دادید !
ضمنا میدانم شما همین الان هم بنده را از تبار ( نزول خوارها ) میخوانید .
البته فکر میکنم منظور تان از ( نزول خوارها ) جیره خوار باشد .
برای شما که فرقی نمیکند.
نه خیر / فکر نمیکنم این حاکمان کم شعور و وابستگان نزول خور آنها این نظرات را بخوانند و ببینند چشم و گوش مردم بازه و دور از حضور چارپا نیستند!؟( عین جمله خودتان)
( امیدوارم کسی از بنده خرده نگیرد /من فقط باز نویسی کردم . )
والا دوری یا نزدیکی به چارپا ... مشگل خاص ما نیست .
بلی میگفتم ای کاش شما از ایشان حمایت نکرده بودید
چون وقتی صحبت از خود فروشی و حماقت و جهل و شرمندگی می شود
مصرا به تبادل عقل و اندیشه
به کفه ترازو ریختن عشق و علاقه به مام وطن/ ترغیب میشویم و انجاست
که مشخص می شود کدامین ما ایمان خود را فروخته، به پول وکدامین مان
به شیطان .
و کیست انکه دٌم عزیزش را رو کولش میگذارد .
دوشنبه 29 بهمن 1386

dandy - امارات - امارات
تمام علم دنیا در قرانه ولی کیه که بفهمه شما یک چیزی. میخونید ولی هزارن معنی درش پیدا میشه معمولا ما ایرانیها از قران چیری نمیفهمید مهم نیست شما ادمهای امی که بیشتر سر و صدا دارید تا عمل
دوشنبه 29 بهمن 1386

arashk_fara - انگلیس - لندن
قرآن همش علم هست بخونید ::التوبه آیه :(اما) وقتى ماه‏هاى حرام پایان گرفت، مشرکان را هر جا یافتید به قتل برسانید; و آنها را اسیر سازید; و محاصره کنید; و در هر کمینگاه، بر سر راه آنها بنشینید! هرگاه توبه کنند، و نماز را برپا دارند، و زکات را بپردازند، آنها را رها سازید; زیرا خداوند آمرزنده و مهربان است! (5) همگى به سوى میدان جهاد) حرکت کنید; سبکبار باشید یا سنگین بار! و با اموال و جانهاى خود، در راه خدا جهاد نمایید; این براى شما بهتر است اگر بدانید! (41)
البقره :بکشید در راه خدا، و بدانید خداوند، شنوا و داناست. (244) بقیشو نمینویسم بخونید علم میشید
دوشنبه 29 بهمن 1386

بهدین - آمریکا - نشویل
انگار دوستان منظور من از اینکه‌ میگن همه‌ علم دنیا تو قرآنه‌ رو متوجه‌ نشدن ، من به‌ طعنه‌ اینو گفتم منظور من برعکسشه‌ ، مگه‌ تا حالا به‌ گوشتون خورده‌ که‌ نیوتن ازطریق خوندن قرآن متوجه‌ کشش زمین شده‌ باشه‌ یا گالیله‌ در اثر تامل در قران به‌ نتیجه‌ رسیده‌ باشه‌ که‌ زمین گرده ؟ قطعا نه‌ ! ‌ نکته‌ ای که‌ از این طعنه‌ قصد داشتم بهش اشاره‌ کنم این بود که‌ جمهوری اسلامی و در در کل همه‌ اسلامگرایان تند رو چه‌ شیعه‌ و چه‌ سنی هی بهش اشاره‌ میکنن اینه‌ که‌ تموم علم دنیا تو قرآنه‌، ولی برای تکنولوژی و علم همیشه‌ محتاج غربن پس اگه‌ همه‌ علوم تو قرآن اومده‌ پس چرا اینقدر عقب افتاده‌ایم ..از دوستایی که‌ کامنت قبلیم به‌ اشتباهشون انداخت پوزش میخوام
دوشنبه 29 بهمن 1386

وطنی - هلند - روتردام
نه دیگه حرفاتو زدی حالا که معلوم شده مذهبی هستی / داری میزنی زیرش
ما که فهمیدیم مذهبی هستی ..بیخیال دیگه عیبی نداره
ولی حرفات قشنگ بودن از دلت گفت به دلمان نشست .
سه‌شنبه 30 بهمن 1386

+0
رأی دهید
-0

نظر شما چیست؟
جهت درج دیدگاه خود می بایست در سایت عضو شده و لوگین نمایید.