ناکامی در تهیه واکسن ایدز پس از ۲۵ سال

ناکامی در تهیه واکسن ایدز پس از 25 سال

پرفسور دیوید بالتیمور، یک زیست شناس برنده جایزه نوبل، می گوید دانشمندان در طی 25 سال گذشته، در زمینه تهیه واکسنی برای مقابله با بیماری ایدز، پیشترفتی نکرده اند.
ویروس اچ آی وی، تکامل یافته و اکنون می تواند در برابر سیستم مصونیت بدن از خود حفاظت کند

پرفسور بالتیمور که برای تحقیقاتش در زمینه کشف ویروس اچ آی وی، جایزه نوبل در رشته پزشکی را دریافت کرده است، معتقد است که ویروس اچ آی وی، که آلودگی به آن موجب بیماری ایدز می شود، آنقدر پیچیده است که ممکن است دانشمندان هرگز نتوانند واکسن مقابله با آن را پیدا کنند.

پرفسور بالتیمور که رئیس"انجمن آمریکایی پیشرفت علوم" است گفت با وجود این که دانشمندان امید چندانی ندارند، همچنان به تلاش های خود جهت یافتن واکسنی برای بیماری ایدز ادامه می دهند.

وی گفت عدم پیشرفت دانشمندان در این زمینه قابل درک است ولی قابل قبول نیست.

دیوید بالتیمور در توضیح علت عدم پیشرفت گفت ویروس اچ آی وی در تلاش ها برای از بین بردنش مقاومت کرده و در برابر سیستم مصونیت بدن انسان، قادر به دفاع از خود شده است.

پرفسور بالتیمور افزود جامعه علمی از عدم موفقیت در این زمینه سرخورده شده است.

تلاش ها برای کنترل ویروس اچ آی وی از طریق پادتن ها یا تقویت سیستم مصونیت بدن انسان، تا کنون موفقیت آمیز نبوده است.

از جمله متدهای جدید که دانشمندان در حال آزمایش آن هستند، ژن درمانی و سلول پایه درمانی است اگرچه این آزمایش ها هنوز در مراحل اولیه هستند.

نزدیک به سه میلیون نفر هرساله در اثر ابتلا به بیماری ایدز، در سراسر جهان جان خود را از دست می دهند.

Nima 1 - سوئیس - زوریخ
پرفسور دیوید بالتیمور مثل اینکه خبر نداری در ایران واکسن ویروس اچ آی وی را کشف کردند؟ حتما یه سری به اونجا بزن. اگر هم دوستانت در رابطه با انرژی هسته ای مشکلی دارند به قول دکتر احمقی نژاد یک دختر بچه هست که با کاسه و بشقاب انرژی هسته ای تولید می کنه.
جمعه 26 بهمن 1386

parviz1 - انگلستان - کترینگ
همین ملاها 3سال پیش از این گفتند که واکسن اچ ای وی را کشف کردن !!ببینید این ملاها چقدر نامردن و فقط برای خودشون استفاده میکنند!
جمعه 26 بهمن 1386

بابک - ایران - سیزوار
اتفاقا یکی از شبکه ها می گفت یک قطار هم درست کردند که موتور ندارد ریل هم نمی خواهد و با سرعت 900کیلومتر در ساعت حرکت می کند!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!
داروی ایدز که کاری ندارد
جمعه 26 بهمن 1386

marduk - ایران - تهران
اون چیزی که این اخوندا تحت عنوان واکسن ایدز تو بوق و کرنا کردن در واقع مشابه داروهای خارجی بود که برای افزایش عمر بیماران ایدزی تجویز میشه (نه درمان و نه پیشگیری‌) تازه معلوم هم نیست اون اثر داروهای خارجی رو داشته باشه
حتما مثل این خودرو های ساخت وطنه دیگه !!
جمعه 26 بهمن 1386

nirvana jon - ایران - تهران
لعنت خدا بر اون خانم ژورنالیست انگلیسی که رفت با آقا انتره جفت گیری کرد و بعد این ویروس مهلک رو بجون بشریت انداخت. باز خوبه با آقا فیله کاری نکرد وگرنه خدا میدونه چی میشد !!!
شنبه 27 بهمن 1386

+0
رأی دهید
-0

نظر شما چیست؟
جهت درج دیدگاه خود می بایست در سایت عضو شده و لوگین نمایید.