اعترافات سه برادر به قتل سریالی زنان در ورامین

اعترافات سه برادر به قتل سریالی زنان در ورامین
سه برادر که به اتهام سرقت از زنان مسافر دستگیر شده بودند با راهنمایی همسر سابق یکی از آنها به قتل سریالی زنان طی سال های 85 و 86 اعتراف کردند.به گزارش خبرنگار ما تاکنون قتل چهار زن در ورامین در پرونده این سه برادر که امیرضا، علیرضا و حمیدرضا نام دارند به ثبت رسیده است و تحقیقات تخصصی از متهمان برای افشای سایر جرائم احتمالی آنان ادامه دارد.

وقوع قتل ها

بعدازظهر روز 19 خردادماه سال گذشته کشف جسد زنی جوان در کنار کانال آب ورامین به پلیس گزارش شد و کارآگاهان پس از حضور در محل پیکر زنی 35 ساله را به نام بهاره مشاهده کردند که با ضربات متعدد چاقو کشته شده بود و قاتل یا قاتلان جنازه عریان او را در یک ملحفه پیچیده و در کانال آب رها کرده بودند. هویت این زن از آنجا شناسایی شد که خانواده او پیش از این از ناپدید شدنش خبر داده بودند.تحقیقات اولیه پلیس نشان داد به احتمال زیاد طلا و جواهرات بهاره به یغما رفته و در واقع زن 35 ساله قربانی سرقت شده است. با وجود تحقیقاتی که در آن زمان پیرامون جنایت در کانال آب ورامین به وقوع پیوست، سرنخی به دست نیامد تا اینکه روز هشتم مردادماه سال گذشته بار دیگر اکیپ تحقیقات جنایی پلیس عازم منطقه یی در کانال آب ورامین شد تا این بار به تحقیق درباره قتل زنی دیگر بپردازد.این مقتول شباهت زیادی به یک زن 30 ساله به نام معصومه داشت که چندی قبل خبر مفقودی اش به پلیس گزارش شده بود. این زن بر اثر خفگی و اصابت ضربات چاقو به قتل رسیده و قاتل یا قاتلان او را نیز پیش از رها کردن جسدش عریان کرده بودند.پس از انتقال جسد زن جوان به پزشکی قانونی خانواده معصومه هویت او را تایید کردند و در حالی که شباهت های زیادی بین قتل معصومه و بهاره وجود داشت، هنوز کارآگاهان نتوانسته بودند دلایل محکمی را برای اثبات ارتباط این دو جنایت پیدا کنند. با بی حاصل ماندن تلاش برای شناسایی قاتلان معصومه، این پرونده نیز به سرنوشت نخستین پرونده دچار شد.دو ماه پس از کشف جسد زن 30 ساله کارآگاهان خود را در برابر جنایت مشابه دیگری دیدند و جسد زنی 42 ساله به نام فرح را در حالی در کانال آب ورامین پیدا کردند که بر اثر خفگی جان سپرده و به احتمال زیاد طلا و جواهرات او نیز به سرقت رفته بود.پس از کشف جسد فرح، قتل زنان در کانال آب ورامین برای مدتی متوقف شد و در همان ایامی که تحقیقات به کندی و بدون حصول نتیجه پیش می رفت قاتل یا قاتلان ناشناس نیز اقدامات خود را متوقف کردند تا اینکه در نوزدهمین روز فروردین ماه امسال برای چهارمین بار کارآگاهان جنایی پلیس آگاهی ورامین به محل کشف اجساد سه زن قبلی رفتند. آنان این بار ماموریت یافته بودند راز کشته شدن زنی را فاش کنند که جسد عریانش در یک گونی جاسازی شده بود. تحقیقات درباره این قتل نیز نشان داد مقتول زنی 28 ساله به نام نسیم و تبعه افغانستان است که او نیز چندی قبل به طرز مرموزی گم شده بود. رها شدن هر چهار جسد در یک نقطه، سرقت طلاجات تمامی مقتولان و شیوه تقریباً مشابه در کشتن این افراد سه نکته یی بود که به سریالی بودن این جنایت ها مهر تایید می زد، اما چهارمین سرنخ از سوی متخصصان پزشکی قانونی در اختیار پلیس قرار گرفت و آنان با معاینه اجساد اعلام کردند هر چهار زن پیش از مرگ به زور مورد تعرض قرار گرفته اند و نشانه های مقاومت در پیکرشان مشهود است.

دستگیری سه برادر

در حالی که ذهن کارآگاهان پلیس جنایی استان تهران به قتل سریالی زنان معطوف شده بود، روز 25 آذرماه امسال ماموران توانستند سه برادر را به اتهام سرقت از زنان دستگیر کنند. امیرضا 26 ساله، علیرضا 32 ساله و حمیدرضا 28 ساله متهم بودند پس از سوار کردن زنان تنها به عنوان مسافر با از کار انداختن دستگیره در آنان را داخل اتومبیل حبس و طلا و جواهرات شان را سرقت می کردند.این سه برادر پس از آن دستگیر شدند که یکی از مالباختگان توانست چهره یکی از آنها را به صورت دقیق ترسیم کند و بازداشت این متهم به دستگیری دو برادر دیگرش منجر شد.سه برادر در بازجویی ها به سرقت از 11 زن و یک فقره تجاوز به عنف اقرار کردند و گفتند تاکنون بالغ بر 14 میلیون تومان طلاجات سرقتی را به یک مالخر به نام رضا که در شهرری فعالیت می کند فروخته اند.

اعتراف

در شرایطی که سه برادر در زندان به سر می بردند و منتظر بودند با طی مراحل قضایی پرونده، برای محاکمه به دادگاه انتقال یابند این نظریه در ذهن افسران پلیس جرقه زد که شاید عامل قتل چهار زن همین برادران سارق باشند.این احتمال در حالی مطرح شد که مدرکی برای اثبات آن وجود نداشت، تا اینکه با تحقیق بیشتر درباره سه برادر همسر سابق یکی از آنها که به خاطر رابطه نامشروع شوهرش از وی طلاق گرفته بود تحت بازجویی قرار گرفت. این زن ضمن تشریح خلافکاری های شوهر سابق خود گفت؛ زمانی که می خواستم از همسرم جدا شوم او مرا به قتل تهدید کرد و گفت مرا مانند زنی به نام فرح خواهد کشت. اظهارات این زن سبب شد کارآگاهان اطمینان یابند سه برادر نه تنها در قتل فرح بلکه در سه جنایت دیگر نیز دخیل بوده اند، به همین خاطر دور تازه بازجویی از آنان آغاز شد. در این مرحله هر سه برادر به جنایت های خود اعتراف کردند و علیرضا برادر بزرگ تر در تشریح قتل های سریالی گفت؛ «ما از طریق سرقت طلا و جواهرات زنان مخارج مان را تامین می کردیم اما هرگاه زنی در برابرمان مقاومت می کرد او را می کشتیم و شیوه کارمان به این شکل بود که پس از مواجه شدن با مقاومت طعمه های خود آنان را به یک دامداری در ورامین می کشاندیم و با همدستی مردی افغان که نگهبان آنجا بود آنها را مورد تعرض قرار می دادیم و پس از قتل اجسادشان را در کانال آب رها می کردیم.وی افزود؛ ما به این دلیل لباس های قربانیان خود را درمی آوردیم که ردی از قتل باقی نماند.پس از اعترافات سه برادر به قتل های سریالی متهمان بار دیگر به زندان بازگردانده شدند و هم اکنون تحقیقات از آنها برای افشای سایر جرائم احتمالی شان ادامه دارد. سردار رضا زارعی فرمانده انتظامی تهران درباره این پرونده به خبرنگار ما گفت؛ هم اکنون در تلاش هستیم رضا مالخر طلا و جواهرات را نیز دستگیر کنیم، از سویی اعترافات سه برادر نشان می دهد آنها به خاطر آویختن مقادیر زیادی طلاجات به خود طعمه متهمان شدند و در معرض دید شکارچیان قرار گرفتند، به همین خاطر زنان باید در این رابطه توجه و احتیاط بیشتری داشته باشند.
Nima 1 - سوئیس - زوریخ
دوستان رژیمی حالا زود میگن/ این که چیزی نیست تو آمریکا از این اتفاقات هم رخ میده. عادت کردن همه چیزهای منفی رو با غرب مقایسه کنند.
جمعه 26 بهمن 1386

marduk - ایران - تهران
از کجا معلوم که جرم این افراد سیاسی نبوده ؟؟؟
به روباه گفتن شاهدت کو گفت دممه !!
جمعه 26 بهمن 1386

+0
رأی دهید
-0

نظر شما چیست؟
جهت درج دیدگاه خود می بایست در سایت عضو شده و لوگین نمایید.