تاکتیک جدید القاعده؛ استفاده از کودکان و زنان معلول در حملات انتحاری

تاکتیک جدید القاعده؛ استفاده از کودکان و زنان معلول در حملات انتحاری

یکی از مقامات اجرایی بیمارستان توانبخشی بغداد،به دلیل همکاری با القاعده در عراق و  دادن اطلاعات پزشکی بیماران که از معلولیت ذهنی رنج می برند، به این گروه تروریستی ،دستگیر شد.

به گزارش  از اسوشیتدپرس؛ سخنگوی دریادار گریگوری اسمیت،فرماندۀ بخش اطلاع رسانی و ارتباطات نیروهای امریکا در عراق،اعلام کرد که نیروهای امریکایی روز یکشنبه  با همکاری پلیس عراق ،این فرد را در محل کارش دستگیر کرده و تحقیقات گسترده ای را در بیمارستان توانبخشی الراشد  در بغداد،آغاز کرده اند.

اسمیت گفت:این فرد با القاعده همدست بوده و از زنانی که معلول ذهنی هستند در حملات انتحاری خود استفاده می کردند.

وی در ادامه افزود،این شخص در بازداشت نیروهای ائتلاف بسر برده و در رابطه با محتوای اطلاعات پزشکی بیماران در بیمارستان توانبخشی الراشد  و دیگر مراکز پزشکی در بغداد که در اختیار نیروهای القاعده قرار می داده ،تحت بازجویی قرار دارد.

گریگوری اسمیت ضمن  اشاره به اینکه تحقیقات همچنان ادامه دارد،از ارائۀ جزئیات بیشتر خودداری کرده و  اظهار داشت ؛این شخص که نامش محفوظ مانده است در نتیجۀ تحقیقات از بمبگزاری انتحاری در اول فوریه و در بغداد ،دستگیر شد.

مقامات عراقی و امریکایی اعلام کردند که تاکتیک جدید القاعده،استفاده از کودکان و زنانی است که از معلولیت ذهنی برخوردار بوده و بدون اراده مرتکب عملیات انتحاری می شوند.

به گزارش خبرنگار سرویس بین الملل خبرگزاری انتخاب به نقل از اسوشیتدپرس؛ مقامات اطلاعاتی آمریکا و عراق اظهار داشتند که شبه نظامیان  القاعده با اتصال بمب به اینگونه افراد ،آنها را به اماکن پرجمعیت و رفت و آمد فرستاده و از راه دور آنها را منفجر می کنند.

mah1 - ایران - تهران
اینها هر چی شرفو انسانیته بی ابرو کردن. خدارو شکر کسی از اینها طرفداری نمیکنه.
پنج‌شنبه 25 بهمن 1386

ghoghnoosepir - ایران - تهران
مگه آخه اونهای دیگه هم که عملیات تروریستی انجام می دادند عقل داشتند؟
واقعا نمی دانم که اینها رو جز چه گروهی باید قرار داد؟ انسان که هیچ حیف حیوان که به اینها بگیم.
پنج‌شنبه 25 بهمن 1386

iroony - ایران - تهران
باور نکنید تویه هر جنگی یه طرف طرف مقابل رو بدنام میکنه حالا امریکا در زمینه ی اطلاع رسانی قوی تره هر چی دلش میخواهد میگه....کی بود که یک دفعه 100000 زن و بچه پیر و جوان و عقب افتاده و جلو افتاده رو تو ژاپن با بمب اتم کشت؟؟حالا ما باید حرفه این جنایت کارو باور کنیم؟؟
پنج‌شنبه 25 بهمن 1386

+0
رأی دهید
-0

نظر شما چیست؟
جهت درج دیدگاه خود می بایست در سایت عضو شده و لوگین نمایید.