آرسنال از منچستریونایتد فاصله گرفت

آرسنال از منچستریونایتد فاصله گرفت

تیم فوتبال آرسنال، صدرنشین لیگ باشگاه های برتر انگلستان، با پیروزی مقابل بلکبرن اختلاف خود با منچستر یونایتد تیم دوم جدول را به پنج امتیاز افزایش داد.
امانوئل آده‌بایور، مهاجم اهل توگو آرسنال در دقیقه 90، بیست و دومین گل خود در این فصل را به ثمر رساند

آرسنال با وجود آنکه در مقایسه با استاندارد همیشگی خود ضعیف بازی کرد، اما توانست در استادیوم امارات، بلکبرن، تیم رده نهم جدول را 2-0 شکست دهد.

بلکبرن در هیچکدام از مسابقات خود در سال 2008 شکست نخورده بود، اما فیلیپ سندروس، مدافع سویسی آرسنال، در دقیقه 4 مسابقه، کرنر ارسال شده توسط ادواردو را با ضربه سر درون دروازه بلکبرن جا داد، اما تلاش میهمان برای جبران کردن گل به آرسنال اجازه نداد که تا اواسط نیمه اول بتواند بلکبرن را تهدید کند.

در نیمه دوم الکساندر هلب، بازیکن آرسنال با یک شوت تیر دروازه بلکبرن را لرزاند و برد فریدل، دروازه بان آمریکایی 36 ساله این تیم که در چهار فصل گذشته حتی در یک بازی هم غیبت نداشته، دو بار مانع گل زنی امانوئل آده‌بایور مهاجم اهل توگو آرسنال شد.

با این حال در دقیقه 90، آده‌بایور با کنترل پاس هلب در محوطه جریمه بلکبرن توانست با شوتی زمینی گوشه دروازه بلکبرن را هدف قرار دهد و بیست و دومین گل خود در فصل جاری را برای آرسنال (در مسابقات اروپایی و داخلی) به ثمر برساند.

آرسن ونگر مربی فرانسوی آرسنال بسیار محتاطانه درباره این بازی اظهار نظر کرد و گفت: "ما انتظار نداشتیم این هفته جایی که هستیم باشیم. اما نباید مغرور شویم. رقابت در این لیگ بسیار نزدیک است و روزی که در بهترین شرایط خودتان نیستید می توانید به هر تیمی ببازید."

کسب هشتمین پیروزی در 10 بازی اخیر توسط آرسنال در شرایطی رخ داد که منچستریونایتد، رقیب اصلی این تیم، یک روز قبل با نتیجه 2-1 مغلوب منچسترسیتی شده بود و بخت کم کردن فاصله با آرسنال را از دست داد.

از سوی دیگر دیدار حساس چلسی و لیورپول هم با نتیجه تساوی بدون گل به پایان رسید و چلسی هم نتوانست از موقعیت ایجاد شده از باخت منچستریونایتد برای رساندن خود به یک امتیازی این تیم استفاده کند.

منچستر سیتی در دور رفت هم یونایتد را شکست داده بود و سون یوران اریکسون، مربی سوئدی این تیم تا کنون با هیچ تیمی به منچستریونایتد نباخته است

در دیگر مسابقات مهم این هفته اورتون، انتقام شکست دور رفت خود را از دینگ گرفت، و با تحمیل هفتمین شکست پیاپی به این تیم، ردینگ را به جمع تیمهای قعر جدول فرستاد.

استون ویلا هم در زمین خود نیوکاسل را 4-1 شکست داد. نیوکاسل که با ضربه سر مایکل اون در دقیقه 4 مسابقه پیش افتاده بود، در نیمه دوم چهار گل دریافت کرد تا در نبرد دو تن از مشهورترین مربیان لیگ باشگاه های برتر انگلستان، مارتین اونیل بر کوین کیگان غلبه کند.

پس از مسابقات هفته 26 جدول لیگ باشگاه های برتر انگلستان به این شکل تغییر کرد:

1. آرسنال 26 بازی، 63 امتیاز
2. منچستریونایتد 26 بازی، 58 امتیاز
3. چلسی 26 بازی، 55 امتیاز
4. اورتون 26 بازی 47 امتیاز
5. لیورپول 25 بازی 44 امتیاز (تفاضل گل 23+)
6. استون ویلا 26 بازی 44 امتیاز (تفاضل گل 14+)
7. منچسترسیتی 26 بازی 44 امتیاز (تفاضل گل 5+)

همچنین در جدول گلزنان کریستیانو رونالدو (منچستر یونایتد) و امانوئل آده‌بایور با 19 گل و اختلاف زیاد نسبت به دیگر رقبا در صدر قرار دارند.

hussain - بریتانیا - لندن
دمشون گرم... حال نمودیم... آخرش نفهمیدیم آرسنال عزیز با اون آرسن ونگر معرکش چرا دو سال قبل اونطوری بازی کرد...
چهار‌شنبه 24 بهمن 1386

+0
رأی دهید
-0

نظر شما چیست؟
جهت درج دیدگاه خود می بایست در سایت عضو شده و لوگین نمایید.