نتایج عجیب آزمایش تأثیر تلفن همراه بر گوجه‌فرنگی

نتایج عجیب آزمایش تأثیر تلفن همراه بر گوجه‌فرنگی

بنا بر یک تحقیق علمی انجام شده بر بوته گوجه فرنگی، امواج تلفن همراه، اثرات مخربی بر جانداران دارد.

با این که این تجربه علمی روی یک گیاه انجام شده، ولی نتایج آن باعث افزایش نگرانی‌‌ها از استفاده همیشگی از تلفن همراه بر انسان گشته است.

یک گروه تحقیق علمی وابسته به دانشگاه «کلرمون فران» فرانسه، با هدف بررسی آثار احتمالی امواج همیشگی تلفن همراه بر جانداران، از بوته گوجه فرنگی استفاده کرده و تغیرات این گیاه را در رویارویی با این امواج، مورد مطالعه و آزمایش قرار داده است.

بر پایه این تحقیقات، بوته گوجه فرنگی در همان ده دقیقه اول که در کنار یک تلفن همراه، آن هم بدون مکالمه است و امواج الکترو مغناطیس را دریافت و یا صادر می‌کند، از خود مولکولی ترشح می‌کند؛ این مولکول نزد بیولوژیست‌‌ها، به مولکول «استرس» معروف است و گیا‌‌هان به محض آسیب دیدن، آن را ترشح می‌کنند.

البته این نگرانی به مجموع نگرانی‌‌های پیشین افزوده می‌شود که در شش ماه گذشته، تحقیقات مشابهی نشان دادند امواج ناشی از تلفن همراه، می‌تواند باعث بروز سرطان مغز، افزایش بزاق دهان، اختلال در بخشی از اعصاب شنوایی گوش و خطر بروز عوارض نازایی نزد زنان و مردان باشد.

بنا بر این گزارش، تحقیقات علمی بین‌المللی گسترده‌ای در سیزده کشور جهان از مدت‌‌ها پیش با عنوان انتر تلفن در حال انجام است و پیش‌بینی می‌شود نتایج این تحقیقات در هفته‌‌های آتی منتشر شود؛ هدف از این تحقیقات، رابطه بین بروز تومور مغزی و تلفن همراه است.

وزارتخانه‌‌های بهداشت کشور‌‌های غربی، در نظر دارند با استفاده از وسایل آموزشی و رسانه‌‌ها، خانواده‌‌ها را نسبت به خطرات احتمالی استفاده دایمی از تلفن همراه هشدار و آموزش دهند، به ویژه این‌که پدیده تلفن همراه، نوپا بوده و هنوز عوارض امواج الکترو مغناطیس آن در میان‌مدت، مورد مطالعه دقیق قرار نگرفته است، ولی کاوشگران نسبت به خطرات احتمالی این امواج برای انسان‌ها به ویژه نوجوانان در بخش مغز آنان و آن هم بر پایه نظریات علمی موجود، نگرانی‌‌های خود را اعلام کرده و نسبت به آن هشدار‌‌هایی داد‌ه‌اند.

«فرانسواز بودن»، رئیس کانون سلامتی و رادیو فرکانس درباره تحقیقات انجام شده بر بوته‌‌های گوجه فرنگی به روزنامه فیگارو گفت: تحقیقات انجام شده به وسیله این گروه علمی معتبر، نشان می‌دهد که امواج تلفن همراه بر سلامتی انسان بی‌‌تأثیر نیست و لازم است تحقیقات گسترده و عمیقی در این زمینه انجام شود تا به نتیجه قطعی دست یابیم، ولی تا انجام این تحقیقات احتیاط حکم‌ می‌کند در استفاده از این وسیله بدون دغدغه سلامتی نباشید.

«روزلین باشلو»، وزیر بهداشت فرانسه در زمینه اقدامات وزارت بهداشت در زمینه اثرات مخرب تلفن همراه و اقدام هشدار دهنده اظهار داشت: ما نمی‌خواهیم استفاده از وسیله‌ای را که یک پیشرفت علمی برای بشریت است، ممنوع کینم و یا آن‌که از آن غولی بسازیم، بلکه می‌خواهیم روش استفاده درست آن را به ویژه در میان کودکان و نوجوانان ترویج دهیم.
گفتنی است، تلفن همراه حتی در حالت مکالمه نکردن نیز در حال دریافت و یا پخش امواج الکترو مغناطیس به پیرامون خود است.
+0
رأی دهید
-0

نظر شما چیست؟
جهت درج دیدگاه خود می بایست در سایت عضو شده و لوگین نمایید.