پزشکان ایرانی اسپری دفاع شخصی می گیرند

پزشکان ایرانی اسپری دفاع شخصی می گیرند

سازمان نظام پزشکی ایران با صدور اطلاعیه ای از پزشکان عضو این سازمان خواسته برای تهیه "اسپری دفاع شخصی" یا گاز اشک آور به واحدهای این سازمان مراجعه کنند.
نظام پزشکی به منظور بهبود امنیت پزشکان اسپری دفاع شخصی در اختیار آنان قرار می دهد

در اطلاعیه این سازمان که در نشریه "نظام پزشکی" ارگان نظام پزشکی ایران، چاپ شده، از پزشکان خواسته شده تا با تهیه مدارک لازم نسبت به دریافت گاز اشک آور اقدام کنند.

پزشکان متقاضی باید علاوه بر پر کردن فرم مربوط و ارائه یک قطعه عکس و فتوکپی شناسنامه، ۲۳ هزار تومان نیز به حساب سازمان نظام پزشکی واریز کنند.

در فرم دریافت گاز اشک آور، پزشکان علاوه بر ارائه مشخصات فردی، نظیر محل سکونت و محل کار و تلفن تماس، باید تعهد بدهند که مقررات مربوط به نگهداری و استفاده از آن را رعایت خواهند کرد.

طبق این اطلاعیه، گاز اشک آور پزشکان تهرانی در همان روز ارائه مدارک تحویل داده می شود.

داشتن و استفاده از گاز اشک آور بر اساس دستورالعمل شورای عالی امنیت ملی ایران ممنوع است و پزشکان باید برای حمل آن، کارت مخصوص حمل را به همراه داشته باشند که از سوی سازمان نظام پزشکی صادر می شود.

بنابر اعلام سازمان نظام پزشکی، استفاده از گاز اشک آور، فقط برای فرد تحویل گیرنده و در مواقع ضروری برای "دفاع از خود و افراد خانواده در مقابل تعرضات" مجاز است.

چند ماه پیش، رئیس نظام پزشکی گفته بود که برای بهبود شرایط پزشکان و آمادگی آنان برای مقابله با خطرات جانی و مالی، مجوز وزارت کشور برای تجهیز آنان به اسپری دفاع شخصی صادر می شود.

شرایط دریافت اسپری

پزشکان باید بعد از استفاده محتویات قوطی یا تمام شدن تاریخ مصرف گاز اشک آور، قوطی آن را که شماره سریال آن در فرم دریافت گاز اشک آور ثبت شده به همراه کارت حمل و گزارش نحوه مصرف در اختیار سازمان نظام پزشکی قرار دهند.

به پزشکان توصیه شده که از استفاده گاز اشک آور در ساختمان های دولتی، وسایل نقلیه عمومی و هواپیما خودداری کنند.

تمامی پزشکان، دندانپزشکان، داروسازان و متخصصان علوم آزمایشگاهی ایران بعد از پایان تحصیلات دانشگاهی به عضویت سازمان نظام پزشکی ایران در می آیند و این سازمان پروانه مطب آنها را صادر می کند.

پرداختن به حرفه پزشکی بدون دریافت پروانه اشتغال و عضویت در سازمان نظام پزشکی غیر قانونی است.

فارغ التحصیلان رشته های مرتبط با پزشکی نظیر مامایی نیز می توانند عضو سازمان نظام پزشکی شوند.

سازمان نظام پزشکی بیشتر از ۱۷۰ هزار عضو دارد که ۷۰ هزار پزشک عمومی، ۲۵ هزار پزشک متخصص، ۲۰ هزار نفر داندانپزشک، ۱۳ هزار داروساز، ۳۵۰۰ متخصص علوم آزمایشگاهی و بیش از ۴۰ هزار ماما هستند.

سازمان نظام پزشکی نشریه ای ماهانه به نام "نظام پزشکی" دارد که با تیراژ ۱۰۰ هزار نسخه چاپ می شود و از طریق پست در اختیار اعضا قرار می گیرد.

این سازمان حمایت از پزشکان و از جمله بهبود شرایط رفاهی آنان را نیز دنبال می کند.

injaneb - ایران - تهران
یعنی الان فقط پزشکها هستن که توی این خراب شده به دفاع شخصی نیاز دارن...؟؟اگه راست میگن به هر خانمی یه دونه بدن!
سه‌شنبه 23 بهمن 1386

behnam-behnam - ایران - تهران
حالا زود تر از پزشکان، این وسایل دست آدمهای شرور می افته. گل بود و به سبزه ...
چهار‌شنبه 24 بهمن 1386

+0
رأی دهید
-0

نظر شما چیست؟
جهت درج دیدگاه خود می بایست در سایت عضو شده و لوگین نمایید.