افشین برای رسیدن به زن مورد علاقه اش شوهر او را کشت

افشین برای رسیدن به زن مورد علاقه اش شوهر او را کشت

مردی که در پی عشق دوران نوجوانی پس از گذشت سال ها شوهر زن مورد علاقه اش را از پای درآورده بود صبح امروز در زندان اصفهان پای چوبه دار می رود.حکم این جوان 29 ساله که افشین نام دارد پس از تایید از سوی قضات شعبه 27 دیوان عالی کشور به اجرا درمی آید و همدست 25 ساله او به نام نیره نیز به اتهام معاونت در قتل شوهرش باید 15 سال در زندان بماند.

این جنایت دی ماه سال 83 به وقوع پیوست و ماموران پلیس اصفهان پس از آنکه از طریق تماس همسایگان زوج جوان به آپارتمان آنها رفتند خود را در برابر جنازه مردی دیدند که در کنار اسباب و اثاثیه به هم ریخته منزلش رها شده بود. پس از آنکه جنازه مقتول به نام حمیدرضا به پزشکی قانونی انتقال یافت کارآگاهان به بازجویی از همسایه های مقتول پرداختند و متوجه شدند همه آنها در پی شنیدن صدای داد و فریاد حمیدرضا و همسرش سراسیمه از خانه های خود خارج شده و در مقابل منزل این زوج تجمع کرده و ماجرا را به پلیس نیز اطلاع داده بودند.در پی این اظهارات نیره - همسر مقتول - تحت بازجویی قرار گرفت. او که انتظار نداشت نقشه اش برای از میان برداشتن حمیدرضا به این زودی برملا شود چاره یی جز اعتراف پیش روی خود ندید و ماجرا را این گونه شرح داد؛ من از سال ها قبل و زمانی که دختری نوجوان بودم به پسری به نام افشین علاقه داشتم و ما می خواستیم با هم ازدواج کنیم اما زندگی مشترک برای ما آرزویی محال بود چرا که خانواده من به این وصلت رضایت ندادند و مرا به اجبار به عقد مردی دیگر درآوردند. شوهرم را اصلاً دوست نداشتم و نمی توانستم بودن در کنار وی را تحمل کنم به همین خاطر زندگی ما خیلی زود به تشنج کشیده شد و سرانجام پس از کشمکش های بسیار از هم جدا شدیم. پس از طلاق افشین دوباره به خواستگاری ام آمد ما هر دو امیدوار بودیم این بار بتوانیم پای سفره عقد بنشینیم اما مخالفت های خانواده من و افشین بار دیگر ناامیدمان کرد. در همین ایام بود که حمیدرضا پیشنهاد ازدواج با مرا با خانواده ام در میان گذاشت و آنها برخلاف میل باطنی ام با این تقاضا موافقت کردند و به این ترتیب زندگی مشترک و سراسر مشکل ما آغاز شد. من در همه زمینه ها با همسرم اختلاف نظر داشتم و همیشه در این اندیشه بودم که به هر شکل ممکن از وی انتقام بگیرم. در این روزها من و افشین همچنان با هم در ارتباط بودیم و من توان فراموش کردن عشق دوران نوجوانی ام را نداشتم تا اینکه چند بار برای انتقام گیری از شوهرم، از افشین کمک خواستم و نقشه هایی نیز طراحی کردیم ولی هیچ کدام عملی نشد تا اینکه شب حادثه در غذای حمیدرضا سم ریختم. ساعت 10 شب هنگامی که او از سر کار به خانه بازگشت و مشغول خوردن شام شد، احساس سرگیجه کرد و به زمین خورد و دقایقی بعد جان باخت. من که دستپاچه شده بودم خانه را به هم ریختم تا مرگ شوهرم را ناشی از تهاجم سارقان جلوه دهم ولی همسایه ها که صدای داد و فریاد ما را شنیده بودند راه فرار را بر من بستند.

هر چند زن 25 ساله اتهام کشتن شوهرش را گردن گرفت و اعلام کرد در این قتل همدستی نداشته اما کارآگاهان احتمال می دادند افشین نیز در این قتل بی نقش نبوده است به همین خاطر درصدد برآمدند تا این جوان را بازداشت کنند. در حالی که پلیس سرگرم تحقیق برای ردیابی این مظنون بود متخصصان پزشکی قانونی در نظریه اولیه خود اعلام کردند مرگ حمیدرضا در پی مصرف سم یک سناریوی ساختگی است و این مرد بر اثر فشار به عناصر حیاتی گردن خفه شده است.این نظریه احتمال دخالت داشتن افشین در قتل را پررنگ تر کرد و سرانجام مرد جوان 9 روز پس از انجام نخستین بازجویی از زن مورد علاقه اش، بازداشت و به پلیس آگاهی منتقل شد اما در برابر اتهام قتل سرسختانه از خود دفاع و عنوان کرد کوچک ترین نقشی در این سناریوی مرگبار نداشته است. انکارهای افشین نتوانست رد پاهایش در کشتن حمیدرضا را پاک کند و وی بالاخره زبان به بیان حقیقت گشود و گفت؛ من از سال ها قبل نیره را دوست داشتم و با وی در ارتباط بودم. نیره که از زندگی زناشویی اش ناراضی بود مرتب مشکلاتش را با من در میان می گذاشت و تبدیل به سنگ صبور او شده بودم تا اینکه دو نفری نقشه قتل حمیدرضا را طراحی کردیم.متهم به قتل افزود؛ شب جنایت پیش از آنکه حمیدرضا به منزل بازگردد به خانه او رفتم و نیره مرا پشت یک کمد پنهان کرد. شوهر او ساعت 10 شب از راه رسید و پای سفره شام نشست. در این لحظه به سویش حمله ور شدم اما او در برابرم مقاومت کرد و درگیری بین ما بالا گرفت و سر و صدای زیادی ایجاد شد. سرانجام با کمک نیره این مرد را خفه کردیم و اسباب و اثاثیه خانه را به هم ریختیم و من پیش از آنکه همسایه ها متوجه حضورم در آن آپارتمان شوند، گریختم.

با وجود اینکه پیش از اعترافات افشین، زن 25 ساله یک بار داوطلبانه قتل را گردن گرفته و پس از آن نیز مرد مورد علاقه اش مسوولیت مرگ حمیدرضا را متوجه خود دانسته بود اما با پیشرفت تحقیقات این دو منکر قتل شدند و هر یک انگشت اتهام را به سوی دیگری نشانه گرفت تا اینکه پس از طی مراحل قانونی متهمان در شعبه 17 دادگاه کیفری استان اصفهان به ریاست قاضی هاشم رضایی تحت محاکمه قرار گرفتند و هیات قضات در پایان محاکمه افشین را مباشر قتل و مستحق قصاص دانستند و برای همدست وی مجازات 15 سال زندان و 99 ضربه شلاق در نظر گرفتند ولی زن و مرد جوان با افزودن یک لایحه اعتراضی به پرونده خواستار تجدید نظر در رای شدند و این بار مسوولیت رسیدگی به پرونده به قضات شعبه 27 دیوان عالی کشور سپرده شد اما مرور وقایع، اعترافات و مستندات موجود منجر به تغییر در احکام صادره نشد و به این ترتیب نام افشین در فهرست اعدامیان قرار گرفت. پرونده این مرد صبح امروز در زندان مرکزی اصفهان بسته خواهد شد و این در حالی است که پایگاه اطلاع رسانی عبرت خبر داد همزمان با افشین مردی 70 ساله به نام «علی ن.» نیز به دار آویخته خواهد شد. علی سال 76 در پی اختلاف ملکی با یکی از هم محلی هایش به نام «علی ج.» وی را در روستای ونک سمیرم با شلیک گلوله به قتل رساند و به تهران گریخت اما چهار ماه بعد دستگیر و حکم قصاص وی در سال 83 صادر و تایید شد و وی از آن زمان تاکنون در انتظار مجازات به سر می برده است.

fati1378 - فرانسه - پاریس
حقشونه..زنه هم باید اعدام بشه..
سه‌شنبه 23 بهمن 1386

khasteh - فرانسه - استراسبورگ
افسو س ! سالها پیش با د لدادگی شروع شد وسالها بعد با نابودی به پایا ن رسید . مقصر کیست ؟؟؟؟؟؟
سه‌شنبه 23 بهمن 1386

aynaza - ایران - تهران
همش اعدام و اعدام و اعدام ... آخه به خدا بی انصافیه ... نمی گم مجازات نشن ..ولی آیا واقعا مجازات اون مرگه ... پس مقصر اصلی چی؟؟؟ اون خانواده ای که با تحمیل ازدواج به اون خانم نقش اصلی رو تو این جریان داشتند چی ؟؟؟ به خدا تا جای اون کسی که مرتکب این کار شده نباشین نمی تونین بفهمین ...
متاسفم
سه‌شنبه 23 بهمن 1386

30min - ایران - ایران
خوب عاقبت به زور شوهر دادن دختر همینه.متاسفم. پدر مادرهای زورگو ببینید این خبر رو.حق انتخاب ازاد رو به دخترهاتون بدید که این عاقبتش نباشه
سه‌شنبه 23 بهمن 1386

l3aroon - سوئیس - ب
واقعا متاسفم برای خانواده ها که مثلا می خوان بچه هاشون خوشبخت بشن اما این رو نمی خوان قبول کنن که خوشبختی در کنار کسی بودن هست که دوستش داشته باشیم و باهاش با آرامش زندگی کنیم .. نه چیزایی که اون ها فکرش رو می کنند ...!
با دوستان کاملا موافقم ...
سه‌شنبه 23 بهمن 1386

marduk - ایران - تهران
اکثر این اعدامی ها جرایم سیاسی دارن و برای عوام فریبی به اونها اتهامات اینچنینی میبندن !!!
سه‌شنبه 23 بهمن 1386

نیکا - ایران - شیراز
اگه واقعا اینجوری بوده خوب حقشه !
چهار‌شنبه 24 بهمن 1386

zpirooz - آلمان - آخن
مقصر اصلی خانواده ها هستند یا این دو تا جوان بد تربیت شده
چهار‌شنبه 24 بهمن 1386

sagharehasti - ایران - تهران
باید اون پدر و مادر بی فرهنگ رو مجازات کرد که اگه درستو حسابی به عشق دو جوون احترام میزاشتن اونا اینطور به این چاه نمی افتادن.
به گردن گرفتن جرم توسط خود دختر در مرحله اول نشون دهنده صداقت در عشقیه که به این جوون داشته.از طرفی افشین تو این دورو زمونه به خوبی میدونسته که مجازات کشتن کسی چی هست ولی به قداست عشق حاضر به این کار شده.جالبه در این گزارش به حماقت های اون پدر و مادر در تربیت و کمک و احترام به انتخاب فرزندشون اونطور که باید اشاره نشده!!!!
درد این جامعه ضعف در تربیت جووناست متاسفانه غرور بی خود قدیمی ها نمیزاره که اینکه قبول کنن خودشونم اشکال در رفتارشون دارن.
دختره هم تا حدی امل بوده اگه امل نبود به این سوال خوب میتونست جواب بده که:تو که شهامت قتل رو داری چرا این شهامت رو تو روی پدر و مادر احمقت نشون ندادی که بتونی اون چیزیو که دوست داری بدست بیاری قبل از اونی که دوست داشته باشی اونی رو که به دست اوردی.
چهار‌شنبه 24 بهمن 1386

yadman - ایران - ایران
sagharehasti - ایران - تهران یه کم رویایی به قضیه نگاه نمی کنی ؟
صحبت از قداست کدوم عشق می کنی همون طور که خودتم می گی اون دختر پسر اول کار قتل و به گردن گرفتن. ولی وقتی بهشون تفهیم شد پذیرفتن قتل برار با قصاص یا اعدام است اونوقت تازه متوجه شدن خودشون و بیشتر دوست دارن و هر کدوم قتل و گردن دیگری انداخت. من که مطمئن نیستم اینا اگه با هم ازدواج می کردن الان همون لیلی و مجنون سابق بودن
---------------------
کاربر گرامی
لطفا نام شهر و کشور محل زندگی خود را به فارسی بنویسید.
با تشکر از توجه شما
سایت ایرانیان انگلستان
جمعه 26 بهمن 1386

+0
رأی دهید
-0

نظر شما چیست؟
جهت درج دیدگاه خود می بایست در سایت عضو شده و لوگین نمایید.