دولت با پول نفت چه می کند؟ / احمدی نژاد پاسخ داد

دولت با پول نفت چه می کند؟ / احمدی نژاد پاسخ داد

محمود احمدی نژاد در راهپیمایی 22 بهمن به منتقدان دولت که می گویند پول نفت کجا می رود؟ پاسخ داد و به استناد آماری که برای مردم قرائت کرد ، گزارشی از عملکرد دولت را در عرصه اقتصادی بیان کرد .

اهم آنچه رئیس جمهور در میدان آزادی به عنوان بخشی از عملکرد دولت نهم اعلام داشت ، به شرح زیر است:

*در طول دو و نیم سال از عمر دولت 34 سفر استانی انجام شد که در تاریخ ایران و هیچ جای جهان سابقه نداشته است . در دور نخست سفرهای استانی شش هزار و صد طرح تصویب شد که بیش از 76 درصد آنها یا به اتمام رسیده و یا در مراحل پایانی است و بقیه نیز در مسیر طراحی و عملیات پیش می رود.
 برای این سفرها 780 جلسه هماهنگی در سطح کارشناسی تشکیل شده که 29 هزار نفر ساعت زمان برده است.

 *در سفرهای استانی 25 هزار میلیارد تومان تسهیلات به بنگاه های زودبازده اختصاص یافته که 16 هزار میلیارد تومان آن پرداخت شده است.

* در این سفرها 13 میلیارد دلار برای سرمایه گذاری استان ها از حساب ذخیره ارزی تخصیص یافته که بیش از 6 میلیارد دلار آن پرداخت شده است.

* در دو و نیم سال از فعالیت دولت، حداقل دو برابر کل پنج سال برنامه توسعه سوم کار انجام شده است.

* در 25 سال گذشته به اندازه ساخت یک میلیون و هشتصد هزار واحد مسکونی، زمین واگذار شده درحالی که در سال 86 به اندازه احداث یک میلیون واحد مسکونی، زمین واگذار شده است.

* تعداد مراکز تحقیقاتی بهداشت و درمان به 160 مرکز رسیده است .

*پایگاه های اورژانس جاده ای از 650 پایگاه در سال 1383 به 1420 پایگاه در سال 1386 رسیده است.
 به لطف توسعه این پایگاه ها و عنایت خدا و ابتکار پلیس راه تعداد تلفات جاده ای نسبت به سال 84، پانزده درصد کاهش دارد درحالی که تا آن موقع هر سال تعداد تلفات جاده ای ده درصد رشد داشت.

* امروز صد درصد خانوارهای روستایی تحت پوشش پزشک خانواده هستند و ان شاء الله این طرح در مناطق شهری هم اجرا می شود.

* در دو سال گذشته 20 میلیون و 300 هزار نفر تحت پوشش بیمه ای قرار گرفته اند.

*در دو سال و نیم گذشته دو هزار و 100 مجموعه ورزشی احداث شده است درحالی که در ده سال گذشته 1500 مجموعه ورزشی ساخته شده بود.

* تعداد مدال های ورزشکاران هم در دو سال و نیم گذشته بیش از پنج سال قبل است.

*در دو سال گذشته ده هزار مگاوات برق به ظرفیت نیروگاه ها افزوده شده است.

*در دو سال گذشته 35 سد کوچک و بزرگ، کامل و آبگیری شد.

* نرخ رشد علمی در سه سال گذشته 135 درصد رشد داشته است و در دو سال و نیم گذشته نیز هفتاد هزار کلاس درس اضافه شد.

* در مخابرات تا سال 83 هفت میلیون تلفن سیار واگذار شد و امروز 28 میلیون تلفن سیار با یک سوم قیمت آن روز واگذار شده است؛ امروز تلفن ثابت به روز واگذار می شود.

* صادرات کشور در سال 1383 حدود هفت و سه دهم میلیارد دلار بود که این رقم امسال به 22 میلیارد دلار معادل دو برابر پیش بینی برنامه چهارم توسعه رسیده است.

*صادرات محصولات کشاورزی امسال دو و سه دهم میلیارد دلار یعنی دو برابر سال 1383 بود.

* در سال های 1358، 1360 و 1364 که ایران 36 میلیون نفر جمعیت داشت سالانه پنج میلیون تن گندم وارد کشور می شد اما امروز ایران از صادرکنندگان گندم به شمار می رود.

*صادرات محصولات کشاورزی امسال دو و سه دهم میلیارد دلار یعنی دو برابر سال 1383 بود.

* کارهای عمرانی در سالهای 1384 و 1385 دو برابر سال های 1382 و 1383 بوده و امسال دو و نیم برابر قبل کار عمرانی صورت گرفته است.

* نرخ بیکاری در سال 1384 دوازده و سه دهم درصد بود و با ورود سالانه یک میلیون و دویست هزار نیروی جدید، در پاییز امسال نرخ بیکاری به 9 و هشت دهم درصد کاهش یافت و این در حالی است که دولت نهم در ابتدای روی کار آمدن با سه میلیون نیروی بیکار مواجه بود.

*در مدت 15 سال حدود دو هزار و 700 میلیارد تومان سهام به مردم واگذار شد و این در حالی است که در دو سال اخیر این رقم به 15 هزار و 600 میلیارد تومان رسیده است.

* 610 دستگاه خارج از نظارت دولت و اصول قانون اساسی از دولت بودجه دریافت می کردند که این تعداد اکنون به 39 دستگاه کاهش یافته و نظام بودجه ریزی کشور شفاف و روان شده است.

samer - ایران - تهران
بقیه هم سهم باج دادن به چین و ماچین و کمک به مردم همیشه جنگ زده فلسطین شده.خب اینا از خودم میپرسیدن!!!
دوشنبه 22 بهمن 1386

آویه ر - استرالیا - سیدنی
ای بر پدر دروغگو لعنت.
دوشنبه 22 بهمن 1386

babaktoronto - کانادا - تورونتو
یکی رفت خر ملانصرالدین را بگیره ملا بهش گفت خرم خونه نیست در این اثنا خره عر عر کرد طرف میگه ملا خرت که خونست ملانصرالدین میگه حرف منو قبول داری یا حرف این خررو . حالا اقای دکتر با احتساب داستان ملا نصرالدین ما هم قطعا حرف شما رو قبول داریم
دوشنبه 22 بهمن 1386

مرد خشمگین - ایران - مشهد مقدس
واقعا ما کی اینقدر پیشرفت داشته ایم. کاش مردم اجازه داشتند برای مدت تولانی تر اقای دکتر احمدی نژاد را انتخاب کنند.یا پیامبر اکرم000التماس دعا
دوشنبه 22 بهمن 1386

shant - امریکا - لس انجلس
اخه مردک با این اماری که تو میدی مردم الان کامل و بدونه هیچ مشکلی دارن زنذگی میکنن کدوم کار اگه دولتت عرضه داشت با یه سرما کلی نمیمردن گرانی داره بیداد می کنه اخه تو چه رویی داری که با این افتضاهها امارم میدی
دوشنبه 22 بهمن 1386

babaktoronto - کانادا - تورونتو
شاه عباس به بهلول میگه تو از علم اسمانی چی میدونی بهلول میگه من تعداد دقیق ستارگان رو میدونم شاه عباس که از این حرفش خندش گرفته بود میگه چند ستاره در اسمان وجود داره بهلول هم خیلی جدی میگه فلان تعداد شاه عباس که دیگه از کوره در رفته بود میگه از کجا اینقدر مطمعنی بهلول با خونسردی میگه خوب اگر به حرف من اعتماد ندارید میتونید بشمریدشون. این امار احمدی نژاد که معاونش اقای هاشمی ثمره طبق معمول اونو نوشته و داده دستش تا بخونه انقدر بچه گانه و ابتدایی تهییه شده که تک تک بندهاش با امارهای واقعی فاصله ای به اندازه اسمان تا زمین داره. من دیگه وارد جزییاتش نمیشم چون یک بچه هم میتونه بفهمه شما که جای خود دارید. حالا بشینید تا صداش توسط کارشناسان اقتصادی درمیاد صبر کنید. پس اقای احمدی نژاد اثر اثار این پیشرفتها کوش لابد اثرش مال فلسطین و لبنانه اره؟
دوشنبه 22 بهمن 1386

melodi - انگلستان - نیوکاسل
دوکی جون چند موردو از قلم انداختی
پرداخت بدهی های مارادونا
کمک های کلان به حماس
بمب های کنار جاده ای و خوشه ای که سربازای امریکایی و انگلیسی رو توی عراق از پادرمیاره پول این بمب ها و سلاح ها رو یادت رفته منظور کنی برای ملت بخونی.
دوکی جون کشف بمب و سلاح های ساخت ایران تو افغانستان اونام بالاخره یه کم هزینه می بره
صرف هزینه جهت پرورش نیروهای تروریستی برای اعمال خرابکارانه در اینور و اونور
کمک های مالی به سوریه اهدای هواپیما به بشار اسدو که یادت نرفته
بذل و بخشش به گنگسترهای آمریکای جنوبی چاوز جونو بقیه برو بچ های آمریکای جنوبی رو می گم. ساخت بیارستان و سد و نیروگاه و...
نفت و گاز و برق مجانی به کشورهای مستضعف
دریای خزرم بگم که دادیم رفت با جزایر سه گانه

سه‌شنبه 23 بهمن 1386

mahan5 - کانادا - تورنتو
اگر آقای احمدی نژاد تعداد زندانیان سیاسی- تعداد اعدامها - تعداد مرگ و میرهای ناشی از سرما و فقر - تعداد طلاقها - تعداد بیکاران واقعی - تعداد جرم و جنایت وووو را هم به اطلاع میرساند بد نبود !!!؟؟
سه‌شنبه 23 بهمن 1386

kimchi - کره جنوبی - اینچون
بابا دمش گرم عجب افزایشی داشته!! انگار خواب دیده همه اینارو!
سه‌شنبه 23 بهمن 1386

Nickolas99 - کانادا - تورنتو
دکتر کارت درسته . تا کور شود هر انکه نتواند دید
سه‌شنبه 23 بهمن 1386

Web_Garde_Aashegh - ایران عزیز - کرج
من از بیگانگان هرگز ننالم
سه‌شنبه 23 بهمن 1386

khasteh - فرانسه - استراسبورگ
ونزویلا و مارادونا وتاجیکستان وفلسطین و دریای خزر و جزیره ها رو از قلم انداختی دکترجون .
سه‌شنبه 23 بهمن 1386

عقاب جنوب - ایران - دزفول
از تعطیلی کار پروژه های مهم مثل سد گتوند و اشوبهای ان و دیگر طرحههای مهم کشور و گرانی بیش از اندازه و بیکاری سر سام اور در ایران معلومه اخر مردک دروغگو برو استعفا بده و مردم بیچاره رو راحت کن دروغگو
سه‌شنبه 23 بهمن 1386

aynaza - ایران - تبریز
اینا که محمود کاپشن شمرده ربطی به پول نفتی که اون گرفته نداره. اگه الان صادراتی داره می شه از خیلی وقت پیش برنامه اش ریخته شده . اینکه می گه آمار بیکاری پایین اومده هم فقط واسه همون مردم عادیه که واسش هرا کشیدن . مردک کجای کاری ..مگه ما خودمون تو همین کارخونمون مجبور نشدیم همین پارسال تا 100 نفر تعدیل نیرو بکنیم . وضعیت صنعت وحشتناکه ... این حرفا رو برو تو خونه به زنت بگو حداقل واست کف بزنه .... ما که خودمون تو کاریم میبینیم وضعیت رو ....
بابک مثال قشنگی زدی ... دقیقا همونجوری که میگی ...
خوب بود این مردک به این تورم که تا حالا بی سابقه بوده یه اشاره ی می کرد. همه این افتخاراتی که نیست و داره ازش دم می زنه از شکستن پشت مردم فقیر بیچاره ی نفهمه .... چشم نداره که ببینه ...دهنش رو باز می کنه چشاش بسته می شه...
سه‌شنبه 23 بهمن 1386

IMAN0061 - ایران - گرگان
این کارایی که این گفت تو کدوم کشور انجام شده ؟!!!
سه‌شنبه 23 بهمن 1386

کورش بزرگ - ایران - تهران
مرد خشمگین تو هم مثل احمدی نژاد حتی سواد خواندن ونوشتن نداری (طولانی صحیح است نه تولانی!) خدانکند بیش از این مملکت در دست این دروغ گویان و شیادان نباشد ای کاش دوره حکومت کردن 5% مردم بر 95% مردم به پایان میرسید...
سه‌شنبه 23 بهمن 1386

homan joon - ایران - کرج
من که همین الان یه شاخ سبز شد رو کلم. این آقا به چه جراتی این آمار و ارقام و اعلام کرده. یه نمونش: همین چند روز پیش از وزیر سابق نیرو که یک تصدی دیگر در این وزارت خونه را داره گفت که در دولت نهم هیچ سدس ساخته و به بهره برداری نرسیده است. یه نومنه دیگه : از کی تا حالا کارای نیروی انتظامی به دولت برمیگرده ( آمارهایی که به نفعشونه - آمار تلفات جاده ای - میشن دولتی اما تا صحیت از پوشش و امنیت اجتماعی میاد میشه نیروی انتظامی قوه قضاییه).
این احمدی نژاد ملت و خر گیر اورده و فقط به دنبال تبلیغ الکی هستش.
سه‌شنبه 23 بهمن 1386

parviz1 - انگلستان - کترینگ
ویرای عزیز خوب شد در صدی از میلیارها دلار پول نفت رو دوکی با آمار و سخنرانی اعلام کرد و خودت نکاه کن و میدانم هر انسانی بهر حال وجدان دارد و نمیتواند سر خود را کلاه بکذارد مگر اینکه خودش کاری را کرده باشد و حال مثل دوکی با دروغ سعی به توضیح و توجیح داشته باشد چون اگر حتی یکی از این 76 در پروژه ها درست بود نام میبرد و یا ملت ان را میدید.همیشه با آمار و عدد و دروغ دارن سر مردم را شیره میمالن و در خلوت خودت نگاهی به عملکرد این دذدان و چپاولگران اموال کشور و نگاهی به (وضعیت) ملت با این (خدمات) خیالی و دروغین بینداز .متشکرم عزیزم.
سه‌شنبه 23 بهمن 1386

vira - ایران - تهران
شما جماعت از تورنتو و سیدنی و ال ای در مورد اثار پیشرفت یا پس رفت دیگه نظر ندید لطفا . یه جوری از اون بالا دارن زیر پاشونو نگا میکنن انگار کوچکترین حرکتی رو با تلسکوپ از اون ور اب رصد میکنن . والله اگه یه ذره به اندازه سر سوزن وطن پرستی تو شماها بود به جای نوشتن این چیزا حداقل سکوت میکردین . کیه که از پیشرفت مملکت خودش ناراحت باشه ؟ بیخود نیست این بلا ها سرمون اومده - از جماعتی مثل شما مملکتی بهتر از اینم انتظار نمیره . بابک خان ایندفعه که تشریف اوردی تهرون بپا تو بزرگ راهها گم نشی عزیز . راستی از بهلول و ملا نصرالدین میپرسیدی از شیخ سمنان ! خبر ندارن ؟
سه‌شنبه 23 بهمن 1386

joshua - انگلیس - نیوکاستل
چه سدی؟یک سد درست کردند تا به تاریخمون ننازیم و هر وقت گوفتیم ما فرزندان کوروش بزرگ هستم خارجیها بگن همو کوروش که تا چند سال دیگر
به زیر اب میره؟اون راست بیمارستان ساخته ولی نه برای مردممان برای لبنان و فلستینیها که ما ایرانیان را نجس میدانند.دست پینوکو را ازپشت بستهه.
سه‌شنبه 23 بهمن 1386

NASLE JAVAN - ایران - تهران
دمت گرم ویرا این بابک و پرویز خیلی الکی حرف می زنند اونهمه ضایعشون کردند ولی حرف می زنند کماکان.نمیدونم فرق اینها با این اخوندها چیه؟اینها بد اینو میگن اونها هم بد اینهارو.فراهانی از تورنتو حسابی امارشو داده.
سه‌شنبه 23 بهمن 1386

zpirooz - آلمان - Aachen
این ادم یا خودش ...ه یا مردم رو ...فرض کرده
سه‌شنبه 23 بهمن 1386

(1) سعید - ایران - تهران
راست و دروغ حرفهای آقای رئیس جمهور را فقط گذر زمان مشخص خواهد کرد گرچه پی ریزی اقتصاد کشور هیچگاه نمیتواند باعث این تورم و گرانی سرسام آور شود. مهم ترین کاری که در شرایط فعلی اقتصادکشور٬ ایشان یا هر مقام مسئولی باید در دستور کار داشته باشند حذف پولشویی و رانتهای متعدد -همینطور دستهای آلوده در اقتصاد کشور است . تا این قبیل موارد از صحنه ی اقتصاد کشور کنار نرود سرمایه گذاریهایی که ایشان از آن حرف میزنند به هرز خواهد رفت بهتر است احمدی نژاد از مشاورین قوی در این زمینه بهره ببرد که متاسفانه تا بحال بدینگونه نبوده است. این دلایل و دلایل متعدد دیگر است که باعث میشود هیچگاه اقتصاد کشور روزگار خوشی نداشته باشد.
سه‌شنبه 23 بهمن 1386

arashk_fara - انگلیس - لندن
دروغگوی ریشو ...مرد خشمگین با احمقی نژاد دو تایی لاید برن مکتب سواد آموزی..کدوم زد رو دیدید اعتراف منه
سه‌شنبه 23 بهمن 1386

Jellypa - انگلیس - لندن
حکومت خلافت اسلامی ایران به تجربه دریافته اگرشکم امت سیرشود ومشکل معیشتی وجود نداشته باشدکه وقت وفکرامت رامشغول کند آنگاه شعورجامعه به سمت مسایل اساسی خود خلافت وشخص خلیفه سوق داده میشود،واضح است خلیفه مسلمین پول نفت ملت ایران را متعلق به همه مسلمانان میداند ودرمقام قیم ملت صغیر ایران تکلیف میکند چه کسانی مسلمان و حق بهره مندشدن از بیت المال را دارند, پس مسئله فقرمردم ایران عمدی و با هدف محدودکردن ذهن مردم به سیرکردن شکم است
سه‌شنبه 23 بهمن 1386

محمد20 - ایران - تهران
دروغ که مالیات نداره. بگو راحت باش.
ما که جز گرانی و افزایش وحشت از حکومت و ... چیزی ندیدیم
سه‌شنبه 23 بهمن 1386

FARAHANI - کانادا - تورنتو
امار های احمدی نژاد هم مثل بابک تورنتو هستش معلوم نیست از کجا اورده.ویراشما هم حق دارید ولی همه رو نباید از یک دید نگاه کرد.اینها وطن فروشند اگر دفت کنی مبینی فقط دم از اون رژیم می زنند.یادشون رفته که همین رژیم اینهارو به اینجا رسونده.همیشه عدالت رو باید درنظر گرفت
سه‌شنبه 23 بهمن 1386

aynaza - ایران - تبریز
اینا که محمود کاپشن شمرده ربطی به پول نفتی که اون گرفته نداره. اگه الان صادراتی داره می شه از خیلی وقت پیش برنامه اش ریخته شده . اینکه می گه آمار بیکاری پایین اومده هم فقط واسه همون مردم عادیه که واسش هرا کشیدن . مردک کجای کاری ..مگه ما خودمون تو همین کارخونمون مجبور نشدیم همین پارسال تا 100 نفر تعدیل نیرو بکنیم . وضعیت صنعت وحشتناکه ... این حرفا رو برو تو خونه به زنت بگو حداقل واست کف بزنه .... ما که خودمون تو کاریم میبینیم وضعیت رو ....
بابک مثال قشنگی زدی ... دقیقا همونجوری که میگی ...
خوب بود این مردک به این تورم که تا حالا بی سابقه بوده یه اشاره ی می کرد. همه این افتخاراتی که نیست و داره ازش دم می زنه از شکستن پشت مردم فقیر بیچاره ی نفهمه .... چشم نداره که ببینه ...دهنش رو باز می کنه چشاش بسته می شه
سه‌شنبه 23 بهمن 1386

koohjar - هلند - آمستردام
در ایران تا بود ملا و مفتی......به روز بدتر از این هم بیفتی ....ایرج میرزا
---------------------
کاربر گرامی , لطفا نام کشور و شهر محل زندگی خود را به فارسی بنویسید.
با تشکر سایت ایرانیان انگلستان
سه‌شنبه 23 بهمن 1386

bahram1 - ایران - تبریز
تو گفتی ویرا و خشمگین و امثالشون باور کردند. کافیه دیگه مگه نه. اونا مهم اند نه بقیه مردم
چهار‌شنبه 24 بهمن 1386

بابک - ایران - سیزوار
این دیوانه دارد دروغ می گوید کلا مخ ندارد مملکت را به قهقرا برد اخر عاقبت او مثل صدام است
چهار‌شنبه 24 بهمن 1386

annamagdalena - ایران - مشهد
این مرد خشمگین که باز سرو کلش پیدا شد.تا وقتیکه امثال بی سوادهایی مثل همین خشمگین خودمون که کلی جوک واسه خودش تو مملکت داریم وضعمون همینه. یکی نیست بگه آخه نادون طولانی با ط می نویسند نه با ت. با ارواح همین دروغگوها محشور بشی خشمگین جون.
چهار‌شنبه 24 بهمن 1386

khasteh - فرانسه - استراسبورگ
اخ انامگدالنا خیلی حال کردم.
چهار‌شنبه 24 بهمن 1386

arashk_fara - انگلیس - لندن
بیش از 50 درصد مردم ایران فقیرهستند .اگر از خود این مساله بتوان به سادگی گذشت از واقعیاتی که در اطراف (کوچه‌های پشتی) ایستگاه مترو شوش، حوالی جوادیه و وصفنارد و ... رخ می‌دهد شاید نتوان به سادگی گذشت. همهء ما کسانی را که در اوقات مختلف روز با گونی بزرگی بر پشت در زباله‌ها عموما به دنبال پلاستیک می‌گردند، دیده‌ایم. اینان پلاستیک، شیشه و هر چیز قابل بازیافت دیگری را از میان زباله‌ها جدا می‌کنند و با خود می‌برند. اما این صرفا صحنه‌ای است که در نواحی مرکزی و شمالی شهر قابل رویت است. در نواحی جنوبی‌تر این گونه افراد از آن‌جا که پلاستیک پرحجم یا شیشه‌ای جهت بازیافت درون زباله‌ها نمی‌یابند به جست‌وجوی مواد دیگری درون آن می‌پردازند.
استخوان مرغ، انواع دارو و سر آخر میوه و سبزیجات از جمله این معجون‌های کمیاب ولی پرمشتری هستند. ماحصل یافته‌ها و پیمایش‌های زباله‌گردهای حرفه‌ای عموما در روستاهای اطراف تهران، ورامین، پاکدشت، قلعه حسن‌خان و ... عموما در صبح‌های جمعه قابل عرضه است.
فکر میکنم تنها 20٪ پول نفت برای آنها کافی باشد اما افسوس که ملاها به بمب اتم بیشتر احتیاج دارند.
پنج‌شنبه 25 بهمن 1386

omide por jalal - امریکا - لس انجلس
خانم ویرا تو که میگی خارجی ها نظر ندن اول بهت بگم ... کی باشی که بگی کسی اجازه نظر داره یا نه.دوما من پارسال دو ماه تهران بودم از بس این احمدی تو ...ده بود به اقتصاد که حالم به هم خورد و همه فقر و بد بختی مردم رو دیدم. دیدی حالا کیلویی نظر نمیدیم؟
جمعه 26 بهمن 1386

+0
رأی دهید
-0

نظر شما چیست؟
جهت درج دیدگاه خود می بایست در سایت عضو شده و لوگین نمایید.