پاسخ مرکز اسناد انقلاب اسلامی؛ سخنی با حجت‌الاسلام سید حسن خمینی

پاسخ مرکز اسناد انقلاب اسلامی؛ سخنی با حجت‌الاسلام سید حسن خمینی

انقلاب شکوهمند اسلامی ایران حاصل و دست آورد خون هزاران شهید و امید مسلمانان و مستضعفان جهان است لذا برای این انقلاب عظیم اسلامی اگر لازم باشد باید جانمان را فدا کنیم و در خدمت برای ایجاد حیات طیبه از هیچ کوششی دریغ نورزیم.

حیات طیبه‌ای که در پرتو آن انسان‌ها و امت اسلامی به کمال می‌رسند رسالتی که پیامبران برای خلق آن چه خون‌دل‌هایی که نخوردند و ائمه و اولیای الهی چه رنج‌ها که نبردند. جمهوری اسلامی ایران که بر اساس اصل 134 قانون اساسی سعادت انسان در کل جامعه‌ی بشری را آرمان خود می‌داند و استقلال ، آزادی و حکومت حق و عدل را حق همه‌ی مردم جهان می‌شناسد بزرگترین افتخار و امتیازش ندا زدن عدالت و ارزش‌های قرآنی و حمایت از مبارزه‌ی حق‌طلبانه مستضعفین در برابر مستکبرین است. ما با خدای خود عهد بسته‌ایم که در این مسیر گام برداریم و با هیچ کس و با هیچ جریان سیاسی عهد اخوت نبسته‌ایم.

هر کس که در خط امام عزیزمان حرکت کند و همراه با ولی‌فقیه و رهبر فرزانه‌مان باشد محبوب ماست برای امت حزب‌الله ، بسیجیان سرفراز و سپاهیان جان بر کف افراد و جریان‌ها ملاک حق و باطل نیست و چپ و راست به خودی خود ارزشی ندارند.

آنچه که برای دوست‌داران این انقلاب ارزشمند است عمل به ارزش‌ها و آرمان‌های این انقلاب الهی است هر کس در هر لباسی در این مسیر گام بردارد دوستش داریم و از او حمایت می‌کنیم.

جناب حجت‌الاسلام والمسلمین سید حسن خمینی احتمالا در پاسخ به سخنان فرمانده محترم کل سپاه مبنی بر تقویت اتحاد اصول‌گرایان یا نگرانی دیگر گفته‌اند: «کسانی که مدعی هستند به امام (ره) وفادارند باید نسبت به دستور صریح امام (ره) با تمام وجود حساسیت نشان دهند اگر این گونه نباشد یا دروغ می‌گویند تا دچار تناقص هستند ...عدم حضور نظامیان در میدان سیاست یک معیار برای بقای جریان و اندیشه سیاسی امام (ره) است.

به حمدالله تاکنون سپاه پاسداران انقلاب اسلامی همانطور که حضرت امام (ره) فرمودند من از سپاه راضی هستم و به هیچ وجه نظرم برنمی‌گردد در خط انقلاب، امام (ره) و ارزش‌های دینی بوده است.

سپاه پاسداران انقلاب اسلامی به عنوان یک ارگان نظامی، سیاسی ، فرهنگی و اطلاعاتی ، وظیفه پاسداری از انقلاب شکوهمند اسلامی را به عهده دارد و به همین جهت از اصول‌گرایی به عنوان یک اندیشه و ایدئولوژی مبنایی نه یک جریان سیاسی حمایت می‌کند. اصول‌گرایی باید ها و نباید‌هایی است که برخاسته از اسلام ناب و سیره و نسبت پیامبر و ائمه معصومین است. نوه‌ی برومند حضرت امام (ره):

1-آیا حمایت از کسانی که به ولایت مطلقه فقیه به عنوان ستون جمهوری اسلامی معتقدند دخالت در امور سیاسی است؟

2-آیا حمایت از کسانی که به جامعیت دین اسلام برای اداره زندگی و امور انسان‌ها معتقدند در برابر کسانی که دین را از سیاست جدا می‌دانند و می‌گویند دین برای جامعه هیچ برنامه‌ای ندارد عبور از خط امام است؟

3-آیا حمایت سپاه پاسداران از افرادی که به حکومت به عنوان ایجاد زمینه برای تکامل انسان می‌گرند دروغ‌گویی و تناقض‌گویی است؟

4-آیا ایستادگی و مخالفت در برابر افرادی که در پنهان و آشکار با پیوستگی ولایت رهبری با امام امت (ره) مخالفند نفسانیت است؟

5-آیا حمایت از اشخاص حقیقی و حقوقی که در مسایل کلان اجرایی،‌ فرهنگی اقتصادی همراه با ولایت فقیه هستند دخالت در امور سیاسی است؟

6-آیا همراهی و هم نوایی سپاه پاسداران انقلاب اسلامی با اشخاصی که حمایت از مظلومان عالم را فراید می‌زنند و همانند امام عزیزمان در تقابل با مستکبرین هستند خروج از خط امام است؟

7-آیا حمایت و پشتیبانی از افرادی که با صلابت با متخلفین ومفسدین برخورد می‌کنند، ساده زیست هستند و اصلاحات را در چارچوب مبانی دینی می‌پذیرند عبور از اندیشه‌های امام و دخالت در سیاست است؟

برادر سید حسن خمینی سپاه پاسداران انقلاب اسلامی و بسیجیان سرافراز هرگز از جریانات سیاسی با هر عنوان حمایت نمی‌کند و پیاده نظام هیچ گروهی نخواهد بود بلکه اصول‌گرایی و ارزش‌های انقلاب را فریاد می‌کند و از اصول‌گرای به عنوان یک مبنا حمایت می‌کند . بدون تردید اگر خدای نکرده سپاه پاسداران روزی از این مسیر خارج شود معیار مهمی است که بقای جریان اندیشه‌های سیاسی امام (ره) در جامعه به خطر افتاده است که باید به خود بلرزیم. اگر سپاه پاسداران و بسیجیان سرافراز در زمان انتخابات مبانی اصول‌گرایی را تشریح نکنند پس چه زمان باید از این اندیشه حمایت نمایند دشمنان انقلاب اسلامی مترصد فرصتی هستند با هوچی‌گری و فتنه‌انگیزی اصول‌گرایی و ارزش مداری را زا جریان سیاسی کشور خارج کنند و ما و شما که دوست‌داران انقلاب هستیم باید مانع آن شویم.

*ابوالفضل صدقی ؛ مدیرگروه تاریخ و روابط خارجی مرکز اسناد انقلاب اسلامی
babaktoronto - کانادا - تورونتو
این بیانیه توسط گروه قلیلی از سران سپاه صادر شده بنده اطلاع موثق دارم که بدنه سپاه از فرماندهی ان جداست و بسیاری ازانها هم یکصدا با مردم و همگام با مردم از حکومت ملاها ناراضیند. من خودم شاهد بودم که در ماشینهای انها اهنگهایی چون هایده و ستارگوش داده میشد و در صحبتهایشان علنا از دست نظام ناراضی بودند . مطالب بسیاری در این رابطه دارم که میدانم قابل چاپ نیست.
دوشنبه 22 بهمن 1386

sagharehasti - ایران - تهران
خدایا قرن بیست و یکمه ما هنوز سره هر چیزی هی باید بحث کنیم .نمی دونم این متنو کی نوشته ولی هرکی باشه معلومه اهل حرفای بی خود.اخه
اون تفلک یه حرف میزنه کلی چیز مهم حالیشه کی میخاین بفهمین :بابا امریکا واسه اینکه این ملت و به خاک و خون بکشه داره قدماشو ور می داره ...
اخه احمق ها شما الان کارای مهم تری دارین تا اینکه بیاین وارد سیاست بشین....
که چی بشه؟
مگه تا بحال کم خوردین از خون این ملت ؟
حالا بخاطر یه تذکر مختصر اونم مهم و سازنده هی زر میزنید که فلان و بهمان.
بابا جنگ داره نزدیک میشه ....کسی نیست به فریاد این ملت برسه؟
دوشنبه 22 بهمن 1386

آویه ر - استرالیا - سیدنی
به به خوشمان آمد به هم بتوپید و زیر آب هم را بزنید تا مردم پند گیرند. حکومتتان از بنیاد بر خطاست. ولایت فقیه دیگر مثل اوایل انقلاب محبوبیتی ندارد بجز در میان سرسپردگانتان. هر آنچه از اسلام و عدل ادعا کرده اید غیر از ریا و دروغ نبوده. مردم در این 30 سال هیچ نمودی از اسلام و عدل در خط مشی شما ندیده اند. سرتاسر دروغ و ریا هستید. شما همان منافقان واقعی صدر اسلامید که در ظاهر مسلمان بودند ولی در خفا فقط طابع شیاطین و نفس خود بودند. دروغین بودن حرفهایتان مثل روز روشن است
دوشنبه 22 بهمن 1386

parviz1 - انگلستان - کترینگ
این یک جنگ زرگری مسخره دیگست.این لپ گلی باباشو کشتن غیرت دفاع کردن نداشت و با مقداری اسباب بازی و یکم پول خورده تمام شد حالا هم عروسک خیمه شببازی دایناسورهاست و با کمی پول خورده داره براشون میرخصه.خجالت هم خوب چیزیه اون موفع بچه بودی ولی کمی خودت رو تو آینه نگاه کن دیگه بچه نیستی یکم هم بد نیست به مغزت رجوع کنی و هر جور ملاها خواستن براشون قر ندی.کمی مرد باش و شجاع.آخرش اینکه مثل بابات بکشنت ولی از خودت نام خود فروش و وطن فروش و جانی ووو بجا نمیگزاری.البته جریان مرحوم پدرت هم فرق میکرد که کشتنش و برای ملت نبوده برای مقام و باج خواهی بود که معامله جور نشدخواست جریانیرا راه بیندازد که فورا ترتیبش رو دادن که البته بهتر از همه میدانی ولی بدان ملت هم میدانند و دیگر گول هیچ ملایی را نمیخورند.تو هم برو با اسباب بازیهات بازی کن و بدان که برایت خیلی زوده که ملت رو بازی بدی.
دوشنبه 22 بهمن 1386

maryamjan2030 - ایران - تهران
*(رام)*بابک از کانادا تو کار و زندگی نداری اون جا ! هر جا میرم یه اظهار وجودی کردی!چه قدر هم چونت گرمه ! انگار کلی جاسوسم تو ایران استخدام کردی... فکر کردی خیلی دل شیری داری ؟ از اون ور دنیا داری واسه اینا زبون درازی می کنی؟!
دوشنبه 22 بهمن 1386

mah1 - ایران - تهران
مریم شما با کسایی که خارجن مشکل داری؟ یا از اینکه هنوز چرا به مسائله ایران اهمیت میدن؟ اگه مشکلت خارج بودن اوناست که امیدوارم تو پات به اونجاها برسه تا دیگه عقده نداشته باشی)). اما اگه موندی چرا سنگه ایرانو به سینه میزنن یه مثاله ساده تو شوهر کردی(اگه) به پدر مادرت بی تفاوت شدی؟
سه‌شنبه 23 بهمن 1386

khasteh - فرانسه - استراسبورگ
ماهی گل گفتی .
سه‌شنبه 23 بهمن 1386

koohjar - هلند - آمستردام
به یزدان که گر ما خرد داشتیم......کجا این سرانجام بد داشتیم....فردوسی
سه‌شنبه 23 بهمن 1386

+0
رأی دهید
-0

نظر شما چیست؟
جهت درج دیدگاه خود می بایست در سایت عضو شده و لوگین نمایید.