مایکل مور: رأی دادن به کلینتون، غیر اخلاقی است

مایکل مور: رأی دادن به کلینتون، غیر اخلاقی است

مایکل مور" فیلمساز و کارگردان مشهور آمریکایی عصر جمعه به وقت محلی به شبکه سی ان ان گفت که رای دادن به هیلاری کلینتون غیراخلاقی است. وی در ادامه گفت که" هیلاری کلینتون به جنگ عراق رای مثبت داد و بعدها هم مکررا بر رای خود به جنگ عراق اصرار ورزید، هر قدر هم که وی مورد علاقه من باشد، رای دادن به او غیر اخلاقی است.

به گزارش خبرنگار سرویس بین الملل خبرگزاری انتخاب به نقل از آلترنت؛ مایکل مور، که یک کاتولیک لیبرال است، گفت  که او از نظر اخلاقی از رای دادن به هیلاری کلینتون ، در انتخابات مقدماتی بدلیل موافقت وی با جنگ عراق ، منع شده است .

 وی گفت :پاپ به وی دستوراتی داده است که نمی تواند از آنها سرپیچی کند.

مایکل مور گفت:حامیان هیلاری کلینتون متعصبانه و غیر منطقی شیفتۀ وی شده اند.وی در ادامه افزود؛دست کم "ران پل" نامزد ریاست جمهوری ایالات متحدۀ امریکا، اهداف بهتری در رابطه با سیاستهای خارجی داشته و دریافته بود که تروریستها تنها به دلیل آزادی های که ما از آنها برخوردار هستیم از ما بیزارند.

با این حال آرائی که هیلاری کلینتون کسب کرده  و  ضمانت آن به قدر هیجانات و تعریف و تمجیدهای کورکورانه از جایگاه وی است،تحسین برانگیز است.

مایکل مور گفت:چتر خیالی در این مهمانی کثیف در واقع رایی است که کلینتون در سال 2002 در موافقت به حمله به عراق داد،که همواره از عذر خواهی از آن طفره می رود.

سناتور کلینتون هر روز باید به خاطر اشتباهی که مرتکب شده طلب بخشش کرده و دریابد که بهای تمایلات ستیزه گرانۀ وی، جان و زندگی میلیونها نفر بوده است.
به گزارش خبرنگار سرویس بین الملل خبرگزاری انتخاب به نقل از آلترنت.او.آر.جی؛این کارگردان مشهور امریکایی در ادامه گفت:کلینتون در حالیکه نه تنها اشاره ای بدان نکرده و حتی نتوانسته اشتباه خود را بپذیرد، بلکه عذر خواهی نیز نمی کند و در عوض با بی پروایی، تمام مسئولیت آنچه را که وی "جنگ جرج بوش"نام نهاده تکذیب کرده و اعلام می کند که در واقع تصمیم درستی را بر اساس آنچه بعدها به حقیقت آن دست یافته ،گرفته است.

وی در ادامه گفت:ما می دانیم که کلینتون با اسناد و مدارکی ظاهر شد که نادرستی اطلاعاتی را که مبنای تصمیم گیری وی بود ،را ثابت می کرد.

کلینتون بنا بر نادیده گرفتن این مدارک نهاد و تنها اقدام مصالحه آمیز وی همانا در خواست وی از کنگره مبنی بر لغو اختیار و امتیازات وی از تصمیم گیری در   رابطه با جنگ عراق بود.

تنها تاثیرات مثبتی  که این اقدام کلینتون از خود بر جای گذاشت، ارائۀ تصویری بهتر از وی و همچنین سکوت لیبرالهای ضد جنگ بود که نسبت به موافقت کلینتون با جنگ عراق خشمگین بودند.این اقدام وی تنها رای مردم را به خود جلب کرد و کمکی به پایان بخشیدن به جنگ نکرد.

وی گفت:به عنوان مثال من اشتباه بزرگی مرتکب شده ام، البته این اشتباه  انقدر بزرگ نیست که آن را نسل کشی نام نهاد ، چنانچه" اطلاعات نادرست" منجر به نابودی جمعیت عظیمی شده من  به اندازه ای شرمنده خواهم بود که دست کم می توانم عقب نشینی کنم، نه اینکه از مردم بخواهم من را به مناصب بالاتری ارتقا دهند.

نکتۀ مثبتی که در رابطه با هیلاری کلینتون ناچار به  گفتن آن هستم این است که هیلاری کلینتون، بسیارهوشمندانه عمل می کند.مقاومت احمقانۀ کلینتون، به  موذی گری افکار حقیر وکوچک می نماید.چنانکه رالف والدو امرسون در مورد وی گفته بود"کلینتون به قدری باهوش است که فریب جرج بوش را در هیچ جنگی نمی خورد."

مایکل مور  اظهار داشت که ،این تنها نبرد جرج بوش نیست.هرفردی که از افکار کلینتون حمایت کند نیز در این جنگ سهیم است.وی با اشاره به نقل قولی که از دهه های شصت  به جای مانده است گفت:"ما جنگ را به خانه آوردیم." سیاستمداران،هنرمندان و حتی وبلاگ نویسانی که از افکار کلینتون حمایت می کنند ،در این جنگ طلبی دخیل هستند.

به گزارش خبرنگار سرویس بین الملل خبرگزاری انتخاب به نقل از آلترنت.او.آر.جی؛وی در پایان گفت:اخلاقیات نه تنها باید ما را از رای دادن به چنین فرد  ستیزه طلبی بازدارد، بلکه باید ما را وادارد تا علیه هرگونه سازمانی که در حمایت از جنگ عمل می کند  که حزب دموکرات نیز جز این دسته از سازمانها به شمار می آید،مقابله کنیم.

IMAN0061 - ایران - گرگان
این مردک دیوونست
یکشنبه 21 بهمن 1386

shant - امریکا - لس انجلس
فکر کنید دوستان این و محمود نفتی رو بذاری کنار هم چه شود دو دیوانه دنیا تعطیل میشه
دوشنبه 22 بهمن 1386

hussain - بریتانیا - لندن
راست میگه این خانم به جنگ با عراق رای داده حالا از راه اینکه با جنگ طلبی بوش مخالفه محبوبیت پیدا کرده... این آدم دو رو نیست... رای دادن به ادم دو رو هم غیر اخلاقیه... تازه این خانم در لابی اسراییل گفته اگه برای حمایت از اسراییل هر کاری لازمه علیه ایران (از جمله بمباران اتمی تهران) می کنیم.
تعجب می کنم از شما اسمتون رو ایرانی می ذارین اما حاضرین تمام تاریخ و تمدن و هموطن هاتون با بمب های اتمی امریکا از بین بره... چرا که امریکا وارد ایران نمی شه مگه با بمب اتمی خارج بشه... جنگ شوخی نیست دوستان من هر کسی در امریکا جای بوش بیاد غیر از ران پل و اوباما جنگ بسیار محتمله... البته اگه تو این یه سال بوش بهونه جنگ رو پیدا نکنه...
دوشنبه 22 بهمن 1386

iranppp - آآلمان - دوسلدورف
دنیا این آقا رو بخاطر شجاعت و رک گوئیش تائید و تحسین میکنه بجز والامقامان صاحب نظر از گرگان وال ای!!!
دوشنبه 22 بهمن 1386

shayan96 - ایران -
متاسفانه زنان در حکومتها نمی توانند درست تصمصم بگیرند و خیلی احساسی برخورد می کنند مانند صدراعظم آلمان امیدوارم ایشون رای نیاره وگرنه وای بحال ما
دوشنبه 22 بهمن 1386

nima3 - ایران - تهران
این مردک دیوانه نیست بلکه بسیار هم زرنگ است.
با ژستهای صلح طلبانه خود را طرفدار عدالت و انسانیت میداند.
اگر همین جنگها نبود الان ادمکشهای کثیفی مثل صدام و طالبان هنوز به جنایاتشان ادامه میدادنند و اگر نظریه ایشان یعنی صلح و عدم جنگ با عراق و افغانستان مورد تایید قرار میگرفت نتیجه اش این میشد که ایشان چشمانشان را میبستند و از کشتار و نابودی و اسارت مردم و کودکان مظلوم عراق و افغانستان هیچ فیلمی نمیساختند یعنی صلح به قیمت ترور و نابودی انسانیت!
واقعا ساده انگارانه است که ایشان را مدافع بشریت و صلح بدانیم حتی تحلیل افکار این فرد وقت تلف کردن است ولی تبلیغات جمهوری اسلامی از مایکل مور شخصیتی ساخته که لازم است افکار ساده انگارانه افرادی چون ایران پی پی پی را روشن و آگاه ساخت.
به جای تایید و دیدن فیلمهای مضحک این کارگردان آمریکایی بهتر است کمی اندیشه کنید که اگر طالبان و صدام نابود نشده بودند الان آدمکشهایشان چه بلاهایی سر مردم خودشان و دنیا آورده بودند.
صلح واژه زیباییستُ البته نه بر سر زبان این آدم موذی و فرصت طلب.
سه‌شنبه 23 بهمن 1386

iranppp - آآلمان - دوسلدورف
نیما 3 ساده لوح ساده بین.مگه صدام یکی دو سال سر قدرت بود که یکهو یادشون اومد که جنایت کاره؟سلاح های شیمیائی رو عمه بنده به ایشون داد؟طالبان وملا عمر وبن لادن دستپخت خود سیا با همکاری سازمان امنیت پاکستان نبودن؟یکهو آمریکا یادش افتاد اینها جنایتکارن.محض اطلاع ذهن آکبندت:اولین کشورهائی که طالبان رو به رسمیت شناختن یو ای ایی!ویو اس ای بودن.میدونی این کشورها کجان!!!!!؟؟؟؟حالا فقط توو دنیا همین دو دولت جنایتکار بودن(به اضافه ایران به زعم جنابعالی).چرا چشمشون رو به جنایتهای «دافور»«چاد»«سومالی»«برمه»ووو بستن(چون اونجا جنگ با زورگوها وجنایتکارها براشون منفعتی نداره)چرا چشمشون به جنایتها و سیستم حکومتی آل سعود ودولت نظامی مشرف بستن(نکنه اونها جنایتکارنیستن)چرا قذافی رو به حال خودش وجون مردمش ول کردن(از امروز به فردا دموکرات شد؟یا باج داد.)چرا ت....م ندارن به پوتین وکیم ایل سونگ اعتراض کنن.نظرت راجع به روابط پرنس بندر سفیر سعودی در امریکا که رابط بین کارتل جمهوریخواهها و افغانهای عرب(لقب سابق القاعده در جنگ با شوروی)چیه.عمو جون من 28 سالمه و نزدیک به نصف عمرم (تنها)اینورم.به رسانه ها بهتر از تو دسترسی و تسلط کافی به آلمانی و انگلیسی دارم.شک دارم تو از تهران زیاد بیرون بیای مگه به قصدمسافرت به شمال یا یک سفر نزدیک دیگه.از اینکه زبان فیلم های مور رو بفهمی بیشتر شک دارم.زیاد هم ماهواره نبین.اینها تبلیغ غرب وغربزدها(تو بخون خارجکیها!!!)ست.
سه‌شنبه 23 بهمن 1386

vira - ایران - تهران
اقای نیما طالبان کی نابود شد که ما خبر دار نشدیم ؟ در ثانی ٬ این اقا هزار جور جایزه رنگ وا رنگ از معتبر ترین اکادمی های هنری دنیا داره ٬ به تعریف جمهوری اسلامی نیازی نداره . ادم بعضی کامنت ها رو که میخونه از تعجب شاخ در میاره والله .
سه‌شنبه 23 بهمن 1386

nima3 - ایران - تهران
امریکاییها عاشق چشم و ابروی هیچکس نیستند ولی حالا که منافعشون اقتضا کرده و در عین حال دوتا حکومت (نه گروه اینها با هم فرق دارند ویرای شاخ دراورده) کثیف و منقرض کردن پس این اعتراض ها برا چیه؟
در ضمن این هزار جور جایزه رنگ وا رنگ که مایکل مور گرفته نشان دهنده هنر کارگردانی وی است نه شخصیت جالب ایشان وگرنه همه خوب میدانند که وی شخصیت دورویی است که (با حقیقت دروغ میگوید)
ایران پی پی پی عزیز
13 ساله که داری تو المان پیتزا دلیوری میکنی بیا تو ایران تا یادت بدم تو ایران آخوند زده میشه کسب درامد کرد و هر جا که دوست داشت خرج کرد.
تو آلمان اونقدر که از برخورد پلیس آلمان بدم اومد که دیگه حاضر نیستم به هیچ قیمتی پام اونجا بزارم. نمیگم نژاد پرستند ولی با ایرانیها چشم قهوه ای درست مثل افغانیها توی ایران برخورد میکنند.اگر سویس بودی بازم میشد تصور کرد مثل افغانیها حسابت نمیکنن.
اگر تالار انگلیسی بود اونم یادت میدادم. هیچوقت به این چیزا پز نده چرا که اونایی که ندارن و نمیودونند همیشه ادعا دارن عزیزیم.
چهار‌شنبه 24 بهمن 1386

iranppp - آآلمان - دوسلدورف
نیمای عزیز من کارهای خیلی پائینتر از پیتزا درایوری(یا به قول تحصیلکرده هاو انگلیسی بلدها و مسافرت آلمان آمده ها:دلیوری) کردم.از کار ساختمانی گرفته تا پخش کردن روزنامه.ایرادی هم نداشته ونداره.کار جوهر مرده که دوران سوسول بودنم تو ایران از کار کردن خجالت می کشیدم اما خوشبختانه سفر و غربت پرده های زیادی از چشمم برداشت.به خاطر شرایط سخت زندگی 24 سالگی توونستم دیپلم بگیرم. در حال حاضرم دانشجو و تاکسی دلیور!!؟ هستم.در راسیست بودن آلمانیها و کلا اروپائی ها هیچ شکی نیست هر چند من زنم آلمانیه.اما سوئیسی ها قطعااز آلمانیها بهتر نیستن.با این همه من بیچاره -من بی کلاس-من پیتزا تاکسی دلیور!!!(یا پیتزا گالیور!)تو با کلاس-جردن نشین -آلمان و سوئیس رفته و دیده وخرج کرده(بماند که کسیکه کسب کاذب وگوشبرانه نداشته باشه ارز ملیش رو نمیبره خارج حیف ومیل کنه).تو توو مخیله کوچیکت پنداشتی من با خارج بودنم «پز»میدم.مگه « پز »داره دربدری؟من منظورم دسترسیم به رسانه و اخبار بود با توجه تسلطم به زبانهائی که اسم بردم.مرده شور آلمان و سوئیس و سوئد وفرانسه و.... جونم فدای یک وجب از خاک پاک سرخس-خرمشهر-خوی-زابل -خارک-ابوموسی....ووو .اما فرق تو وامثال تو که حمله به ایران رو تائید( وآرزو) میکنی با منافقین داری که با ارتش صدام به رزمنده های ما حمله میکردن.استدلالشون هم آزادسازی! ایران بود.....امثال تو باعث میشین آدم به روح جلاد اوین لاجوردی صلوات بفرسته.اگه .....داری دست از کسب کاذبت بردار و دیکتاتورها رو از ایران بیرون کن.دست به دامن بیگانه نشو.اگر هم.... نداری ...
چهار‌شنبه 24 بهمن 1386

nima3 - ایران - تهران
ایران پی پی پی عزیز
فقط کنار گود نشستی میگه لنگش کن در جایی که دنیا داره به دهکده جهانی تبدیل میشه من یکی همون امریکاییها را به این آخوند های دیوانه ترجیح میدهم .
این وطن وطن کردنها و عقاید ناسیونالیستی هم دیگه بی ارزش و قدیمی شده و نتیجه اش جز بدبختی نابودی مردم ایران چیز دیگری نیست.
وطن پرستی این نیست که شاهد مرگ خاموش و بدبختی ملتی باشی فقط برای اینکه خارجیها حق مداخله در مسائل داخلی ما رو ندارن.
کاملا واضح است که قدرت تحلیل مسائل رو نداری و فقط شعارهای دهن پر کن و کلیشه ای میدی.
ای کاش به جای خوندن و حفظ کردن این شعارهای بی ارزش یک کم هم تفکر و تحلیل مسائل رو بلد بودی.
توصیه میکنم که با این وضعیت که این همه ساده و ساده لوحی از خیر نظر دادن بگذری و وقت خودت و دیگران را تلف نکنی قربونت برم.
چهار‌شنبه 24 بهمن 1386

vira - ایران - تهران
اقای نیما وطن وطن کردن و عقاید ناسیونالیستی دورانش نگذشته عزیز ٬ تازه دورانش شروع شده . محض اطلاعتون ناسیونالیست تر از امریکایی های معبود شما خودشونن . این یه مورد واسه تقلید کردن صرف نمیکنه ٬ مگه نه دوست من ؟
پنج‌شنبه 25 بهمن 1386

iranppp - آآلمان - دوسلدورف
نیما از ملایم شدن لحنت خوشوقت شدم.اگر دقت کرده باشی گفتم که همسرم آلمانیه.پس واژه« ناسیونایست» درباره من درست نیست.من سعی می کنم «پاتریوت» (وطنپرست)باشم.عشق به وطن هم دوره ای نداشته که بخواد گذره.این اراجیف ساخته وپرداخته غربیهاست تا بتونن کشورهای ماها رو بهتر بمکن و اجحاف کنن.چطور آمریکا ئیها اسم جنایتهاشون رو تو کره وویتنام و....میذارن پاتریوتیسموس.اما ما اگه تو جنگ با عراق مردانه از مرزهامون دفاع کنیم تحریم اقتصادی میشیم.من شک ندارم سیستم دولتی ایران(مثل آلمان وآمریکا و....خیلی جاهای دیگه)پر از ایراده.اماراه حل حمله مهاجمان بیگانه منفعت طلب نیست.همونطور که مقاومت نکردن ایرانیهای خسته از ظلم ساسانی ها دربرابر اعراب مهاجم باعث شد ما تا ابد توو سر خودمون بزنیم.در آخر خواهش میکنم به مشاغل شریفی مثل کارگری(یا عملگی!!!)(ورانندگی سرویس پیتزاو)کشاورزی و چوپانی و...توهین نکن که بدون وجود این انسانهای درستکار و زحمتکش ما نه سقفی رو سرمون داریم نه غذائی برای خوردن نه.....ننگ شغلهائیه مثل دلالی وصرافی وبسازبفروشی و بنگاهی و.....ومشاغل زیاده خواه تورم ساز دیگه.دوست عزیز در افکارت تجدید نظر کن چرا که زبونم لال با افتادن اولین بمب رو سر زن وبچه های بیگناه هموطنت تو از من پاتریوت تر ورادیکال تر میشی چون تو ژن وخونته.اما اونوقت دیگه دیره.
پنج‌شنبه 25 بهمن 1386

+0
رأی دهید
-0

نظر شما چیست؟
جهت درج دیدگاه خود می بایست در سایت عضو شده و لوگین نمایید.