بیانیه‌های انتقادآمیز اصلاح طلبان در سالگرد ۲۲ بهمن

بیانیه‌های انتقادآمیز اصلاح طلبان در سالگرد 22 بهمن

سازمان مجاهدین انقلاب اسلامی، از تشکل های اصلاح طلب ایران، در بیانیه ای که به مناسبت بیست و نهمین سالگرد 22 بهمن، روز پیروزی انقلاب ایران، صادر کرده از مردم ایران خواسته در راه پیمایی سراسری روز 22 بهمن شرکت کنند، اما تاکید کرده شرکت در این راه پیمایی به معنی تایید سیاست های حاکمان نیست.
سید حسن خمینی، نوه آیت الله خمینی، در روزهای اخیر از رد صلاحیت ها و نیز دخالت نظامیان در انتخابات تلویحا انتقاد کرده است

در این بیانیه آمده است: "از همان ابتدای پیروزی انقلاب، گرامیداشت آن [22 بهمن]، به مثابه بزرگداشت روزی ملی، مورد توجه تمامی اقشار ملت بوده و همچنان خواهد بود. هرچند در طول این سالیان، برخی گروه ها و جناح ها، خاصه برخی حاکمان کوشیده اند تا این ادای دین ملت شریف ایران را، نشانه ای بر تأیید برخی دیدگاه ها و رفتارهای خاص خود معرفی کنند اما واقعیت آن است که گرامیداشت پیروزی انقلاب اسلامی بهمن ۵۷ از جانب مردم، پاسداشت آرمان ها و فضایل انسانی و اسلامی، خاطره رهبری خدایی و مردم محور، اتحاد و از خودگذشتگی کم نظیر ملتی بزرگ و تلاش برای برپایی حکومتی مبتنی بر آزادی، عدالت و معنویت است و هیچ نسبتی با حمایت از خائنان به اهداف و آرمان های اولیه انقلاب و رهبری آن ندارد."

در ادامه این بیانیه با اشاره به "رد صلاحیت غیرقانونی جمع کثیری از داوطلبان انتخاباتی که در میان آنان نام تعداد فراوانی از سابقون انقلاب و یاران دیرین رهبر کبیر انقلاب نیز به چشم می آید"، آمده است: "جامعه ما در آستانه برگزاری انتخابات هشتمین دوره مجلس شورای اسلامی، شاهد یکی از زشت ترین وقایع تاریخ انقلاب در ایجاد انحراف از آرمان های این مردمی ترین انقلاب تاریخ معاصر جهان است."

در اطلاعیه جبهه مشارکت، یکی دیگر از تشکل های اصلاح طلب نیز که به مناسبت سالگرد 22 بهمن صادر شده، آمده است: "عده ای در تلاشند که مسیر این انقلاب را به انحراف بکشانند و دوباره دیوار‌های بلند استبداد و خودکامگی را در این کشور حاکم گردانند و قیم مأبانه به جای مردم تصمیم بگیرند، دایره حق انتخاب مردم را روز به روز تنگ تر و تنگ تر کنند تا دوباره به همان شیوه گذشته مجلس، که به فرموده امام باید عصاره فضائل ملت و در رأس امور باشد، نه از منتخبان واقعی مردم که توسط منصوبان عده ای خاص پر شود تا به آسانی چشم بر ناکارآمدی ها و انحرافات ببندد و به هیچ عنوان صدای اعتراض ملت، که تن صاحبان قدرت را می لرزاند، از تریبون آن شنیده نشود."

در روزهای اخیر تعدادی از نزدیکان آیت الله خمینی، از جمله افرادی از خانواده او، نسبت به روند رد صلاحیت داوطلبان نمایندگی مجلس و نیز نقش نیروهای نظامی در عرصه انتخابات هشدارهایی داده اند.

 جامعه ما در آستانه برگزاری انتخابات هشتمین دوره مجلس شورای اسلامی، شاهد یکی از زشت ترین وقایع تاریخ انقلاب در ایجاد انحراف از آرمان های این مردمی ترین انقلاب تاریخ معاصر جهان است.
 
از بیانیه سازمان مجاهدین انقلاب اسلامی

سید حسن خمینی، نوه آیت الله خمینی، در دیدار با اعضای شورای مرکزی جبهه مشارکت، یکی دیگر از تشکل های اصلاح طلب، از رد صلاحیت ها انتقاد کرده و ابراز امیدواری کرده بود این مشکل حل شود.

سید حسن خمینی همچنین در گفتگو با هفته نامه شهروند امروز از حضور نظامیان در انتخابات تلویحا انتقاد کرده بود. آقای خمینی در این مصاحبه گفته است: "یکی از بزرگترین معیارهایی که می‌توان گفت جامعه از راه امام خارج شده است یا نه، حضور نظامیان در عرصه سیاست است. کسانی که مدعی هستند که به امام وفادارند، باید نسبت به دستور صریح امام [منع دخالت نظامیان در سیاست] با تمام وجود حساسیت نشان دهند."

همچنین صلاحیت علی اشراقی، نوه دختری آیت الله خمینی، نیز از سوی هیات نظارت تهران احراز نشده است که این مساله اعتراض بسیاری از نیروهای سیاسی ایران را در پی داشت. البته سخنگوی شورای نگهبان در مورد احراز نشدن صلاحیت آقای اشراقی گفت که او مدرک تحصیلی اش را به هیات نظارت تحویل نداده است و به همین دلیل صلاحیتش احراز نشده است.

آیت الله اسدالله بیات، از روحانیونی که در دهه اول انقلاب مناصبی چون نایب رئیسی مجلس را برعهده داشت، در نامه ای به آقایان هاشمی، خاتمی و کروبی از آنان خواسته از "اندیشه اساسی جمهوری اسلامی" در برابر "اندیشه انحرافی خلافت اسلامی" حمایت کنند.

babaktoronto - کانادا - تورونتو
خاک عالم بر سرتون مرگ یکبار شیون هم یکبار . یکبار برای همیشه تکلیف خود را با این حکومت ضد مردمی روشن کنید و انتخابات را تحریم کنید فوقش میخواهند شماها را بکشند بالاتر از سیاهی که رنگی نیست کسی که پا به عرصه سیاست میگذارد باید پای لرزش هم بنشیند و در چنین روزهایی هم از خود شهامت به خرج دهد. اخر زندگی اینقدر شیرین است که از دادن یک بیانیه هم سر باز میزنید. شماها این خر را خود بالا برده اید خودتان هم باید بیاریدش پایین. بدبختی ما تو دورانی هم زندگی میکنیم که یک بابک خرمدین هم نداریم هرچه کورو کچل و خاتمی یزدی ترسو و ... گیر دورو زمونه ما افتاده. اه رستم دستانم ارزوست. کاوه اهنگرم ارزوست ....
دوشنبه 22 بهمن 1386

parviz1 - انگلستان - کترینگ
هموطنان عزیز بهترین راه برای مقابله بنظر من اینست که دوستان از طریق بستگانشان با هم همبستگی و با اطلاع رسانی بیکدیگر میتوانند نه در راهپیمایی و نه در رای گیری شرکت نکنند.چونکه همه امکانات اینترنتی ندارند و شاید کسانی باشند که از اوضاع خبر نداشته باشد که البته بعید است ولی همبستگی و هم دلی بسیار مهم است.موفق باشید.
دوشنبه 22 بهمن 1386

FARAHANI - کانادا - تورنتو
این اقای بابک شاه ویسکی رو با پیتزا زده بدون اینکه تیپ بده و داره فتوا میدهد.یاد تلویزیونهای لوس انجلس افتادم که از این حرفها میزدند و همه تو ایران می خندیدند.الان بابک از اینحرفها میزند.من نمیدونم شما که اینقدر واردی چرا خودت بابک خرمدین نمیشی حداقل اسمشو که داری.البته از ریچموند هیل هستی ولی وقتی وارد ایران میشوی دگمه یخت رو همچین میبندی که نفست در نمیاد.
دوشنبه 22 بهمن 1386

babaktoronto - کانادا - تورونتو
فراهانی گقتم که بیا تیپتو بدم خودت نیومدی. اگر تو طرفدار اخوندایی اینجا چیکار میکنی برو ایران برات خوبه یه پستی چیزی بهت میدن.
دوشنبه 22 بهمن 1386

FARAHANI - کانادا - تورنتو
parviz1 - انگلستان - کترینگ همون جوری که شما به چرندیات خودت اعتقاد داری من هم دارم.نمیدونم چرا اینقدر دم از اون رژیم می زنید.اون رژیم تموم شده.راجعه به حرفهای هم که زدی در گامهای رضا شاه... خواستم بهت بگم که صحبت من اینه که تو این رژیم هم تغییرات خوب و پیشرفت بوده در مورد دانشگاه گفتی میتونی چند تا مثال از افتخارات دانشگاهی اون زمان بگی چند بار ایران تونست وارد المپیاد بشه درسته هوش بچه های ایرانی ربطی به اخوند نداره ولی اون زمان امکاناتش نبوده.نظامی هم اونموقعه فقط وارد می کردن ولی الان تا حدودی خود کفا هستند من کاری ندارم در چه راهی استفاه می کنند منظورم اینه که پیشرفتهای بوده ولی در مورد سینما معلومه که خیلی پرتی سینمای ایران بعد از اتقلاب سینما شد.میدونم هنوز میشینی فیلمهای عشقی و لات بازی بی محتوا رو میبینی ولی چند تا فیلم از این دوره هم ببین بعد نظر بده البته نه مثل ایننظرت که در بالا دادی چون اینها فایده ندارد.لابد بعد انقلاب کنند و امثال تو و بابک بیان بشن وزیر ومملکت شاهنشاهی نه عزیز اون ممه رو لولو برده ما نه اون رژیم رو می خوا هیم نه اینو.با بلاهای که اینها سر مردم اودند مردم به این راحتی نه به کسی اطمینان می کنند نه اینکه انقلاب می کنند.تمام زوایا را ببین لطفا بعد نظر بده.
دوشنبه 22 بهمن 1386

babaktoronto - کانادا - تورونتو
فراهانی جان برادر من اگر جای تو بودم از اون رژیم بیشتر دفاع میکردم چون حداقل شاه خدا بیامرز دیگه باعث نمیشد که تو و دیگر ایرانیها اواره اینور و اونور بشن و پیتزا دلیوری کنند مثل شما. تو اونقدر کوته بینی که همین مسیله به این ساده ای رو که در مورد خودت هم صادقه نمیتونی بفهمی اونوقت ببین من و این پرویز چه کار مشکلی داریم که بخواهیم تو و امثال تورو از خواب خرگوشی بیدار کنیم. عزیز جان در مورد پارس جنوبی گفتی این یکیو دیگه بد اوردی چون جلوی قاضی و ملق بازی. من خودم چند تن از هم دوره ایهام اونجا کار میکنند . اینها هنوز بعد از چند سال که از به اصطلاح افتتاح اون گذشته هنوز واحد های تولوین و زایلین و استایرین ان به نصف ظرفیت تولید هم نرسیده اند. واحد متانل ان با مشکل برخورد کرده و هنوز نتوانسته اند واحد متان را به تولید انبوه برسانند.هیچ کشوری هم حاضر نشده که این پروژه را براشون تمام کنه. اخرین شرکت ژاپنی هم که در طرف قرارداد بودند به اشاره امریکا عقب نشینی کرد تازه شاخه های اولفینی را هم نگفتم که وضعشان خرابه خراب است.و هنوز به تولید نرسیده درصد ناچیزی از گازی که استخراح میکنند مجبورند به چاه های نفتی تزریق کنند تا با افت فشار در واحد های حلقه های نفتی مواجه نشوند. چون از زمان همون شاهی که تو ازش خوشت نمیاد این اخوندها نه تنها هیچکونه چاهی را بازسازی و احداث نگرده اند بلکه تعدادی از انها هم به دلیل فرسوده بودن از چرخه تولید خارج شده اند و تمام اینها در حالیست که قطر که با ما در پارس جنوبی اشتراک حوزه دارد با تمام قوا در حال استخراج گاز است که این یعنی برداشت از منابع ما. برادر اگر از چیزی اطلاعی نداری لطفا در ان مورد اظهار نظر نکن . و چشم و گوش بسته به چرندیات اخوندها گوش نده که یکبار دیگر هم گفتم اگر این اخوندها حرفاشون درست بود از اول انقلاب زمینی به مساحت کره مریخ را باید اباد میکردند. ما تا به امروز از پالایشگاه هایی که شاه خدابیامرز درست کرده داریم استفاده میکنیم نمام تاسیسات زیربنایی هم به ان دوره تعلق دارد این را دیگر خود وزیری هامانه وزیر پیشین نفت هم گفت که احتمالا باعث غیض و عصبانیت احمدی نژاد شده بود و ایشان را عوض کرد. ضمنا اگر انقلاب بشه داداش قرار نیست که اشتباه اخوندها را تکرار کنیم و هر کسی به جایی بره که به اونجا تعلق نداره درست مثل الان که روضه خوان شده سیاست مدار و سیاست مدارها تو خارج از کشور دارند بقالی میکنند و رانندگی بیگانه. خوب وضع هم همین میشه که داری میبینی فلذا من مطمین باش که دورو بر سیاست نمیرم و به همون رشته خودم میپردازم که در ان تحصیل کرده ام. ضمنا یادت باشه خیلی از اونهایی که به عنوان خدمت اخوند نام بردی اسم واقعیش هوش و استعداد ایرانیه المپیاد چه ربطی به اخوند داره. در مورد بقیه هم مثل دانشگاه ازاد پرویز جوابتو داد. فقط از این به بعد خواستی حرفی بزنی طرفتو بشناس دهنتم مزمزه کن که چی میخواهی بگی بعدا بگو همینطوری الله بختکی یه چیز نپرون. از این اخوند دوزاری هم دفاع نکن چیزی برای دفاع ندارند
دوشنبه 22 بهمن 1386

farahani - کانادا - تورنتو
بابک شاه ترسیدی پیتزا سفارش بدی شما سفارش بده من میام تیپمو می گیرم.خوشم اومد که ثابت شد همه حرفات الکی هستش چرا ؟بهت میگم هنوز نظر من 10 دقیقه رو سایت نیامده بود دیدم نظرت اومد پس معلومه که تمام حرفات در مورد شیمی ... خالی بندی بود.پس اول خودت رو از خواب بیدار کن وکمتر ویسکی بخور که حواست بیاد سر جاش.خوبه اینجائی مگه دلیوری عیب داره بهتره که بشینی خونه و پول مفتی رو از که اون مملکتی که الان اخ شه بخوری و خالی بندی کنی قبلا هم ضد ونقیض گفتی این بار هم باز سه کردی من گفتم پارس جنوبی چون اینها راه انداختن من نگفتم چی شده یا چقدر استخراج میشود ضمنا اخبارت قدیمیه و کلا امارت غلطه.زیاد نوری زاده گوش می کنی؟از این بابت خوشحالم که دورور سیاست نمیری.شما طاغوتیها چرا اینقدر بهتون بر میخوره از اول گفتم که اون رژیم و این رژیم جفتشون از یک کرباسن اونها کراوات میزدند اینها عمامه و جفتشون چپاول می کننند. من طرفداری از اخوند نکردم مثل اینکه فارسی رو از یاد بردی.گفتم دفاع کورکورانه نکن اون رئیست هم مثل اینها دزد بوده جوابت هم ranppp - آآلمان - دوسلدورف در گام های رضا...داده. سعی کن در زمینه خودت که معلوم نیست چیه حرف بزن چون اینبار دیگه دستت رو شد.راستی رفیقات نگفتن کدوم فاز پارس جنوبی میخواد راه بیفته؟منم نه طرفدار اخوندم نه شاه اگه بودم که منو میشناختی منم مثل تو از صبح تا شب پای اینترنت ول بودم البته شرکت شیمی (ازمایشگاه یکی از شرکتهای بزرگ )یادته که نیاز شدید بازار کار ... اونجا خیلی سوتی دادی همه هم جوابتو دادن.راجعه به سینما حرفی نزدی؟توصیه اخرم اینه که دنبال حق باش اینقدر سنگ کسی رو الکی به سینه نز چیزی گیرت نمیاد.
سه‌شنبه 23 بهمن 1386

shazdekocholo - ایران - تهران
آقایbabaktoronto-شما خودتون از اون دسته آدمها هستید که در سایه این آخوندها پاتون به کانادا رسیده.وگرنه زمان همان شاهی که سنگشو به سینه مزنی از تهران هم نمی تونستی بری بیرون چه برسه برای ادامه تحصیل و کارهایی از این قبیل بری کانادا.این چرندیاتم که میگی احتمالا دوران تحصیل دکترا بهتون یاد دادن.زیاد حرص نخور برات خوب نیست!!!!

ا
سه‌شنبه 23 بهمن 1386

parviz1 - انگلستان - کترینگ
بابک عزیز تورونتو.قبلا هم عرض کردم مزدوران حتی جرئت اینکه بخواهند خط خود را مشخص کنند را ندارند و حتی زن و بچه هایشان از این افراد تنفر دارند و حق هم دارند .آخه این نونه که اینها برای زن و بچه هایشان میبرند ؟ نانی که با خون هزارن هزار ایرانی دانشجو و کارگر و معلم و بانوان ایرانی و جوانان ووو آلوده است خوردن دارد و همین که این بی وجودان از یک طرف دولت فاسد مفت خور مزدور پرور و جنایتکار و دزد و پست و وطن فروش رات حمایت میکنند و از آن طرف میکویند ما با ملایان و نیستیم و از حکومت جیب بری اسلامی دفاع نمیکنیم!!پس شما چه هستید؟باز صد رحمت به آن ملاها و بیغیرتهای مفت خور!!لا اقل تکلیفشان مشخص است.اینها دیگر چه عجوبه هایی هستند که با مدرک و شهادت میلیونها هموطن بر کارهای زشت........ این رژیم هنوز هم اینها را تائید میکنند و خودشان هم نمیدانند که چه میگویند.
جمعه 26 بهمن 1386

+0
رأی دهید
-0

نظر شما چیست؟
جهت درج دیدگاه خود می بایست در سایت عضو شده و لوگین نمایید.