محاکمه متهمان قتل نوجوان ارمنی در مقابل باشگاه آرارات

محاکمه متهمان قتل نوجوان ارمنی در مقابل باشگاه آرارات
اولین جلسه محاکمه متهمان پرونده قتل یک نوجوان ارمنی صبح دیروز در شعبه 71 دادگاه کیفری استان تهران برگزار شد.
 به گزارش خبرنگار ما، در ابتدای جلسه محاکمه صفر خاکی نماینده دادستان تهران در جایگاه قرار گرفت و گفت؛ در این پرونده میرو نوجوان 15 ساله که از هموطنان ارامنه ماست با ضربات چاقو و مشت و لگد سه جوان به نام های امین، پویان و علی به قتل رسیده است. مطابق گزارش پلیس 18 شهریور سال 84 و همزمان با برگزاری مسابقات المپیک ارامنه به پلیس گزارش داده شد یک مورد درگیری مقابل باشگاه آرارات اتفاق افتاده و نوجوانی به نام میرو بر اثر ضربات وارده فوت شده است.

وی ادامه داد؛ تحقیقات نشان داد میرو که به همراه دختری در مقابل باشگاه ایستاده بود پس از اینکه متوجه شد سرنشینان یک خودروی پراید مزاحم دختر شده اند، به این عمل اعتراض کرد. همین مساله باعث درگیری آنها شد و در نهایت میرو با ضربات متعدد مشت و لگد و چاقو به قتل رسید. این در حالی است که سه متهم پرونده بعد از بازداشت به قتل اعتراف کردند و صحنه قتل نیز بازسازی شد و با توجه به نظریه پزشکی قانونی بزهکاری متهمان از نظر دادسرا کاملاً محرز است.

نماینده دادستان تهران ادامه داد؛ به عنوان قاضی اظهارنظر در پرونده تلاش زیادی برای صدور قرار بازداشت موقت متهمان انجام دادم اما این تلاش نتیجه نداشت و اکنون به عنوان نماینده دادستان تهران تقاضای تبدیل قرار وثیقه به بازداشت موقت را دارم چرا که این متهمان بالاترین جرم یعنی قتل عمد را انجام دادند و باید مجازات آن را تحمل کنند.

سپس پدر و مادر میرو به عنوان اولیای دم در جایگاه حاضر شدند و برای متهمان تقاضای مجازات کردند. مادر میرو گفت؛ ما در دین مان قصاص نداریم اما من تقاضای مجازات دارم چرا که فرزند نوجوانم را بی گناه کشته اند.در ادامه علی متهم ردیف اول پرونده در جایگاه قرار گرفت و گفت؛ من به خانواده میرو تسلیت می گویم اما قتل را قبول ندارم. روز حادثه مقابل باشگاه آرارات دنبال جای پارک می گشتم که مقتول و دوستانش را دیدم، آنها در حالت طبیعی نبودند و فکر کردند که من به دختری متلک گفته ام، بعد به شدت مرا کتک زدند. من فقط یک ضربه به میرو زدم بعد پلیس رسید و ما را دستگیر کرد.

علی افزود؛ من نمی دانم این ضربات مرگبار را چه کسی به میرو زد اما باید بگویم سه سال است عذاب وجدان دارم و یک لحظه هم آن صحنه ها از جلوی چشمم پاک نمی شود.

سپس امین متهم ردیف دوم در جایگاه قرار گرفت و گفت؛ ما دنبال جای پارک می گشتیم. که این درگیری اتفاق افتاد. نمی دانم علت آن چه بود اما وقتی دیدم علی پیاده شده و درگیر است برای اینکه به دعوا خاتمه دهم من نیز پیاده شدم. جوانی درشت هیکل به نام مانوئل به من حمله کرد و در همین حین پلیس رسید و ما را دستگیر کرد. من هم سه سال است که عذاب وجدان دارم و از شدت ناراحتی، لحظات سختی را می گذرانم، امیدوارم که خانواده میرو مرا ببخشند.

این بار پویان متهم ردیف سوم در جایگاه قرار گرفت، وی نیز اتهام خود را رد کرد و گفت؛ سوار بر اتومبیل داشتیم از خیابان شلوغی رد می شدیم که یک نفر با من تصادف کرد، علی و امین به همین دلیل پیاده شدند و من هم به حمایت از آنها پیاده شدم اما افسری که در آنجا بود به من گفت حرکت کن. من سوار ماشین شدم و رفتم. در آن لحظات دیدم امین و علی را دستبند زدند و بردند.پس از پایان دفاعیات سه متهم، عبدالصمد خرمشاهی وکیل مدافع متهمان به دفاع از آنان پرداخت و خواستار برائت آنها شد.

با پایان یافتن جلسه اول محاکمه قضات شعبه 71 دادگاه کیفری استان تهران برای تحقیق از شاهدان ادامه محاکمه را به بعد موکول کردند.
+0
رأی دهید
-0

نظر شما چیست؟
جهت درج دیدگاه خود می بایست در سایت عضو شده و لوگین نمایید.