دفاع سفیر ایران در اسپانیا از قطع دست و پای مجرمین

دفاع سفیر ایران در اسپانیا از قطع دست و پای مجرمین

"داود صالحی"، سفیر ایران در اسپانیا، روز پنجشنبه در یک نشست مطبوعاتی در مادرید از اجرای حکم اعدام و قطع دست و پای بزهکاران در ایران دفاع کرد و این عمل را با عمل جراحی قطع عضوی از بدن برای جلوگیری از سرایت بیماری به بقیه اعضا مقایسه نمود.

به گزارش روزنامه دیلی‌تلگراف، "داوود صالحی" در دفاع از اجرای قوانین سخت اسلامی گفت: "مجازات اعدام برای حفظ سلامت جامعه ضروری است." صالحی تاکید کرد که عالی‌ترین مرجع قضایی در ایران تصمیم گرفته است اجرای احکام اعدام در میادین عمومی را محدود کند تا مانع تبلیغات منفی در جهان برضد ایران شود.

وی گفت: "براساس قوانین ما کسی که دزدی می‌کند باید دستش قطع شود، این مساله در غرب مورد قبول نیست، اما گروههای مدافع حقوق بشر باید آداب و سنن مذهبی و رویدادهای اقتصادی را درنظر بگیرد." این مقام دیپلماتیک معتقد است، برخی از قوانین برای حفظ سلامت جامعه ضرورت دارد و اگر نباشند سلامت جامعه به خطر می‌افتد.

سازمان عفو بین‌الملل، ایران را پس از چین دومین رکورددار اعدام در سطح جهان می‌داند. بیش از ۳۰۰ نفر سال گذشته در ایران محکوم به مرگ شدند که این رقم ۷۰ درصد بیشتر از سال ۲۰۰۶ بود. تاکنون در سال‌جاری ۲۰ مورد اعدام در ملاء عام اجرا شده است و دست‌ها یا پاهای حداقل پنج مجرم نیز تاکنون قطع شده است.

سازمان دیدبان حقوق بشر از بالاترین مقام قوه قضاییه ایران، آیت الله شاهرودی، خواسته است تا حکم اعدام دو خواهر ۲۷ و ۲۸ ساله و یک مرد ۴۹ ساله که محکوم به زنا هستند و قرار است از طریق سنگسار اعدام شوند را لغو کند.

معاون مدیرسازمان دیدبان حقوق بشر در بیانیه ای، اعلام کرده که دولت ایران در نظر دارد شهروندان خود را به‌صورت وحشتناک و وحشیانه اعدام کند و به همین دلیل قضات باید جلوی این روش غیر انسانی را برای همیشه بگیرند.

mantegh - ایران - تهران
اول : این مسائل هیچ ارتباطی با موضوع کار این سفیر نداشته . دوم : اگه ازش سوال شده ُ لازم نبوده انقدر وارد جزئیات بشه و مثل یک حقوقدان و قاضی مسئله مجازاتها رو تشریح و از اون دفاع کنه . سوم : از یک سفیر انتظار نمیره که انقدر مبتدیانه و بدون در نظر گرفتن بازتاب پاسخهایش ُاظهار نظر کنه . چهارم : درسته که در ایران اعدام زیاد صورت میگیره ُ ولی بریدن دست یا پا رو حداقل ما که تا به حال ندیدیم ! (شاید دوستان دیده باشند !)
شنبه 20 بهمن 1386

babaktoronto - کانادا - تورنتو
از رییس جمهور هجو گویی چون احمدی نژاد این سفیر احمق هم بیشتر انتظار نمیرود . اخر سفیر بی شعور زمانی یک عضو را از بدن خارج میکنند که دیگر امیدی به برگشت ان عضو نیست اما ایا ان فرد مورد بحث واقعا امیدی به اصلاحش نبود یا شما و حکومت نالایقتان توان اصلاح اموری را ندارید که یاعث پیدایش فضای جرم خیز در کشور میشود؟ تنها نگاه اجمالی به امار وحشتناک جرم در کشور صدق مدعای بنده است. حالا شماها نمیشه در مجامع بین المللی نطق نکنی؟
یکشنبه 21 بهمن 1386

bahram1 - ایران - ایران
مرده شور این جامعه و سلامتشو یه جا با شماها ببره تا از شرتون خلاص شیم
یکشنبه 21 بهمن 1386

redpen60 - ایران - تهران
جناب آقای داود صالحی سلامت جامعه با حذف اعدام به خطر نمی افته بلکه فقط آخوند و رژیم آخوندی سلامت جامعه رو به خطر می اندازه
یکشنبه 21 بهمن 1386

mah1 - ایران - تهران
!!! خجالت اوره چه منطق احمقانهایی! خیلی... بزرگی خوردن راه میفتن دور دنیا توجیهشم میکنن! ابرویه نداشتهمون هم با کارهایه امثاله این درازگوش جلویه هر کسو ناکسی رفت.
یکشنبه 21 بهمن 1386

vira - ایران - تهران
بابک مگه تو نبودی از قطع عضو در کشور های عربی دفاع میکردی و میگفتی اسلام گفته ! برو به خدا بگو !! و دمشون گرم خیلی دموکراتن !!!( این نظرت رو باید میدادیم جزء نظرات برتر به جهانیان اعلام کنن ) قطع عضو همه جا و در همه شرایط شنیعه ٬ منتها تو کویت دست روزه خوار رو قطع میکنن اینجا دست اشرار رو ( البته ما یه بار فقط چنین چیزی شنیدیم . ) - اگه قطع عضو غیر انسانیه ( که هست ) برای همه کشور ها اینطوره نه فقط برای ایران .
یکشنبه 21 بهمن 1386

parviz1 - انگلستان - کترینگ
اگر طبق قانون دست وپای دزدان را باید قطع کرد که الان دیگر تو دولت ایران و مزدورانشان کسی دستو پا نداشت (حتی اگر هزار پا بودن)!!!دنیا میداند که چرا این وحشیبازیها را در میاوردند و توی سر ملت میزنند .پلی بدانید با ظلم و دیکتانوری نمیشود حکومت کرد و این را تاریخ به همه ثابت کرده و روزگار شما هم بپایان رسیده ای فاسدان دیکتاتور و مفسد و دزد ودروغگو.
یکشنبه 21 بهمن 1386

delfakar - ایران - مشهد
با عرض سلام
اسلام مشخص کرده برا اینکه همه بدونن و دیگه کسی نره دزدی
ولی برا قطع کردن هم شرایط قرار داده نه هر کسی که یه چیزی رو برداره
طبق اون ضوابط اگر باشه باید انجام بشه
حکم خدا درسته
حالا چرا آقای سفیر که دفاع کرده از اعتقاداتش باید مورد بازخواست قرار بگیره
اگر دفاع نکنه که ترسو میشه
یه نگاه به خودمون بد نیست
یکشنبه 21 بهمن 1386

babaktoronto - کانادا - تورونتو
ویرا میدونی یاد چی افتادم؟ یاد اون کامنت بامزه ات که مطلب یکی دیگر را به من نسبت داده بودی و به اسم من جواب یک بابای دیگر را میدادی اون روز کلی از دستت خندیدیم . دوباره انگار همون اشتباه را داری تکرار میکنی. دیگه به ترفندهات بالاغیرتا نسبت دادن حرفهای اینو اونو به من اضافه نکن. اخه دختر جان من کی همچین حرفی زدم ؟ منی که از اینجور وحشیگریها همیشه ابراز انزجار کرده ام و اینو دیگه همه با شناختی که از من دارند بهش اعتراف میکنند چطور میتوانم از بریدن دست و پا دفاع کنم؟ ویرا جان من ان روز در جواب به تو (یا شخص دیگری) گفتم اگر اعراب قوانین بریدن دست و پا و ... را اجرا میکنند نه به خاطر نبود دمکراسی بلکه به خاطر دستورات دینی است که مجبورند انها را اجرا کنند. اخر شماها میخواستید با توسل به ان اعمال مثلا دولت و نظام محبوب خود را از نبود دموکراسی تبریه کنید و بگویید ببینید انها چه سبعانه با مجرم برخورد میکنند پس به نظام اخوندی گیر ندهید چون از انها بهتر عمل میکنند. ویرا جان با ان که حتی عربها عملکردشان در مجموع از اخوندها بهتره اما مرده شور اونها و اخوندها و .. را باهم ببره. بهت پیشنهاد میکنم دوباره به ان کامنتها مراجعه کنی تا به اشتباهت پی ببری.
یکشنبه 21 بهمن 1386

aynaza - ایران - تهران
منم با بابک موافقم
یکشنبه 21 بهمن 1386

vira - ایران - تهران
نه ٬ این یه قلمو خوب اومدی اقای بابک ! جوابت هم قبول .
یکشنبه 21 بهمن 1386

babaktoronto - کانادا - تورونتو
ویرا جوابتو چند بار خوندم اخه فکر کردم دارم اشتباه میبینم ویرا و تایید کردن من!!! بالاخره خدارو شکر که ابمون یکبار تو یک جوب رفت دارم میرم که نذرم و ادا کنم اخه نذر کرده بودم اگر با یکی از نظرات ما ضد انقلابها موافقت کنی یه سوری بدم.
یکشنبه 21 بهمن 1386

delfakar - ایران - مشهد
با عرض سلام
اسلام مشخص کرده برا اینکه همه بدونن و دیگه کسی نره دزدی
ولی برا قطع کردن هم شرایط قرار داده نه هر کسی که یه چیزی رو برداره
طبق اون ضوابط اگر باشه باید انجام بشه
حکم خدا درسته
حالا چرا آقای سفیر که دفاع کرده از اعتقاداتش باید مورد بازخواست قرار بگیره
اگر دفاع نکنه که ترسو میشه
یه نگاه به خودمون بد نیست
دوشنبه 22 بهمن 1386

melodi - انگلیس - نیوکاسل
....من یک سووال از خدا دارم اگر باید دست و پای دزد را برید پس دزد بیچاره چطور می تواند با دست و پای بریده کار کند و از راه درست و با کار و فعالیت امرار معاش کند؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟
چرا کمی راجع به این اراجیفی که به نام دین و احکام خدا ٬ از بچگی توی مختون کردند فکر نمی کنید؟
ترجمه ی فارسی قران را بخوانید و خوب راجع به آن فکر کنید نترسید سنگ نمیشد زلزله هم نمیاد
هر چیزی رو آسون قبول نکنید و راجع به آن فکر و سووال کنید
دوشنبه 22 بهمن 1386

Neda.Dubai - امارات - دبی
نمیدونم والله والله من تو عربستان از این آدمایی که بی دست و پا بودن زیاد دیدم و جالبتر اینجا بود که همشون گدایی میکردن!!!فکر کنم شغل بعدیشون همینه البته کار دیگه ای هم نمیتونن بکنن غیر از گدایی .اینم از امرار معاششون...جالبه!!!
دوشنبه 22 بهمن 1386

arashk_fara - انگلیس - لندن
دفاع نکنه که بد بخت میشه به ست قبلیش بر میگردوننش ((جوجه بسیجی)) میشه و باید از صفر شروع کنه
سه‌شنبه 23 بهمن 1386

+0
رأی دهید
-0

نظر شما چیست؟
جهت درج دیدگاه خود می بایست در سایت عضو شده و لوگین نمایید.