کیمیاگرانی که فرانکشتاین می شوند - عکس

کیمیاگرانی که فرانکشتاین می شوند

در هفت روز گذشته، لیگ بسکتبال حرفه ای آمریکا تحت تاثیر یک عبارت قرار داشت: "نقل و انتقال"

بازار داغ شایعات درباره جیسون کید و اینکه چرا ممکن است تیمها مایل به استفاده از او نباشند، انتقال احتمالی شکیل اونیل به فینیکس و اینکه چطور این انتقال به فینیکس ضربه خواهد زد و پیش بینی درباره موفقیت احتمالی لیکرز با ستاره اسپانیایی جدید خود، پائو گاسول، صفحات نشریات و تصاویر تلویزیونهای آمریکایی را پر کرد.

انتقالات که بر اساس توافق مدیران باشگاه ها، و به ندرت با دخالت بازیکنان انجام می شوند، تنها به نیت کیمیاگری و با هدف یافتن آن "ترکیب جادویی" صورت می گیرند که با آن بتوان رقبا را مغلوب کرد.

هرچند در برخی موارد، حاصل، بیشتر به کار "فرانکشتاین" شباهت دارد!

بحث انتقال شکیل اونیل از میامی به فینیکس جدی شده است. این بازیکن 148 کیلویی و 216 سانتی متری که به اعتقاد برخی "دو سال قبل بازنشسته شده" و تنها در مسابقات حضور فیزیکی دارد، شانزدهمین سال حضور خود در NBA را می گذراند و دو سال از قرارداد 100 میلیون دلاری او با میامی باقی مانده است. تقریبا اکثر کارشناسان مسئولان فینیکس را حتی بخاطر درنظرگرفتن این انتقال مورد انتقاد قرار داده اند.

یوتا با چهار پیروزی در یک هفته گذشته، شمار پیروزی های پیاپی خود را (تا پایان مسابقات روز سه شنبه 5 فوریه) به 9 مسابقه رساند. پشت سر گذاشتن بحران داخلی، این تیم را به یکی از قدرتمندترین تیمهای ان بی ای بدل ساخته است. این تیم خود را تا رتبه چهارم کنفرانس غرب بالا کشیده است و در مهمترین دیدار هفته گذشته نیو اورلئان را شکست داد.

برد میلر، سنتر ساکرامنتو که در هفته گذشته با ثبت سه دابل-دابل (آمار دو رقمی در امتیاز و ریباند) عاملی کلیدی در کسب سه پیروزی برای تیم خود بود، بعنوان بهترین بازیکن کنفرانس غرب در هفته گذشته انتخاب شد. او مقابل شارلوت 22 امتیاز و 21 ریباند داشت و در برابر شیکاگو 20 امتیاز و 20 ریباند. با این حال احتمال صعود تیم پر فراز و نشیب ساکرامنتو به مرحله حذفی بسیار پایین است.

هدو ترک اغلو، برای دومین هفته پیاپی عنوان بهترین بازیکن کنفرانس شرق را به دست آورد. او در سه پیروزی هفت روز گذشته بطور میانگین 24.3 امتیاز، 8 ریباند، و 6.3 پاس منجر به گل به نام خود ثبت کرد و از برخی محافل انتقادهایی شنیده می شود که چرا این بازیکن اهل ترکیه برای شرکت در مسابقه امسال "ستارگان شرق و غرب" دعوت نشد.

رویای لیکرز محقق شد. پائو گاسول پیراهن لیکرز را به تن کرد و تحلیلگران فورا در برآورد خود از توان تیمها، لیکرز را به صدر منتقل کردند. سه شنبه 5 فوریه، گاسول در اولین بازی خود برای لیکرز، و در شبی که کوبی برایانت عملکرد مناسب نداشت، 28 امتیاز و 12 ریباند به دست آورد و امید لیکرز برای کسب موفقیت های بیشتر در فصل جاری را افزایش داد.

لبرون جیمز با پشتکار دوباره به ستون اخبار راه پیدا کرد.او نقشی عمده در کسب سه پیروزی عمده داشت. در مهمترین مسابقه او مقابل تیم منسجم بوستون 31 امتیاز، 12 پاس منجر به گل، 9 ریباند و 5 توپ دزدی کسب کرد. بسیاری امیدوارند که او و تیم کلیولند، از "مجلس گرم کن" ان بی ای، به مدعیانی واقعی تبدیل شوند اما در این راه باید بازیکنانی سرشناس تر در کنار جیمز بازی کنند.

گل ثانیه آخر وقت اضافه آلن آیورسون مقابل پورتلند، بار دیگر عبارت "ستاره" را بر زبان روزنامه نگاران انداخته است، اما تیم دنور که در هفت روز اخیر سه پیروزی کسب کرد، ستاره با تجربه دیگری نیز بنام مارکوس کمبی دارد که فصل قبل بهترین مدافع لیگ نام گرفت. این سنتر چابک دنور، این فصل هم بهترین بازیکن ان بی ای در بلاک شات است و ریباندری قابل اعتماد بوده است.

هیوستون در تلاش برای رسیدن به جمع حاضران در مرحله حذفی، سه بازی خارج از خانه خود مقابل ایندیانا، میلواکی و مینه سوتا را برد تا بالاتر از پورتلند، در رتبه نهم کنفرانس غرب قرار گیرد و به انتظار لغزش تیمهای بالاتر بماند. تریسی مک گریدی، ستاره همیشه مصدوم، بار دیگر از مصدومیت خارج شده اما برای هیوستون اتکا کردن به او به اندازه اتکا نکردن مشکل ساز بوده است.


+0
رأی دهید
-0

نظر شما چیست؟
جهت درج دیدگاه خود می بایست در سایت عضو شده و لوگین نمایید.