جشن رسانه های عرب از شروع ضعیف ایران

جشن رسانه های عرب از شروع ضعیف ایران

ایران تنها تیم قدرتمند آسیا بود که در روز نخست مقدماتی جام جهانی به پیروزی نرسید. توقف ایران مقابل سوریه برای رسانه های گروهی عرب قابل هضم نیست. مفسر شبکه دوبی اسپورت پس از بازی گفت؛ «این یک ناکامی بزرگ برای ایران و موفقیتی ارزشمند برای سوریه بود. ایران با بازی ضعیف خود و امتیازی که به سوریه داد، کویت و امارات را هم صاحب جرات و شجاعت کرد و مشخص شد ایران تیم شکست ناپذیری نیست. به هر حال بازی ایران در حد صلابت و اعتبار این تیم نبود که این مساله می تواند ناشی از به هم ریختگی فدراسیون فوتبال این کشور در ماه های اخیر و نداشتن یک سرمربی توانمند باشد. بازیکنان سوریه هم حق داشتند پس از بازی اینچنین شادی کنند چرا که یک تیم قدرتمند را در خانه خودش متوقف کردند.»

تلویزیون عربستان هم توقف ایران در بازی خانگی را معلول ناتوانی فدراسیون فوتبال ایران در تعیین یک مربی بزرگ توصیف کرد؛ «بدون شک گماردن یک کمک مربی ناشناس برای تیم بزرگی مثل ایران، پس از یک دوره رکود و ناتوانی فدراسیون فوتبال این کشور در انتخاب سرمربی توانمند، در نتیجه ضعیف ایران مقابل سوریه بی تاثیر نبود.»

مفسر تلویزیون عربستان تاکید کرد؛ «مشکلات فوتبال ایران با فیفا و اختلافات داخلی آن، از ریشه های اصلی ناکامی تیم بزرگ ایران است. آنها پس از جام جهانی همچنان با خود درگیر هستند و دخالت ها و کشمکش های داخلی و نداشتن برنامه ریزی مناسب، ایران را در جام ملت ها ناکام گذاشت و در حال حاضر همین روال در شروع رقابت های مقدماتی جام جهانی دیده می شود.» مفسر تلویزیون عربستان معتقد است؛ «فوتبال ایران پس از پایان کار ستاره هایی مثل دایی، عابدزاده، استیلی و عزیزی نتوانسته جایگزین خوبی برای آنها پیدا کند و در این شرایط نه تنها نمایش خوبی ارائه نمی کند بلکه هجمه انتقاد رسانه ها علیه این تیم نیز به مرور تشدید می شود.»

مفسر تلویزیون عمان هم از توقف ایران خوشحال است؛ «تیمی که خود را از قدرت های اصلی آسیا می داند، نباید مسابقات مقدماتی را با استارت ضعیف شروع کند. این نتیجه به فوتبال ایران یادآور شد که نباید حریفان عرب خود را دست کم بگیرد. در ضمن توقف ستاره های ایران مقابل سوریه، تنور حملات و انتقادات رسانه یی علیه این تیم را داغ تر خواهد کرد.»

مفسر العراقیه اسپورت هم به شدت از عملکرد ایران مقابل سوریه انتقاد کرد؛ «ایران که مقابل کاستاریکا، قطر و هانزاروشتوک با مشکل گلزنی مواجه بود، برابر سوریه هم بدون گل متوقف شد و بدترین نتیجه را در میان بزرگان آسیا گرفت تا ایرانی ها بدانند کار آسانی برای صعود به جام جهانی ندارند.»
babaktoronto - کانادا - تورنتو
دوستان: قاجارها - پهلوی ها و یا حکومت اخوندی همه وسیله هستند برای ابادی و یا ویرانی ایران عزیز وگرنه اگر بنده از پهلوی ها حمایت میکنم و یا دوستان طرفداراخوندی از اخوندها به معنای عقد اخوت با این حکومتها نیست بلکه هرکدام به کارایی حکومتهای مورد علاقه مان اعتقاد داریم. شما از همین قضیه فوتبال بگیرید و برید جلو ببینید در انزمان بخشهای مختلف اداری اجتماعی اقتصادی ... را با این دوره مقایسه کنید. و تمام بخشها را اگر به همین نحو مقایسه کنید میبینید که واقعا تمام بخشها در حال رشد بود برخلاف الان. من هم نمیگویم که اندوران بی نقص بود اما خدا وکیلی اگر پهلوی ها را در یک کف ترازو و اخوند را در کف دیگر بگذاریم چه نتیجه ای میگیریم؟ دیگر خود کلمنته هم از فوتبال اندوران به دوران طلایی و اقایی ایران یاد میکند خوب چی باعث شده بودکه فوتبال انزمان در مسیر رشد قرار بگیرد؟ سایر اوضاع هم همینطور در حال رشد بود تا ان اتفاق شوم افتاد. شما از این بلبشوی فوتبال ایران به بلبشویی باقی بخشاهای مملکت تحت امر اخوندی پی ببرید. مردم دنیا در حال رشد هستند و ما در حال افول در کل مملکت. تمام تبلیغاتشون هم دروغه بخدا دروغه از این چرندیات 29 ساله که دارن میگن اگر حرفاشون در مورد ابادانی ایران راست بود تا الان باید سرزمینی به سطح کره مریخ اباد شده بود. دروغ که کنتور نمیندازه. شما وضع خراب فوتبال را تعمیم بدهید به سایر مملکت. همه جای مملکت همینطور افتضاحه.
شنبه 20 بهمن 1386

+0
رأی دهید
-0

نظر شما چیست؟
جهت درج دیدگاه خود می بایست در سایت عضو شده و لوگین نمایید.