بازداشت عرب ایرانی در سوریه

بازداشت عرب ایرانی در سوریه

سازمان ملی حقوق بشر سوریه اعلام کرد: مقامات سوری یک عرب ایرانی را به اتهام ارتباط با گروه مخالفان ایرانی بازداشت کرده اند و اکنون نگرانی بر سر تحویل وی به مقامات ایرانی بالا گرفته است.

به گزارش خبرگزاری آسوشیتدپرس، "محمد نوهاری بانی سکینی" 36 ساله زمانی که برای مهر زدن گذرنامه خود قبل از عزیمت به سوئد به عنوان یک پناهنده، به اداره پاسپورت و مهاجرت سوریه مراجعه کرده بود، بازداشت شد.

این فرد که نام وی به عنوان پناهنده در کمیسرعالی پناهندگان سازمان ملل به ثبت رسیده،  ابتدا در بازداشتگاه اداره گذرنامه و مهاجرت سوریه به سر برد و سپس به مقصدی نامعلوم انتقال یافت.

به اعتقاد سازمان ملی حقوق بشر سوریه، بازداشت محمد مغایر با کنوانسیون های بین المللی است به ویژه آنکه وی از حمایت کمیسر عالی پناهندگان سازمان ملل نیز برخوردار است.

این گروه از مقامات سوری خواست محمد را سریعا آزاد کنند و نسبت به تحویل وی به مقامات ایرانی به اتهام ارتباط با یکی از گروه های مخالف ایرانی در اهواز ابراز نگرانی کرد. نام این گروه مخالف ایرانی برده نشده است.

گزارش سازمان ملی حقوق بشر سوریه مستقلاً تائید نشده است. مقامات سوری معمولا درخصوص بازداشت ها یا موارد امنیتی ابراز نظری نمی کنند. 

برخی گروه های تجزیه طلب در اهواز در سال های اخیر به اقدامات تروریستی متعددی دست زده اند ولی معلوم نیست که فرد بازدداشت شده در سوریه عضو این گروهها بوده است یا خیر.
آویه ر - استرالیا - سیدنی
رژیم دیکتاتوری سوری هم دست کمی از رژیم آخوندی ایران ندارد.
پنج‌شنبه 18 بهمن 1386

بابک - ایران - سیزوار
سوریه مفت خور
جمعه 19 بهمن 1386

iroony - ایران - تهران
اگر جزو گروهای تجزیه طلب هست دمشون گرم بگیرن ولش نکنن.....
جمعه 19 بهمن 1386

pymansetareh - سوریه - دمشق
با درود

من در سوریه زندگی میکنممتاسفانه افراد جدایی طلب زیادی در این کشور بر علیه ایران فعالیت میکنند مخصوصا اهوازیهای جدایی طلب باید جلوی نفوذ بیشتر آنها گرفته شود
شنبه 20 بهمن 1386

pymansetareh - سوریه - دمشق
با درود من در سوریه زندگی میکنممتاسفانه افراد جدایی طلب زیادی در این کشور بر علیه ایران فعالیت میکنند مخصوصا اهوازیهای جدایی طلب باید جلوی نفوذ بیشتر آنها گرفته شود
شنبه 20 بهمن 1386

+0
رأی دهید
-0

نظر شما چیست؟
جهت درج دیدگاه خود می بایست در سایت عضو شده و لوگین نمایید.