دیدار مهم هاشمی با رهبری درباره ردصلاحیت‌ها

دیدار مهم هاشمی با رهبری درباره ردصلاحیت‌ها

همزمان با اعلام نتایج بررسی‌های هیات‌های نظارت بر انتخابات که گفته می‌شود بر خلاف انتظار و پیش‌بینی‌ دلسوزان نظام دایره ردصلاحیت‌ها را گسترده‌تر کرده است، آیت‌الله هاشمی رفسنجانی شامگاه امروز سه‌شنبه با حضرت آیت‌الله خامنه‌ای مقام معظم رهبری دیدار خواهد کرد. ناظران معتقدند که گفتگو درباره انتخابات یکی از مباحث اصلی این نشست خواهد بود.

دیدار مهم سه‌شنبه شب هاشمی در شرایطی صورت می‌گیرد که حجت‌الاسلام سید محمد خاتمی هفته گذشته و حجت‌الاسلام مهدی کروبی این هفته با رهبری نظام دیدار و درباره موضوع ردصلاحیت‌ها با ایشان رایزنی کرده بودند.

تاکنون هیچ اظهارنظر یا خبر رسمی و غیررسمی‌ای از نتایج دیدار روسای سابق جمهور و مجلس با مقام معظم رهبری درباره موضوع انتخابات منتشر نشده است و نتایج این دیدارها مشخص نیست. گفته می‌شود یکی از تصمیمات نشست سه نفره «هاشمی، خاتمی، کروبی» در هفته گذشته این بوده است که هر یک از این بزرگان جداگانه با رهبری نظام دیدار و رایزنی کرده و ضمن ارایه گزارشی دقیق از شرایط فعلی خواستار مداخله فوری ایشان در مساله با هدف رقابتی‌کردن انتخابات شوند. رایزنی جداگانه با مسئولان ارشد شورای نگهبان نیز از دیگر تصمیمات مهم نشست مزبور بوده که ظاهراً توسط هاشمی و کروبی مجدانه پیگیری شده است.

مساله ردصلاحیت‌ها هم‌اکنون به دغدغه دوستداران و دلسوزان نظام از گرایش‌های مختلف تبدیل شده است. آن گونه که رسماً اعلام گردیده، نه تنها بزرگانی چون هاشمی و خاتمی و کروبی که بزرگانی چون ناطق نوری و برخی دیگر از چهره‌های اصیل جامعه روحانیت و جناح اصولگرا نیز بر رقابتی بودن انتخابات و حضور تمام گرایش‌های فکری در عرصه رقابت‌های انتخاباتی تاکید دارند.

اکبر هاشمی رفسنجانی روز دوشنبه در یک نشست نیمه علنی که خبر آن توسط روابط عمومی مجمع تشخیص مصلحت منتشر شد تاکید کرد که انتخابات مجلس بایستی با «حضور تمام گروه‌ها» برگزار شود و «رقابتی» باشد.

پیش از این قویاً گمان می‌شد که هیات‌های نظارت بخشی از ردصلاحیت‌های هیات‌های اجرایی را تصحیح کرده و زمینه رقابتی شدن انتخابات را فراهم کنند. با این حال نتایجی که تاکنون اعلام شده نشان می‌دهد که نه تنها این اتفاق نیفتاده که بالعکس، برخی دیگر از چهره‌های مستقل یا اصلاح‌طلب که توسط هیات‌های اجرایی تایید شده بودند نیز ردصلاحیت شده‌اند.

برخی ناظران هنوز معتقدند که شورای نگهبان در بررسی شکایات نامزدها، احتمالاًً بخشی از ردصلاحیت‌شدگان را به چرخه رقابت بازخواهد گرداند.

parviz1 - انگلستان - کترینگ
اینا همش سیا بازی قبلا هم عرض کردم ملت گول این ملاها رو دیگر نمیخورند.خانه از پایبست ویراه است.ببینم نماینده ای که با پاچه خواری بره تو مجلسی که نفسش دست یک ملاست اصلا یعنی چه؟مگر غیر از این است که هرچه آقا دستور بدهد شماها باید بگید ای به چشم و با افتخار دستبوسی کنید!آب لیوان دوکی رو خوردن این نمایندگان احمق .در صورتیکه اگر لیوانش را صد بار بشورن ملت حاضر نیستن با اون لیوان آب بخورن آنوقت انتضار دارید برن به این مفت خوران حالا اصلاحت طلب و غیر بازم رای بدن اونم با وصادت این بابا !!! ملت رای نمیدن و بازی بسه .
چهار‌شنبه 17 بهمن 1386

omide por jalal - امریکا - لس انجلس
منم قبلا عرض کردم پرویز جان اون دکترا ت رو ببر پس بده.
چهار‌شنبه 17 بهمن 1386

melodi - انگلستان - نیوکاسل
صحبت هموطنمون از انگلیس کاملا صحیح ست.
پنج‌شنبه 18 بهمن 1386

+0
رأی دهید
-0

نظر شما چیست؟
جهت درج دیدگاه خود می بایست در سایت عضو شده و لوگین نمایید.