رد صلاحیت نامزدهای تاییدشده اصلاح طلبان؟

رد صلاحیت نامزدهای تاییدشده اصلاح طلبان؟

خبرنگار خبرگزاری «انتخاب» به نقل از یک منبع مطلع گزارش داد: نتایج اولیه بررسی صلاحیت ها نشان از ادامه روند رد صلاحیت نامزد های اصلاح طلب دارد.

این منبع مطلع به «انتخاب»، گفت: با مشخص شدن نتایج اولیه بررسی صلاحیت ها در هیات های نظارت و نیز نتایج بررسی اعتراضات کاندیداهای عمدتا اصلاح طلب رد صلاحیت شده توسط هیات های اجرایی یافته ها حاکی از ان است که نه تنها کسی از گزینه های رد شده تایید نشد بلکه تقریبا باقی مانده کاندیداهای مورد نظر جناح اصلاح طلب در اکثر قریب به اتفاق حوزه های انتخابیه رد صلاحیت شده اند.

نشست اضطراری اصلاح طلبان با خاتمی
ستاد ائتلاف اصلاح طلبان برای انتخابات هشتمین دوره مجلس شورای اسلامی، وضعیت رسیدگی به شکایات داوطلبان مورد نظر خود در هیات های نظارت استانی را دیشب در نشستی با "سید محمد خاتمی" بررسی کرد.

در این نشست، گزارش های دریافتی از استان های مختلف درباره رسیدگی به صلاحیت داوطلبان در هیات های نظارت استانی بررسی شد. اعضای شورای سیاستگذاری ستاد ائتلاف اصلاح طلبان ضمن بررسی این گزارش ها، راههای نحوه حضور در انتخابات را بررسی  کردند اما تا زمان تنظیم اخبار صفحات روزنامه خبری از این نشست منتشر نشد.

عارف: عملا امکان هرگونه حضور از بین رفته است
 محمدرضا عارف، معاون اول دولت خاتمی، گفت: خبرهای غیررسمی حاکی از این امر است که ردصلاحیت ها گسترده تر از دور اول بوده و عملا امکان هرگونه حضور برای رقبای اصول گرایان و حاکمیت از بین رفته است.

وی در گفت وگو با سایت ستاد ائتلاف اصلاح طلبان تهران، گفت:متاسفانه هیات های نظارت نه تنها نامزدهای ردصلاحیت شده از سوی هیات های اجرایی را تایید نکرده; بلکه اقدام به حذف برخی از افراد تایید صلاحیت شده، کرده است که این امر جای نگرانی و بررسی دارد.عارف تاکید کرد: اگر خبرها صحت داشته باشد و روند ردصلاحیت ها گسترده تر شده باشد، عملا فضاحتی برای رقابت نسبی هم باقی نمانده و حضور و رقابت بی معنی شده است.

وی، با بیان این که باتوجه به افزایش ردصلاحیت ها در هیات های نظارت ستاد تهران نگرانی برای ارایه لیست دارد، گفت: فرمانداری ها قبول دارند که جهت اعلام نتایج هیات های نظارت یک روز تاخیر داشته اند و برخی از نامه ها هنوز به دست نامزدهای انتخاباتی نرسیده، در صورتی که برای اعتراض کاندیداها وقتی تمدید نشده و تنها تا فردا شب برای اعتراض زمان باقی مانده است.معاون اول دولت خاتمی، اعلام کرد: باید تا پایان هفته جاری لیست ها ارایه شود، بنابراین با برگزاری جلسات طی امروز و فردا اصلاح طلبان باید به نظری واحد و مشترک رسیده و نتیجه رسمی را اعلام کنند.عارف گفت: اگر قرار باشد صلاحیت ها 14 یا 15 اسفند ماه برگردد عملا رقابت و حضور معنی نخواهد داشت و اصلاح طلبان به تبلیغات و انجام اعمال فراقانونی تن نخواهند داد; چرا که ما معتقد به اخلاق و قانون هستیم.

مرتضی حاجی: هیات نظارت کار نیمه تمام هیات اجرایی را تکمیل کرد
مرتضی حاجی،رئیس ستاداصلاح طلبان تهران، گفت: متاسفانه خبرها حاکی از این است که ردصلاحیت ها خصوصا در شهرستان ها گسترده تر شده است.

وی ادامه داد: علی رغم توقعی که تمامی جناح ها برای تایید و احراز صلاحیت ها از هیات های نظارت و اقدامات قانونی و تجدید نظر در اعمال هیات های اجرایی داشتند، متاسفانه ردصلاحیت ها دامن لیست تاییدی هیات های اجرایی را هم گرفت.

حاجی، تصریح کرد:آن چه که مهم به نظر می رسد این است که برخی از چهره هایی که مورد تایید هیات های اجرایی بوده اند، اکنون در لیست هیات های نظارت قرار گرفته اند و عملا امکان هرگونه رقابت از اصلاح طلبان، گروه های مستقل و جناح های مختلف سلب شده است.

رئیس ستاد ائتلاف اصلاح طلبان تهران،اظهارداشت: باتوجه به خبرهای رسیده شرایط از گذشته برای حضور ما در صحنه انتخابات سخت تر شده و محدودیت ها افزایش چشمگیر یافته است.

صفدر حسینی:اخبار رسیده از افزایش ردصلاحیت ها حکایت دارد
رئیس کمیته امور استان های ستاد ائتلاف اصلاح طلبان اظهار داشت: اخبار رسیده از افزایش ردصلاحیت ها در هیات های نظارت حکایت دارد.

رئیس کمیته امور استان های ستاد ائتلاف اصلاح طلبان با بیان این که اخبار رسیده از افزایش ردصلاحیت ها در هیات های نظارت حکایت دارد، اظهار داشت:« متاسفانه اخبار رسیده مبنی بر این است که در بسیاری ازحوزه ها تعدادی از کاندیداهای مورد نظر اصلاح طلبان را که هیات های اجرایی تایید صلاحیت کرده بودند، در مرحله بعد یعنی توسط هیاتهای نظارت رد صلاحیت شده اند و نه تنها به شکایاتی که قبلا شده بود رسیدگی نشد، بلکه به جای آن رد صلاحیت ها افزایش پیدا کرد.»

سید صفدر حسینی در گفت وگو با ایسنا، اظهار کرد: « به نظر می رسد اندیشه ای می خواهد که اصلاح طلبان از حضور در انتخابات محروم شوند و این نه تنها خدمت به نظام نیست بلکه جفا در حق انقلاب، مردم و آرمان های امام(ره) است.»

وی افزود:« متاسفانه اخبار رسیده حاکیست حتی برخی افراد مستقل نیز در شهرستان ها و استان ها در این مرحله یعنی توسط هیات های نظارت رد صلاحیت شده اند.» رئیس کمیته امور استان های ستاد ائتلاف اصلاح طلبان تاکید کرد:« ما درحال تکمیل اطلاعات خود هستیم و جدول جدیدی را با تغییراتی که صورت گرفته در سطح استان ها به زودی اعلام خواهیم کرد و امروز(سه شنبه) شورای سیاستگذاری ائتلاف اصلاح طلبان این جدول را مورد بررسی قرار داده و تصمیم گیری خواهد کرد.»

حسینی با بیان این عقیده که وضعیت پیش آمده در مورد رد صلاحیت ها در طول سال های انقلاب بی سابقه بوده است، خاطرنشان کرد:« ما  الا ن  نمی دانیم که درباره شرکت یا عدم شرکت در انتخابات چگونه تصمیم بگیریم تا آخر هفته که نتایج مشخص شود تصمیم گیری نهایی خود را اعلام خواهیم کرد.»

ردصلاحیت تنها نامزد تاییدشده اصلاح طلبان در اصفهان

صلاحیت سیدمحمود حسینی استاندار سابق استانهای سیستان و بلوچستان و اصفهان در دولت خاتمی توسط هیات نظارت استان اصفهان رد شد.

هیات نظارت بر انتخابات مجلس هشتم استان اصفهان، تنها نامزد باقیمانده اصلاح طلبان در اصفهان را در 13 بهمن ماه ردصلاحیت کرد.

بر اساس گزارش سایت ائتلاف اصلاح طلبان اصفهان، صلاحیت سیدمحمود حسینی استاندار سابق استانهای سیستان و بلوچستان و اصفهان در دولت خاتمی توسط هیات نظارت استان اصفهان رد شد.حسینی تنها نامزد تائید صلاحیت شده مورد تائید ائتلاف اصلاح طلبان،برای انتخابات مجلس هشتم در شهر اصفهان بود.

parviz1 - انگلستان - کترینگ
اینا همش بازیست و چهار روز دیگه تعدادی و یا همه اینهارو تائید میکنند و ملت هم فکر میکنند چون اینها مخالف سیستم مافیایی رژیم هستند پس بریم به اینها رای بدیم .نه بابا این بازیها و سیاه کاریها هم فایده نداره بهتر برین یک فکر دیگری کنیدچون این ملت رای بده به مجلس مفت خوران جیب بری اسلامی نیست حال چه اصلاح طلب و یا غیر .خانه از پیبست ویران است.ملت ایران با کل سیستم مخالف هستند و اول یک همه پرسی بگذارید آیا ملت جمهوری اسلامی را میخواهند یا نه بعد مجلس و بقیه .بازار داغی هم نکنید چون واضح است که هر کسی بخواهد با این ملاها کار کند با اینهاست و اگر نباشد یا سرش زیر آب است و یا اینکه چون همه چیز از رهبری و مصلحت نظام و خبرگان و اطلاعات و هزار کوفت و زهر مار دیگر دستور میگیرند پس معنای مجلس یعنی همان پشم و پس....
سه‌شنبه 16 بهمن 1386

(1) سعید - ایران - تهران
گرچه اصلاح طلب یا اصولگرا در عمل هیچ نفعی بحال ملت ایران ندارند ولی نباید این واقعیت را از یاد برد که مجلس یکدست اصولگرا و حامی دولت همانطور که در گذشته و اکنون شاهد آن هستیم دارای افکار بشدت تندرو و افراطی می باشد که شرایط زندگی و حقوق بشر را بمراتب در ایران وخیم تر و بحرانی تر می کند لذا ترکیبی از اصلاح طلبها و اصولگراها بهتر میتواند شرایط فعلی ایران را بهبود بخشد گرچه با انتصابات شورای نگهبان عملا امکان هرگونه انتخاب نسبتا آزاد از بین رفته است و باید منتظر روزهای تاریک و دوران پر از خفقان بود دورانی که نشان میدهد رژیم آخوندی و افراطی حاکم بر ایران یک نمادی از حکومت مرتجع بوده و بی رغبت نیست که شرایط وحشتناک قرون وسطی را در حال و آینده این مرز و بوم پرورش دهد تنها راه برون رفت از این کابوس ترسناک عدم شرکت در انتخابات است که آن هم با توجه به روحیات غالب مردم که احساس را بر عقل برتری میدهند تنها خواب و خیالی بیش نیست.
سه‌شنبه 16 بهمن 1386

omide por jalal - امریکا - لس انجلس
اقا من نمیدونم چرا تو ایران الکی به مردم دکترای سیاست و اقتصاد یا مثلا دکترای ترافیک میدن.فکر کنم این پرویز از انگلیس با احمدی جون از یه دانشگاه دکترای افتخاری گرفتن.پرویزی نژاد اول فکر کن بعد صحبت.
+0
رأی دهید
-0

نظر شما چیست؟
جهت درج دیدگاه خود می بایست در سایت عضو شده و لوگین نمایید.