خاویر کلمنته : اگر در کارم دخالت کنند بلافاصله ایران را ترک مى کنم

خاویر کلمنته : اگر در کارم دخالت کنند بلافاصله ایران را ترک مى کنم

خاویر کلمنته» به ایران نیامده «سنگ ها را با ما واکند.» سرمربى اسپانیایى ایران که اصرار دارد هنوز قراردادش را با فدراسیون فوتبال نهایى نکرده، حرف هاى خود را رک و بى پرده به زبان آورده است. گزیده اى از گفته هاى کلمنته که طى ۲ روز اخیر در تهران ایراد شده، در پى مى آید:
استقلال کامل
کلمنته: به هیچ کسى اجازه دخالت در کارم را نمى دهم. هرآنچه در مستطیل سبز اتفاق بیفتد در حیطه وظایف من است. اگر فردى بخواهد در کارم دخالت کند، بلافاصله ایران را ترک مى کنم.
ایران آقاى آسیا بود اما...
دوران جوانى من مصادف بود با آقایى فوتبال ایران در آسیا اما این اتفاق به گذشته تعلق دارد و واقعیت فعلى فوتبال قاره کهن غیر از این است. در حال حاضر تیم هاى کره جنوبى و ژاپن در آسیا مطرح هستند و حتى فوتبال چین از فوتبال ایران پیشى گرفته است. به این ترتیب بهتر است گذشته را در گذشته بایگانى کنیم و به داشته ها و موقعیت فعلى فوتبال ایران توجه کنیم. البته همه این حرف هاى من باعث نمى شود تا به محترم بودن فوتبال ایران اعتراف نکنم.
وضعیت اقامت
شنیده ام که ممنوع الخروج هستم. البته از قبل گفته ام که قرار نیست تمام طول سال را در ایران بمانم با این حال تمام مفاد قراردادم را در این خصوص قبول دارم. تا جایى هم که میسر باشد بازى تیم هاى باشگاهى ایران را در لیگ برتر زیر نظر خواهم گرفت. این را هم اضافه مى کنم که نه مى توانم و نه مى پذیرم که از ایران خارج نشوم.
یک چمدان بزرگ
آمده ام که در ایران بمانم آن هم براى مدتى طولانى. شاهد این ادعا نیز چمدانى بزرگ است که با خود به تهران آورده ام. تصمیم من براى انجام کار جدید کاملاً جدى است و مشکل خاصى پیش روى خود نمى بینم.
امکانات؛ موضوع با اهمیت
برخلاف حرف هایى که شنیده بودم، ارزیابى من از امکانات موجود در فوتبال ایران مثبت است. البته باید با دقت بیشترى شرایط فعلى و امکانات مربوطه را ببینم و بررسى کنم. چون از نظر من، امکانات از اهمیت بالایى برخوردار است.
آبرو، مهمتر از پول
براى اعتبار خودم در فوتبال ارزش قائل هستم و فقط براى به دست آوردن پول به تهران نیامده ام. برنامه خاصى براى خودم دارم که به دنبال عملى کردن آن هستم. اگر به هدفم نرسم مطمئن باشید که به کار خود ادامه نخواهم داد.
باید لژیونرها را هم ببینم
بازیکنان ایرانى شاغل در لیگ هاى خارج از کشور را زیر نظر خواهم گرفت و هر کارى که در این زمینه لازم باشد انجام مى دهم. دیگر اینکه از نظر من، بازیکن خوب، بازیکنى است که از نظر روحى و جسمى به درد تیم ملى بخورد. به همین خاطر صرفاً به دنبال استفاده از بازیکن جوان یا فقط به دنبال مهره باتجربه نخواهم بود. دیگر اینکه اگر بازیکنى باتجربه بود اما شرایط تیم ملى را نداشت از او صرف نظر خواهم کرد.
تکلیف قرارداد کلمنته
از نظر من، قرارداد کلمنته با فدراسیون فوتبال ایران امضا شده است. با این حال همان طور که قبلاً هم تأکید کردم تا امکانات را به طور کامل نبینم و ارزیابى نکنم، قراردادم قطعى نمى شود.
شناخت از فوتبال ملى ایران
شناخت من از فوتبال ایران برمى گردد به جام جهانى اخیر به هرحال باید فیلم بازى هاى تیم ملى را براى شناخت بیشتر ببینم. این را هم اضافه مى کنم که باید کیفیت عملکرد بازیکنان فعلى ایران را ببینم و بدانم که آنان با چه سیستمى آشنایى دارند و چگونه تمرین مى کنند.

8735 - ایران - شیراز
بیچاره هنوز نمی دونه توی ایران چه خبره . اینم می یاد و می ره . یعنی اونو هووووووووووووووو می کنن . از من داشته باشین.
سه‌شنبه 16 بهمن 1386

kaveieahangar - کانادا - تورونتو
خواب است و بیدارش کنید . . . مست است و هشیارش کنید.
سه‌شنبه 16 بهمن 1386

پری دریائی - ایران - تهران
آخی بیچاره خبر نداره کجا اومده دلم به حاش می سوزه حالا از فراش دم در استادیوم تا پسر خاله عمه داپی مش غلامحسین می خوان تو کارش دخالت کنن که کی بیاد تو تیم کی نیاد تو تیم
سه‌شنبه 16 بهمن 1386

iranppp - آآلمان - دوسلدورف
پول میگیره.اونهم به دلار.اومده کار کنه.نیومده هالیدی.خونه عمه اش هم نیست هر وقت خواست بره.ایران هم اینقدر پائین نیارین.مربیها ی هم سطح آقا میرن تو عراق و کنیا و لیبریا پول دربیارن.برتی فوگتس مربی نیجریه است.کلمنته نه قهرمان اروپا شده نه جام جهانی.ما ایرانیها چقدر خود کم بینیم.
سه‌شنبه 16 بهمن 1386

+0
رأی دهید
-0

نظر شما چیست؟
جهت درج دیدگاه خود می بایست در سایت عضو شده و لوگین نمایید.