قتل در زندان اوین برای ۱۰ هزارتومان

قتل در زندان اوین برای 10 هزارتومان

جوانی که به خاطر 10 هزار تومان هم سلولی خود را با ضربات مرگبار مشت به قتل رسانده بود از سوی شعبه 74 دادگاه کیفری استان تهران محاکمه شد.

به گزارش خبرنگارما، اوایل خردادماه سال جاری و در پی درگیری بین دو جوان محکوم به حبس، یکی از آنان به نام عسکر به شدت مصدوم و پس از انتقال به بهداری زندان اوین جان سپرد.

صبح دیروز این مجرم سابقه دار در برابر پنج قاضی شعبه 74 ایستاد و از خود در برابر اتهام قتل عمد دفاع کرد.

در ابتدای این جلسه که به ریاست قاضی کوه کمره ای برگزار می شد، سیفی نماینده دادستان به تشریح کیفر خواست صادره پرداخت و گفت: با توجه به اعتراف متهم، اظهارات شاهد حادثه، نظریه صریح پزشکی قانونی مبنی براینکه ضربه مشت وارده فی النفسه کشنده بوده است، جرم متهم محرز است، لذا به درخواست اولیای دم از هیات قضایی تقاضای قصاص عامل جنایت را دارم.

سپس پدر مقتول با اعلام شکایت گفت: پسرم برای 100 هزار تومان زندانی شده بود. می خواستم با پرداخت مبلغ یادشده به طلبکارش وی را آزاد کنم اما خودش قبول نکرد، می گفت می خواهم زندان بمانم تا آدم شوم.

وی افزود: هر وقت به ملاقات عسکر می رفتیم از متهم شکایت می کرد، می گفت رضا او را اذیت می کند و کتکش می زند. به همین خاطر یک بار از مسؤولان زندان خواستیم تا سلول آنها را از هم جدا کنند، اما چنین نکردند تا اینکه حادثه رخ داد.سپس متهم به پشت تریبون رفت و گفت: قبول دارم در درگیری با مرحوم با مشت ضربه ای به دهان وی زده ام اما ضربه ام کشنده نبوده است.

وی با اشاره به اینکه از سال 82 به همراه برادرش به اتهام سرقت و کیف قاپی زندانی است، در خصوص علت درگیری و چگونگی حادثه گفت: من و برادرم با عسکر هم بند و هم خرج بودیم . یک هفته قبل از حادثه وقتی برادرم را می خواستند به سلول دیگری انتقال بدهند، وی از من خواست تا 10 هزار تومان بدهی او را به عسکر بپردازم. طبق خواسته اش کارت اعتباری ام را که 20 هزار تومان بیشتر نداشت به مرحوم دادم و به او گفتم به میزان طلبت از آن برداشت کن.

متهم به قتل افزود: اما روز حادثه وقتی عسکر کارتم را تحویل داد، متوجه شدم کارت اعتبار ندارد. بنابراین علت را از وی سؤال کردم ولی او در پاسخ گفت: بقیه پول را بابت بهره طلبش دریافت کرده است. سر همین موضوع با هم درگیر شدیم و من بدون هیچ قصدی با مشت ضربه ای به دهانش زدم، که با همان ضربه به زمین خورد. بعد به کمک یکی از زندانیان که تنها شاهد ماجرا بود بغلش کردیم و به بهداری زندان انتقال دادیم.

وی در پاسخ به سؤال قاضی مبنی بر اینکه آیا اظهارات تنها شاهد ماجرا که در بازجوییهای اولیه شهادت داده شما پس از ضربه مشت به دهان مرحوم که منجر به افتادن هشت دندان وی شد با سر ضربه ای به صورتش زدید، را قبول داری؟ گفت: هرگز من فقط با مشت یک ضربه به مقتول زدم. و تنها شاهد حادثه نیز در بازسازی صحنه حرفم را تأیید کرد. رضا در خاتمه و به عنوان آخرین دفاع از خود گفت: هیچ کس با یک ضربه مشت به صورت نمی میرد. ضمن اینکه ضربه من نیز کشنده نبوده است.

گفتنی است، متهم تا صدور رأی هیات قضایی شعبه 71 با قرار بازداشت روانه زندان شد.

2020 - ایران - یزد
به حق چیزهای نشنیده
دوشنبه 15 بهمن 1386

parviz1 - انگلستان - کترینگ
برای 10000 هزار تومان یعنی 10 دلار آ دم کشتن.آنهایی که میلیاردها دلار حق ملت را دزدیدید متوجه که هستید و منظور روشن است .اگر دست ملت به شما برسد هر کدام چندین هزار بار جانتان را میگیرند.حق ملت را به ملت برگردانید تا پیشگیری از این جنایا ت و هزاران کارهای خلاف در جامعه شود. در حقیفت این جنایات را شما دولتمندان مفسد انجام میدهید نه آن بد بخت آفتابه دزد که برای 10000 هزار تومان آدم میکشد!!از عاقبت خود بترسید.
دوشنبه 15 بهمن 1386

hussain - بریتانیا - لندن
احتمالا قاتل از لات و لوتایی بوده که یگان ویژه نیروی انتظامی حالشو جا اورده بودن و با آفتابه تو محل چرخونده حالا تو زندان قلدر بازی در می اورده... دنیای گنگستری زندان هم عالمی داره واسه خودش...!!!
دوشنبه 15 بهمن 1386

ahoa - ایران - تهران
من حاضرم همین طوری اونهای که ده ها میلیارد دولار کش رفتنو بکشم
دوشنبه 15 بهمن 1386

دریا-بابایی - ایران - اهواز
این دیگه از بدشانسیه خودش بوده که طرف با یک ضربه مرده
اما دوباره برو آب خنک بخور تا حالت خوب شه
سه‌شنبه 16 بهمن 1386

arashk_fara - انگلیس - لندن
بین ملت چه گرسنن که پول خون شده 10.000 تومان....
چهار‌شنبه 17 بهمن 1386

+0
رأی دهید
-0

نظر شما چیست؟
جهت درج دیدگاه خود می بایست در سایت عضو شده و لوگین نمایید.