لاریجانی : نظرم را که از تهران یا قم کاندیدا می‌شوم ، اعلام خواهم کرد

لاریجانی : نظرم را در خصوص این که از تهران یا قم کاندیدا می‌شوم ، اعلام خواهم کرد

علی لاریجانی نماینده مقام معظم رهبری در شورای عالی امنیت ملی از حسن نظر مراجع قم نسبت به خود قدردانی کرد و گفت که ظرف روزهای آینده نظرم را در خصوص این که از تهران یا قم کاندیدا می‌شوم ، اعلام خواهم کرد.

لاریجانی در حاشیه سخنرانی خود در دانشگاه الزهرا ، در پاسخ به سوالی در خصوص نامه جامعه مدرسین حوزه علمیه قم به وی که به امضای آیت الله یزدی رسیده است ، افزود: نامه‌ای را ایشان مرقوم فرموده‌اند و چند نفر از مراجع قم نیز با من تماس داشته‌اند و نظرشان این بوده که با توجه به نقش و جایگاهی که شهر قم در انقلاب و نظام جمهوری اسلامی داشته است و مراجع نیز در آنجا حضور دارند، بنده از حوزه انتخابیه قم کاندیدا شوم.

وی اضافه کرد: نظر همه آقایان برای من محترم است و از حسن نظر آنها نسبت به خود سپاسگزارم.


لاریجانی تصریح کرد که در حال فکر کردن هستم تا تصمیم نهایی خود را بگیرم .

وی با اشاره به درخواست‌های شورای مرکزی جبهه متحد اصولگرایان برای کاندیدا شدن از حوزه انتخابیه تهران اظهار داشت : ظرف روزهای آینده نظرم را اعلام می‌کنم ولی نظر مراجع برای من خیلی مهم است.

لاریجانی وجود اختلاف نظر بین خود و غلامعلی حداد عادل را در خصوص سرلیست جبهه متحد اصولگرایان را رد کرد و گفت: ما اصلا اختلافی در امور نداریم.


وی افزود : ما نه در مورد سر لیست و نه در مورد وسط لیست و نه ته لیست اختلاف نظر نداریم . وی در عین حال این احتمال را که ممکن است در لیست اصولگرایان مستقل قرار بگیرد ، رد نکرد.

لاریجانی در پاسخ به این سوال که آیا ممکن است در لیست اصولگرایان مستقل قرار بگیرید ؟ گفت : این با خداست.

خبرنگاری سوال کرد این که در سخنرانی خود از ضرورت ایجاد تشکیلات مدنی سازمان یافته‌و  ارایه ‌مانیفست از سوی این تشکیلات در انتخابات سخن گفتید آیا معنای آن است که می‌خواهید خودتان تشکیلات بوجود آورید؟ لاریجانی پاسخ داد :
در نزدیکی انتخابات نمی‌شود تشکیلات مهمی را بوجود آورد.


لاریجانی افزود : برخی از این تشکیلات که زور زیادی برای حرکت مستدام ندارند به خاطر این است که در زمان قدرت تشکیل می‌شوند و قدرت که می‌رود زور آنها نیز کم می‌شود.

وی خاطر نشان کرد : ما فکر می‌کنیم از بدنه اجتماعی کشور باید جریان اصیلی که معتقد به نگاه عمیق اصولگرایی و مبانی آن باشد، تشکیلاتی به وجود آید.

لاریجانی افزود: من این را نفی نمی‌کنم ولی موقع آن ، موقع انتخابات نیست. باید انتخابات سپری شود بعد با آرامش از همه فرهیختگان سیاسی برای تشکیل چنین تشکیلات منظمی در حوزه مدنی استفاده شود.

وی در پاسخ به این سوال که آیا در آستانه انتخابات مجلس هشتم شاهد شکل‌گیری کارگزاران سازندگی به نحو دیگری خواهیم بود ؟ گفت:من این واژگان را که در یکی از روزنامه‌های کشور مطرح شده است دیدم و نمی‌توانم جلو تخیلات دیگران را بگیرم .

لاریجانی اضافه کرد:آنها می‌توانند تخیلات خود را جولان دهند و من هم مانع آن نیستم.

وی تصریح کرد: شورای مرکزی جبهه متحد اصولگرایان (‪ (۵+۶‬به‌عنوان یک نظم اولیه و بسیط مورد احترام ما است و ما می‌توانیم تصمیمی بگیریم و نتایج کار خود را مشاهده کنیم بنابر این این جنس حرف‌هایی که می‌زنند خیالبافی است.

+0
رأی دهید
-0

نظر شما چیست؟
جهت درج دیدگاه خود می بایست در سایت عضو شده و لوگین نمایید.